Jump to content


Fotografije
- - - - -

Panduri vs. Biciklisti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 December 2008 - 11:36 PM

U nedelju sam gledao muriju *s rotacijama* kako drka nekog biciklistu, a i ja sam svojevremeno (davno) imao epizode.
Toliko o tome.
  • 0

#2 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2008 - 12:06 AM

U nedelju sam gledao muriju *s rotacijama* kako drka nekog biciklistu, a i ja sam svojevremeno (davno) imao epizode.
Toliko o tome.

Drkaju bicikliste?
E majke im ga nab...., kao da nemaju pametnija posla.
A što su tebe drndali,baš da čujem taj idiotski razlog
n:smil42d2 SMRT MURIJI!
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 December 2008 - 08:32 AM

Pre nedelju dana sam, po nikad goroj vetrometini, išao na trening, do Venca i nazad. Do tamo mi je trebalo oko sat i 10 min, a nazad 15-20 min. U podnožju Venca (kada sam se vraćao) stoje naši plavi drugari i mašu lizalicom. Ograničenje je 40 a ja išao bar 70 sa sve vetrom u leđa :mrgreen: Nije mi na kraj pameti bilo da maše meni, ali ja sam samo proleteo pored njega sa velikim osmehom na licu (baš sam se iskezio) i nisam pipao kočnice :lol: Posle gledam: isprem mene nikog, iza mene nikog. Sreća pa nisu dalje preduzimali ništa :D
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 09:20 AM

A što su tebe drndali,baš da čujem taj idiotski razlog


Vozio sam NS autoputem od Galenike ka kvantašu, najkraće do kuće. Elem, tad je saobrćaj još uvek bio nikakav i moglo je da se vozi bez problema (i vozilo se, daleko da sam bio jedini), ali ja sam bio klinac na bajku.
Terali me da ispustim gumu, srećom onaj koji je nadzirao je bio malo dobrodušniji pa je rekao da je dosta dok je još moglo da se vozi. Odgurao sam do prve krivine i zajahao.
  • 0

#5 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2008 - 10:15 AM

Terali me da ispustim gumu

No comment.Koliki idiot treba da budeš pa da nateraš klinca da ispusti gume na bajku?

Posted Image
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 10:44 AM

E u to vreme, prostor između kvantaške i BK je bio pustopoljina i vukogrebina. Zamisli alternativnu prošlost gde mi je guma skroz ispuštena, a u polju je bio neki malo =P~ :P =P~ čudniji čika or voteva...

Ajd da sam bio jedini, al što ništa ne reče bar i onim cigićima koji i dan danas piče tuda...
  • 0

#7 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 December 2008 - 10:55 AM

Situacija 1: Negde u gradu (nema bici staze)
Drugar vozi po ulici i pandur mu kaze: Skloni se na trotoar, usporavas saobracaj!

Situacija 2: Negde u gradu (nema bici staze)
Drugar vozi po trotoaru i pandur mu kaze: Skloni se na ulicu, ometas pesake!

Teoretsko pitanje:
Mislim da postoji ogranicenje brzine na bici stazi (20 ili 25 km/h),
a mislim takodje da ne smes da vozis po ulici ako pored ima bici staza.
Da li u slucaju kad se ide brze, sme da se vozi po ulici ako ima pored bici staza.

Pitanje je samo teoretsko...
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 11:42 AM

Razmišljao sam šta bih uradio kad bi me uniformisani poslao na bici stazu, jer ja se tamo više ne vraćam.
I zaključih -
Zamolio bih ga da ide ispred mene i raščišćava je, jer je u trenutnom stanju moja bezbednost na bc stazi ugroženija nego na kolovozu.

Inače su biciklisti poznati po tome da zaglave po tri trake kad probaju da se ubace preko reda u neku gužvu :roll:


Doduše, još nisam imao takav susret.
Samo su me pre jedno 3 godine na zemunskom keju kulturno zamolili da siđem na donju stazu jer je gornja puna pešaka. Ajd' to i u redu.
  • 0

#9 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 18 December 2008 - 01:01 PM

HA, za mene prava tema!

Dva puta su me stopirali na putu Kragujevac-Batocina i jednom za prelazak kroz crveno na periferiji grada!!!

Ok, u pravu su da na putu KG-Batocina stopiraju bajkere! Ima i znaka da je samo za mvozilia, ali sto je najgore, ja drumasem ako hocu da odem negde brze, a da izbegnem sela i brda i ne asfaltirane puteve MORAM TUDA, drugog nema!
Do 2004 godine bilo sve ok-a onda pojacali kontrolu posle presvlacenja asfalta i pocetka gradnje druge trake auto-puta (uradili 5km od ukupno 26), i sad izbegavam i prodjem sa strahom! Pre godinu dana su mi pisali kaznu, dosla kuci posle godinu dana od sudije za prekrsaje, ja uputio obicnu zalbu, i posle dosla presuda da je zastareo postupak! Pride nisam potpisao zapisnik, a i pandur se za*ebo, nije pisao zapisnik nego okrenuo kraj onog notesa njegovog..., proverio me u Supu, ono br licne karte i to, i video ok da ga nisam slagao, jer me je predhodno pitao! I ja reko,- ma pisao na koricama notesa, nece ni da me zavede sluzbeno-rekoh ova je vaspitna :D , kad K, dosla kazna kuci! Neznam kako bese 3500din ili 6 dana zatvora, tako nesto -mogu da skeniram negde pa da Vam pokazem sve sto pise u njoj!
I to mi je rekao ne smes da vozis zgazice te neko (mada u pravu su tu je put za Kv, NP, Cgoru, mnogo opterecen-pa ima verovali ili ne po 3 patrole nekada-znate i sami isli ste sigurno tuda).

I sad idem samo kad moram ono na rizik, pa ga zato opalim iz svega da bi sto pre pojeo tih 26km i smako se sa tog puta...

Drugi put mi je pisao kaznu, kada sam prosao kroz crveno, nema nigde nikog, nedelja bila, vetar u ledja, ja kroz rasrsnicu, crveno ko paradajz, ali nema nikog (bas pregledna raskrsnica) i samo sam cuo iza neki motor, kad ono pandur! Nista reko videosi sta da ti kazem! Pisao kaznu isto u notes, ali nije stigla, proslo vec godinu dana...a zaustavljali su me jos mnogo puta!

Pazi u sustini na nekom putu volim da vidim pandure, jer kad su tu, i blesavi vozacvi automobila smanje gas pa je lakse voziti bicikl, to sam mnogo puta primetio! E jedino sto bi trebali da imaju toleranciiju prema nama koji vozimo drumase, jer to su nashe staze, da nas tretiraju kao motor, pa sta nam bog da na putu!
  • 0

#10 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 18 December 2008 - 01:53 PM

Ja pošto ne volim semafore, koristim često parče auto puta od Plavog mosta do Petlje mostar, ili predjem preko Gazele, mada se stvarno trudim da kada tu idem ne idem ispod 40 na sat. Par puta su probali da me zaustave, ali sam ih kulturno zaobišao i oglušio se na njihovo spominjanje ženskog dela moje familije (ispratili su me uz par psovki što se pravim blesav i neću da stanem). Dok nisu sredili stari put za Obrenovac redovno sam išao novim putem, koji je put rezervisan za motorna vozila, što je slučaj sada i sa obilaznicom od Orlovače do Dobanovaca, ali me bukvalno nikad nisu zaustavili. I dan danas kad me nervira gužva oko Ade, posebno leti kad je taj deo puta pretvoren u parking vozim novim putem za Obrenovac i bukvalno me nikad nisu zaustavili. Poslednji interesantan susret s milicijom sam imao kada sam zalutao u Vrbovcu u okolini Smedereva (usput Vrbovac je slepo crevo i postoji asfalt samo do sela, ali ne i dalje) - pošto nisam hteo da se vraćam istim putem sjurio sam se do auto-puta, preskočio ogradu i onako blatnjav izašao na isključenje sa auto-puta. Kako sam prešao most preko auto puta, stoje milicioneri i pozdravljaju me i čude se otkud toliko blata imam na točkovima - posle sam kulturno prošao kroz naplatnu rampu i izašao na Smederevo. U suštini, nisu svi ljudi isti..
  • 0

#11 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 18 December 2008 - 02:21 PM

Letos oko 22h onako vozamo se ja i drugar po keju i kad smo krenuli malo da obidjemo grad krenusmo trotoarom posto je bio pun ljudi ja sidjem i vozim uz trotoar ulicom u tom trenutku ulazi panduracija sa 307-icom,ja obidjem nekog dedu sto se kretao ulicom bez ikakvog svetla i u tom trenutku vidim da okrecu auto i krecu zamnom drugar se prodera bezi i ja gas (imao sam zadnje svetlo) ja preletim raskrsnicu i uletim u jednosmernu ulicu ali u pravom smeru i zamaknem krivinu u neku ulicicu stanem ugasim svetlo i vidim njih kako prolaze posle par sekundi nisu me skontali!
A jednom sam se vracao sa posla po mraku i naravno opet nisam poneo prednje svetlo na jedno desetak metara skontam patrolu od sebe i cujem kako mi vice dadji 'vamo sreca da je opet bila ulica pa sam skrenuo ali sam to isto vece morao opet da prodjem pored njih ovog puta sam isao od kuce sa svetlom,stanem na semaforu i kad se upalilo zeleno krenem zaustavi me pandur dobro vece isprave i to ali najzesce je sto sam taj dan zaboravio licnu kartu posto sam isao na regrutaciju imao sam samo vozacku dozvolu dam je onom i cujem kako skandiraju na radiju proveru pitam ja ovogfa sto me zaustavi kad imam svetla i nisam napravio nista a on mi odgovori:IMAMO REDOVNU KONTROLU VOZACA SPORTSKIH BICIKALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 02:37 PM

=D> kako te je od*ebao :mrgreen: Meni se takav biser desio samo s kolima, isterali neke klince na cosak da smaraju ljude, cak i nisu saobracajci, jedan samo sto nije potegao pistolj na mene kad sam ga pitao zasto mi zapisuje podatke u notes... srecom onaj drugi bio neki normalan, pa smo pricali o reli kolima dok se onaj drkao s motorolom.

Posle tog incidenta sam izvukao neke clanove iz zakona o policiji i nosam ih sa sobom da ih zbunjujem ako se to ponovi.

Sto kaze Gaja, nisu svi isti. Neki me drkaju na ler, a neki me puste i kad imaju pravo.
  • 0

#13 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 18 December 2008 - 03:29 PM

hehe

al stvarno, trkacki bajk a i brzi mtb nemaju sta da rade na trotoaru ili biciklisticoj stazi. mosh samo nekoga da ubijes, zgazis neko kuce ili i sam da zagines. Ali se ni na ulici ne treba razvlacit k'o slina, vec pratiti tempo ostalih. Sto se tice panduracije, jbg.a zavisi na koga naletis

kao sto neko rece nakad je bolje kad ih ima, jer i vozila uspore, ovako kad mi kamion iznenada protutnji na pola metra punom brzinom, ili gsp kad profura pa samo gledas dal ce da te zakaci dupetom jer je prerano poceo da se vraca u traku. [-X


mixitron: a da podelis sa nama te clanove iz zakona :D
  • 0

#14 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 18 December 2008 - 05:41 PM

hehe

al stvarno, trkacki bajk a i brzi mtb nemaju sta da rade na trotoaru ili biciklisticoj stazi. mosh samo nekoga da ubijes, zgazis neko kuce ili i sam da zagines. Ali se ni na ulici ne treba razvlacit k'o slina, vec pratiti tempo ostalih. Sto se tice panduracije, jbg.a zavisi na koga naletis

kao sto neko rece nakad je bolje kad ih ima, jer i vozila uspore, ovako kad mi kamion iznenada protutnji na pola metra punom brzinom, ili gsp kad profura pa samo gledas dal ce da te zakaci dupetom jer je prerano poceo da se vraca u traku. [-X


Tako je tako je na koga naidjes! Nekad su i nervozni sto ih je neko od vozaca namazao, pa onda oni navale na nas, mada kad ih ima na putu a ne diraju te, ok je jer onda se smanjuje bahatost vozaca auta!
Gajo svaka cast za auto-put, a isti si ko ja i ja kad zalutam ma nikad se ne vracam, makar isao i okolo jos 50km da bi se vratio na zamisljenu trasu!
A po auto-putu tu si ga razbio! Ja bih tako da vozim po auto-putu batocina-bg, to mmi je zelja, neznam dal da ih pitam, al ima da mi kazu da nisam normalan!
To mogu onog pandura koji je neki nacelnik u Bg-u, a voli motore (on ih vozi i to) pa se nadam da ce da razume! Mislim da znate na kog pandura mislim, stalno je na TV-U bio kod Alvirovica, kada se govori o bezbednosti motorciklista, kada su delili besplatne kacige...
  • 0

#15 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 18 December 2008 - 06:16 PM

hehe

Ali se ni na ulici ne treba razvlacit k'o slina, vec pratiti tempo ostalih. Sto se tice panduracije, jbg.a zavisi na koga naletis


Realno u gradskoj vožnji - bicikl je mnogo brži nego auto, posebno kad ima puno semafora (mada ih ja mrzim jer stvarno seckaju i ubijaju ritam vožnje). U svakom slučaju - najviše volim kad nekog stignem u nekim besnim kolima pa prodjem pored njega, a onda on ko manijak doda gas, da bi se isto ponovilo već na sledećem semaforu. Nekima volim i da dobacim u fazonu: a baš ti se žuri a?
  • 0

#16 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2008 - 09:26 PM

Mene nikad ail NIKAD nisu drndali panduri a da nisam bio kriv. Dosta puta sam dobio kulturno usmenu opomenu za prolazak biciklom kroz crveno. Jedamput su mi napisali prijavu kod sudije za voznju po auto-putu, ali opet sam kriv, platio kaznu i vozimo dalje. Dosta puta me opomenuli iskljuci se sa auto-puta na prvom izlazu.
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 09:52 PM

Pa kad vozis autoputem :) Ranih devedesetih to mi je bila najnormalnija strafta kroz Bgd, al' tad su 70% saobracaja cinili stranci :roll: Sad se vec ne bih zajebavao.
Inace onaj sto je popio rotaciju je bio na autoputu, ali je bio pun bisaga i cenim da je neki zalutali stranac. Umesto da mu objasne kuda da se provuce, i sto kazes pokazu mu na prvo iskljucenje, ovi ga jebase... Uh.
  • 0

#18 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2008 - 10:52 PM

:mrgreen: Pic of the year 2008. :
Posted Image
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 December 2008 - 11:18 PM

Sve je po propisu, nosi kacigu :mrgreen:
  • 0

#20 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 19 December 2008 - 04:58 PM

E, ne mogu da shvatim, to se svima deshava da kad tako nekog prestignes onda onaj doda gas kako bi te ponovo pretekao, kao da smo mi bajeri ono s namerom njega pretekli, kako bi pokazali da smo brzi, te ce sad on dokazati da je obrnuto! Koji je to prostakluk vozaca automobila, katastrofa, koje budale!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika