Jump to content


Fotografije

Visitor bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 AleksaGru

AleksaGru
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 07 June 2023 - 07:06 AM

Zdravo, potrebno mi je malo savetovanje pa ako je neko voljan da pomogne... :)

 

Želim da kupim drumski bajs, a para jako malo, pa bih Vas zamolio za mišljenje o jednom koji možda može da mi bude uvod u drumaše https://www.venerabi...o-crvena-roa289 . Siguran sam da nije nešto sjajno, za ove pare ne može ni da bude ali eto interesuje me neko vaše mišljenje. Koritim bajs svakodnevno 10km do posla i vikendom malo duže ture od 50-70km pa se nadam da može da posluži :)

 

Hvala 


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 June 2023 - 08:48 AM

Za 10 km do posla je veoma poželjno da bajs ima paktreger (za presvlaku i ostalo), a bogami i blatobrane (kako bi se ređe moralo sve presvlačiti kad god je asfalt mokar, čak i ako ne pada kiša dok se vozi).

 

Na taj ram se paktreger barem može montirati.

 

Sam bajs je toliko dobar koliko i košta. Za vozače do 80 kila težine će raditi posao.

Kontam da se i dobar polovan teško nađe za tu cifru (treba ipak još oko 100 evra dodati).

 

Ukratko: nov Jugo, al' 45 - tj. onaj sa lošijim motorom i menjačem. To su neka realna očekivanja. Ide, koči, skreće, ali ništa baš sjajno (ali ni skroz neupotrebljivo).

 

Relja Vozio-Sam-I-Gore Novović

:)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 AleksaGru

AleksaGru
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 07 June 2023 - 09:05 AM

Hvala na odgovoru,

Mozda mi je bitnije da bude dobar za vožnje vikendom, za do posla će služiti i mtb kojim trenutno idem, a i možda se malo i motorizujem za posao, pa će mi onda trebati samo drumas za duže vožnje. Uglavnom bitno mi je da može da prodje ovaj bajs što sam pitao za njega, idem da ga probam pa cu videti kakvi budu utisci.
Hvala jos jednom
  • 0

#4 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 June 2023 - 10:01 AM

Skupi još para za bolji bicikl, od ovoga nema lošije na tržištu.
Bolje da skupiš novac a da propustiš deo sezone nego da se ukopaš sa ovom kantom i da zamrziš drumaša.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 5

#5 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2023 - 12:31 PM

Za te pare nema mnogo izbora, a da ne potegneš negde daleko od kuće... Možda ovako nešto, ne znam koje si visine.

https://www.2bike.rs...ker-pig-shimano
  • 1
The sea, the sea

#6 AleksaGru

AleksaGru
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 07 June 2023 - 01:51 PM

Svestan sam da za te pare teško može da se nadje nešto dobro, a opet malo iskustva imam pa sam rešio da potražim misljenje iskusnijih. 185cm sam visok, koliko znam mali bi mi bio taj ram
Hvala na odgovorima
  • 0

#7 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 07 June 2023 - 04:00 PM

Inače je cena bicikala nenormalna i nikad veća. Moš kupiš auto, motor, trotinet na struju... šta god 'oćeš za te pare.
Par zupčanika, lanac, malo sedišta, još ako je brendiran, i to sada vredi kao jedan fin autić.
  • 1

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 June 2023 - 07:38 AM

Ma za bicikle ćemo lako, a cene stanova i nekretninan? Za koje šupe ljudi traže po 100k eura to je da ne veruješ.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika