Jump to content


Fotografije

Servis prednjeg amortizera


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
152 odgovora na ovu temu

#21 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 12:24 AM

Sto bi rekli bugari СЪЩО НЕЩО
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#22 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 February 2009 - 09:56 AM

Dobijem broj nekog servisa u Novom Sadu kao momak je ok radi Rock Shox,tj uglavnom Sida,Rebu itd.Ja ga pozovem izlozim stvar,kazem mu koju vilu imam i da bi hteo chishcenje amortizera,promenu gumica itd-sto ce reci rutinska stvar.Kad sam mu rekao koju vilu imam on mi rece cenu(Sid =20e,Reba =30e jer je veci potrosac ulja,to je njegov razlog).Cena je nebitna,dao bi 50e samo da bude ok.Kad me je pitao o specifikaciji vile i kad sam mu rekao da ima lock na governalu, on se zaprepastio i prokomentarisao da mora 'u knjige' da pogleda za tu noviju vilu(citaj kao da je pao s Marsa),odatle skapiram da je lik malo neupucen tako da od slanja i servisiranja kod njega nema nista [-X.Onda sednem razmislim i pomislim koliko bi se iznervirao da mu posaljem amort koji radi a on mi vrati ociscen amort koji je sjeban-samo se najezim od te situacije.Tesio sam se da ovi u Capriolo servisu znaju sta rade ali eto.Rezime, ipak smo mi Srbi teska neodgovorna stoka :cry: (svaka chast izuzecima).
  • 0

#23 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2009 - 10:09 AM

Ako hoćete da cela ova tema ima smisla morate navesti imena. Na zapadu to tako funkcioniše... kad je neko loš u svom poslu (konstantno) to se brzo pročuje i on na kraju plati cenu tržišta i konkurencije... isto tako je poželjno i javno nekog pohvaliti kad uradi dobar posao.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2009 - 12:25 PM

Dobijem broj nekog servisa u Novom Sadu kao momak je ok radi Rock Shox,tj uglavnom Sida,Rebu itd.

Ne znam čiji si broj dobio, ali ja znam jako malo ljudi kojima bih dao amort u ruke: Peđa iz Veternika (Marzocchi), Igor Nešović (Manitou i Rock Shox) i Boris Popović iz NSa (Fox). To su ljudi za koje 100% znam da su radili te suspenzije koje sam naveo.
  • 0

#25 Mickey

Mickey
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 February 2009 - 01:06 PM

Drago mi je da se lepo zabavljate dok drugi ljudi pokusavaju da vam pomognu da docekate sezonu sa ispravnim biciklama, ali ocigledno Vam je veoma dosadno.
Da razjasnimo prvo o kakvoj vilici se radi. Radi se o SID SL vilici iz 2002 god. Koja je dosad promenila par vlasnika. Vilica kad je stigla u servis bila je u sledecem stanju: Ogrebotine na plovcima sa unutrasnje strane na mestu disk kocnice sto govori o tome da je doslo do odvranja srafova disk ploce koji su ostetili plovke. Vilica je imala lufta. Prilikom otvaranja vilice unutar plovaka bilo je puno mulja sto je upropastilo biksne i po mom misljenju i stapove kod biksni posto je teflonski sloj mnogo tanji na tim mestima. Ulje je bilo prljavo i gusto. Vazdusna strana je bila OK. Nazvali smo prethodnog vlasnika koji je trazio samo promenu ulja i pitali ga da li da promenimo i biksne posto to nije trazio prilikom slanja vilice na servis. On se slozio da promenimo i biksne. Prilikom menjanja biksni koristili smo originalne Rock Shox alate za tu namenu koji imaji svoj fiksni granicnik koji sprecava eventualnu gresku prilikom postavljanja biksni. (moze se proveriti na sajtu: http://www.spadout.c... ... -tool-kit/). Nakon toga promenuli smo ulje u reboundu (gustine 5)i sklopili vilicu. Naravno pre stavljanja donjih srafova stavili smo pomenuto ulje gustine 15 u plovke koje podmazuje biksne, kako nije iscurelo iz plovaka prilikom rastavljanja ne bih znao da kazem. Svaku viljusku isprobamo pre nego sto vratimo vlasniku. Vilica je savrseno radila. Nije trzala tokom rada, damper je radio savrseno kao i rebound i zakljucavanje. Ja stvarno ne znam sta je navelo Lasicu da nas tako ispljuje ali vilica je bila OK kad smo je poslali vlasniku. Jedino mogu reci da je posalje nazad da i mi vidimo sta se desilo sa njom.
P.S.: SID vilice do 2008 god. nisu bas namenjene za disk kocnice. One su projektovane za V-kocnice.
Mozda bi trebalo pocelo koristiti nove delove a ne muzejske stvari do kojih dolazimo trampom ili drugim putem i posle pljujemo po onima koji pokusavaju da nam izidju u susret.
Lasice da ne menjas uvek broj telefona mozda bi te uspeo naci pre nego sto si dosao u vlasnistvo ove vilice.
Pozdrav svima iz Capriola :wink:
  • 0

#26 Mickey

Mickey
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 February 2009 - 01:13 PM

Slika koju je Lisica stavio nije nikad bila u CAPRIOLO servisu. Stapovi su bili sa plavom krunom i bili su presvuceni teflonom.
  • 0

#27 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 01:26 PM

Gde si bre Mickey pljuje se po tebe. Nego dobro je da poslusamo i drugu stranu umesanu za problem oko ove vile. Bilo kako bilo nadam se da ce da bude sve u redu na kraju i da ce obe strane biti zadovoljni.

b.t.w Mickey spremi se imam jedan problem sa Juicy 7 za koji mozda si upoznat. Videcemo se uskoro pa ce mo popricati o tome. Pozdrav
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#28 Mickey

Mickey
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 February 2009 - 01:58 PM

Cao ime, hvala na podrsci. Cucemo se u ponedeljak za juicy 7. Nisam u kancelariji.

Pozdrav.
  • 0

#29 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 05 February 2009 - 02:09 PM

Dobro je chuti drugu stranu,pa izvagati gde je istina.

Ako hoćete da cela ova tema ima smisla morate navesti imena. Na zapadu to tako funkcioniše... kad je neko loš u svom poslu (konstantno) to se brzo pročuje i on na kraju plati cenu tržišta i konkurencije... isto tako je poželjno i javno nekog pohvaliti kad uradi dobar posao.


Da se secam imena i broja telefona,napisao bi veruj mi 8) .
  • 0

#30 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2009 - 02:10 PM

Kao prvo - ovakve stvari nikoga ne zabavljaju - naprotiv, amortizeri su skupe stvari da bi bilo ko mogao sebi da priušti zezanje sa tim. Dalje, mislim da vrlo lako može da se zaključi da ovde ima dosta kvalifikovanih ljudi za razgovor na bilo koju temu oko servisa bilo kog dela na bajku. Teško da se može dosadi pripisati forum cikloberze pa i ova tema - to bi značilo da ima MNOGO ljudi kojima je dosadno i da ne znaju šta će od sebe pa piskaraju po forumu...
Kao drugo - sada imamo 2 potpuno različite priče. Lično, pošto nisam aktivni učesnik u ovom procesu - ostavljam da se to razreši među stranama učesnicima. Cenim to što se javila i druga strana - pretpostavljam da to znači i da postoji spremnost da se stvari razreše na pravi način - kako god to bilo moguće.
Kao treće - R7 ne dam da pipa niko osim mene - tačka.
Naposletku - stoji da ranije serije SID-a nisu bile krute, da su imale solidno uvijanje u toku vožnje, ali RS nikada nije rekao nemojte na njih disk - postojalo je ograničenje prečnika rotora na 160mm jer realno i nije bio za veće prečnike - i to je pisalo i u opisu samih viljuški. Naravno, uvek se znalo da je SID ultralaka takmičarska viljuška sa svim pomenutim ograničenjima vezanim za njenu namenu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#31 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 05 February 2009 - 02:14 PM

Evo ja dajem po-drshku kome god treba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sala, nisam mogao da izdrzim


Licno verujem serviserima, ali moj 888 samo ja rasturam :wink:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#32 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2009 - 03:20 PM

Mozda bi trebalo pocelo koristiti nove delove a ne muzejske stvari do kojih dolazimo trampom ili drugim putem i posle pljujemo po onima koji pokusavaju da nam izidju u susret.
Lasice da ne menjas uvek broj telefona mozda bi te uspeo naci pre nego sto si dosao u vlasnistvo ove vilice.
Pozdrav svima iz Capriola :wink:



Mozda i pocnemo da koristimo savremene delove, a dokle god cene istih budu previse savremene, drzacemo se muzeskih primeraka koji rade savrseno, sve dok ne dodju na servis!... salim se!

Realno imam mogucnosti da vozim sta mi se svidja i sta zelim, i to je to!
Kad budu napravili novi SID, koji bude imao 1350g, mozda ga i kupim!

A Capriolo je tu da servisira i isporucuje ispravno, ne bitno je da li je placeno punom cenom, trampom ili sam dobio za dzabe!!!
  • 0
Postavljena slika

#33 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 04:17 PM

Licno verujem serviserima, ali moj 888 samo ja rasturam :wink:


A ko ga sklapa posle tog procesa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 February 2009 - 05:24 PM

Ne mogu da se ne setim komentara jednog mog seljaka iz Crni Kal, negde iz '91/2 - "More majke mu ga nabijem, ja b'e traktor rastavim i sastavim i vozim, a ovaj (šef iz Nemačke) meni des' minute objašnjava kako da namestim prozor na šarke!"

(dodati odgovarajući naglasak)
  • 0

#35 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 05 February 2009 - 06:46 PM

Lasice samo bih te pitao kako ti je stigao taj amortizer postom ili dostavom robe iz capriola!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#36 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2009 - 08:09 PM

Servis amortizera je stvarno nešto što ne treba dati bilo kome da radi.
  • 0

#37 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 09:17 PM

Ovo je situacija za koju treba specijalno da angazujemo Fox Mulder-a. Ipak je decko poznat po neresivim misterijama. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dok se ne resi slucaj svako treba da se ogradi svakih komentara. Ipak su ljudi u Capriolo bili na specijalizaciju za servis. Nisu se rodili juce. Mislim da je suvise tesko tako da zajebu stvar
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#38 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 09:24 PM

Servis amortizera je stvarno nešto što ne treba dati bilo kome da radi.


U ovom slucaju nije bilo ko vec ovlasceni servis koji imaju sav raspolozivi alat za njega. I cekaj te malo da razjasnimo nesto. Da otvori amortizer, da ga ocisti i ponovo sklopi moze 60% ljudi ovde ali samo 0.215% imaju adekvatan alat za promenu rezervnih delova u amortizeru. Svi koji se prave svoji majstori kada odu biksne ili semerinzi odma prate svoj amortizer u servisu. Ne osmeljavaju se sami da to servisiraju. Za neke stvari bolje je platiti nego klatiti Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#39 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2009 - 04:21 AM

Dok se ne resi slucaj svako treba da se ogradi svakih komentara. Ipak su ljudi u Capriolo bili na specijalizaciju za servis. Nisu se rodili juce. Mislim da je suvise tesko tako da zajebu stvar


Sve je to u redu, i to niko nespori! Pa sta mislis... Oni su ga odradili kako treba, a onda sam ga ja otvorio, ispustio ulje, a zatim iscukao biksne sravcigerom!!!

Realno cu sipati ulje i voziti preko vikenda, pa ako bude radio, iliti proradio... sve u redu! A u koliko ne, vracam ga na servis pa nek strucnjaci utvrde sta je i kako je! I neka ga vrate u voznom stanju, nikakav problem!
Moguce su greske, ko radi taj i gresi. Pa ako se problem resi SVAKA CAST, dokazali su strucnost!

Vazno je da nisam izneo nikakve lazi "ovde", vec cinjenicno stanje!
Bas nemam sta drugo da radim, nego da pljujem po Capriolu! Ko tako misli, moze samo da se sagne...!!!
  • 0
Postavljena slika

#40 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 February 2009 - 09:07 AM

Sve je to u redu, i to niko nespori! Pa sta mislis... Oni su ga odradili kako treba, a onda sam ga ja otvorio, ispustio ulje, a zatim iscukao biksne sravcigerom!!!

Realno cu sipati ulje i voziti preko vikenda, pa ako bude radio, iliti proradio... sve u redu! A u koliko ne, vracam ga na servis pa nek strucnjaci utvrde sta je i kako je! I neka ga vrate u voznom stanju, nikakav problem!
Moguce su greske, ko radi taj i gresi. Pa ako se problem resi SVAKA CAST, dokazali su strucnost!

Vazno je da nisam izneo nikakve lazi "ovde", vec cinjenicno stanje!
Bas nemam sta drugo da radim, nego da pljujem po Capriolu! Ko tako misli, moze samo da se sagne...!!!


Kao sto su oni dovoljno sposobni da zavrse servis kako treba toliko smatram i tebe dovoljno sposobnog da ocenis da nesto nevalja kod amortizera. Ti si izneo svoj slucaj jednom tezom dok je decko iz Capriolo-a izneo sasvim drugu tezu za isti slucaj. Sada neznam kome da verujem u ovom slucaju. Mada zato neka sve izgura do kraja i ispostavi ce se ko je pogresijo. I najvaznije je da prizna svoju krivicu jer ce tako ispasti veci covek.

Ko tako misli, moze samo da se sagne...!!!


Auuuuu kako sam se nasmejao na ovo nemas poima. Kod na radiju ide jedna reklama za Durex kondome ali tekst prica neka srpkinja ali na makedosnkom. Da cujes samo kako to lepo izgleda i na kraju kaze ''Sega mozes da kleknes"
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika