Jump to content


Fotografije

Servis u Beogradu 2023


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 29 March 2023 - 07:19 PM



... A primetio sam još kada pomeram upravljač gore dole da ima lufta tj. oseti se neki slobodan hod, nisam 100% siguran da li je to neki problem ili možda suspenzija radi (mada ne verujem jer je u pitanju lagano pomeranje upravljača), svakako ide detaljna provera svega i bacanje para kod drugog majstora (nemam alat sam da proverim)...


Koja viljuška je u pitanju? RockShox one air chamber viljuške imaju skoro sve taj hod od 1-2mm. Mislim da je to hod na samom O-ring-u. Suštinski ne pretstavlja ništa jer sama vila treba da ima sag od bar 20% do 30%.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#22 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 07:39 PM

RockShox SID Select SL, nova je u pitanju.

 

Kada je stavljao prsten koji se stavlja na viljušku nije imao odgovarajući alat jer je tapered pa je onda velikom francuskim ključem nabijao do kraja i pitanje je da li je to leglo do kraja kako treba... Ujedno je i izgrebao spoljašnju površinu prstena ali sva sreća pa se ne vidi...


  • 0

#23 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 April 2023 - 07:24 PM

RockShox SID Select SL, nova je u pitanju.

Kada je stavljao prsten koji se stavlja na viljušku nije imao odgovarajući alat jer je tapered pa je onda velikom francuskim ključem nabijao do kraja i pitanje je da li je to leglo do kraja kako treba... Ujedno je i izgrebao spoljašnju površinu prstena ali sva sreća pa se ne vidi...

To ne bi bio prsten, bar ne taj luft koji ti opisuješ. To je "luft" (koji nije luft) jer o ring na vazdušnom klipu radi 1mm.

Sada off. Bio si prisutan dok je to radio i ćutao si a sada iznosiš kritiku. Šta te je sprečilo da kažeš da ti se ne sviđa način na koji postavlja taj prsten. Mislim to malo kaže da nisi imao balls da tada kažeš ali sada (na neki način) mu pričaš iza leđa. Ok za kasetu (nisi mogao da vidiš da ne leži kako treba) ali za prsten ne razumem.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#24 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 01 April 2023 - 07:57 PM

Rade je ok za obične stvari, bar je bio kada sam išao kod njega (ima sigurno 5-7 godina).
Tada alternative u okolini i nije bilo, mislim da je Sportofis tada tek počinjao, tako da sam ja išao kod Profe ako sam hteo nešto bolje da mi se odradi.

Što se tiče viljuške, Rade mi je jedan vrat sekao namenskim alatom, a jedan bonsekom (jeftina kruta viljuška), ali je u oba slučaja koristio nabijač.
U svakom slučaju, ovo sa francuskim ključem mi je fascinantno, nije da je tapered vrat neka novina (a ako nema alat kanalizaciona cev je proverena i sigurna varijanta). Nadam se da nije karbonski vrat.

 

@Serbian_SPIRIT

Donekle si u pravu, ali neće ni svako da ulazi u konflikt sa nekim, pa da mu majstor prebacuje u fazonu "ja to tako radim godinama, nemoj da mi pametuješ" i sl.
Od servisa se valjda očekuje stručnost. Nemam ništa protiv improvizovanih alata (tako se novi alati i prave), ali ovo sa francuskim je glupost.

 


  • 0

#25 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 01 April 2023 - 08:16 PM

A što da sada ne iznosi kritiku? Ovo je baš tema za iznošenje i pohvala i kritika. Sa majstorom ( bilo kojim) se ne raspravljam, samo kažem u sebi nećeš me više videti.... Sada ću ja da se nadjebavam i gubim energiju i vreme sa nekim ko je čitav život proveo radeći posao sa kojim mušterija nije zadovoljna.
Milion puta sam tek post festum zaključio da nisam zadovoljan

I u većini slučajeva nije reč o neznanju majstora, nego žurba, površnost, umor, loš dan itd.



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#26 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 April 2023 - 06:30 AM

Zašto nije u redu da sada iznosi kritiku, zato što ćutanjem i ne rekavši tada ništa dao odobrenje i složio se sa radom na način na koji je odrađen ali sada nije zadovoljan. Čemu nastavak ako nisi zadovoljan??? Nije to konflikt (lakše ti je da ponovo kupiš deo i platiš drugog majstora nego da prvog prekineš) plus plaćaš za uslugu koja ti neodgovara, ne razumem. Rastu vam pare na drvetu ili radite za njih ili?


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#27 ivanovm

ivanovm
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 07:25 AM

Neću ništa loše da pričam o čoveku, ja prosto nisam zadovoljan uslugom koju sam dobio za uloženi novac i to je to. Možda mu nije bio dan ili šta već, nije ni bitno niti me zanima. Bio sam ponovo kod njega, rekao mu da nisam zadovoljan, on je ispravio greške i gotovo. Generalno ne bih više kod njega radio ozbiljnije stvari jer smatram da mora da se radi na ozbiljnijem nivou pogotovo kada su nove i skupe stvari u pitanju.

Forum služi da se podeli neko iskustvo, kakvo god bilo. I nisam više bitan ja nego neko ko će sutra kao ja da naruči nov bajs od 2500e vrednosti i da razmisli kod koga će da servisira i održava.
  • 0

#28 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 07:32 AM

Drago mi je što je majstor ispravio greške i što si ti na kraju zadovoljan. Sve se može ako smo ljudi, ostaje žal samo što si se cimao više nego što je potrebno. Sada samo uživaj u bajsu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#29 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 02 April 2023 - 05:11 PM

Zašto nije u redu da sada iznosi kritiku, zato što ćutanjem i ne rekavši tada ništa dao odobrenje i složio se sa radom na način na koji je odrađen ali sada nije zadovoljan. 

 

Po vama nas koji ne znamo nista oko bajsa,vec ga vozimo rekreativno,ako neki majstor zezne,a drugi majstor to otkrije i kaze nama,mi ne treba ovde da iznesemo kritiku jer majstoru koji nas je zajebao nismo to rekli? Ili ako kupimo bajs od nekoga sa foruma,a on nam ne kaze za probleme,vec se oni naknadno otkriju,mi ne zreba da iznesemo ovde kritiku za tog prodavca zbog toga sto nismo znali da pregledamo i uocimo nedostatke,koja suluda logika.


  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 April 2023 - 05:54 PM

Niko nije savršen i nepogrešiv. Koliko god se trudio i pazio uvek može neka greška da se potkrade. Ko drugačije misli, nije u životu uzeo alat u ruke. Da ne pominjemo da stižu godine, pada koncentracija, problemi ko zna koje prirode... Sve što pogađa nas, pogađa i majstore, nisu oni isključeni od svega. 

Bitno je da se greške ne dešavaju stalno i da se isprave. Nema majstora (bilo koje vrste) koji je sve uvek, perfektno i na vreme završio. 


  • 6
.

#31 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 April 2023 - 07:02 PM

Zašto nije u redu da sada iznosi kritiku, zato što ćutanjem i ne rekavši tada ništa dao odobrenje i složio se sa radom na način na koji je odrađen ali sada nije zadovoljan.

Po vama nas koji ne znamo nista oko bajsa,vec ga vozimo rekreativno,ako neki majstor zezne,a drugi majstor to otkrije i kaze nama,mi ne treba ovde da iznesemo kritiku jer majstoru koji nas je zajebao nismo to rekli? Ili ako kupimo bajs od nekoga sa foruma,a on nam ne kaze za probleme,vec se oni naknadno otkriju,mi ne zreba da iznesemo ovde kritiku za tog prodavca zbog toga sto nismo znali da pregledamo i uocimo nedostatke,koja suluda logika.

... Bio si prisutan dok je to radio i ćutao si a sada iznosiš kritiku. Šta te je sprečilo da kažeš da ti se ne sviđa način na koji postavlja taj prsten. Mislim to malo kaže da nisi imao balls da tada kažeš ali sada (na neki način) mu pričaš iza leđa. Ok za kasetu (nisi mogao da vidiš da ne leži kako treba) ali za prsten ne razumem.


Citiram sebe iz ranijeg posta da se ne bih skroz ponavljao. Ispod ide obrazloženje.

Ako je znao postavljač teme da se mrtva šolja (prsten) ne postavlja francuskim ključem ili/i nije želeo da se tako postavi što tada ništa nije rekao, pitao da li to može na drugačiji način da se postavi? Jer nije znao za bolje ili nije znao kako se to postavlja ili nije imao balls da tada nešto kaže (da se zauzme za sebe)? Sada je ok da kaže jer se krije iza anonimnosti interneta. Da nije bio tamo najverovatnije nikada ne bi ni video da je izgrebano jer (sam autor teme tako kaže) se ne vidi. Treba sve izneti i reći ali je autor teme (po meni) zakasnio. Vreme i mesto su bili tada kada je to rađeno, jer je po gore napisanom znao/misli da zna kako se to radi ali ćutao kada se to sve dešavalo.

P. S. Svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah rekao: "Nemojte to tako majstore".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#32 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 02 April 2023 - 09:38 PM

Jb ti mastora,ako ja treba da ga ucim poslu i kazem mu majstore to ne ide tako vec ovako.

To je moj prijatelj tv mehanicar vrlo dobro resavao kad ode na popravku kod elektro inzinjera i ovaj mu kaze majstore to je to,znao bi ja da popravim,ali nemam alat.Ovaj se pokupi i ode i kaze mu eto uradi te sami kad vec znate,no da ne idemo u off.


  • 0

#33 mirko793

mirko793
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 10:50 PM

Zdravo svima,

 

Kakva su vam iskustva kod Marka Ćurčića, kako radi i je l pedantan? I je l zna neko cenovnik za mtb usluga (zamena prednje suspenzije)


  • 0

#34 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 December 2023 - 07:47 AM

Odličan majstor, najbolje da ga pozoveš za cenu!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#35 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2023 - 12:56 PM

Takođe preporuka. Kod njega je loše samo što se u sezoni čeka, retko kada može nešto "za danas" ili "za sutra". Ali i to govori o kvalitetu. Pretpostavljam da je sada manja gužva (ne znam da li radi i skije, pa možda to napravi gužvu sada).
  • 0

#36 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1362 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2023 - 06:42 PM

Takođe preporuka. Kod njega je loše samo što se u sezoni čeka, retko kada može nešto "za danas" ili "za sutra". Ali i to govori o kvalitetu. Pretpostavljam da je sada manja gužva (ne znam da li radi i skije, pa možda to napravi gužvu sada).


Pomešao si ga sa Planet Bajkom :D
  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika