Jump to content


Fotografije

lagani trening


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 December 2008 - 06:19 PM

evo ja se malopre vratih sa laganog trckaranja po kraju. ima li jos ljudi na forumu koji trce ? mislim da za promenu dobro dodje, nakon toliko hiljada kilometara :^o :mrgreen: u sedlu, a i dosta je efikasno za ove hladnije dane, ako uzmemo u obzir efekat i obim treninga.
  • 0

#2 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2008 - 06:28 PM

Meni trčanje prija. Ima sigurno dve nedelje da nisam seo na bicikl. Nemam pravu biciklističku opremu za zimu i ne želim da se bezveze razboljevam. Trčim svakog trećeg dana po osam kilometara. Ne forsiram se previše. Džogiram 8 km za nekih 40-ak minuta, mada to ima tendenciju da se oduži ukoliko ne uhvatim pravi tempo. Isto tako ima tendenciju da padne za nekih 5 minuta ali se to ređe dešava :mrgreen: . Par puta sam trčao oko 16 kilometara letos. Bilo lepo vreme, nije vrelina, sunce lagano zašlo, ja uhvatio tempo savršen (trčim pristojnom brzinom, a nisam zadihan) i samo nastavio još jedan krug :D .
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#3 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 21 December 2008 - 06:34 PM

Ja isto trcim i bas sam se primio.Danas sam trcao 18km, suer mi prija.Sad cekam da padne sneg pa cross-contry skiing
  • 0
Nemanja Glisic

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2008 - 06:38 PM

Ja ne trcim, bar ne regularno, veoma retko izadjem napolje sa patikama koje nisu SPD. Licno mi mnogo vise odgovara plivanje, ali sad za to nemam vremena...Ako bi krenuo na trcanje - onda cross-country varijanta - kroz sumu, ali onda je tu bajk koji uvek ima prednost 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2008 - 06:39 PM

Sad cekam da padne sneg


Prošle zime je bilo lepog snegića...Temperatura bila par stepeni ispod nule pa noge izleću kao po pesku da trčiš. Jedino što sam izmenio u odnosu na odevanje kad je preko nule (donji i gornji deo šuškave trenerke, duks i majica je uobičajeno) je kapa preko glave (nisam imao traku za čelo) na kojoj se napravi led kada trčim. Pošto ne smem da stanem da se ne bi prehladio, kako izađem iz zgrade počnem trčanje, a utrčavam u zgradu i tek ispred lifta stajem. Znaš kako se puši kapa kad skinem, a i glava takođe. Prokuvalo od preteranog razmišljanja o tempu :lol:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 December 2008 - 07:59 PM

trči se kada je napolje ružno vreme, pa posle nekog srednjeg intenziteta na trenažeru...
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 December 2008 - 09:53 PM

Nikad nisam bio ljubitelj trčanja, mada sam u srednjoj bio u klasi sa atletičarima. Krajem leta, posle one havarije na bajku, reših da malo protrčim po kraju, odradim 8 km, nekoliko puta isteram puls preko 185 i za 3 dana eto moje aritmije :)

Bez mene. Bajk je brži i kad se ne trudiš. Takmičari verovatno drugačije razmišljaju. Više sam za neka AM/Nshore pešačenja.
  • 0

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2008 - 10:28 PM

Ja sam praktikovao trcanje kao zagrevanje pred teretanu, a posle teretane valjci za razvozavanje.
  • 0

#9 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 12:19 AM

Ja sm jedan od onih koji preferira trcanje zimi.
Volim da trcim, i nikada mi nepada tesko!
Uglavnom je to zimi, jel preko sezone ne silazim sa bajka!
Zivim u Sumicama-Lekino Brdo, tako da sam u prirodi i relativno cistom vazduhu. Uglavnom trcim popodne iz razloga sto nema ljudi- prolaznika i drugih sportista. Ukoliko se dogovorim sa ortacima, odemo na adu, mada i nije bas najbolje, obzirom da se trci po asfaltu! I redovno duva vetar.
Biram zemlju jer je mnogo manje stresno za zglobove. Trcanje ne prelazi 40 min dnevno, jer je to sasvim dovoljno. Ne treba preterivati, pogotovu ne po asfaltu! Moze da dodje do povreda kolena, ligamenata, meniskusa i tako dalje. Treba trenirati i ne dovoditi noge u pitanje, dal ce se nesto neplanirano desiti. Istezanje je naravno posle trcanja, jer mi tako odgovara! Dok sam zagrejan i to! Sve ukupno sa trcanjem oko 50 min!
Krenem lagano, da se ne bi povredio-istegao, i polako ubrzavam do nekog optimalnog pulsa... Ne treba da vam trcanje padne tesko, vec da se dok trcite osecate dobro, kao i posle trcanja.
Trcim cak i na -10, ako nema vetra.

I jos jednu stvar gotivim, a to je off road trcanje po planini... Kopaoniku, Divcibarama...
Obicno tamo odsedam preko zime, bar po 7 dana, i trcanje po snegu je prava stvar!
Ko nije, neka proba... svidecemu se! :wink:
  • 0
Postavljena slika

#10 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 22 December 2008 - 01:46 AM

Trcim i leti i zimi, od 30 min do 2 sata, zavisi od raspolozenja/plana. Gotovo uvek po keju NIsave prema Niskoj Banji, zemljanom stazom, sto bi se moglo nazvati "prirodom". Volim da trcim i po kisi, lakse mi pada nego voznja bicikle po takvom vremenu. Zimi cesce idem na trcanje, trcao sam poslednjih godina i po snegu, mada ga i nije bilo puno, ali na zalost nikada na Kopaoniku (moji su roditelji intelektualci, pa zato nisu imali para da me kao klinca vode na zimovanje :oops: :lol: ovo je stara fora devedesetih prim. prev.).
Svake godine se spremim za Niski maraton (polumaraton), ali nikako da istrcim, uvek kasno saznam kad je. Mogli bi u ovoj sekciji foruma da nezvanicno najavljujemo i ovakve trke, koje su otvorenog tipa, jer smo trenutno verovatno svi rekreativci sto se tice atletike.
  • 0

#11 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 December 2008 - 07:28 AM

@lasica
istezanje obavezno, odmah posle trčanja

@ciric.ivan
da, to je dobra ideja. mogli bi se najavljivati takvi događaji kao što su niški maraton, novosadski maraton i sl.
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 December 2008 - 10:01 AM

mogli bi se najavljivati takvi događaji


odlicna ideja, kada neko nesto sazna neka objavi. uglavnom na svim tim domacim trkama mogu da startuju i rekreativci.

ja sam davne '04 istrcao polumaraton, totalno ne spreman #-o , i nastavio da trcim kao manijak, sto je bilo pogresno, jer su poceli problemi sa kolenima, lako dobijem upalu. #-o :x

bilo bi interesantno uraditi neki triatlon, cisto rekreativno n:dwarf
  • 0

#13 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 01:56 PM

bilo bi interesantno uraditi neki triatlon, cisto rekreativno n:dwarf


Valja valja n:bicycle n:fighting0030 n:fighting0074 n:happy0192
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 02:01 PM

Mali n:sign0006
Ciganski triatlon:
Otrči do Ade, okupa se u jezeru i vrne ukradenim bajkom :)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2008 - 02:06 PM

n:happy0192
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#16 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 10 January 2009 - 09:21 PM

ako mi verujete,ali ne morate,sreo malopre pingvine dok sam trčao...
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 10 January 2009 - 09:25 PM

hahaha n:happy0192 n:happy0192 n:happy0192
  • 0

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 10:10 PM

Cek bre kako pingvine si sreo. Ja mislio pocrkali na ovu hladnocu n:yahoo n:yahoo n:yahoo Mora da je toplije gore kod vas kad ih ima jos :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#19 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2009 - 11:21 PM

Malo pre su pingvini nekom ortaku u mom kraju oteli jaknu!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 10 January 2009 - 11:43 PM

Mole se ljudi na forumu da ostane u svojim kucama do 15.01 dok neprodje pingvinska euforija. Previse njih se doselilo na Balkanu sa severa, ali zbog preniske temperature izvrsavaju masovna samoubistva. Secu vene sa ledeom, bacaju se u smrznuta jezera, spavaju u snegu itd. Moli se svaki covek koji ugleda takvog pacijenta da ga prijavi nadleznim organima kako bi ga smestili u neku topliju prostoriju dok pingvin ne dodje na sebi. Svaki covek koji donese pingvina dobije na poklon biciklu. Samo se mole ljudi da nenose vise od 6 jer Misa ce ostati bez konja na dva tocka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika