Jump to content


Fotografije

Da li sam pretežak za bicikl?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#21 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 May 2023 - 09:25 AM

Vozio sam ja i Capriola , i dedinu poniku, al Surly je Surly


  • 0

#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 May 2023 - 11:15 AM

Svaka čast ali koliko još znaš ljudi koji imaju 140 kg a da mogu to što možeš ti? Nema ni jednog, možda si čuo tamo za nekog da ti je neko negde rekao...

Da se ne lažemo, 140 kg nije normalna težina nigde i ni za šta sem za sumo rvača. Da se ne naljute gabaritne kolege ali tako je. Naravno, ima dosta toga i kako je čovek građen od visine...

 

I kao što nisu svakih 80 kg isti tako nisu ni svakih 140 kg isti. Vrlo retki su oni kao Ludisha koji imaju snage da nose tu težinu i žive normalno ali ona druga ogromna većina je prilično nesposobna. Znam ili sam ih znao nekoliko, ne pričam napamet. 

 

Moj komšija sa sličnom težinom i stomakom kao da je progutao zadnju traktorsku gumu je bio sposoban da se zavuče, savije i uradi ono što većina "običnih" ljudi ne može. Rođena braća moje babe su imali 140 i 150 kg. Ceo život su pešice išli od Orašca do Venčaca u rudnik i nazad po kiši, snegu, suncu, do penzije i radili sve što se radi na selu. Samo takvi se više ne prave. 

 

Da ne tupim više, svi "mogu" da voze bajs, ne moraš da imaš 80 kg da bi vozio. Samo ako imaš 140 kg šanse da voziš su više teorijske nego praktične za 99 % ljudi. 


  • 2
.

#23 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 May 2023 - 12:11 PM

Vozim redovno, ne trcim ali igram basket, krecem se izmedju 135-140 kg zavisno od doba godine i visok sam 195. 
 
Nisam nikad imao nikakav defekt sto se tice pucanja zica, krivljenje tocka ili havariju nekog drugog dela na biciklu, a vozio sam cak i sa punim bisaga na ture, i prelazio dnevno od 100-150 km.  Ne vidim razlog zasto bi za voznju bicikla morao da ima 80 kg, pa ne ide na trku da meri svaki sekund i vat i ostale gluposti.
 
E sad i bicikli sam ja sam sklapao i kupovao mahom kvalitetnije delove pa ne mogu da tvrdim da mozda svaki moze da izdrzi ali ukoliko se sa njim stvarno ne upadne u neku rupu ili ne dozivi neki nepredvidjeni incident na drumu verujem da moze normalno da vozi ukoliko ima zelju za tim.
 
Cak sam za po gradu nabavio jedan fixi koji sad vise vozim nego stari bajs i dobar mi je za sve, i do prodavnice i do posla itd.

И са том висином, имаш вишак килограма који једног дана може да се одрази у неповољном смислу. Но, ако теби не смета, не смета ни другима.
Колико сам ја схватио, човек започео тему жељом да почне да вози бајс да би скинуо килограме и истовремено се пита да ли ће бицикл да поднесе ту килажу, не скида килограме да би возио бајс. Твој бицикл је баш склопљен да издржи велико оптерећење, а његов можда неће бити. Имам другара са том тежином, једно је време возио бајс и било је мењања жбица и точкова. Није правило, али квалитетнији делови помажу да се то не деси.
  • 1

#24 sirijus007

sirijus007
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 May 2023 - 01:25 PM

Evo ja kao gabaritna koleginica da ti kažem. Sedi i vozi ne pitaj se mnogo. U jednom momentu sam imala 10kg manje nego ti i sa bratićem vozala po 50km bez problema i sa punim bisagama. Trotoare ne fermam, naskačem na njih i silazim prilično oštro. Upadala sam u rupe i vozila po makadamima, biciklu ništa bilo nije n2:12 točkovi 36 žica 28 točak. Dakle sedi i vozi, bajsu neće biti ništa :) zadnjici hoće  :-]* 

Za vikend sam izvozila od ZR do Temišvara i nazad, sve je stvar volje, ako imaš volje biće i rezultata, a bajs će izdržati sigurna sam.


  • 9




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika