Градина је вишеслојни археолошки локалитет који се налази у селу Раковац, (општина Беочин), на Фрушкој гори и припада категорији споменика културе од великог значаја. Систематска археолошка ископавања овог налазишта вршена су од 1963. до 1978. године и са прекидима још увек трају.
Најстарији слојеви на локалитету припадају старијем гвозденом добу и у њима су откривени остаци земљаног утврђења.
У слоју који припада римском периоду откривени су остаци хипокауста ( sistem grejanja ispod gradjevine-rimski izum) и покретан материјал.
На локалитету Градина пронађени су остаци средњовековног манастирског комплекса Светог Ђорђа. Изградња базилике је вероватно започета почетком 12. века. Храм је у архитектонском погледу био тробродна базилика са темплоном византијске иконографије као њеним средишњим и визуелно јединственим елементом.Истовремено са манастиром подигнута је и парохијска црква. С обзиром да је на власти у Угарској почетком 12. века био краљ Коломан, који је водио политику коегзистенције са Византијом, приметан је утицај византијске архитектуре.
У првој четвртини 13. века манастир и парохијску цркву је преузео монашки ред Бенедиктинаца. По преузимању манастира направљене су измене: подизање другог темплона, интервенције у ентеријеру, доградња/обнова звоника.
Међу посебно драгоцене налазе са локалитета Градина-Домбо убрајају се византијске иконе од ливене бронзе из 12. века - икона Христа на престолу, Богородице Заступнице, Светог Ђорђа, Богородице на престолу и Светог Николе и Светог Василија. Иконе се налазе на сталној поставци Музеја Војводине у Новом Саду.