Jump to content


Fotografije
- - - - -

Бициклизам у позним годинама


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
62 odgovora na ovu temu

#21 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 09:54 PM

@milovuk1967 @chamade imao sam bol i pre korone a moguce i da je maramica, al nisam utvrdio. Teram dalje...


  • 0

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 09:56 PM

Ja cu za tridesetak godina, kada dodjem u vase godine, da kupim sebi egzoskelet i vozim elektricni bicikl sa njime.


  • 0

#23 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 09:58 PM

Zezaj ti  nas, samo da znas, dok budes lupio dlanom o dlan, imaces nase godine.


  • 0

#24 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 10:19 PM

Secam se sto mi je rekao jedan lekar: "sve mozes da prevaris, i srce i pluca i misice. Ali krvni sudovi neumitno stare...".


↑ Ovo je strašno... :(

***


... sudbina u koju i te kako verujem.


Može da se nazove sudbinom, a može i da se veruje jednoj naučnici, koja reče da svako genetski ima otprilike "zacrtano" koliko bi najviše mogao da živi, a onda svako svojim načinom života skraćuje ono što mu je dato. Pa neko skrati više, neko manje.
I onda nije za čuđenje ako neko živi super zdravo i umre sa 50, a neko se uopšte ne pazi i umre sa 80. Prvom je možda bilo "zacrtano" baš toliko, ili samo koja godinica više, a drugi je možda skratio svoj život za desetak ili više godina.

Recimo, moj ćale je umro sa 69, a kad sad razmislim, kako je živeo i koliko nije vodio računa o svom telu, dobro je i poživeo (dovoljno je da kažem samo da je često vario bez maske).
  • 0

#25 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 11:13 PM

..., a može i da se veruje jednoj naučnici, koja reče da svako genetski ima otprilike "zacrtano" koliko bi najviše mogao da živi, a onda svako svojim načinom života skraćuje ono što mu je dato. Pa neko skrati više, neko manje...

kolko se secam, bilo u nekom OPSTANKU, da vlakno srcanog misica svih sisara ima isti rok trajanja od oko 3 milijarde otkucaja,

tako da mali sisari kojima srce lupa kao ludo / mišovi i voluharice :) / zive krace

a veliki sisari kojima srce kuca lagano / kitovi i slonevi / zide duzije?!? aaa? fuck!! kak*a teorija?!?!


  • 0

#26 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 19 November 2022 - 11:36 PM

70 otkucaja u minutu = 82 godine
  • 0

#27 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 November 2022 - 10:31 AM

Genetika tu igra dosta veliku ulogu. Kao što neko ima predispozicije da oboli od npr dijabetesa, tako neko i od kardiovaskularnih bolesti. Ako je čovek zdrav, trenira, zdravo se hrani i izbegava poroke, sigurno je da taj rok sopstvenog trajanja može malo da probije, ali ne nešto značajno.

Primera radi, moja pokojna baba umrla u 85. godini. Zadnjih 10 do 15 godina se teško kretala, izgubila sluh i vid, problemi sa kostima itd, ali srce jako, nije htelo da je napusti.

Sa druge strane znao sam čoveka koji je umro u četrdesetim, a redovno trčao, sklekovi, zgibovi, itd. Srušio se i pao - srčka.

Kao što i kerovi imaju neke genetske predispozicije za određene bolesti pa zbog toga lošiji pedigre tako je i sa nama ljudima. A kada će čije vreme doći, zna samo Onaj gore.

No da granica u rekreativnom sportu treba da postoji, to je apsolutno. Mnogi koji se bave sportom rekreativno streme ka tome da svoje mogućnosti približe profesionalnom nivou, a sa druge strane oni koji to već profesionalno rade znaju da to nije nimalo zdravo, ali je velik novac u igri pa vredi rizika. Kod rekreativaca ništa ne vredi rizika, vođeni smo strašću a ne pameću....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#28 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2022 - 11:50 AM

Kod rekreativaca ništa ne vredi rizika, vođeni smo strašću a ne pameću....



Ako nema strasti onda nema ni lepote.. znači, rokaj :)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2022 - 12:08 PM

The+Fox+and+the+Grapes.gif

 

Aesops_Fables_Fox_And_Grapes_By_Milo_Win


  • 0

#30 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 November 2022 - 03:52 PM

:D

Attached Thumbnails

  • monkey_see_do.gif

  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#31 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 20 November 2022 - 08:10 PM

• ...oni koji to već profesionalno rade znaju da to nije nimalo zdravo, ali je velik novac u igri pa vredi rizika.


• Kod rekreativaca ništa ne vredi rizika, vođeni smo strašću...


Ne bih se složio da je novac vredniji. :)

To jest, kako za koga, sigurno nemaju svi iste standarde.
  • 0

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 23 November 2022 - 06:17 PM

https://m.youtube.co...k&feature=share

Ем је у доообрим годинама, ем на Каприолу до Катара, а нама мало Ултегра ;)
  • 1

#33 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 23 November 2022 - 09:23 PM

Ima do godina, ima do utreniranosti, ali po najvise je do glave. Danas sam vozio sa Nesom, covek 65 godina, vozili oko 70 km, preko sat vremena po dobroj kisi. Dok bi  neko kukao kako je hladno, mokro i oblacno, mi se zezali sve vreme sto nismo ko sav "normalan" svet, pored tv i ne gledamo fudbal. Stigli do nekog seoskog doma kulture, gde ima prodavnica, ispod trema sede lokalni pijanci, kazu "svaka cast momci". Eeej momci, Nesa im kaze pa vi ste pilencad za mene, ono posle ispade svi od njega mladji bar 10 godina. Pokazase nam jednu prostoriju gde radi kalolifer, tu se lepo osusimo, oni nas ponude pecenjem, posto je bila seoska slava i tako nam bilo super. Znaci sve je u glavi.


  • 7

#34 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2022 - 09:17 AM

Ima nešto i u kaloriferu i pečenju!


  • 2

#35 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 24 November 2022 - 10:33 AM

Ima nešto i u kaloriferu i pečenju!

 

Veruj mi da ja pecenje nisam ni okusio. Hvala tim ljudima sto su nas ponudili, lepo je to od njih, ali mi je sve delovalo nekako skroz prljavo i nehigijenski, tako da nisam mogao da jedem. Kupio sam cokoladicu i sok i to sam pojeo. Nesa je naravno  jeo, on nije gadljiv. 

A za kalolifer to stoji.


  • 0

#36 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2022 - 12:34 PM

Veruj mi da ja pecenje nisam ni okusio. Hvala tim ljudima sto su nas ponudili, lepo je to od njih, ali mi je sve delovalo nekako skroz prljavo i nehigijenski, tako da nisam mogao da jedem. Kupio sam cokoladicu i sok i to sam pojeo. Nesa je naravno  jeo, on nije gadljiv. 
A za kalolifer to stoji.



Ti nisi bio gladan.. Neša jeste :D
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#37 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 24 November 2022 - 02:09 PM

Ti ko da znas Nesu  :D. Jednom nas pozove prijatelj na rostilj, ispeko covek mesa da sam mislio da ce imati to bar 3 dana da jede. Oces, Nesa sve pojeo, nisam verovao ocima. Najgore sto smo bicklima bili kod njega, jedva se vratio kuci.


  • 0

#38 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 November 2022 - 08:00 AM

Ne bih se složio da je novac vredniji. :)
To jest, kako za koga, sigurno nemaju svi iste standarde.




Nije najvredniji, ali kad ljudi imaju priliku da za nekoliko godina zarade ono što običan smrtnik ne uspe u nekoliko života, uglavnom se trude da, bez obzira na posledice, tu priliku iskoriste.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#39 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 25 November 2022 - 02:49 PM

Evo slucaj od danas. Vozimo Nesa i ja. Kada sam posao osecao sam se ok. Medjutim u voznji mi nesto sve nije kako treba. Sve mi nesto fali ne osecam se dobro, ali nijedan organ me ne muci posebno. Mrtav covek ,okrecem one pedale ne mogu da progovorim. Nesa se osilio pa sav srecan se hvali kako ide opasno dobro, a ne razume da ne ide on dobro, nego da ja idem katastofa lose. Tako prvih 40 km. 

 

Sednemo u neku prodavnicu popijemo sok i podelimo cokoladu 'najlepse zelje" znaci ne ni celu cokoladau, i krenemo. Ja kao da pocinjem da se budim iz nekog sna. I vraca mi se snaga i energija. Zadnjh 30 km sam bio onaj stari.

 

Sta mi je bilo nemam pojma. Kao da mi je pritisak pao. Bas sam bio prazan.


  • 0

#40 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 25 November 2022 - 03:27 PM

Nije najvredniji, ali kad ljudi imaju priliku da za nekoliko godina zarade ono što običan smrtnik ne uspe u nekoliko života, uglavnom se trude da, bez obzira na posledice, tu priliku iskoriste.


I, je l' ti to opravdavaš?

A, sa druge strane, da li opravdavaš i kad neko, bez obzira na posledice, radi stvari koje ga čine srećnim?

Ili je opravdano samo ako je u pitanju lova?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika