Jump to content


Fotografije

Pedale spd i obuća za iste


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#21 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 24 May 2023 - 08:11 PM

Samo napomena - ove pedale koje si naveo PD-M545 nemaju flat stranu, imaju SPD sa obe strane, samo imaju i platformu okolo. Mozda ova slika bolje ilustruje kako izgledaju od one sa PB sajta

1305802856907-djuvdtgvkbxc-dcd5d3c.jpg?q

Sto se patika tice ne znam sta podrazumevas pod korektan pogon - da li rade posao? Rade naravno. Međutim ako ti je cilj da izvučeš što je više snage na asfaltu čini mi se da je bolje neko tvrdje, XC rešenje. Ovo je više neka casual/trail varijanta i to u budžetskom opsegu. Edit: Na primer one imaju stiffness index 6, a ove SCOTT MTB TEAM BOA imaju index 8 (od 10 mogućih bodova). Mislim da index 10 imaju samo SPD-SL (drumske) patike.
  • 0

#22 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 24 May 2023 - 10:03 PM

Gledao ove pedale na YouTube. Tvrde da su flat. Da ga ebem baš.

Mislim na to da rade posao.

Zašto sam izabrao casual, zato što mi lepše na oko. Nisam neki baš zahtevan biciklista. Casual iz razloga što može sa njima normalno da se sudije i hoda.

Ove druge patike koje sam naveo su baš ono od čega bežim ali ako mora, uzeću te za bolji grip i rezultat.
  • 0

#23 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 24 May 2023 - 10:04 PM

pedala.jpg


  • 0

#24 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts

Postavljeno 25 May 2023 - 10:23 AM

ja sam uzeo iste te patike, crus R, zbog istih razloga.

 

što se čvrstoće tiče ne treba mi veći index od toga, ne verujem da ću ikad i biti u situaciji da mi to fali. Pogotovu što je nebo i zemlja u odnosu na obuću koju sam do sada koristio.

 

za početak sam uzeo shimano 324 pedale, jeftine sa berze, čisto da ako se budem predomišljao ne ulažem previse.

pošto svakako ostajem na SPD, sad već razmišljam koje normalnije da uzmem a ove prebacim na treking.


  • 0

#25 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 25 May 2023 - 03:50 PM

ja sam uzeo iste te patike, crus R, zbog istih razloga.
 
što se čvrstoće tiče ne treba mi veći index od toga, ne verujem da ću ikad i biti u situaciji da mi to fali. Pogotovu što je nebo i zemlja u odnosu na obuću koju sam do sada koristio.
 
za početak sam uzeo shimano 324 pedale, jeftine sa berze, čisto da ako se budem predomišljao ne ulažem previse.
pošto svakako ostajem na SPD, sad već razmišljam koje normalnije da uzmem a ove prebacim na treking.


Baš to. Ja vozim gravel/treking a ne klasičnog drumaša. Zbog toga i želim te patike da uzmem. Slažu se uz bicikl.

Da vozim drumaša, definitivno bi išao na sprinterice.
  • 0

#26 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 03 June 2023 - 10:19 AM

Evo kolege da javim.

Izbor je pao na zeleno crne Scott MTB Comp Boa.

Odustao sam od casual verzije.

Zanimljivo što i ove patike imaju tvrdoću 6.

Meni to neće verovatno predstavljati problem jer prvi put prelazima na takav sistem.

Što se tiče pedala, ostao sam na iste.

Verujem da ću onda običnim patikama moći da vozim do prodavnice itd. Nešto bliže.
  • 0

#27 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 09 June 2023 - 06:22 AM

Probao sam sistem. Što se tiče kopčanja i otkopčavanja, nikakav problem , obuka 10 minuta.

Izuzetno sam zadovoljan kako lako dobijem brzinu i održavam istu.


E sad, ubi me donji deo kičme.

Čini mi se da me malo bacilo nazad iza sedišta.

Da napomenem da mi pločice skroz napred..
  • 0

#28 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 09 June 2023 - 09:22 AM

Pozicija pločica je relativna stvar, zavisi kako kome odgovara i moraš da probaš da vidiš šta ti odgovara. Moja logika bi bila krenuti od pločica koje su na sredini pa onda videti u vožnjama sa pomeranjem gore ili dole kako se osećaš. Takođe SPD pločice se mogu pomerati i bočno, opet zavisno od toga kako ti odgovara. Imaš po netu video klipove kako se pozicioniraju pločice, ali bih rekao da je dosta toga i metoda pokušavanja dok ne nađeš nešto što ti odgovara. 

 

Recimo ovako nešto isto pogledaj


  • 1

#29 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 09 June 2023 - 03:53 PM

Pa meni se SPD pločice pomeraju kad skinem patiku. Na levoj nozi ode u kosinu. To verovatno što ih ne zategnem dovoljno pa kada hoću da odvojim patiku.

Mislim da ću morati da vratim malo setište nazad i da ga za 0.5 do 1 cm dignem.


Svakako kako sam se plašio SPD, lagano mi je bilo da naučim.
  • 0

#30 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 09 June 2023 - 04:10 PM

Pazi, pločica u odnosu na patiku ne sme da se pomera, moraš da zategneš to inače ćeš potencijalno sebi napraviti puno problema sa kolenima i sl. S tim da je moja logika da podešavaš pločice i SPD shodno svojoj već ustaljenoj poziciji na biciklu, ne obrnuto.
  • 0

#31 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 09 June 2023 - 04:50 PM

Pazi, pločica u odnosu na patiku ne sme da se pomera, moraš da zategneš to inače ćeš potencijalno sebi napraviti puno problema sa kolenima i sl. S tim da je moja logika da podešavaš pločice i SPD shodno svojoj već ustaljenoj poziciji na biciklu, ne obrnuto.


Ove pedale su sa platformom i kad se patikama ukačim na pločice, ne mrda patika.

Pločica se verovatno pomeri prilikom skidanja sa pedale pa se vrati kada uglavnom ponovo na pedalu.
  • 0

#32 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 June 2023 - 12:23 PM

Pločica ne sme da se pomera kad si je dobro namestio.
Ako nisi siguran za poziciju pločice napred/nazad, bike fiteri po YT obično kažu da je manja šteta (ili je nema) ako gurneš pločice nazad, ka peti. S druge strane, pločice previše napred mogu da naprave problem kolenima, pa i dupetu/ramenima, celom položaju.
  • 0

#33 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 June 2023 - 01:12 PM

Ove pedale su sa platformom i kad se patikama ukačim na pločice, ne mrda patika.

Pločica se verovatno pomeri prilikom skidanja sa pedale pa se vrati kada uglavnom ponovo na pedalu.

To je oprobani recept za pad!
Ako je pločica labava postoji velika verovatnoća da nećeš moći da je otkačiš sa pedale jer se pomera na sprinterici a u pedali stoji i ne odbravi bravu na pedali i tras, samo se izvrneš a stranu.
Ne pitaj me kako znam.
Onaj nazubljeni deo pločice mora da se ukopa u đon sprinterice i onda ne mrda, zategneš šrafove na pločici da se pločica ukopa u đon.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika