Jump to content


Photo

Servis viljuške


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Nikola20071411000

Nikola20071411000
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 January 2023 - 04:50 PM

Danas sam hteo podmazati. Viljuske(amortizere) odsrafio sam ona dva srafa na dnu i kad sam hteo vratiti posle samo se okreću u mestu srafovi i to je to
  • 0

#2 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Posted 22 January 2023 - 05:16 PM

Koja viljuška, kako si je rastavio, šta si konkretno radio...
Malo više detalja nam treba.


  • 0

#3 saledipling

saledipling
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 03 February 2023 - 10:04 PM

Da li bi mi neko mogao pomoći gde da nađem damper za rock shox XC 28 u Srbiji? Rebound je u redu, Damper zaključava, ali kad pustim točkić posle zaključavanja da se vrati, neće ni malo ili veoma malo, kao da je opruga oslabila ili ima neki veći otpor koji opruga ne može da savlada. Treba mi damper sa zaključavanjem sa kormana (remote).


  • 0

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Posted 03 February 2023 - 10:25 PM

Da li bi mi neko mogao pomoći gde da nađem damper za rock shox XC 28 u Srbiji? Rebound je u redu, Damper zaključava, ali kad pustim točkić posle zaključavanja da se vrati, neće ni malo ili veoma malo, kao da je opruga oslabila ili ima neki veći otpor koji opruga ne može da savlada. Treba mi damper sa zaključavanjem sa kormana (remote).

koji je spoljni precnik navoja compresion dampera koji uvrces u krunu viljuske?


  • 0

#5 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 03 February 2023 - 10:33 PM

Damper  se,  uglavnom uspesno popravlja ako znas sta da radis. Kreni sa rasturanjem, pa sta ti bog da. Kada budes odvijao gornju veliku maticu, osnovno je da znas da se odvija u kontra smeru. Kada budes rasturio verovatno ces ukapirati gde je problem. Trazi iskustva i racunaj da ces se namuciti.


  • 0

#6 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Posted 04 February 2023 - 02:55 PM

I pazi da na početku kad otvaraš ne izgubiš male oprugice. Ja sam ih gubio i tražio i na Foxu i na RS-u.
  • 0

~be here now~


#7 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Posted 05 February 2023 - 09:21 AM

Nije problem to resiti, zahteva nesto prakse i iskustva.
Bitno je kada ga otvoris, da nadjes polozas kako bi opruga vise zatezala.
Nemas puno da pogresis, nema tu ni previse delova.
  • 0

#8 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 05 February 2023 - 10:06 AM

Mi pisemo, samo se postavljac pitanja ne oglasava. 

Nije samo u pitanju da zategne oprugu, mora da pazi kada sve sastavlja da mu ventil bude u otvorenom polozaju i da sve to sklopi istovremeno kako treba. Ako pogresi mora ponovo da rastura i tako, ima zezanja, kada ne znas sta treba da radis.


  • 0

#9 saledipling

saledipling
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 05 February 2023 - 02:45 PM

Hvala na savetima, pokušaću da je popravim, pa javljam šta sam uradio!


  • 0

#10 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Posted 05 February 2023 - 08:33 PM

Svakako mora da se potrudi i pokusa da namesti, odlicno je ako uspe iz prve.

Opruga je problem koji resava, ostalo se podrazumeva da vrati na prvobitno, mada treba prakse...

Mozda malo olaksa i pomogne pri radu:

 


  • 1

#11 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Posted 06 February 2023 - 10:12 AM

Ima tu svakakvih kvarova. Radio sam jednog Sida koji se bas dosta vozio, isto nije htela da se vraca rucica. Medjutim,njemu se opruga ukopala u onu aluminijumsku sipkicu, koliko je to hilada i hiljada puta, otkljucano i zakljucano. Onda sam pravio neku metalnu biksnicu, i navukao je na osovinu i tako to resio.

 

Medjutim retki su ti slucajevi, uglavnom zbog neodrzavanja, pre nesto drugo trajno propadne, pa ne stigne da se osovinica toliko ukopa. Ali ova viljuska je odrzavana, ali je ovo bilo ukopano.


  • 0

#12 saledipling

saledipling
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Posted 06 February 2023 - 07:54 PM

Problem sa zaključavanjem i otključavanjem rešen. Uspeo sam oprugu više da zarotiram i tako dobijem jaču elastičnu silu u njoj. Sada vraća kao praćka. Još jednom hvala svima na savetima, ali i na ohrabrenju da sam popravim nešto sa čime se srećem prvi put.


  • 1

#13 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 01 March 2023 - 10:24 PM

Danas, kad sam skidao točak nakon vožnje (da ubacim bajs u kombi), slučajno primetim da viljuška malo mrda, znači ima malo lufta. :(


wgg-Qu-Xx-R3-Q6-L.jpg


Sad... nisam se nikad ranije bavio time... pa pitam: mogu li ja tu nešto ili da teram u servis? I još nešto: Da li mogu još malo da vozim ovako, pošto u nedelju imam neki brevet? Neće ništa da se desi?
  • 0

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 01 March 2023 - 10:37 PM

Danas, kad sam skidao točak nakon vožnje (da ubacim bajs u kombi), slučajno primetim da viljuška malo mrda, znači ima malo lufta. :(


wgg-Qu-Xx-R3-Q6-L.jpg


Sad... nisam se nikad ranije bavio time... pa pitam: mogu li ja tu nešto ili da teram u servis? I još nešto: Da li mogu još malo da vozim ovako, pošto u nedelju imam neki brevet? Neće ništa da se desi?

Otpustiš šrafove koji drže lulu i onda polako dotegneš šraf koji drži poklopac lule dok se luft ne izgubi. Ne preteži samo dotegni da se izgubi luft.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#15 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Posted 01 March 2023 - 10:38 PM



Da li mogu još malo da vozim ovako, pošto u nedelju imam neki brevet? Neće ništa da se desi?


I pokojni Pera je tako mislio, ima samo malo lufta neće se ništa desiti, kad ono, bog da mu dušu prosti, otkači se viljuška, odlete točak a Pera na glavu

Šalim se samo, ne želim naravno tebi da se to desi i ne znam odgovor na tvoje pitanje

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 02 March 2023 - 07:01 AM

Verovatno je luft u lezajevima ali trebalo/ morao bi da proveris da nije napukao vrat viljuske, tj. da izvuces celu viljusku i pazljivo pregledas. Ipak si imao padova sa tim biciklom.


  • 0

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 02 March 2023 - 11:03 AM

Nije vrat vile štapić od trske pa da puca tako lako.. niti će se vila otkačiti tek tako.
Malo dotezanja onako kako je Vidak napisao i sve će biti ok.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#18 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 02 March 2023 - 01:09 PM

Hvala vam... :)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users