Jump to content


Fotografije

Servis prednjeg amortizera


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
152 odgovora na ovu temu

#1 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 10:29 PM

Otvaram novu temu jer postoji vise razloga za to.
Naime u Srbiji postoji ovlasceni serviser Rock Shox-a, a to je Capriolo.
Pa da pocnem...
Pre par dana sam sa ortakom razgovaro o nekoj medjusobnoj razmeni amorta, i dogovorimo se da pre nego sto to odradimo da posalje amotr na redovan servis; menjanje biksni, ulja, stelovanje lock-a i tako to. On je poslao u prosli petak, a servis je uradjen posle skoro sedam dana, tacnije juce! Poslao mi je servisiran amort za BG i rekao sve je sredjeno!
Da predjem na temu, a to je "servis"?
Dakle ovako:
Iz servisa Capriolo je vracen amortizer navodno odradjen, montirao sam ga na bajk i hteo da proverim kako radi, dal ima luft, kako zakljucava i te standardne stvarcice! Primetio sam da amort neradi cisto, vec secka pri propadanju i pri vracanju. Ispustim ja vazduh iz obe komore i naduvam opet, kad ono isto! Toliko je tesko su propadale gornje noge u donje stapove da sam poceo da brinem, znajuci kako je radio pre servisa.
Medju vremenu sam zvao ovlascenog servisera i pitao o cemu se radi, nasta sam dobio nepotpun i nerealan odgovor.
Nisam mogao da iskuliram i ne otvorim ga, i sam sagledam stvari.
Stvari su izgledale ovako:
-donje noge sam jedva svukao sa gornjih.
-iz donjih nogu iznad postavljene namenske kadice nije iscurelo nikakvo ulje, tacnije 2x 10 kubika, koje treba da sluze kao podmazivaci slajdera i biksni.
-sve cetri biksne su nove.

Znaci sledece:
-po svemu sudeci biksne nisu postavljene na pravom mestu i samim tim otezavaju klizanju stapova!
-isto tako i ulje koje ih podmazuje, nije postojalo uopste.


Generalno, servis je odredjen ofrlje, sa vrlo malo paznje! I nije odredjen kompletno! Nije proban da li radi kako treba, pre vracanju vlasniku!!!
Ponovo sam zvao servisera izneo mu ove cinjenice nasta je on odgovorio, "da mogu da vratim nazad i da ce oni malo vratiti donje biksne ka gore" To je to!!! Kao tako ce raditi???
Prvi put dajem njima na servis i oni ga zaseru!!! Popizdeo sam skroz!!!I jos ti uzmu 20e!
Imam da ih jebem, sve dok ne bude radio pre nego sto je otiso na servis!!!
Definitivno trba ponovo biksne da se postave na pravo mesto da se sipa ulje gustine 5 i da radi perfektno!!!
Zelim da cujem vase komentare na ovu pricu?
Hvala
  • 0
Postavljena slika

#2 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 10:37 PM

Jos jedna stvar...
Sta ce da rade oni koje voze RS, a ne znaju sami da servisiraju i sagledaju ispravnost svoje viljuske!?!
Da im rikne opet za kratko vreme i tako sve dok ne izbiju sav kes iz dzepa i na kraju sahrane istu!!!
  • 0
Postavljena slika

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 February 2009 - 10:43 PM

Ajde da se javim ja. Posto imam iskustva iz servisa mogu da kazem da je momak totalno zajebo stvari. Ali da se zna da ko radi taj i gresi. Mada treba da otkkloni gresku koju napravi. U uvom slucaju decko koji ti je servisirao amortizer(necemo ga imenovati, ali vecina vas ga zna) mozda nije obrnuo dovoljno paznje na vas amortizer i kao rezultat ti imas nervoze. Lepo mu vrati amortizer neka ga sredi i svi da budete zadovoljni. Mada trebao da ga proba kada ga servisirao. Njegova greska.

Tvoj problem je sto je ubacijo bushinge na stranu i amortizer radi kao da ima fiksni udar :?:

mozda i ti si baksuz da ti izadje tako :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 February 2009 - 10:56 PM

Mani ga brate. Može da pogreši pa da nešto postavi naopačke ili prst gore/dole, ali da ne sipa ulje i da ne proveri da li ti amort radi...

Rastavljao sam i ja amort. OK, manje složen od tog RS-a, ali šta? Nisam imao nikakvo znanje o tome, i uspeo sam nešto da stavim naopako, ali sam probao amort i video da ne valja, pa sam ga rasturio opet, video šta sam zeznuo, i namestio ga.

Poenta - ako je i stavio nešto naopačke i zaboravio da sipa ulje, to nije trebalo da otkrije vlasnik amorta, nego on.

Nije ovo 'mak-na-konac-ne-radi-to-baš-kako-sam-zamislio" slučaj.

Jadno. :x
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 10:56 PM

po svemu sudeci biksne nisu postavljene na pravom mestu i samim tim otezavaju klizanju stapova!
-isto tako i ulje koje ih podmazuje, nije postojalo uopste.


Da uporedimo ovo sa sledecim:

- Pri servisu automobila, gumice ventila nisu namestene kako treba!
- Ulje nije sipano u motor!

Pitam se da li bi auto stigao do prvog coska da ne zariba skroz, takodje se pitam sta bi se desilo tom majstoru posle... n:anim_08
Dakle, mogu samo da kazem da je ovo sramota za servis koji se vodi kao OVLASCENI servis RS-a.
Da postoji odgovornost i sankcije za nesavestan rad - mozda bi drugacije bilo...
Ja bih na tvom mestu poslao jedno pisamce na Capriolo i upoznao ih sa ovim cinjenicama - i trazio da se pismeno izjasne kakve ce korake preduzeti.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 February 2009 - 11:02 PM

Tacno je da je uradjeno mnogo sranja oko tog amortizera, ali mislim da ljudi bi sredili stvar kako treba. Samo im ti posalji amortizer ili odnesi. Mozda ga radijo neko ko se ucijo na njega. Ali slabo mu islo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 11:05 PM

Vedna bitna, najbitnija stvar u celoj prici je da nije servis radio "onaj lik" vec je navodno nadgledao kako drugi radi, Neko? Nesto?
Tu je ustvari cela zbrka ispala, radio je neko ko nije kompetentan za tako nesto!!!
U svakom slucaju poslacu ga "doticnom" da ispravi stvari.
  • 0
Postavljena slika

#8 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 11:07 PM

Mojne da uce na meni, da nebi bilo!!! n:anim_08
  • 0
Postavljena slika

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 February 2009 - 11:11 PM

Ma srediće ga sad oni, ali je tuga što će to morati da se desi.

Sad w treba da sanja da'l je te deliće neko drškom od metle nabijao na pravo mesto...

Ja bih ovaj lasicin post okačio na kapriolov forum I poslao pisamce na hartiji.

nije servis radio "onaj lik" vec je navodno nadgledao


Ala je nadgledao, svaka mu čast. #-o
  • 0

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 February 2009 - 11:19 PM

nije servis radio "onaj lik" vec je navodno nadgledao


Ala je nadgledao, svaka mu čast. #-o


Ma citao Penthouse i Hustler #-o #-o #-o
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 February 2009 - 11:22 PM

Ma neka je čitao i Svet, ali što nije pogledao šta je taj gušter uradio od amorta?

Ovo će možda da zvuči glupo, ali jel' znaju oni ko im je poslao amort na servis?
  • 0

#12 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 11:37 PM

Zvao sam doticnog i naglasio mu da amortizer koji treba da servisira, posle ide meni! I da javi ako nesto nije u redu!Da kaze ako ima neke primedbe na stanje "generalno"
Ocigledno je to cuo na jedno,a izaslo na drugo!
Verovatno misli "sta on zna" on samo tera tocak!
  • 0
Postavljena slika

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 February 2009 - 11:39 PM

Pretpostavljam da je pritom znao ko si ti.
Ništa onda. Kad mu tako amort uđe na jedno a izađe na drugo, setiće se...
  • 0

#14 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 11:42 PM

Ovlascen servis... sta je to?
  • 0

#15 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2009 - 11:51 PM

Pretpostavljam da je pritom znao ko si ti.
Ništa onda. Kad mu tako amort uđe na jedno a izađe na drugo, setiće se...


=D> :lol: :lol: :lol: =D>
  • 0
Postavljena slika

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 February 2009 - 11:53 PM

To su oni koje ovlastiš da ti sje* amort, za razliku od neovlašćenih servisa, koji znaju(1) da će sje* biti obostrano pa paze šta rade.

(1) - ili samo što nisu naučili
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 February 2009 - 11:56 PM

Naravno sramota za bilo koji servis, ovlašćeni ili ne ovlašćeni. Znači moraš biti i sam serviser da te ne bi slučajno neko zeznuo. Tuga je što nema kontrole rada, već kako ko hoće.. a malo ko će priznati grešku, sem ako ga ne suočiš sa činjenicama kao u ovom slučaju.
  • 0

#18 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2009 - 12:04 AM

Stvarno me sve ovo pogodilo, zato sto se ne radi o Rebi, SID Team-u... ili bilo cemu slicnom! Vec o raritetu, meni omiljenim amortom ikad napravljenim, SID SL '02!!! U besprekornom stanju!!! Sto je vrlo tesko naci i kupiti.
I da ga sjebe dundjer n:character0022
Djido mova da ti zemka stone!!!
  • 0
Postavljena slika

#19 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 February 2009 - 12:12 AM

Skoplje, godina 199x. Ulazi bajker takmicar u servis jer mu se zajebo freewheel i pita servisera dali popravljaju to cudo. Serviser koji je u neku guzvu uctivo kaze DA nije problem gledajuci u sasvim nesto cetvrto ne u zajebani bajk. posle 7,34 min tisine serviser se okrene prema momku i kaze ''Jeli momak a sta je to freewheel''. Majko mila sacuvaj me neucenih ljudi.

E sada vi procenite kakvi su serviseri na balkanu. Da se vakvo nesto desilo tvom amotizeru u USA neko bi dobijo otkaz sa posla a tebi poslali tvoj amortizer komplet popravljen, plus na to bi poslali jos jedan SID jer si se psihicki namucijo dok ti je bajk bijo na servisnoj lenti

p.s Ovakav Postavljena slika

Zato ti uzmi jedan TOTEM i dok ga ne polomis udaraj serisera. To ce ga boleti. Za ovo nesto Sveta bi te likvidirao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#20 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2009 - 12:20 AM

Rec je o ovome... 8)

Attached Thumbnails

  • parts.jpg

  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika