Jump to content


Photo

V UO BSS i MTB Kalendar


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Posted 12 January 2009 - 06:44 PM

jedva cekam da vidim sve te silne trke koje najavljujete i nadam se da niko nece otkazati ligu???
a voleo bi da mi objasnite svrhu postojanja saveza??? ako vec ne pomaze biciklistima i organizatorima trka cemu onda sluzi - rat za dnevnice ili shoping u inostranstvu??? =D>
  • 0

#22 bounty

bounty
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 17 January 2009 - 11:37 PM

Kalendar je dobio neku formu, tačnije lista bi trebala da bude na neki način konačna... Povodom diskusija da li je dobro što je samo 8 trka ligu... ja se slažem da je dobro što je ograničen broj trka za ligu što zbog povećanja kvaliteta, što zbog konkurencije, a bogami i osvajanja titula samo na konto redovnog učešća... Ali ima brdo problema koji su se nažalost u startu javili..
U startu imamo problem sa Fruškogorskim maratonom koji je uleteo u termin Kule... Moram priznati da mi deluje suludo da se takav kalendar okači na sajt... Valjda prvo treba da se dogovore oko termina, pa tek onda da se ovako nešto pojavi... sem ako se ne očekuju loše vibracije...
Sledeća problematika je izbor trka za XC ligu... Priča se o uvođenju kriterijuma... Ne vidim nigde objašnjene razloge za pojedine trke koje se pojavljuju u kalendaru... posebno kad su u pitanju novi organizatori... Jel neki problem da se podnese neki izveštaj zašto je neko dobio organizaciju trke? Ja mislim da nema nikakvih problema... A mislim da bi i organizatori da dobiju neke potvrde,obavestenja da su uvrsteni u kalendar Lige, da im je trka odbijena za ligu... Deluje kao pro forme, ali verujem da je deluje mnogo ozbiljnije. Verujem da ima dodatnu težinu kad kod potencijalnih sponzora ponesete papir sa zvaničnim papirom, obaveštenjem BSS.... Sitnice koje malo dižu organizaciju...
Što se tiče problematike dužine maratona... mislim da kad je u pitanju hobi kategorija nema nekih posebnih ograničenja kad je u pitanju dužina... To je po meni kategorija ljubitelja bicikli i ne treba praviti ograničenja... Lično bih voleo da maratoni preuzmu primat kad je u pitanju broj trka... Mislim da maratoni imaju veće šanse da privuku bicikliste od trka. U te svrhe mislim da bi BSS morao da mrdne dupetom. Stalna priča da se BSS bavi samo reprezentacijom je čisto lupetanje.
Mislim da dok se ne napravi prava i realna strategija razvoja biciklizma kao globalnog rekreativnog fenomena nema napretka biciklizma. Ako je crnogorski savez mogao da se uključi u projekte cikloturizma, saradnje sa drugim sportovima i koje kakve druge projekte... ja stvarno ne kapiram o čemu mi sve ove godine pričamo... Izgleda da je u okolini nas savez najgori kad je u pitanju organizacija, pracenje trendova u sportu...
Gašo ovde pominje da dobra organizacija trke može da donese klubu materijalna sredstva... Verujem da je to u njegovom slučaju istina, ali to nije nešto što je opšti trend... Voleo bih da mi samo neko objasni koja je korist nekog sponzora da podrži održavanje trke, sem ako nam nije dobar poznanik, dobri Samarićanin. Ja znam da je to problem u skoro većini sportova, ali koliko vidim niko ama baš ništa ne radi po tom pitanju.
Nažalost, sezona po ko zna koji put ima trend da počne sa nejasnoćama, trzavicama...
  • 0
.

#23 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 18 January 2009 - 07:42 AM

17. MTB Liga: 17. Fruskogorski MTB Maraton sve kategorije MTB klub FANATIC
17. MTB Liga: Oranje Kup sve kategorije MTB "Hajduk" Kula

Iz aviona se vidi da je neorganizovano, za svo ovo vreme od kako se ja takmičim je ovo nešto najnesmotrenije do sada. Dve trke lige se poklapaju u jednom danu!

Ovo mora da je ili nečija šala ili šta... u martu, aprilu i julu po jedna trka, avgust PRAZAN i oni nabiju u jednom danu 2 trke i to lige!
Ako nije konačan kalendar, šta su ga okačili?
  • 0

#24 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 18 January 2009 - 08:34 AM

Izes ti ovaj nas savez moracemo da ga privatizujemo 8)
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 18 January 2009 - 08:37 AM

Izes ti ovaj nas savez moracemo da ga privatizujemo 8)

=D>
  • 0

#26 panca93

panca93
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationNis

Posted 16 December 2009 - 10:27 PM

ova tema bas odavno nije bila aktivna !! :D E sad sta sam hteo da pitam jer se zna kad zilazli kalenad za 2010 god za mtb ,ili pak otprilike kad izlazi svake god !:) pozdrav! :D :?:
  • 0

#27 predator22

predator22
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBeograd/LHS/22

Posted 17 December 2009 - 12:41 PM

Ok je da ne treba da bude previše, ali ako bude 8 trka sa sve maratonima... onda će stvarno biti teški shit :x


Bio sam na sastanku kada smo raspravljali koliko trka treba da bude za Super Ligu i dogovor je bio 8, s'tim sto se odbija 1 trka! Maratona 2-3 ne mogu da se setim. Ali standardno F. Gora, Dimitrovgrad i cinimi se da se jos neko prijavio a ne mogu trenutno da se setim. To je zvanicno!
  • 0
Epic < 9800gr.
Postavljena slika

#28 predator22

predator22
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBeograd/LHS/22

Posted 17 December 2009 - 12:44 PM

17. MTB Liga: 17. Fruskogorski MTB Maraton sve kategorije MTB klub FANATIC
17. MTB Liga: Oranje Kup sve kategorije MTB "Hajduk" Kula


Istina je da se neke poklapaju, ali bice rasporedjene blagovremeno.
Tako da nece biti previse sabijene trke kao prosle sezone, vec ce se rasporediti da ne bi bilo onoliko praznih vikenda. :D
  • 0
Epic < 9800gr.
Postavljena slika

#29 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 17 December 2009 - 01:22 PM

imam ja neke datume rezervisane za takmičenja, ali dok ne postane zvanično ništa ne kačim...
ono što je verovatno 99,9% sigurno je da će Fruškogorski maraton biti 16. maja, ali i dalje može da vremenom prevagne na onaj 0,1%
  • 0

#30 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 17 December 2009 - 10:44 PM

@predator: Citirao si dva posta koja se odnose na proslu sezonu.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#31 predator22

predator22
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBeograd/LHS/22

Posted 17 December 2009 - 10:56 PM

@predator: Citirao si dva posta koja se odnose na proslu sezonu.

Aj ne rise??? :oops:
Uopste nisam provalio. :D
Sve jedno, ono sto sam izneo se odnosi na sezonu 2010.
  • 0
Epic < 9800gr.
Postavljena slika




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users