Jump to content


Fotografije

Aerobni trening, sta je, kako, koliko...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#21 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2006 - 04:08 PM

Mogli bi do sutra da polemisemo kako drumski moze da bude interesantniji od MTB-a :D :D :D !!!
Salim se, svako vozi ono sto voli, ali, da je MTB sigurniji sto se kola tice, to stoji. A da moze da se ljosne i u sumi - i to stoji :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#22 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 December 2006 - 06:39 PM

nikada nisam sumnjala da je bgd mali grad:),posebno kada je biciklizam u pitanju.svi se,manje-vise poznaju.da,ja sam ta "druga",ali nije samo taj sa bianchi full i ja sam full:),samo ti nisi dobro video.
a koji si ti,kad vec otkrivamo identitete?


hehe odlicno, sad znamo i ko je ko... :D
Mimoilazili smo se nekoliko puta... Avala - Zuce, deonica Ripanj-Avala, Ostruznica zaobilaznica,...

Inace teram plavog Pinarella.

A da ti nisi od skora Bianchi Full ? Zadnji put kad sam vas sreo, naravno da sam video Bianchija, ali 100% sam siguran da je pre toga bilo nesto drugo. Ili je mozda bas tada bio izglancan pa da mi je zapao za oko ;)


Btw. sto se tice MTB vs. Drum. Kao sto misha rece, svako treba da tera ono sto mu vise lezi. Ja sam vozio MTB, ali totalno sam odlepio za specijalkom i nema sanse da mogu porediti te dve stvari.. Ali volim da odem na MTB trke posto za drum i nema nesto mnogo trka za rekreativce, sem Dunavskog.
  • 0

#23 koloezda4ka

koloezda4ka
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 05 December 2006 - 06:51 AM

dakle,bianchi vozim od avgusta 2004,sto znaci da,ako si me pre toga vidjao,mogao si me videti na jednom scott-u,a pre toga na planinskom bic.toliko o istoriji.inace,bic REDOVNO cistim,sve sa delovima(lanac,zupcanici,menjaci) i uvek je izglancan!! a to sto moju malenkost nisi primecivao do sada i sto je kilibarda primetniji,e pa sad......no coment.mozda je on atraktivniji od mene? :) kako drugacije objansiti to sto i ja imam sidi i bianchi i svu ostalu pratecu opremu a ipak samo njega zapazaju?
pokusavam da se setim plavog pinarella,ali ne uspevam.
sto se tice odlepljivanja za specijalom,to razumem,i ja sam svojevremeno na isti nacin odlepila:).
  • 0

#24 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 05 December 2006 - 08:52 AM

mala shala O:) Tesko je i videti specijalku a da se ne sija,.. dobro, sem moje Postavljena slika


.. samo njega zapazaju?..


hehe zato on takticki uvek na celu kolone pa ukrade svu paznju :wink:


btw. Debelo odosmo u OffTopic, misha ce nam izbushit gume :)
  • 0

#25 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2006 - 04:28 PM

Svaka cast za odrzavanje bajk-a, jedna si od retkih zenskih osoba koja uopste ima volje da sve drzi pod konac! Obicno se to prepusta drugima.

"btw. Debelo odosmo u OffTopic, misha ce nam izbushit gume"

Cekaj samo da vas navatam na drumu, ne samo gume, vec cu i "dozvolu" da vam uzmem!!! :D :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#26 koloezda4ka

koloezda4ka
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 06 December 2006 - 07:04 AM

e stvarno nema smisla da pricamo ko ,kako i gde vozi,ali,ne mogu da ostanem ravnodusna na ono "on je uvek na celu kolone"....pa jeste,al malo sutra,dragi moj.ako vozi sa mnom,JA sam na celu kolone.ako vozim sa nekim jacima,e,onda se sakrijem iza ledja:)....valja drzati tempo.elem,juce ne bi magle,pa sam ja lepo odradila 70km po nekim brdima.kako vi u bgd provodite vreme,jel vozite i radnim danom ili cekate vikende i vozite li uopste?za mene sezona ne prolazi,dokle god moze da se vozi.
Sto se tice ciscenja bica(licne higijene),stvar je jasna:ako zelis da masina radi kako treba,moras je I odrzavati I to pravilo vazi za sve.i najbolji bic ima da zariba,ako ga ne odrzavas,jel tako?
  • 0

#27 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 December 2006 - 09:45 AM

Naravno, i covek zariba ako se ne pazi...
A sto se vremena tice, ova zima je za sada odlicna, ispod nule gotovo da nije ni bilo, tako da bar ja to koristim max za truckanje i voznju. Preko nedelje posle posla stavim svetla pa u Kosutnjak...
Nema odmora!
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#28 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2007 - 03:05 PM

Ал се ви испричасте... Могли сте и на кафицу да одете негде.

Елем, целе јесени и зиме нисам окренуо педалу, проклети факултет, и ево:

Хемоглобин: 149 г/л (прошлог лета кад сам возио: 168 г/л)
Холестерол: 5,34 ммол/л
Триглицериди: 2,38 ммол/л

Морам ускоро да се ишчупам из Ниша, и да се вратим својим планинама и друмовима.
  • 0

--


#29 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 March 2007 - 03:20 PM

:D Imam i ja friske brojke:

dok se vozilo:

holesterol: 4,5
c. k.z. : 5.07
hemoglobin: 160


nakon zimskog sna i povrede:

ckz: 4.91
hemoglobin: 151
holesterol: 4.65
trigliceridi: 0.56

@psiho:
Malo ti visoki ti trigliceridi?
  • 0

#30 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 March 2007 - 05:16 PM

Evo i mojih "performansi" od pre par dana

c.k.z. 4.79
hemoglobin 139
holesterol 3.4
trigliceridi 0.4

za 4 banke nije lose...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#31 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 March 2007 - 10:57 PM

@psiho:
Malo ti visoki ti trigliceridi?


Јесу, горња граница је 2,28. Мораћу да порадим на здравијој и поснијој исхрани. Био сам перфектног здравља док нисам почео да се храним у студентској мензи пре пар година, када сам се угојио неких 10-12 кг :shock: за две године!
  • 0

--


#32 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 08:35 AM

podizem staru temu ali ne znam da li ima druga..

uzeo sam pulsmetar pa posto je led ne mogu da vozim bajs ali trcim..

puls mi je ujutru oko 50.. tokom dana ide na 70-75..
na trcanju u prvih 10min sam 130..
zatim jos 30min trcim na 150 i lepo se osecam..
dizao sam puls do 167, deluje mi da mogu tako da trcim sto se srca tice ali me noge zabole..
da li je oko 170 moj maksimalni puls.. /imam 34god/

sa tih 167 za 1min padne na oko 125, za 2min padne na 98 i onda tako malo traje..

cini mi se da na bajsu kad vozim u crvenom srce brze radi ali sad ne mogu da probam..
 


  • 0

#33 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 January 2015 - 08:57 AM

Imas na internetu teme kako se izracunava MAX frekvencija srca. Ali to nisu bas tacne formule. Najbolje je otici kod lekara i tamo uraditi testove. Meni je npr. MAX 193 po formuli, (220-broj godina). Posto koristim puls metar kad vozim bajs, desava mi se da mi puls ide oko 105% od maksimalne frekvencije srca. Naravno to mi se desava kad vozim stazom, fruskogorskog maratona. 


  • 0

#34 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 09:19 AM

Kada sam se spremao za polumaraton 2011. godine, odradio sam test opterećanja i kardiolog mi je rekao da je moj maksimalni puls 192 otkucaja u minuti ( tada sam imao 33 godine). Formula koju je stavio jakota je čisto informativnog karaktera, da bi jedan prosečan rekreativac mogao da odredi granice svog treninga. Noge te bole jer trošiši glikogenske rezerve u mišićima i počinje da se sakuplja mlečna kiselina. Isto tako, daj malo vremena organizmu da se adaptira na drugačiju vrstu aktivnosti, pošto su trčanje i bicikla, nebo i zemlja, naročito kada se radi o opterećenju koje trpi lokomotorni sistem.Uspori malo, recimo drži se nekog proseka od 60% od maksimalnog pulsa za tvoje godine. Ako trčiš da bi održao kondiciju preko zime, mislim da je ovo ok tempo; ako se spremaš za neku trku, mogu da te uputim na sajtove gde ćeš dobiti odlične informacije o treninzima.


  • 0

#35 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 09:23 AM

ma jok.. trcim da mi pluca na prolece ne eksplodiraju kad sednem na bajs :)
tako sam i prosle godine, pa onda ajde istrcao i polumaraton..

tnx..


  • 0

#36 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 07 January 2015 - 09:23 AM

Treba imati u vidu da niskobudzetni pulsmetri imaju odstupanja pa samim tim ne daju dobre trenutne vrednosti. Probao sam nekoliko razlicitih, tako da je iskustvo iz prve ruke, jedini koji je davao vrednosti iste kao sigma i suunto je crane. Formula za izracunavanje max pulsa je vazeca samo ako je korisnik potpuno zdrav, sto znaci kako je vec napisano informativnog je karaktera. Za max puls kod kardiologa na test opterecenja.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#37 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 January 2015 - 09:42 AM

Ja koristim sigmu 25.10 i zadovoljan sam sa njim. Sto se tice preciznosti, nisam imao nekih problema. Ima kodiran prenos i uvek ocitava podatke. U zadnje vreme mi se izgubila jedna linija na satu ali posto je star 3 god i koristen bas dosta nije ni cudo. Ali mislim da su polarovi bolji. Moje neko misljenje.


  • 0

#38 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 07 January 2015 - 09:47 AM

dobio sam polar favor.. deluje bedno u odnosu na moderne ali izgleda lepo radi..


  • 0

#39 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 07 January 2015 - 09:50 AM

Ma nije bitno kako izgleda samo da radi kako treba. Ja sam dobio u pakovanju i drzac za bicikli tako da ga tamo montiram kad sam na biciklu... A kad trcim stavljam ga na ruku...
  • 0

#40 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 07 January 2015 - 09:53 AM

Ja koristim sigmu 25.10 i zadovoljan sam sa njim. Sto se tice preciznosti, nisam imao nekih problema. Ima kodiran prenos i uvek ocitava podatke. U zadnje vreme mi se izgubila jedna linija na satu ali posto je star 3 god i koristen bas dosta nije ni cudo. Ali mislim da su polarovi bolji. Moje neko misljenje.

Ja sam skoro uzeo sigmu pc15, dobio rezervnu traku i nosac za bajs... za ovih 20-ak dana koliko ga imam zadovoljan sam.

dobio sam polar favor.. deluje bedno u odnosu na moderne ali izgleda lepo radi..

Polar je po meni odlicna firma i nije bitan izgled vec funkcija... generalno nisu ni jeftini i daleko bolji od sigme... Suunto je vrh u toj prici.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika