Jump to content


Fotografije

lagani trening


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#41 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 30 December 2009 - 10:21 AM

i svakih tri minuta zapamtio puls i posle podelio na 8


Zapamtio si 8 pulseva, sve ih sabrao, a onda taj zbir podelio sa 8 - to je OK. Naravno, što više merenja imaš (npr. na svaki minut), to ti je srednja vrednost tačnija/preciznija...

...upravo tako sam i mislio,hvala...
  • 0

#42 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 22 January 2010 - 09:25 PM

Kupio patike New Balance na popriličnom sniženju 2000 din, teške čitavih 330 g


Pre godinu dana moj klinac za rodjendan od mene dobio Nike a NB od majke. NB koristio neko vreme za tenis i ubrzo ih bacio u orman... Pre mesec dva, trazeci savete o trcanju, naletim na lika koji mi izgleda kao da moze da trci dokle 'oces ( ) i kad sam video da on nosi NB odma' sam smuvao sina da mu dam moje super kozne adidas za njegove budjave NB. On pristane i ja dodjem do dobrih i uz to razgazenih patika tek tako... Moje su 380g ali su zato br. 46
:)

p.s. Nema pingvina ove godine?
  • 0
.

#43 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 26 January 2010 - 03:22 PM

Što se tiče trčanjaNov.mar.1.jpg
slike sa NS maratona

Attached Thumbnails

  • Nov. mar. 4.jpg

  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#44 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 26 January 2010 - 06:56 PM

Kupio patike New Balance na popriličnom sniženju 2000 din, teške čitavih 330 g


Pre godinu dana moj klinac za rodjendan od mene dobio Nike a NB od majke. NB koristio neko vreme za tenis i ubrzo ih bacio u orman... Pre mesec dva, trazeci savete o trcanju, naletim na lika koji mi izgleda kao da moze da trci dokle 'oces ( ) i kad sam video da on nosi NB odma' sam smuvao sina da mu dam moje super kozne adidas za njegove budjave NB. On pristane i ja dodjem do dobrih i uz to razgazenih patika tek tako... Moje su 380g ali su zato br. 46
:)

p.s. Nema pingvina ove godine?

...heheh ovih dana je debelo ispod nule,pa će se već pojaviti stoposto....
  • 0

#45 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 27 January 2010 - 12:15 PM

Posto je 31. Niski zimski maraton samoprevazilazenja, ovo je poslednji dugi trening pred trku.

Samsung adidas f110 meri sve sto mi treba za sad pri trcanju sasvim zadovoljavajuce. Za bajk je bzvz.

Attached Thumbnails

  • trening.jpg

  • 0

#46 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2010 - 08:30 PM

nisam imao predstavu da taj telefončić zapravo snima podatke :) mislio sam da samo istrese generalije na kraju...
  • 0

#47 drgisa

drgisa
  • Members
  • Pip
  • 24 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 March 2010 - 11:00 PM

Sve do ove godine, nikada mi nije ni padalo na pamet da potrcim ni za busom. Trenirao sam vaterpolo skoro 9 godina pa eto i logike zasto ne volim trcanje. Ali kontao sam da ako mogu MTB trenig od 100 km da odvozam ono "od sale" mogu i da trcim. Prvo trcanje u zivotu sam otrcao 10 km, sledece je bilo 10km kao i 40-tak trcanja od oktobra. Mislim da bi mogao otrcati i vise od 10 km ali problem je u patikama, a o tome cu u drugoj temi. Ono sto me najvise nervira tokom trcanja je kada me prestigne neki zgoljavi zilavi atleticar. Vozaci MTB-a to dobro razumeju kada u cvatu snage i brzine treninga drumas prodje pored vas kao da se ne krecete i jos da mu duvate u ledja :evil: ... Pa sam hteo da pitam vas smrtnike koji pedalate kao ja kako ocenjujete svoj trening. Ja 10 km pretrcim za 50-52 min sa 3-4 min pauza ( 48-50 min aktivnog trcanja) prosecan puls 156-7 max 178-180 a za vreme trcanja gledam da ne predje 175 ( uglavnom 166-172). Da li jedete pre trcanja ili posle, ako pre sta ?
  • 0

#48 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2010 - 08:06 AM

Sve do ove godine, nikada mi nije ni padalo na pamet da potrcim ni za busom. Trenirao sam vaterpolo skoro 9 godina pa eto i logike zasto ne volim trcanje. Ali kontao sam da ako mogu MTB trenig od 100 km da odvozam ono "od sale" mogu i da trcim. Prvo trcanje u zivotu sam otrcao 10 km, sledece je bilo 10km kao i 40-tak trcanja od oktobra. Mislim da bi mogao otrcati i vise od 10 km ali problem je u patikama, a o tome cu u drugoj temi. Ono sto me najvise nervira tokom trcanja je kada me prestigne neki zgoljavi zilavi atleticar. Vozaci MTB-a to dobro razumeju kada u cvatu snage i brzine treninga drumas prodje pored vas kao da se ne krecete i jos da mu duvate u ledja :evil: ... Pa sam hteo da pitam vas smrtnike koji pedalate kao ja kako ocenjujete svoj trening. Ja 10 km pretrcim za 50-52 min sa 3-4 min pauza ( 48-50 min aktivnog trcanja) prosecan puls 156-7 max 178-180 a za vreme trcanja gledam da ne predje 175 ( uglavnom 166-172). Da li jedete pre trcanja ili posle, ako pre sta ?

Mislim da si preterao sa pulsom. Nama ne treba neko jako trčanje, već laganica. Mada meni treba tih 10km da pretrčim nekih 50-60min na prosečnom pulsu 135-140. Bez pauza ili možda samo prošetam pored nekog psa koji je bacio oko na mene ako se nađem u takvoj situaciji. Trčanje ne treba da ti bude jače od brzog hodanja ;)
  • 0

#49 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 08:53 AM

Sve zavisi od toga koji ti je cilj. Puls ti i nije strasan. Brzina solidna.
Ono sto je bitno jeste "stride rate" , tj. br. koraka u minutu, poput kadence kod bicikla. I kod vrhunskih maratonaca je oko 180. A kod nekih i 200. Kod sprintera je veci, 220-250. Onaj klasican "blagokrmeći kas" je sa oko 140 koraka u minutu. A ono sto vecina smatra normalnim trcanjem je sa 160 koraka u minutu.
Atleticari takodje mere "pace", sto je zapravo vreme potrebno da se pretrci 1km. Sa 50min za 10 km je 5. Za maraton je to ok. Tim tempom bi istrcao polumaraton za oko 1:48, sto je pristojno. Ja sam na treninzima trcao polumaratonsku distancu za priblizno to vreme.
Ako zelis da trcis brze/bolje, trci intervale! Samo je bitno koja ti je ciljana distanca.
Ako zelis da ostanes u formi tokom zime, sasvim je dovoljno da trcis onako kako ti je gamzi savetovao, lagano i bez opterecenja, puls 140, 170-180 koraka u minutu. I neka te ne deprimiraju zgoljavi atleticari ;D

Da bi odrzao taj broj koraka najbolje je da slusas muziku sa takvim bitrate-om, npr. drum'n'bass :D
Pozz!
  • 0

#50 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2010 - 09:50 AM

Ono sto je bitno jeste "stride rate" , tj. br. koraka u minutu, poput kadence kod bicikla. I kod vrhunskih maratonaca je oko 180. A kod nekih i 200. Kod sprintera je veci, 220-250. Onaj klasican "blagokrmeći kas" je sa oko 140 koraka u minutu. A ono sto vecina smatra normalnim trcanjem je sa 160 koraka u minutu.

Sada sam izmerio, pošto uvek imam isti ritam na trčanju, od toga ne mogu sporije: 180-185 (merio 3x)
Ja stvarno ne znam kako izvesti trčanje sa manje koraka/min (140!) Ja mislim da ni ne hodam sporije od 140 :mrgreen:
  • 0

#51 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 02:04 PM

ada sam izmerio, pošto uvek imam isti ritam na trčanju, od toga ne mogu sporije: 180-185 (merio 3x)

=D> =D> =D>

Ja stvarno ne znam kako izvesti trčanje sa manje koraka/min

Pa pusti duzi korak, ali bas duuuzi. Inace na maratonu sam jedan krug/1km trcao sa 2 bas dobra maratonca i jedan je pravio 178-182 koraka u minutu a drugi 165-170, sve je stvar tehnike. Dok nisam razmisljao o tome prosek za mi je bio 162 (april 2009), a sada kad se trudim prosek mi je 174 (februar). Da napomenem da tu spada i zagrevanje, cool down sekcija, povremeno usporenje zbog pasa...

Evo i dva zanimljiva sajta, jedan sa muzikom od ~180bpm (a da nije drum'n'bass), a drugi sa uputstvom kako povecati stride rate.
http://www.runningmu...om/180-mix.html
http://www.runnerswo...11604-0,00.html
  • 0

#52 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 18 December 2010 - 12:53 PM

... muzikom od ~180bpm (a da nije drum'n'bass) ...


Sve je stvar gledista, ili ti sluha u ovom slucaju...
A i sta se meri. :)

muzika oko 180bpm moze zvucati brzo, mladalacki ](*,)


ali i ne mora. Moze biti setna, divna, ocaravajuca :-({|=


Muzika od 90bpm takodje moze zvucati veoma "zivo" n2:24lkg43
http://www.youtube.com/watch?v=v13P7e2EsRQ

Samo je stvar da li melodijske linije sviraju na polovine, cetvrtinke, sesnestinke.
Ko svira nesto, znace o cemu pricam.

Evo lepog primera
http://www.youtube.com/watch?v=Atz9vzTAUh0
http://www.youtube.com/watch?v=3SfSQ3lQmJw


Vozeci fixed gear bike, mnogo bolje sam shvatio trcanje. Ako u biciklizmu postoji ekvivalent za trcanje, onda je to fixed gear. Potpuno ista stvar. Naravno, kao i u trcanju, ne vozis uvek kadencom od 90. Nekad je uzbrdo, nekad nizbrdo, vetar, garderoba. Sve ima uticaja. Nekad je kadenca 120 a nekad 60 a u trcanju, nekad je 200 koraka a nekad 120.

Disanje je posebna prica. Kao i u muzici duzina note, udah/izdah moze da traje dva koraka, moze cetiri, moze na svaki korak...
Ali, o tome neko strucniji.

http://www.cs.ubc.ca...sic/bpm/90.html
http://www.cs.ubc.ca...ic/bpm/180.html
  • 0
.

#53 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 22 January 2011 - 05:23 PM

I ja trcim,ali samo kada prodje sezona bicikla, to je vec kasna jesen i savrseno mi odgovara niska temperatura.Cak mislim da ne bih ni mogla da trcim iznad 15c.Ali zato,na -10c trcim bez problema,cak mi i prija....imam osecaj,iz nekog razloga, kao da sam na skijanju.Mislim,ta hladnoca, miris vazduha...Uglavnom, izadjem iz zgrade,stavim sluske na usi i istrcim 8km. I tako 4-5 puta nedeljno.Svaki put ista deonica,jer mi pejzaz nista ne znaci, a trcim i sama,pa mi je vaznija muzika od ambijenta.Trcim po asfaltu,ravno,jer i ne mogu da biram nesto drugo.Na nogama imam Nike patike i navikla sam na njihove modele za trcanje, koji mi savrseno odgovaraju.Trcanje nije lose kao trening,jer zimi moram nesto da radim,da bih na prolece bila u kakvoj-takvoj formi,ali nikada ne bih biciklizam zamenila za ovo.Cim zavrsim sa treningom,ulecem u moj Maxi i pokupujem neke sitnice (hleb,mleko,cokoladica-pod obavezno) i uopste se ne istezem :(
  • 0

#54 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 January 2011 - 05:50 PM

istezanje moze biti veoma dosadno ali primetio sam da kada posle duzeg trcanja istegnem noge pre me prodje umor, tako da uglavnom sastavim nekako tih 5 - 10 minuta za istezanje.
  • 0

#55 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2011 - 07:11 PM

I neka te ne deprimiraju zgoljavi atleticari ;D

Evo i ja da se javim kao bivsi atleticar... :mrgreen:

Ako zelis da trcis brze/bolje, trci intervale! Samo je bitno koja ti je ciljana distanca.
Ako zelis da ostanes u formi tokom zime, sasvim je dovoljno da trcis onako kako ti je gamzi savetovao, lagano i bez opterecenja, puls 140, 170-180 koraka u minutu.


Za zimu su najpreporucljivije tzv ''duzine'',tj duze distance,od 8 km pa na vise(govorim o iole ozbiljnijem trcanju,jer i biciklistima je trcanje jako vazno),jer se tad hvata izdrzljivost,a preko leta se stice brzina :wink: ...
Bar jednom nedeljno raditi rastrcavanje,nekih 6km u laaaaganom tempu...
Leti...duzine jednom do dva puta nedeljno,vise smo se fokusirali bili na deonice..Tipa: 10X200m po 35 sekundi sa pauzom 4 minuta izmedju deonica,ili 6X400,ili 15X100..takodje se rade i dugacke deonice tipa 3X2km ili 1X4km+1X3km+2X2km+3X1km (to je otpadanje)..ima mali milion kombinacija,ali preko zime je najboilje forsirati duzine.. :wink:

istezanje moze biti veoma dosadno ali primetio sam da kada posle duzeg trcanja istegnem noge pre me prodje umor, tako da uglavnom sastavim nekako tih 5 - 10 minuta za istezanje.

To obavezno i pre i posle treninga... n:grandpa
  • 0

#56 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 22 January 2011 - 07:18 PM

@nina imas grupno trcanje na adi nedeljom od 10h
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#57 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 22 January 2011 - 09:10 PM

Hvala na savetu za istezanje,stvarno bih trebala i to da odradim,a ne da gledam kako da se sto pre istusiram,jer se posle toga jako lepo osecam:)
Za trcanje nedeljom na Adi znam,ali mi je to malo komplikovano da organizujem, da se prebacim iz Zemuna.Pogotovo sto je vreme hladno i najbolje mi je kada odmah pocnem sa trcanjem iz zgrade i kada na zavrsetku utrcim u istu:).U ovom mom kraju gde zivim,nikoga pod milim Bogom ne srecem da trci,ja ispadoh k'o luda Nasta,ko zna sta misle kada me vide.Pogotovo ono osoblje iz doma penzionera,koje redovno u grupama pusi tamo gde ja prolazim:).
  • 0

#58 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 22 January 2011 - 09:33 PM

Dok sam trenirao Dzudo,istezanje na pocetku treninga je bilo lagano i kratko,a na kraju treninga i po pola sata.U teretani u koju sam isao,momci koji dizu ozbiljne tezine,se uopste ne istezu pre treninga,vec iskljucivo posle.Kada sam pitao za razlog,rekli su mi da je veca sansa da povrede misic,ako su radili istezanje.Znam da zvuci paradoksalno,ali je tako..
  • 0

#59 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 January 2011 - 10:09 PM

...nikoga pod milim Bogom ne srecem da trci, ja ispadoh k'o luda Nasta,ko zna sta misle kada me vide.


oni sto te krivo gledaju, gledaju te sa dozom ljubomore jer u sebimisle i ja bih trebao/trebala da pocnem da trcim, ali ne mogu zbog ovoga, onoga,... a onaj ko pomisli da si luda to je zbog toga da bi podigao svoje samopouzdanje i sebi opravdao neaktivnost. Ako dublje zagledaju u sebe svi bi oni hteli da potrce, da se bave necim.

tako da, ne opterecuj se uopste, radi ono sto ti godi
  • 0

#60 nina

nina
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 22 January 2011 - 10:14 PM

=D> Pa,to je tacno sto kazes!!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika