Jump to content


Fotografije

Polovan ili nov drumas


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
59 odgovora na ovu temu

#21 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 04:41 PM

Da je Sora vrh, vozili bi je profesionalci. Ovako je dno, kao što i jeste. Druga priča je da li je i Sora više nego dovoljna za ono što treba nekome. Ali da ne razvodnjavamo priču, nije to poenta.

Pa lepo piše ako nije profesionalac za pismene.
I Sora jeste odlična i pouzdana grupa...
Ali jbg nečeš biti glavni dasa kao sa Dura Ace
  • 0

#22 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 06:42 PM

Nećeš ni sa Dura ace biti glavna dasa, nego baš sa tom Sorom kad na usponu povučeš i nestaneš iz vidokruga pa ekipu sačekaš na vrhu a oni dok ne stignu ti se već o'ladio. :)

Po meni se jako veliki značaj pridaje imenima grupa, a zapravo one najmanje imaju uticaja. Prvo i osnovno vozač, pa deset praznih mesta pa ram, pa gume i točkovi, pa na kraju grupa.
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#23 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 06:48 PM

Upravo sve je tako.
Ovo za dasu sam ironično rekao naravno
  • 1

#24 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 06:51 PM

Naravno da je vozač najvažniji. Ali da Sora može da izdrži ono što može Dura Ace niko ne bi bacao pare na Dura Ace. Naravno da će Sora služiti sasvim lepo ali nikada neće istrpeti maltertiranja koje trpi Dura Ace. Tu je najveća razlika a ne u težini. Manja težina je uglavnom posledica korišćenja skupljih i kvalitetnijih materijala. 


  • 1
.

#25 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 06:59 PM

Imaš na YT da vidiš koliko lomova i pehova ima Dura Ace. I sam Radomir Pavlović na jednom prenosu TDF na prvo mesto stavlja Ultegru.

Onda ništa ispod Pinarela Dogme od 16000€ da je to tako ne bi osvojilo ni jednu trku.

Takodje imaš domaće takmičare (višestruke pobednike trke kroz Srbiju) koji kažu da nema potrebe ništa više od 105 novije generacije tipa 7000 kao što sam već napisao. Sve to imaš sam da čuješ, jači je utisak nego kad čitaš ovde od nekog tamo mene. Naravno da će mediji i globalisti hvaliti samo najskuplju Dura Ace itd itd koja je samo nešto lakša a nije bolja
  • 2

#26 Avatarijus

Avatarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 07:16 PM

Po mom misljenju koje naravno ne mora biti tacno mislim da se ne isplati dati 800-1000e za nov bicikl sa sora opremom. Pri tome ne mislim nista lose o sori samo smatram da se za taj novac treba dobiti bolja i pouzdanija grupa.
  • 0

#27 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 07:20 PM

Pa ako nadje dobar, u koji ne mora da ulaže dodatno sa 105 i Ultegrom za 1500e i ja bi pre tu varijantu. A ako mora još 500e da uloži uzeo bi novu Soru ipak. Sad opet sve zavisi kako ko voli i u kakvom stanju je polovan bajs
  • 0

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 07:25 PM

Imaš na YT da vidiš koliko lomova i pehova ima Dura Ace. I sam Radomir Pavlović na jednom prenosu TDF na prvo mesto stavlja Ultegru.

Onda ništa ispod Pinarela Dogme od 16000€ da je to tako ne bi osvojilo ni jednu trku.

Takodje imaš domaće takmičare (višestruke pobednike trke kroz Srbiju) koji kažu da nema potrebe ništa više od 105 novije generacije tipa 7000 kao što sam već napisao. Sve to imaš sam da čuješ, jači je utisak nego kad čitaš ovde od nekog tamo mene. Naravno da će mediji i globalisti hvaliti samo najskuplju Dura Ace itd itd koja je samo nešto lakša a nije bolja

Ništa tebi nije jasno.


  • 1
.

#29 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 07:34 PM

Žao mi je.
Pomozi onda ti čoveku.
  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 07:37 PM

Nema njemu šta sad da se pomogne. Rečeno je šta treba da mu se kaže, sad on treba da odluči šta hoće pa tek onda mi možemo nešto da pomažemo oko onoga što je ušlo u izbor. 


  • 0
.

#31 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 March 2023 - 09:37 PM

Po mom misljenju koje naravno ne mora biti tacno mislim da se ne isplati dati 800-1000e za nov bicikl sa sora opremom. Pri tome ne mislim nista lose o sori samo smatram da se za taj novac treba dobiti bolja i pouzdanija grupa.

Ne znam odakle to da Sora nije pouzdana grupa. Ima čovek na forumu pod nickom Salabrat, vozi neku stariju Soru na Cannondale-u već  godinama. Pegla godišnje između 10 i 15000 km. Pre 4 godine vozio najduži i najčuveniji brevet na svetu - Pariz-Brest:Pariz i ko zna koliko još domaćih breveta što se voze i danju i noću i sve to sa tom Sorom, bez ikakvih problema. Menja potrošne delove i tera.

 

Prema tome postoji neopravdano površno mišljenje da Shimano jeftinije grupe nisu pouzdane, pogotovo drumske. Naravno da je lepše kad ima 11 umesto 9 brzina, da više grupe imaju nešto bolje kočnice, da su malo tiše, da malo lepše šaltaju, da su lakše itd... Ali da su ove niže dno dna što neko napisa, apsolutno se ne bih složio iz mog ličnog a i iskustva drugih ljudi. Rade posao bez pogovora i leba ne traže, ostalo je sve u nogama....


  • 5

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#32 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2023 - 07:23 AM

Ako je ispravno sve navedeno će raditi kako treba.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#33 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 07:47 AM

Na kratko da prekinem temu - posle neprospavane noći, ispalio prodavca, prekršio dogovor o kupovini od prethodne večeri, izvinuo se iskreno ujutro i odustao od kupovine bajsa.
Razlog - hoću da probam da odem sa porodicom negde u komšiluk za Aprilske praznike i da teram 105 - icu negde preko.
Ultegra R8000 će morati da sačeka malo, ne mogu I jare i pare, a ako budem napisao koji post od preko u "moja drumaška avantura", biće odlična satisfakcija
Na slici nesuđeni drugar4523dc15ae6224fb86dc12bfd807e023.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#34 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 09:41 AM

Evo jedan zanimljiv video gde Ivan Stević priča izmedju ostalog o grupama. Zanimljiv je ceo video a taj detalj je na delu od 01:01:10h.
https://youtu.be/zQAuJcKaaew

Tu pominje jedan dobar izraz "razlike u
krajnjim performansama" izmedju grupa koji mi se svideo.
Hvali i diskove na drumašu izmedju ostalog, i tako, fina jedna normalna pričica...
  • 2

#35 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 11:22 AM

Na kratko da prekinem temu - posle neprospavane noći, ispalio prodavca, prekršio dogovor o kupovini od prethodne večeri, izvinuo se iskreno ujutro i odustao od kupovine bajsa.
Razlog - hoću da probam da odem sa porodicom negde u komšiluk za Aprilske praznike i da teram 105 - icu negde preko.
Ultegra R8000 će morati da sačeka malo, ne mogu I jare i pare, a ako budem napisao koji post od preko u "moja drumaška avantura", biće odlična satisfakcija
Na slici nesuđeni drugar4523dc15ae6224fb86dc12bfd807e023.jpg
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Nisi apsolutno ništa izgubio time što ga nisi kupio. Nema skoro nikakve suštinske razlike u 105 i Ultegri, sem tih par stotina grama koje Shimano fino naplati. Ja razumem potrebu za promenom bicikla, jedan sam od tih. Ali ako već menjaš idi na nešto što je bar malo drugačije od onoga što imaš. Pređi na Sram ili na Campagnolo, probaj hidraulične diskove, elektronske menjače, itd. Bar nešto u čemu će se sledeći bajk suštinski razlikovati od prethodnog i činiti vožnju drugačijom. Bar moje neko razmišljanje...
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#36 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:12 PM

Evo jedan zanimljiv video gde Ivan Stević priča izmedju ostalog o grupama. Zanimljiv je ceo video a taj detalj je na delu od 01:01:10h.
https://youtu.be/zQAuJcKaaew

Tu pominje jedan dobar izraz "razlike u
krajnjim performansama" izmedju grupa koji mi se svideo.
Hvali i diskove na drumašu izmedju ostalog, i tako, fina jedna normalna pričica...

 

To što ti hoćeš nama da dokažeš mi znamo odavno. Nego ti verovatno ne znaš iz prakse pa su ti potrebni izvori raznih kvazi tv komentatora i svih ostalih. Mnogi od nas su sve to vozili pa nam ne treba da gledamo i čitamo kilometarske snimke i tekstove. 

 

Niko ovde ne priča o "krajnjim performansama", naravno da su razlike smešne, nego o tome da "Sora je vrh" neće potrajati ni trećinu-četvrtinu Dura Ace-a. Sora je skoro samo dno ponude Shimana i to je činjenica koliko god se tebi ne sviđala. 


  • 1
.

#37 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:22 PM

Sve si promašio što se mene tiče...
ali nismo mi bitni ovde.
  • 0

#38 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:31 PM

To je još gora varijanta da si sve probao a opet ne znaš suštinu. Sama tvoja izajava "Sora je vrh" dovoljno govori o znanju i iskustvu. Nemam ništa protiv, svako voli šta hoće ali to bi bilo kao da si otišao na mtb deo i rekao "Acera je vrh". Krajnje neozbiljno. Da vidiš kako bi se tek tamo proveo. 

Nemam ja ništa proti Sore, daleko od toga ali treba imati meru i znati šta je za šta namenjeno. Nisu džabe mehanike klasifikovane u više cenovnih i kvalitetnih kategorija. A to što Sora može da preše 20 ili 40000 km opet ne znači da je vrh. I Punto pređe pola miliona pa opet nije Mercedes.


  • 1
.

#39 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 03:52 PM

Veruj da mi je ispod nivoa da pišem sa tobom nekako, tako da moji postovi nisu uopšte upućeni tebi i ne bi trebao da se pronalaziš. Što opet ne znači da si nešto pametno napisao pa se zbog toga povlačim iz razgovora. Prosto se ne razumemo i idemo dalje shodno temi.


  • 6

#40 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 21 March 2023 - 05:16 PM

Ne nalazim se ja u tvojim postovima, mene lično tvoji postovi ne pogađaju. Ja nalazim gluposti u tvojim postovima za koje će neko neiskusan da poveruje da su istina. Na kraju će neko da poveruje da je Sora stvarno vrh vrhova ili top topova a da je sve iznad toga Shimanova pljačka nas glupih i neukih. Ako ti misliš da je to tačno, onda ok. 


  • 1
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika