Jump to content


Fotografije

Na sta bacate pare !!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 08:33 PM

Znaci mora da ima jos neka stvar na koju dajete vas tesko zaradjen novac. Ovde nije rec o biciklima. Ajde da pocnem ja prvi pa tako cemo dalje. Najvise para sam bacao na pojacala, cd plejere, zvucnike. Dosta menjao, dobijo izgubijo ali nije mi znacilo to. Vazno je da sam imao od svega svacega. Prosao skoro sve audofilske proizvodjace(iz srednje klase) i tako sada sam se skrotijo na pojacalo NAD, Technics cd player, i EI Nis zvucnike(jao sramota me da ih pomenem ali rade kao zmaj sto bi reko Pilence). Sada mi izasla neka kombinacija da uzmem neke zvucnike sa isplatom do kraja godine. Mozda i zagrizem. JBG pasija je to. Razume ce me oni koji dele vakvu pasiju. Ajde da cujem vase pasije
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#2 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2009 - 08:39 PM

Pivo,vinjak,redje kafe ...
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#3 sasac

sasac
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2009 - 08:40 PM

Marantz je zakon!!! :D
  • 0
07 Specialized Stumpjumper FSR Comp D4W
08 Specialized Stumpjumper FSR Expert
09 Specialized Crosstrail Pro

#4 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 08:42 PM

Marantz je zakon!!! :D


Nekada je bijo strava i trepet. Sada kao da opada malo sa kvalitetom. To je moje misljenje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2009 - 09:18 PM

Dok nisu dosli bicikli i MTB bacao sam kintu na muzicke komponente...eh kako je to nekada bilo...dek, gramofon...uzivanje...iz tog vremena zadrzano:
Kenwood risiver enormne tezine i kvaliteta
Technics CD u visoj klasi
Pioneer troglavi dek CTS550S - u ono vreme jedan od najjacih sa dolby S...
Technics minidisc recorder - sprava sa neverovatnom dinamikom - u to vreme vrh sto bi neki ovde rekli
Marantz gramofon iz "zlatne serije" sa svim mogucim zezalicama,
ekvilajzer - 10 klizaca x 2 za levi i desni...
zvucnici prednji trosistemci pioneer, zadnji yamaha
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 09:25 PM

Kenwood risiver enormne tezine i kvaliteta


Da nije mozda KR-9600. To mi je zivotna zelja, ali nisam imao sansu da ga posedujem

zvucnici prednji trosistemci pioneer


Reci mi kako zvuce Pioneer jer bas njih mogu da uzmem u nekoliko rata
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 05 January 2009 - 09:26 PM

Ja sam ranije svirao bas gitaru, pa sam na to trosio pare, kupio jednu, pa posle i drugu gitaru, bolju, lepsu, skuplju, pa pojacalo, ali sam sve to prodao (oglasavao sam ovde pa ste me prozivali :) ). Izgubio sam volju nakon 8-9 godina jer mi se i bend rasipao, odrasli smo... Dok sam bio u vojsci finansijski sam prso skroz, nakon 6 godina morao sam ponovo da zivim od milostinje roditelja, pa sam prodao i kola i gitaru i pojacalo... Mislili ljudi da sam narkoman pa zato sve rasprodajem :lol:
A sad sam gupio srpski san - Golfa III. Kad skupim dovoljno para kupujem nekog malog terenca, uz bozju pomoc toyotu Rav4, pa u nju natovarim bajk, pa na planine!

Ah, da, bacam pare i na zene i kafane :mrgreen:
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2009 - 09:54 PM

Imao sam ih raznih i rotel, sansui, yamahu...ovaj nije KR9600, mada sam i njega mogao svojevremeno da kupim...KR A4080 je model...a pravo da ti kazem kada bih ponovo krenuo u ovu pricu - to bi bilo neko AV pojacalo sa svim mogucim efektima...ali mi je to sad totalno neinteresantno. Pod jedan - deca moraju da stasaju dovoljno da znaju da se to ne dira i ne drnda, pod dva - da budu dovoljno velika da me ostave na miru dok gledam film ili da ga gledaju sa mnom i da im ne bude dosadno :wink: :wink:
Sto se zvucnika tice - ovi moji su CS 5070 i u ovoj kombinaciji se odlicno cuju i rade.

Haaaa...gitara....moja prva gitara je bila bas bas gitara...pa onda elekticna fenderica...pa svirke i PUNK vreme, to je bio zivot 8) 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 10:07 PM

Pre skoro 2 godine sam i ja gledao te svucnike. Mnogo me podsecaju na ove moje sadasnje Ei Nis. Skoro isti dizajn. Tada sam izbego jednu kombinaciju da ih imam. Bili su kradeni i lik mi ih je davao za 35e komplet. Ali posto sam ga znao da je lopov prve brigade nisam uzeo jer policija bi za 24 sata bila ispred mojim vratima. Sada me interesuju ovi S-H520V-W. Videcu kako ce biti sa budzetom i dali da ih uzimam.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2009 - 10:21 PM

Što se tiče Kenwood-a najbolje pojačalo, po meni, je KA 1100SD. Komad Aluminijuma :) ima oko 20-25 kila, Sanken tranzistore (to su oni kao STK hibridi, a ustvari tranzistori :)) Zvučnike sam skoro zamenio i napravio sebi kakve mi odgovaraju. Pojačalo Hitachi, Basevi 12", srednji 6", i male Hi-Fi horne Sansui koje imaju onaj visoki što se odbija po prostoriji. Imam u planu da stavim niške kalotne visokotonce jer je to najbolji visoki (pored Dynaudia) koji sam čuo :D . Od skoro sam počeo da se bakćem i sa računarima pa je sad društvo desk topu napravio i jedan lap top. HP C2D 1.6Ghz FSB800, 2GB RAM (i još 2 sledi od februara :)), 250 GB hard, 15.4" Što će reći pare se bacaaaajuuuuu uh :D

ka-1100sd-h.jpg
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#11 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 05 January 2009 - 10:28 PM

Bacao na muzicke instrumente. Bio decak sa puno snova i ambicija, a i klinke su krive... stalno su govorile da ih "pale" muzicari :D

Iako nije velik iznos, za osnovca a kasnije srednjoskolca, u onoj Srbiji pod raznim sankcijama meni je bilo mnogo, brate.

Prvo je legla neka akusticna gitara, na preporuku mog profesora gitare osnovne muzicke u Peci, nepoznat proizvodjac kupio je kod prognanika iz srpske krajine. Ih kakva sam faca tad bio kad sam je pokazao drustvu 8) , spiskao svu kintu i dodatno cale pogurao.

Srednja skola donela i polovni Gipson.. hehe... struja kroz zice :D . Nju sam pak sam zaradio :P

Sledi Fender dg-4, tri zvezdice, najbolja gitara na koju sam ikada svirao, skupa sa koferom kostala me dve tada prosecne plate. Drugar doneo iz SAD, to nisam mogao naci kod nas '99 godine.

Nekada tokom srednje, jeftino sam kupio kopiju Ibaneza. Pokazala se kao veoma losa kopija.

Danas sam ostao sa Fenderom i Ibanezom koji visi na zidu poput spomenika Rock-u u ovim krajevima.

Upisom faksa, pocelo se pedalati :wink:
  • 0
....

#12 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 10:28 PM

Od Kenwwod-ovih cistih pojacala najvise mi se svidja tecov KA-8100. Koja cistina zvuka ima. Svojevremeno dao stojadina za njega. Voli ga kao svog zivota. Dao mi ga na mesec dana. Zaljubijo sam se u njega. Ne u tecu nego u pojacalo. Da ne pomislite neatrane stvari. :mrgreen: :mrgreen: Slican izgled je imala jedna serija od Onkyo Integra-e. Nesecam se koji model je bijo samo znam da je kostao oko 750e regular. Bijo na popustu pre neko vreme za 360 kinti ali sam vise izasao iz tog fazona. Za te pare uzimam sada kocnice :twisted: :twisted: :twisted:

Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#13 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2009 - 10:30 PM

ali sam vise izasao iz tog fazona. Za te pare uzimam sada kocnice :twisted: :twisted: :twisted:


Hahahahahahahahahahahahahahaaaaaaa ludaaaak :D :D :D :D :D
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 10:34 PM

Jedva cekam da dodje Lasica i da kaze da ima najtezeg pojacala na svetu. Ima da se ubijem od smeha n:yahoo n:yahoo n:yahoo
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 05 January 2009 - 11:06 PM

Prvo, zašto je ulaganje u muzičke komponente bacanje para - naslov teme nije adekvatan. Inače na moje veliko zadovoljstvo, vidim da na http://www.hifi-forumi.com ima i ljudi s cikloberze :) (nije da reklamiram forum, nego mi čisto pade na pamet - pošto Kenwood svi hvale :) Inače da ostanem u duhu teme, evo ja sam recimo pred Novu godinu, za ASUS P5E3 WS PRO ploču dao 310e :) S obzirom da je jedina ploča koju sam uspeo da nadjem da ima 64bitni PCI-X slot :)
  • 0

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 05 January 2009 - 11:15 PM

ihh sve sami muzicari :) ranije sam vodio yuzvuk.com ,mozda smo saradjivali :wink:
  • 0

#17 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 05 January 2009 - 11:24 PM

Na sta ste vi bacali pare.. lele.. :lol:
  • 0
....

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 05 January 2009 - 11:26 PM

Prvo, zašto je ulaganje u muzičke komponente bacanje para - naslov teme nije adekvatan


Pa malo sam se zargonski izrazijo. Nije lepo da se ide po knjizi uvek. Tako bi tema glasila - Na cemu dajete vas novac osim na bicikle. To mi je previse za ljude sa odelima. Mi smo u dresovima i moze da prodje i taj naslov
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#19 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 06 January 2009 - 12:38 AM

Posto sam izasao(delimicno) iz groznice da ulazem u bajs,sad sam skroz pragmatican :idea: pa stekam za neko putovanje po Evropi na prolece a posle za auto naravno :wink:mada ce to da potraje .Totalno sam ne-muzikalan pa me instrumenti i audio uredjaji ne zanimaju.Mp3 sa kompa uz Genius plasticnjake je sasvim ok mom uhu.Dosta para sam kao srednjoskolac davao na auto chasopise,kataloge(Vrele Gume,Top Speed,Auto Moto und Sport itd).Inace crtam malo ali sam u fazonu beo papir,grafitna olovka pa udri sto je jedan od naj-dzabe hobija koje imam.Automobili i bicikle a mozda i koji motor ce mi do kraja zivota izbijati pare iz dzepa bar tako mislim i po koja zenska :roll:
  • 0

#20 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 January 2009 - 07:13 AM

eeeee....
Što se tiče zvuka, imao sam sve i svašta... i onda sam se odselio u mali stančić i dosadilo mi provlačenje između ormana i zvučnika da bih došao do kreveta, jednom mi se i ram na bajku izderao jer je pao od glasne muzike... i onda mi je jednog dana pukao film: rasprodao sam sve, što nisam prodao, dao burazeru i kupio Altec Lansing MX5021 pre oko 2god. Mogu reći samo da sam jako zadovoljan. zauzima minimum mesta za brutalan zvuk, iako su to samo računarski aktivni zvučnici sa Spilbergovim potpisom THX :mrgreen:

Dakle, to je preporuka svima koji imaju problema sa prostorom, a vole HiFi :D

Postavljena slika

A kao poseban užitak instaliram na sebe Sennheiser HD497 i isključim se od sveta...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika