Jump to content


Fotografije

Drumas do 550-600eur

drumas

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
16 odgovora na ovu temu

#1 fixed23

fixed23
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 14 March 2023 - 03:47 PM

Pozdrav svima,

 

Sjajan forum, ali mi u moru oglasa treba pomoc pri kupvinu prve bicikle sa drum.

 

Visok sam 182cm, trenutno vozim Fixie inc Blackheat i zadovoljan sam jako sa tim biciklom, jer mogu da sa tockovima koje ima lako i skocim sa nekog ivicnjaka i slicno. Jedini problem je sto mozda ne mogu da stavim neke gume sa kramponima jer je u ovakvoj konfiguraciji iskljucivo za asfalt, a ram/viljuska nemaju po mom misljenju clearance za vece/sire gravel/cx gume.

Ovaj bicikl takodje ima slabu kocionu moc, tako da i ne idem nesto niz brdo sa njim, ali mi je za grad i odlzak do posla odlican.

 

Od drumske bicikle bi zeleo da dobijem prenos koji ce mi omoguciti da na ravnom mogu da idem brze nego na trenutnoj bicikli, idealno ako je moguce da bude znacajno laksi od ovoga (ovaj je na mojoj vagi 10.8), da ima odlicnu kocionu moc, ako je moguce da moze da bude tubeless.

 

Budzet je postavljen na maximalnih 600eur.

 

Gledao sam nekog Canyon AL na oglasima sa ultegra grupom (nisam siguran u godiste iste) ali se bicikl prodao pre nego sto sam uspeo da se cujem sa prodavcem. Hvala vam puno na preporukama unapred ;)


  • 0

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2023 - 06:00 PM

Na primer:

https://www.2bike.rs...cm#.ZBC0KOwpBPy

https://www.2bike.rs...-2#.ZBCyDewpBPw

https://www.2bike.rs...00#.ZBC0KuwpBPy

Treba probati veličinu, pogledati stanje, ali ovi deluju ok. Merida bi bila zapravo nešto najbliže tome što tražiš.
  • 0
The sea, the sea

#3 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 14 March 2023 - 06:02 PM

Ovaj zadnji se prodaje od prosle godine. Sumnajm da se ne bi prodao do sada da je ok.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0

#4 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts

Postavljeno 14 March 2023 - 06:12 PM

pa čak i piše u oglasu, spominjalo se već u nekim postovima

 

"Na Biciklu ima udubljenje 2mm max,tu fali i 1x1cm farbe."


  • 0

#5 fixed23

fixed23
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 14 March 2023 - 07:57 PM

Uz duzno postovanje i veliko hvala, ovi bicikli linkovani mi svi deluju znacjno gore od recimo ovoga koji se prodao:

 

canyon.png

 

Da li se varam ?

 

Meni ulubljenje i ogrebotine ne smetaju, ali bi svakao lagan bajs i sa normalnom opremom, sora mi deluje previse low, tako da bi mi neki low end zaista bila to 105tica kada je drumski bicikl u pitanju. Meni se cini (iako nisam siguran sa tim starim karboncima) da je i principia sa berze bolja opcija ?

 

Nije mi zurba, tako da ako sam u pravu recimo sto se tice ovog canyona ona bi cekao i gledao nesto slicno za budzet koji imam.


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 March 2023 - 06:25 AM

Shimano Sora je dosta kvalitetna grupa i odlično radi u praksi.

 

Recimo, ako biram između Sore u dobrom stanju i stare Ultegre sa 10 brzina, birao bih radije Soru.

 

Naravno, kod polovnih bicikala je važno da odgovaraju model, veličina, da je ram u dobrom stanju - a bitno je i stanje delova na njemu.

 

Ako je bitno da bicikl prihvata šire gume ("gravel"), onda "drumaš" u užem smislu reči neće biti dobar izbor - pošto mnogi takvi ramovi ne prihvataju gume ni širine 32 mm, o bilo kakvim kramponima da i ne govorim.

 

Što se kočenja tiče, važi i za postojeći bicikl i za potencijalni novi: kvalitetne pakne, čeljusti kočnica, sajle, bužiri i ručice kočnica mogu napraviti ogromnu razliku. A ima dosta i do podešavanja kočnica.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 06:45 AM

Uz duzno postovanje i veliko hvala, ovi bicikli linkovani mi svi deluju znacjno gore od recimo ovoga koji se prodao:

attachicon.gifcanyon.png

Da li se varam ?

Meni ulubljenje i ogrebotine ne smetaju, ali bi svakao lagan bajs i sa normalnom opremom, sora mi deluje previse low, tako da bi mi neki low end zaista bila to 105tica kada je drumski bicikl u pitanju. Meni se cini (iako nisam siguran sa tim starim karboncima) da je i principia sa berze bolja opcija ?

Nije mi zurba, tako da ako sam u pravu recimo sto se tice ovog canyona ona bi cekao i gledao nesto slicno za budzet koji imam.

Ogrebotine su manje više znak standardnog korišćenja ali da sam na tvom mestu uvek bih izbegao kupovinu bicikla na kojem ram ima ulubljenje. To je znak da je ram na tom mestu pretrpeo silu za koju nije predviđen i zato se iskrivio (pad, nestručno rukovanje, udarac). Iako svi prodavci tvrde da je to od transporta i samo kozmetičke prirode ja bih to zaobišao u širokom luku jer ulubljenje danas može biti problem u najavi sutra.

Polovan da, ali ulubljen ne.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 09:10 AM

Od drumske bicikle bi zeleo da dobijem prenos koji ce mi omoguciti da na ravnom mogu da idem brze nego na trenutnoj bicikli, idealno ako je moguce da bude znacajno laksi od ovoga (ovaj je na mojoj vagi 10. 8), da ima odlicnu kocionu moc, ako je moguce da moze da bude tubeless.

 

Budzet je postavljen na maximalnih 600eur.

 

Gledao sam nekog Canyon AL na oglasima sa ultegra grupom (nisam siguran u godiste iste) ali se bicikl prodao pre nego sto sam uspeo da se cujem sa prodavcem. Hvala vam puno na preporukama unapred ;)

 

Tvoj trenutni bicikl, ako sam ja dobro izguglao, ima prenos od 46 zuba napred i 16 pozadi, većina drumskih bicikala ima double pogon napred 50/34 i kasetu koja je 11-28 (i više) zuba napred. Što znači da bi sa nekom solidnom kadencom od 90 na trenutnom biciklu po ravnom maksimalno išao 32.5 km/h, dok bi sa istom kadencom brzina u 50/11 odnosu, tj najvećoj brzini, na drumskom biciklu bila 51.5 km/h. U teoriji će na ravnom svaki drumski bicikl biti brži od fixie sa tim prenosom, da li ti možeš u nogama da proizvedeš je zapravo druga stvar. 

 

S tim da ovaj Canyon koji si naveo ne verujem da ti se uklapa u budžet, čak i sa udubljenjem koje je pomenuto (a koje bih takođe savetovao da se izbegne). Da li je bicikl težak 10 ili 7.5kg ja ne bih rekao da pravi toliko razliku osim ako nisi neki vrhunski penjač uz brda, a u tom slučaju svakako ne bi vozio fixie :) I slažem se sa Gremlinom, ja bih pre uzeo noviju Soru ili tako neku grupu nego 10+ godina staru Ultegru. Recimo ovaj video je dosta interesantan na tu temu https://youtu.be/ZEqxJM0RN00


  • 2

#9 fixed23

fixed23
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 10:49 AM

Hvala na preporukama, sto se tice prenosa to sam skapirao, sto se tice snage nogu, ne bih da se zanosim, ali sa fixedom sam uspeo da popnem sva za mene izazovna brda, malo cik cak, malo regularno, nizbrdo nisam bas ni pokusavao, tako da me taj apsket za sada ne brine.

 

Ova konstatacija za Soru, pomaze hvala vam,

 

Svestan sam da tezina bicikla nije bitna u odnosu na snagu vozaca i njegovo cardio stanje, ali prednosti lakseg bicikla su ogromne (kad nosim niz stepenice jer ne koristim lift, izmedju ostalog).

 

Btw. Canyon je prodat, a uklapao se u budzet. 

 

Evo negog mog izbora sa oglasa, pa ako moze neki komentar:

 

https://www.2bike.rs...56#.ZBGgLezMIUE

 

https://www.2bike.rs.../cannondale-198

 

https://www.2bike.rs...rkac-canyon-r12 (pretpostavljam da mi je ovo veliko ? ali mi je vizuelno najdopadljiviji svakako)

 

 

Bitno mi je ipak da je i vizueleno dopadljiv ;)


  • 0

#10 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 March 2023 - 12:23 PM

Kad su rekli da je Sora grupa dobra, mislili su na noviji model Sore, sa skrivenim bužirima ispod trake volana, ne na ovaj sa spoljnim bužirima koji je matora Sora.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#11 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2023 - 02:31 PM

Hvala na preporukama, sto se tice prenosa to sam skapirao, sto se tice snage nogu, ne bih da se zanosim, ali sa fixedom sam uspeo da popnem sva za mene izazovna brda, malo cik cak, malo regularno, nizbrdo nisam bas ni pokusavao, tako da me taj apsket za sada ne brine.
 
Ova konstatacija za Soru, pomaze hvala vam,
 
Svestan sam da tezina bicikla nije bitna u odnosu na snagu vozaca i njegovo cardio stanje, ali prednosti lakseg bicikla su ogromne (kad nosim niz stepenice jer ne koristim lift, izmedju ostalog).
 
Btw. Canyon je prodat, a uklapao se u budzet. 
 
Evo negog mog izbora sa oglasa, pa ako moze neki komentar:
 
https://www.2bike.rs...56#.ZBGgLezMIUE
 
https://www.2bike.rs.../cannondale-198
 
https://www.2bike.rs...rkac-canyon-r12 (pretpostavljam da mi je ovo veliko ? ali mi je vizuelno najdopadljiviji svakako)
 
 
Bitno mi je ipak da je i vizueleno dopadljiv ;)


Prvi verovatno premalen, drugi preskup za tu opremu, a treći prilično mator i isto skup.

Zavisno od proizvođača, gledaj XL ili L, ima na netu tabela za svaki brend pa uporediš centimetre (ne to što piše 56, a sve dimenzije budu manje ili piše L, a ono dimenzije kao M), ali svakako probaš.
  • 0
The sea, the sea

#12 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 02:39 PM

Canyon ti je definitivno prevelik. Od ova 2 preostala koji god da uzmeš nećeš pogrešiti. I prethodna generacija Sore radi super, lično sam iimao na jednom bajsu tu grupu i nemam primedbi. Ali ako novac nije problem ja bih ipak na tvom mestu uzeo Cube, 105 je lakša i verovatno malo izdržljivija grupa, plus podiže vrednost bicikla. Mada Cannondale pravi jako dobre alu ramove. Imao sam takav isti Cannondale i sad kad vratim film unazad, nikad ga ne bih prodao da je bio za broj manji..
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#13 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2023 - 02:52 PM

Za cube piše 52x54,5, kako je to veličina 56, ja ne znam... Dobar bajs, ali za vozača 182, mislim da je malen...
  • 0
The sea, the sea

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 03:19 PM

Piše dužina cevi koja ne znači ništa. Jedino što znači i što jeste stvarna dužina su tih 56 cm po horizontali, kako se i vodi da je veliki.


  • 0
.

#15 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2023 - 03:45 PM

Piše dužina cevi koja ne znači ništa. Jedino što znači i što jeste stvarna dužina su tih 56 cm po horizontali, kako se i vodi da je veliki.

Moja greška, ne videh tt horizontal, izvinjavam se. Opet, zar to nije maleno za vozača 182? Znam da zavisi i od drugih faktora, ali meni sve nešto deluje da je 56 broj manje nego što treba.
  • 0
The sea, the sea

#16 fixed23

fixed23
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 05:09 PM

Nekako mi je neverovatno, da za ovaj cenovni rang od bicikala koja su stara 5-10 god ovako slab izbor, hvala svakako na komentarima. Pratim temu i slicne pa se javljam sa novim linkovima, jer bi da pazarim nesto sa cim bi zaista bio zadovoljan, posto mi nije urgentno da potrosim novce ;)


  • 0

#17 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 15 March 2023 - 05:12 PM



Opet, zar to nije maleno za vozača 182? Znam da zavisi i od drugih faktora, ali meni sve nešto deluje da je 56 broj manje nego što treba.


Ja sam 182, kupio sam cannondale caadx u L veličini, dimenzija 56 / 56.
56 će ti biti dovoljno na to možeš da računaš.
  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: drumas

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika