Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini bicikla na CIKLOBERZI za 400 eura


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 1deki

1deki
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 22 January 2023 - 11:12 AM

Pozdrav, potreban mi je bajs za vožnju po gradu, okvirni budzet je oko 400 evra, (+- 50e). Moji "gabariti" oko 172, 75kg.

 

Moji neki favoriti su:

 

https://www.2bike.rs...cm#.Y80UEnbMKUk

https://www.2bike.rs...xt#.Y80Ur3bMKUk

 

-Da li vredi za ovaj prvi dati 70e više ?

-Ako vi imate neki bolje predlog, pošaljite.

 

 

Unapred zahvalan.


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 22 January 2023 - 11:06 PM

(link)


  • 0

#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 23 January 2023 - 01:45 PM

Pozdrav, potreban mi je bajs za vožnju po gradu, okvirni budzet je oko 400 evra, (+- 50e). Moji "gabariti" oko 172, 75kg.
 
Moji neki favoriti su:
 
https://www.2bike.rs...cm#.Y80UEnbMKUk
https://www.2bike.rs...xt#.Y80Ur3bMKUk
 
-Da li vredi za ovaj prvi dati 70e više ?
-Ako vi imate neki bolje predlog, pošaljite.
 
 
Unapred zahvalan.

Врло је могуће да ти оба буду мала, Кјуб има нешто мање рамове у односу на означавање. Пробај обавезно.
  • 0

#4 1deki

1deki
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 23 January 2023 - 05:44 PM

Врло је могуће да ти оба буду мала, Кјуб има нешто мање рамове у односу на означавање. Пробај обавезно.

 

Da li imaš neku preporuku u M veličini rama, za cenovni rang ok 400 eura ?


  • 0

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 23 January 2023 - 07:47 PM

Da li imaš neku preporuku u M veličini rama, za cenovni rang ok 400 eura ?


Немам баш времена да прегледавам, евентуално могу да дам мишљење у вези са твојим изборима.
  • 0

#6 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 23 January 2023 - 09:58 PM

Malo se ponavljam ali gradskom bajsu nije potreban amortizer. Pogotovu u cenovnom rangu od 400-500 evra. Razlog - težak je (dodaje cca 1,5kg), ne pegla neravnine/rupe po asfaltu , kvarljiv itd.
Moj predlog, malo skuplji od tvog budžeta ali zima je, cena bi trebalo da ide malo dole. Blatobrani nisu skupa stavka a pogon 2x10 odličan

https://www.2bike.rs...-2#.Y879C9WZVkw

Ili nešto ovako

https://www.2bike.rs...op#.Y87--dWZVkw

Naravno, oznaka veličine je samo slovo a fotka očišćenog bajsa uvek lepa. Bez probanja, ništa

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#7 1deki

1deki
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 05:55 PM

@Nesoni

 

https://novi.kupujem...erId=2012326448

 

A kakav je ovaj, nema amortizere i disk kočnice, cena mi odgovara, kakva je oprema, šta vi mislite, pozdrav


  • 0

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:03 PM

Ako smem da se umešam... Meni je onaj canyon što je Neša linkovao prelep, ali ako je izvan budžeta onda je ovaj bajk koji si ti linkovao odličan izbor. Lagan ram, sportska geometrija, odlična mehanika, jake V brake kočnice, sit ćeš da se navozaš ako ti je veličina OK.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 1deki

1deki
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:14 PM

Ako smem da se umešam... Meni je onaj canyon što je Neša linkovao prelep, ali ako je izvan budžeta onda je ovaj bajk koji si ti linkovao odličan izbor. Lagan ram, sportska geometrija, odlična mehanika, jake V brake kočnice, sit ćeš da se navozaš ako ti je veličina OK.

 

Ovo mi je gornja granica budžeta, i meni se baš sviđa, super što čujem da je i oprema korektna.


  • 0

#10 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:21 PM

Treba samo napomenuti da v brejk kočnice nisu baš najbolje za kišu. Ako planiraš da voziš I po kiši, možda je najbolje potražiti disk kočnice. Ne znam ni kako bi blatobrane stavio i kako bi sve to izgledalo. Nešto mi je I ružnjikav sa tim kočnicama.

Uzmi u opticaj i ovaj, tvoja je veličina, u prilogu je size chart ovog modela
https://www.2bike.rs...sc#.Y_PUadVI5kw

0e35df673c4bb0523a2a018b1325e97c.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#11 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:29 PM

Ova karta velicina ramova samo pokazuje kakvu su prevaru proizvodjaci ramova napravili sa ovim slovnim velicinama rama.

Od visine vozaca 147 pa do 197, ima samo pet velicina rama. Pola metra razlike u visini, a samo pet razlicitih ramova. Pa ti sada nadji ram za sebe.

 

 Stari posteni  proizvodjaci kada su pravili velicine  po centimetrima, na 2 cm, bilo bi 25 razlicitih velicina.  

 

Medjutim ljudi ne kapiraju, pa hvale slova, a ona su smisljena samo da proizvodjace manje kosta. Lakse napraviti 5 nego 25 razlicitih velicina.


  • 2

#12 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:35 PM

Nije samo lakše napraviti 5 veličina ramova nego iznad svega jeftinije a sve se svelo na to. Minimizacija troškova+maksimizacija profita=kapitalizam & globalizam


Inače V brake kočnice će na kiši kočiti korektno uz odgovarajuće pakne za kišu. Jeste disk bolji za kišu ali je i teži, komplikovaniji za održavanj i podešavanjee za sam svoj majstora, skuplji. 90% rekreativnih vozača svakako ne vozi po kiši. Mnogi se plaše da zajaše bicikl kad je asfalt mokar.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#13 1deki

1deki
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:39 PM

Koja je bolja i kvalitetnija oprema kada bi se poredila ova dva bicikla Cube i Trek ?

Ne planiram voziti po kiši.


  • 0

#14 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:41 PM

Pa na to sam i mislio, to se podrazumeva. U zadnje vreme vecina stvari je prevara.

 

Pogon 1x nesto, osim za takmicenje, za sve drugo apsolutna glupost, medjutim i tu nasedaju ljudi. Pazi sada,izbacili levi salter, izbacili, prednji menjac, pogon prost ko na pony biciklu u odnosu na onaj 3x, a cene nazidane u nebo. Mesto da budu zbog toga bar malo jeftinije, ono skuplje.

Pa na sve to amatere ubedili da je to za njih. 

 

Kada ne lezi vraze, brze ce se trositi lanac, pogon, kaseta, sve ono sto njima odgovara. Ali ne vredi...

I ima jos dosta toga.


  • 1

#15 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 08:48 PM

Milovuče, ne komplikuj čoveku. Oba bajsa iz Temerina, znači grad smo našli, na kola/bus, probaj oba pa odluči. Nemoj odmah prvi da uzmeš nego ako ideš izvrši zadatak do kraja.
Sve što je kolega Smasher rekao stoji. A i ja sam malo u pravu.
Kolegu Milovuka slušaš i čitaš tek kada kupuješ treći ili četvrti bajs.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#16 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 09:01 PM

I da ispadneš profi prilikom kupovine

https://bicikl.bikeg...lovnog-bicikla/

Ja sam sve ovo sledio i kao pravi poznavalac otišao svojevremeno u Sombor i uzeo bajs u fantastičnom stanju (kao nov, prva slika ispod)

Jedino nisam primetio da su točkovi 27,5 (hteo sam 28).....
To provalio sutradan dok je stojao pored mog starog bajsa (slika 2)

1325b8aded6eb863773d8b02117c6f7d.jpg55b4ca2d26da3ffd4e3d2448a4e18a82.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#17 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 09:20 PM

I da ispadneš profi prilikom kupovine

https://bicikl.bikeg...lovnog-bicikla/

Ja sam sve ovo sledio i kao pravi poznavalac otišao svojevremeno u Sombor i uzeo bajs u fantastičnom stanju (kao nov, prva slika ispod)

Jedino nisam primetio da su točkovi 27,5 (hteo sam 28).....
To provalio sutradan dok je stojao pored mog starog bajsa (slika 2)

1325b8aded6eb863773d8b02117c6f7d.jpg55b4ca2d26da3ffd4e3d2448a4e18a82.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ovo je trebalo da ispadne ono 3 u 1?

Ja ko oni cilasi iz Mapetovaca, ali stvarno ne razumem sta je pesnik hteo reci sa ovom koncepcijom bicikla.

 

Stavili 1x pogon. Poenta tog pogona je da se ne skuplja blato, da ne uleti grana i sl u prednji menjac, ali ovo nije bicikl koji je napravljen da se tuda vozi, inace bi imao i amortizer i sire gume.. Znaci promasaj

 

Ako je trebao da bude brz bicikl slican drumasu, nije ni to. Kako da bude brz sa jednim relativno malim lancanikom napred? Nikako.

 

Ako su hteli da naprave univerzalni, napravili su da nije ni zasta posebno dobar, ali moze da polovicno posluzi za sve. I onda si hendikepiran i na asfaltu i na blatu.

 

Mozda da se vozis po nekoj utabanoj makadamskoj stazici. Nacisto su se pogubili  a onda i potrosaci ovih njihovih proizvoda.


  • 1

#18 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 09:40 PM

Ovo je trebalo da ispadne ono 3 u 1?
Ja ko oni cilasi iz Mapetovaca, ali stvarno ne razumem sta je pesnik hteo reci sa ovom koncepcijom bicikla.

Stavili 1x pogon. Poenta tog pogona je da se ne skuplja blato, da ne uleti grana i sl u prednji menjac, ali ovo nije bicikl koji je napravljen da se tuda vozi, inace bi imao i amortizer i sire gume.. Znaci promasaj

Ako je trebao da bude brz bicikl slican drumasu, nije ni to. Kako da bude brz sa jednim relativno malim lancanikom napred? Nikako.

Ako su hteli da naprave univerzalni, napravili su da nije ni zasta posebno dobar, ali moze da polovicno posluzi za sve. I onda si hendikepiran i na asfaltu i na blatu.

Mozda da se vozis po nekoj utabanoj makadamskoj stazici. Nacisto su se pogubili a onda i potrosaci ovih njihovih proizvoda.

Naučio na teži način

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 February 2023 - 09:45 PM

Haha, lepo od tebe što priznaješ. :)

I ja sam se tako jednom zayebo, možda i dva puta. Valjda nema ko nije a da stvarno voli bicikle. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 Nanan

Nanan
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationKeppler 442b

Postavljeno 20 February 2023 - 10:01 PM

Ne znam zasto ljudi kude te V-brake kocnice kad odlicno koce. Imao sam dosta bicikala koje sam menjao, ali poslednji bajs mi se jako dopao. Ima Tiagra 4500 grupu iz vremena doba jure. Bicikl prvi put je promenio lanac od 2010 godine i prvi put ce promenuti pakne kocnice na nekoj Sori kljestima. To je verovatno Sora kad je nastala i ta praistorijska Tiagra 2x9.

Bajs je kao iz fabrike. Ali kocnice au fantasticno kocile sve do nedavno. Zato sam postavio pitanje za pakne. Nisam ih menjao nikad. Cesce sam menjao bicikle nego delove.

Imao sam i bicikl i sa disk kocnicama koje su imale mineralno ulje. Nisam primetio narocite prednosti u odnosu na V-brake.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika