Jump to content


Fotografije

Oh, Solune mio... (1000 km brevet)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 March 2023 - 02:30 PM

1000 km brevet, 2.7. (18:00).
Leskovac-Solun-Ohrid-Leskovac
fb event: https://facebook.com...52728169712446/
(učešće besplatno)

Screenshot-2023-03-28-15-45-34-001.jpg
  • 2

#2 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 March 2023 - 03:54 PM

Realnija elevacija na Openrunner-u:

https://www.openrunn...etails/16442542
  • 0

#3 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 07 October 2023 - 05:52 PM

http://blog.b92.net/...revet/#k2319625


↑ Kako je bilo na 1000 km brevetu "O, Solune mio..."
  • 2

#4 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2023 - 08:58 AM

http://blog.b92.net/...revet/#k2319625
↑ Kako je bilo na 1000 km brevetu "O, Solune mio..."


Pa izgoreh sad da saznam šta je bilo sa Daliborom! :D K'o biciklistički reality show :P
  • 0
The sea, the sea

#5 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 October 2023 - 10:30 AM

Uzima da jede bačenu hranu, flašice za vodu iz kontejnera, pošao u GR bez dovoljno para...

3 puta ga hvatam poslednje noći da vozi bez svetla, kažem mu da sačeka da svane (falilo još 2 sata do svanuća), on ne sluša i nastavlja da vozi...
  • 0

#6 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2023 - 03:39 PM

I onda je od nekog momenta išao odvojeno od ostalih? Na poslednjoj slici ste samo četvorica... Kao da ga je neko kidnapovao usput pa sam prestaje da se spominje... MIA :)
  • 0
The sea, the sea

#7 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 October 2023 - 04:20 PM

Tako je... Kad je shvatio da smo ljuti jer nema €, samo je u Kumanovu promenio 2000 din za denare i niko mu u Edesi (90 posle Soluna, tad smo i saznali da nema €) nije kupio giros, a mi smo jeli (ali dali smo mu 3 banane, sat pre toga i veliki sladoled), odvojio se od nas na 24 sata, do naredne večeri.

Na fb je, po završetku, napisao kako smo mi 'biciklisti" (stavio je navodnike) klonuli i počeli previše da pravimo pauze, a on to ne voli, jer vreme teče... (kako mudro zbori)

E, onda sam ja u brevetaškoj fb grupi napisao sve kako je bilo. Kako u Dojranu uzima i jede bačenu hranu, kasnije flašicu za vodu iz kontejnera itd.
(nije mu bila nužda, to je bilo na početku, imao je još hrane po torbama, a i mk denare, ali njemu je to normalno, tako radi ceo život)

+ to za svetla
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2023 - 06:52 PM

I onda je došao sa nama da vozi 1200. I na 540km odustao i otišao kući. Pa se sutradan pojavio negde usput. I tako, pojavi se pa nestane.. skapiramo da ga je neko poslao da nam smeta i da nas dekocentriše. Na 950om km ona trojica ga oteraše i više ga nisam video.
O svetlu i da ne pričam.. isti problem. Vidim ga u sred noći kod Ivanjice, kao avet je na putu. Kako ga niko nije pokupio to mi nije jasno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 08 October 2023 - 10:50 PM

Mi čak sumnjamo da je ispred Kumanova izašao na autoput i skratio malo rutu, jer prebrzo je stigao u Le, nakon mog zahteva da sačeka jutro (a on nastavio da vozi).

Od momenta kad je poslednji put viđen ispada da je do kraja vozio istom brzinom kao i mi, jer stigao je pre nas oko 20 min, taman koliko smo mi izgubili dok je Hari menjao gumu. A, znači, pošto smo stali samo dva puta na kratko (a morao je i on negde da zastane), nije nikako mogao da vozi kao mi, jer mi smo baš jurili od Bujanovca do Grdelice. Nema šanse da može tako da vozi, jer se i ranije dešavalo da zaostane čim mi malo ubrzamo.
  • 0

#10 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2023 - 11:07 PM

Kako onda uopšte sme da učestvuje? Ne poštuje pravila, smeta, ugrožava sebe i druge... Koliko znam, na brevetima koji se voze noću ne možeš ni da startuješ bez svetala i prsluka i sl.
  • 0
The sea, the sea

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 12:05 AM

Ovako kako opisujete coveka rekao bih da nije dovoljno mentalno razvijen te mu to onemogucava da se uklopi u drustvo i da nadje neki posao, to naravno kao posledicu ima i nedostatak novca. Izgleda da je voznja bicikla nesto sto ga cini sretnim i daje mu smisao njegovog zivota. Sta ja znam, nemojte to da mu oduzimate, pokusajte da ostanete ljubazni, mozda mu zaista treba pomoc...


  • 4

#12 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 01:45 AM

Meni je žao što sam mu davao gume i neka svetla, ne zaslužuje...

Woody, ma on na startu ima svetla, ali nema baterije za tri ili više noći.

Dušane, klasični klošar. On je meni pričao ponosno kako se na putovanjima snalazi. A to "snalaženje" je ishrana iz kontejnera...

10 dana pre starta ovog breveta, vozili smo zajedno 200 km i ja ga pitam da li će imati barem 100€ za put u GR, a on kaže "imaću ako zaradim". Znači nije imao u tom trenutku u rezervi ni pišljivih 100€.

E sad, nije sramota nemati.
Ali ako nemaš, ne radi nešto što je van tvojih mogućnosti.

Ja ne izlazim na mesta gde idu milioneri, gde litar vina košta 5000$, jer ne mogu toliko da platim, a ne bih da pijem to što njima zaostane po čašama...
Ali Dalibor ne razmišlja tako: pruža korak veći od svoje noge. Ali uvek računa da se ogrebe od kolega ili da nađe nešto bačeno.

Pričali su ljudi i kako im se nameće, samopoziva se u goste kod njih, dođe prljav i smrdljiv, pa na kraju ga često i izbace.

Kad su bile te rasprave u brevetaškoj fb grupi, javljali se ljudi, što javno u komentarima, što meni privatno na Messenger.

I kod Laze, koji je vozio ovaj brevet, ubacio se u stan. Nehotice jednom prilikom udario vratima njegovu ženu i nije ništa rekao, nikakvo izvinjenje... Pa posle žena pitala Lazu "kakvi su ti ovo drugari biciklisti, jel su svi takvi?"
  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 02:12 AM

Ako je on u takvom mentalnom stanju kako ja pretpostavljam za njega je tih "pišljivih 100€" velika cifra. Grebe se jer je siromasan a siromasan je jer (pretpostavljam) nije mentalno radno sposoban...


  • 0

#14 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2023 - 06:12 AM

Kako onda uopšte sme da učestvuje? Ne poštuje pravila, smeta, ugrožava sebe i druge... Koliko znam, na brevetima koji se voze noću ne možeš ni da startuješ bez svetala i prsluka i sl.



Ponese on svetla, ali to ne može daradi 3 noći.
I kad se baterije potroše onda se noću šunja izmedju učesnika. Ja svašta mogu da tolerišem ali ne i vožnju noću bez pristojnog svetla.
Prošle godine u mraku na nekoj nizbrdici nije video rupu i pao sa 45-50 km/h. Nije ni kacigu imao. Imao je ludu sreću što nije udario glavom.
Kod mene ubuduće neće moći da se prijavljuje na brevete jer je bezobrazan i neodgovoran.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#15 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 11:01 AM

Ako je on u takvom mentalnom stanju kako ja pretpostavljam za njega je tih "pišljivih 100€" velika cifra. Grebe se jer je siromasan a siromasan je jer (pretpostavljam) nije mentalno radno sposoban...

Tako je... A hoće da živi kao normalan svet.

Ma može da radi, barem neku fizikaliju, ima tek 37-38 god. ali teško mu je, neće... lakše da ideš sa biciklistima i planinarima i jedeš za njihove pare i iz kontejnera.

Lukav je on, ne brini.
  • 0

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 October 2023 - 12:01 PM

Možda pomalo nije u vinklu ali je u osnovi bezobrazan. Uz to je i neradnik. Može on da radi, posla ima, ali neće.
Davali mu ljudi na brevetima sve i svašta ali džaba jer se on posle popišapo njima. I sad niko neće sa njim ni da se pozdravi.
Sam je kriv.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 12:17 PM

Kad ga već ogovaramo... :D

Za ovaj brevet nije se čak ni formalno prijavio, kao što su ostali... makar iz nekog poštovanja, nego sam ja morao sAm da zaključim da će doći.

I sve učesnike sam zamolio da ne dolaze na start (kod mene kući) pre 13:30, a on došao 15-20 min. ranije, bolelo ga pedu za molbu...

*

Na kraju breveta, morao sam da ga izbacujem iz dvorišta (zamolio ga da istera bajs napolje na ulicu), pošto se pravio da ne kapira da ga ne želimo u našem društvu dok ručamo (u dvorištu).
  • 0

#18 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 12:28 PM

Jedno je sigurno, takva nema dva na brevetima. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#19 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 October 2023 - 12:59 PM

Ova priča je prilično davno prežvakana na Fejsu, lik se ocrnio i ekskomuniciran je. Da li je stvarno morala, tako iz ničega, da se ponavlja i ovde? Gde je hrišćanski oproštaj, vreme koje leči rane itd.? :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 October 2023 - 01:28 PM

Ima još uvek nas koji nemamo fejs. Jes da smo izumiruća vrsta ali ima nas. :)

Ni ja ne volim mnogo da čitam kako se ljudi blate, ali kad svi redom vrte istu priču onda gde ima dima ima i vatre.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika