Jump to content


Photo

Fruškogorski maraton pitanja


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 March 2023 - 04:11 PM

Размишљам о одласку на Фрушкогорски маратон (пешачење). Вероватно Мали западни од 32-33 км. Уз додатних 4-5 км за обилазак Иришког венца успут. Званични почетак је у 9 са Поповице. Питања:

 

1. Колика буде гужва и пролазност стазе на старту и у почетном делу? Правим план, према времену почетка и дужини стазе. Да ли могу да рачунам да крећем у 9 и идем својим темпом или, у ствари, због гужве треба да рачунам као да је почетак у 11? (сигурно нећу бити међу првима на старту)

 

2. Мислим да ће ми једина опција бити долазак колима из Београда тог јутра и брине ме где да тражим паркинг. Технички ми не смета да буде у НС, па да идем аутобусом до (близу) старта, али ме брине колико све то одузима времена. Шта бисте препоручили?

 

3. Када би најкасније требало доћи до старта (са или без онлајн пријаве)?


  • 1

#2 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 March 2023 - 05:12 PM

Ohoho, nove Canetove avanture na pomolu! :D


  • 0

#3 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Posted 30 March 2023 - 06:09 PM

1. Gužva bude velika, prolaze ljudi kroz start 2-3 sata. Nije problem da se probiješ, nije kao da te neće pustiti neko da staneš ispred, ali zašto bi išao u takvoj gužvi ako možeš kasnije da kreneš kada je manja gužva.

2. Ja sam s društvom jedne godine krenuo sa kote radio tornja, to je nama bio start, i tu je bilo gotovo prazno. E sada, mi smo išli bez ikakvih prijava, za sebe, tako da nismo ni planirali da se čekiramo na kotama i sl.
Ranije je bio poseban prevoz od glavne autobuske/železničke stanice do starta, ali bila je velika gužva (očekivano), i tu se čeka. Povratak je zapravo gori deo ako se oslanjaš na taj prevoz, mi smo čekali jako dugo pošto smo ranije završili.


  • 0

#4 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 March 2023 - 08:44 PM

Хвала за инфо, тога сам се и плашио. :( У ствари, рекло би се да је и горе него што сам мислио.

Главни разлог за одлазак на маратон био би због "клинца" из комшилука. Да доживи такав догађај и осети атмосферу масовности. Зато сам и хтео да кренемо са главне стартне позиције. Ако ћемо да се убацујемо негде успут онда нема ни сврхе ни потребе да идемо баш тада. Ионако је велика вероватноћа да ће бити сувише хладно и влажно, можда и блатњаво. А питање је и како бисмо дошли до тих других позиција.

 

Идеја је била и да после туре мало прошетамо по НС, па је сатница важна. За тих 35+ км било би потребно једно 8 сати. Ок ако је од 9, али ако је, суштински, од 11-12 (због гужве) онда отпада. Поготово ако не можемо ни да стигнемо до Поповице на време. Не бих ни да бирам краћу стазу, само због гужве. Свака ме исто кошта (пуно), а мени је и ових 35 км кратко. Шта да се ради. Барем сам сазнао одмах.

 

 

@Борис Видиш да заваравам траг. ;) Иначе, знаш да не преносим овде искуства са шетњи, па се не можеш надати целодневном читању путописа. :) Чак ни филмове не монтирам. Да се човек запита зашто уопште идем на те туре... ;)


  • 0

#5 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Posted 30 March 2023 - 11:54 PM

Pa pazi, osetićete atmosferu bilo gde da se uključite, to je reka ljudi koja prolazi i prolazi, ali da, nije isto kao kada se kreće sa starta. Zavisi gde se uključite, jer kreću račvanja brzo i onda se rasuje masa. Ali po meni je to bolje nego u gužvi da se ide.
35 je možda mnogo, zavisi od kondicije. Ja sam jednom išao na 15-20 sa nespremnim (da ne kažem lenjim) ljudima, i zažalio sam.
Ako nije dalek put (u potpisu ti piše BG) ja bih otišao, sad još imaš i voz pa se brzo stigne.


  • 0

#6 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Posted 31 March 2023 - 08:12 PM

Са људима највише 5-10 км, углавном по граду и никако више од једног. Мука жива. Чак и кад имају кондиције.

Кључна реч је "клинац". :) Деца су супер. У оном узрасту кад су довољно самостална, а пресрећна што их поведеш на излет.

Маратон би већ изискивао пуно компромиса. Ако још и нема довољно времена не вреди. А мислио сам на атмосферу главног старта.

Можда бих прихватио и неку краћу руту, 27-28 км, али такве нема. Срећом, није морање. Још боље да идемо на лето, кад је лепше време и дужи дани.

 

Иначе, ни возови ни бусеви се не уклапају поласцима, а и станице су ми предалеко. Осим тога, две повратне карте већ коштају као да идемо колима. Прво сам извртео све те комбинације.


  • 0

#7 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 01 April 2023 - 09:59 AM

Mali Off-topic za leto i šumu, nešto obavezno protiv mušica i komaraca.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users