Jump to content


Photo

Тинитус


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 20 January 2023 - 09:42 AM

Илити зујање, шуштање и остало крчање у ушима и глави :). Има ли неко позитивна искуства са неким начином умањивања јачине зујања?


  • 0

#2 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 January 2023 - 01:45 PM

Илити зујање, шуштање и остало крчање у ушима и глави :). Има ли неко позитивна искуства са неким начином умањивања јачине зујања?



Kod mene to traje godinama u vidu tihog pištanja. Vremenom naučiš da ne primećuješ i više ti neće smetati. Kad se jednom pojavi mislim da ne može nestati.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 20 January 2023 - 01:52 PM

Знам да је то заувек, тако ми и рекоше пре неколико година, али се појачава, то нису рекли. Данас су млазњаци :(
  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 January 2023 - 03:12 PM

Знам да је то заувек, тако ми и рекоше пре неколико година, али се појачава, то нису рекли. Данас су млазњаци :(



Uh, za to već ne znam. Najbolje kod nekog krštenog ORL specijaliste da odeš.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 20 January 2023 - 03:20 PM

Uh, za to već ne znam. Najbolje kod nekog krštenog ORL specijaliste da odeš.


Био. Он ми је рекао да ту нема лека, осим у неким изузетним случајевима. Радио, теве, стално да има нека музикица или слично. Може да се реши ако се човек јави на време кад примети, наводно је тај рок три месеца. Али ко то примети у почетку и ко обрати пажњу? Ни ја нисам.
  • 0

#6 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 January 2023 - 06:26 PM

Био. Он ми је рекао да ту нема лека, осим у неким изузетним случајевима. Радио, теве, стално да има нека музикица или слично. Може да се реши ако се човек јави на време кад примети, наводно је тај рок три месеца. Али ко то примети у почетку и ко обрати пажњу? Ни ја нисам.



U tome i jeste prc.. malo vremena. I dok se neko opasulji bude uveliko kasno.

I da, izvor zvuka povoljno deluje.. radio, tv i slično.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 20 January 2023 - 08:18 PM

Imam prilično osetljive uši što se tiče buke, pucnjave, koncerata i sl. Pre 10-tak godina mi se pojavilo zujanje i odmah sam otišao na pregled. Sem pada od nekoliko decibela na 4-5 KHz nisu našli ništa drugo. Pio sam neke lekove, ne sećam se koje, i posle nekog vremena je prestalo. 


  • 0
.

#8 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 20 January 2023 - 10:14 PM

Imam prilično osetljive uši što se tiče buke, pucnjave, koncerata i sl. Pre 10-tak godina mi se pojavilo zujanje i odmah sam otišao na pregled. Sem pada od nekoliko decibela na 4-5 KHz nisu našli ništa drugo. Pio sam neke lekove, ne sećam se koje, i posle nekog vremena je prestalo.

То су ме прво питали на прегледу - кад је почело. Рекоше два-три месеца ако не прође, може да се излечи. После тога, само срећним случајем. Ја због слабијег интензитета нисам обраћао пажњу, а и кад бих приметио, мислио сам притисак или нешто безвезе. Е, кад сам отишао, било јасно. Пробали неко време са пар терапија неких, али узалуд.
  • 0

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Posted 21 January 2023 - 08:16 AM

Ma meni je zujalo da nisam mogao da spavam od buke. Da je bilo slabije možda ni ja ne bih otišao. 


  • 0
.

#10 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Posted 21 January 2023 - 09:11 AM

Јави се пиштање повремено, траје 20-ак секунди и нестане. Давно је почело.
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#11 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 January 2023 - 10:10 AM

I meni povremeno, ali baš kratko. Po par sekundi na jednoj strani, random strana, a random i kada se desi... Nije često, ali imam utisak da se pojavljuje češće nego ranije... Trebalo bi da svratim kod ORL.
  • 0
The sea, the sea

#12 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 21 January 2023 - 01:25 PM

I meni povremeno, ali baš kratko. Po par sekundi na jednoj strani, random strana, a random i kada se desi... Nije često, ali imam utisak da se pojavljuje češće nego ranije... Trebalo bi da svratim kod ORL.


Неће ти шкодити. Да не понављам, прича је да је излечење тинитуса могуће ако се човек јави најкасније два-три месеца после примећивања појаве. Код мене је непрестано зујање и ослабио ми је слух. Имам неколико пријатеља који га имају, један нажалост има драстичан случај. Да не причам како изгледају његове кризе. На срећу, материјално добро стоји па узима неку америчку терапију која му је ублажила проблем у одређеној мери. Иначе, нема шта није пробао.
  • 0

#13 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 21 January 2023 - 08:34 PM

Sećam se, još od detinstva mi je smetao šum u ušima koji sam čuo noću kad legnem. Rešio sam problem sa muzikom. Čujem ga i danju kad je tišina i kad se koncentrišem. Dal svi tako ili ne nisam se raspitivao niti o tome razmišljam al sad kad sam pročitao temu setih se.
  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 22 January 2023 - 10:44 AM

Sećam se, još od detinstva mi je smetao šum u ušima koji sam čuo noću kad legnem. Rešio sam problem sa muzikom. Čujem ga i danju kad je tišina i kad se koncentrišem. Dal svi tako ili ne nisam se raspitivao niti o tome razmišljam al sad kad sam pročitao temu setih se.


Многи имају тај константни шум. Нема тишине, нажалост
  • 0

#15 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 22 January 2023 - 10:50 AM

I ja imam neko lagano pištanje u ušima kad je tišina.
Nije strašno, ali čujem ga!
Mislio sam da to svi čuju, da je to normalno pa nisam nikad pridavao neku važnost tome, imam utisak da to čujem ceo život.

Jel stvarno recimo možeš da ništa ne čuješ kad je tišina?
Da li postoje takvi ljudi koji kad je tišina, ama baš nikakav zvuk ne čuju?

Kao klinac sam slušao walkman na max dok mu ne posrčem baterije, koncerti, motori, buka na sve strane.
Kod mene se to pištanje pojačava posle glasne muzike, kafanske svirke, koncerta itd.
Opet, kapiram da to nije ništa zabrinjavajuće, čujem dobro, dovoljno da prolazim test sluha na lekarskom pregledu za profesionalne vozače.
A sa druge strane malo sam se zabrinuo jer vidim da to stanje može i da se pogorša.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 22 January 2023 - 11:00 AM

I ja imam neko lagano pištanje u ušima kad je tišina.
Nije strašno, ali čujem ga!
Mislio sam da to svi čuju, da je to normalno pa nisam nikad pridavao neku važnost tome, imam utisak da to čujem ceo život.

Jel stvarno recimo možeš da ništa ne čuješ kad je tišina?
Da li postoje takvi ljudi koji kad je tišina, ama baš nikakav zvuk ne čuju?

Kao klinac sam slušao walkman na max dok mu ne posrčem baterije, koncerti, motori, buka na sve strane.
Kod mene se to pištanje pojačava posle glasne muzike, kafanske svirke, koncerta itd.
Opet, kapiram da to nije ništa zabrinjavajuće, čujem dobro, dovoljno da prolazim test sluha na lekarskom pregledu za profesionalne vozače.
A sa druge strane malo sam se zabrinuo jer vidim da to stanje može i da se pogorša.




Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Код мене је дошло до слабљења слуха што је установљено на специјалистичком прегледу. Каква је корелација са тинитусом не знам тачно, можда није увек тако да онај ко има тинитус да му и слух ослаби. И да, појачао ми се и шум у последње време, зато сам и питао да ли можда неко има неко искуство са неком методом која му је помогла. Тачно знам када сам почео да га примећујем, до тада нисам, била је благотворна тишина, подразумевам у оном нормалном смислу, не као глува соба. Нажалост, нисам реаговао на време. 


  • 0

#17 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 22 January 2023 - 08:42 PM

Ja sam ovo dobio 2021 pošto mi je šleper prošao u velikoj brzini blizu levog uveta tokom vožnje od 160+km. Kada sam došao kući čuo sam pištanje i mislio da je od umora i da će prestati. Nikada nije prestalo. Nisam ni išao kod lekara jer nisam ni imao zdravstveno, a znao sam da je tinitus. Naime moja majka je to dobila kada joj je neki klinac pod noge na beton na ulici bacio topovski udar. Nema kod kog lekara nije išla i ništa. Verovatno sam i ja mislio da nema pomoći. Uglavnom, na netu piše da je neizlečivo i da bolje da se navikne čovek. Imao sam prve godine velike krize da sam pomišljao da ću poludeti. Sada sam se navikao uglavnom, iako možda pišti isto ili gore. Jednom ili dva puta sedeo sam i zvuk je postepeno slabio i prestao je. Neverovatna tišina bez tinitusa. Mislio sam da je nestao, međutim isto tako posle minut se pojačao nazad na prethodno stanje. Svakako, svakome bih savetovao ako mu se ovo javi da ode kod doktora na pregled i lečenje.


  • 1

#18 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts

Posted 23 January 2023 - 08:19 AM

može biti povezan sa visokim pritiskom, savet je da se i to prekontroliše.


  • 0

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 23 January 2023 - 09:14 AM

može biti povezan sa visokim pritiskom, savet je da se i to prekontroliše.


Наравно. Код мене то није случај, чак имам снижен притисак.
  • 0

#20 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Posted 23 January 2023 - 09:18 AM

Sve znate, sve je već rečeno, leka nema, rekapitulacija na linku

https://www.asmedicu...zroci-i-lecenje

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users