Jump to content


Fotografije

Polovan ili nov drumas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
59 odgovora na ovu temu

#41 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 06:07 PM

obično prefinjeniji, brži i osetljiviji delovi koji imaju neku PRO markaciju nisu predviđeni da traju večno već je bitno da izguraju takmičarsku sezonu (da ne kažem trku) a pri tom budu najlaganiji mogući. :P


  • 1

#42 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 06:11 PM

Tačno tako. Samo nam kaži koji su to tačno delovi kod Dura Ace-a npr?


  • 0
.

#43 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 06:22 PM

nemam pojma.

 

znam samo da kada bi to bila istina što si pisao sa soru npr da će se razvaliti brzo, niko ne bi kupovao ni više segmente od takvog proizvođača kome je low mid ponuda krš.


  • 2

#44 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 07:01 PM

Svaka čast, slika i prilika foruma već duži niz godina. Nema pojma ali zna da je u pravu  n2:hahaha .

 

Da si čitao forum (kad već nemaš praktična iskustva) imao bi pojma pa bi znao da je od generacije do generacije manje više kod Dura Ace najveća "boljka" lanac i kaseta. Svi znamo za čuvenu 7800 titanijumsku kasetu koja je lakša 70-80 g od Ultegre, 2-3 puta skuplja od nje i 2-3 puta kraće traje. Slično je i za lanac ali to su stvari koje pogađaju nas a ne profesionalce kojima su namenjeni. Njima je ta razlika u težini bitnija nego dugotrajnost Sve ostalo je na vrlo visokom nivou kao što i priliči vrhunskoj grupi. 

 

Treba da ti bude jasno za šta je namenjena Sora a za šta je namenjen Dura Ace i da to nikako nije za poređenje. To što će Mića da vozi Soru na brevetima ko zna koliko hiljada km ne znači ništa. Istu tu Soru će profesionalac da rasturi kao zvećku mnogo pre nego što će da rasturi Dura Ace jer Sora nije namenjena onome što treba da istrpi mehanika kod profesionalaca. Ne znam kako ne možete da shvatite tako nešto. 


  • 1
.

#45 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 07:11 PM

Pravda za Miću :)
  • 2

#46 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 07:12 PM

Hvala, stvarno nisam znao za lanac i kasetu.

Ja više verujem Mići i SalaBratu nego profesionalcima :P
  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2023 - 08:08 PM

Kad budete vozili durejs onda ćete znati, nećete imati potrebu da verujete ili ne verujete nekome.

 

A i o ultegrama i durejsovima više verujete nekome ko vozi i hvali soru? Isto važi i za spd pedale i bilo šta drugo. Besmisleno je diskutovati sa nekim o nečemu, kada jedna strana ima mišljenje, a druga bogato lično iskustvo, i iskustva mnogih drugih. A i sve su to osnovne stvari i činjenice, koje zna ceo biciklistički svet. Da niti radi isto, niti trpi i traje isto.


  • 2

#48 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:13 PM

Momci, tema je bila nov ili polovan bicikl a ne oprema. Oprema jeste bitan dio bicikla ali ovdje sam prevashodno htio cuti vasa misljenja u pogledu novog a nize kategorije i polovnog znatno vise kategorije.Nema potrebe za prepucavanjem.
  • 1

#49 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:22 PM

Ti si odgovore dobio davno, sad pusti da se svađamo ko ljudi
  • 3

#50 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:27 PM

@gađan

Nije stvar kome više verujem nego čije je iskustvo relevantno za mene.
Koliko god zvučalo smešno, ali npr. iskustvo vozača formule 1 o putničkim automobilima više može biti štetno po mene nego što će da mi koristi.
Kada ljudima treba da dam savet iz mojih oblasti, ja to izbegavam jer nam nisu ni blizu iste stvari bitne, vidljive ni relevantne.

" A i sve su to osnovne stvari i činjenice, koje zna ceo biciklistički svet. Da niti radi isto, niti trpi i traje isto."

Mogu da se kladim da ovo niko ovde ne bi znao da elaborira. Čak ni ne postoji tuđe iskustvo za ovo. Samo pretpostavke.
  • 4

#51 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:32 PM

Izvinjavam se, samo da pitam.
Kome smeta jaka Sora?!
  • 3

#52 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:33 PM

Tišina tamo! Kad budete vozili "durejs" onda ćete imati dozvolu i čast nešto da napišete. Do tad - mirnoća! :)


  • 5

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#53 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:35 PM

Znači ginekolog dok ne bude sam rodio dete neće umeti da porodi ženu.
Ne znam samo da li sam još u temi, ako izadjem u nekom trenutku, slobodno recite.
  • 1

#54 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:36 PM

Ja imo duru ejs pa je skinuo, računa li se ako stoji u špajzu? :)
  • 2

#55 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:39 PM

Ja imo duru ejs pa je skinuo, računa li se ako stoji u špajzu? :)

Teško pitanje.... Moramo sazvati sabor iskusnijih članova da većaju o tome. :)
 


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#56 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:43 PM

Ne iskusnih već samo vozače poslednje generacije svega na bajsu. Ako ćemo pošteno.
  • 1

#57 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 08:44 PM

A sad sam se setio mog iskustva vezanog za naslov teme. Da sam našao nov drumaš 120 ili 520 u decathlonu, uzeo bih njega.
Pošto nema, niti će ga biti, uzeo polovan, smasher pomogao savetima.
Ili recimo da se ovde može kupiti nov tiagra drumaš za oko 1k evra (kao npr u DE ili NL) opet bih verovatno nov, cube attain npr.
  • 0

#58 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 09:06 PM

Ponekad ispadne jako dobra kupovina kad se kupuje polovan bicikl, no za tako nešto morate imati sreće, vremena i strpljenja... Najbolje je ako već imate jedan bajs a pecate neki drugi, bolji...

 

Primera radi, kada sam pazario poslednji bajs imao sam poprilično sreće, ali sam i znao šta kupujem i šta da gledam prilikom kupovine. Epilog je da sam kupio vremešnijeg drumaša, tipa 7,8 godina starog koji u skladu sa tim ima stariju mehaniku. Karonski ram, komplet Sram rival mehanika 2x10, doduše Mavic Aksium točkovi. Pre nego što sam otišao da pogledam bajs iskopao sam kompletnu specifikaciju na netu, i kada sam došao da kupim bicikl video sam da ga je prethodni vlasnik toliko vozio da su na njemu još uvek bile originalne Michelin gume od 23 mm, mala kaseta od 25 zuba koju danas retko ko koristi, čak je i traka kormana bila i dalje originalna, netaknuta... Na polugicama šamaraljki je bajs imao i dalje Sramove zaštitne folije, prethodni vlasnik ga je toliko vozio da nije ni skontao da to treba da se skine. Suma sumarum, nov bicikl, stajao godinama konzerviran u podrumu, težine po fabričkim specifikacijama svega 7,6 kg bez pedala. Čovek tražio 500 eura za njega, bilo me sramota da spuštam cenu ali upitah čisto onako i on dade za 450. Jedna od najboljih kupovina do sada...

 

Naravno, posle sam malo "adaptirao" bajs prema svojim afinitetima (drigi sic, korman, veća kaseta, gume i točkovi sa starog bajsa, nove gumice kočnica) ali sa svim modifikacijama me je košta da kažem 550 eura.

 

Da vidimo šta u prodavnici ima da se kupi za te novce.... Malo toga, rekao bih...


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#59 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2023 - 11:23 PM

I ja sam uzeo novog Scott addicta za manje od 2k evra, karbonski ram, karbon šticna, hidraulična 105-ca, težak 8.5 kg u veličini 54 koja nekako uvek prva ode. I to u PB, sa fiskalnim računom i par desetina evra u njihovom programu vernosti...
U tom trenutku, takav bicikl nisam nalazio na poznatim evropskim sajtovima, a da nije bio bar 300 evra skuplji, često i više (ako uopšte imaju veličinu na stanju).
Bicikl, kola i posao se menjaju kad ti je dobro ono što trenutno imaš, ali naleti nešto još bolje. Jedino za ženu ne znam da li važi to pravilo :)
  • 0

#60 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 March 2023 - 04:58 AM

I to je odlična cena. Karbonac sa hidraulikom ne znam da li trenutno ima ispod 3k eura.

Zanimljiva mi je težina tog bicikla. Za bicikle te težine smo pre 4,5 godina plaćali 800-1000 eura nove. Ali unapredili su nas diskovima alal im pogača....
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika