Jump to content


Fotografije

Potreban majstor za modifikaciju bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 payaBG

payaBG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 16 October 2022 - 06:18 AM

Dobar dan svima,

 

Trazim majstora/bravara koji bi mogao da modifikuje bicikl, zeleo bih da mi napravi nesto slicno ovom Tern bajsu na slici, u principu da produzi bajs, tj. pomeri zadnju osovinu i doda produzeno mesto za sediste (mozda za dvoje dece).

 

Ne intresuje me dodavanje elektricnog pogona....

 

Hvala unapred!

 

GSD-G2-keyimage-logo.jpg

 

 

 

 


  • 0

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3350 posts

Postavljeno 16 October 2022 - 10:33 AM

Виђао сам у огласима бицикле сличног типа и модификоване (можда грешим, али ми тако делују)

https://www.2bike.rs...-1#.Y0vd5iXRYlQ

Не знам да ли ради услужно, али вреди проверити.
  • 0

#3 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 16 October 2022 - 01:45 PM

 Evo ti jedna ideja, ne znam da li ti se svidja nesto ovako sto sam ja napravio. Trebaju ti dva rama, to nece biti problem variocu da izvari. Ima 3 brzine u zadnjoj glavi, to sam napravio jer je tesko voziti bez brzina. Postoji mogucnost menjanja zadnjih lancanika, od 14, 16, 18, 20 z, tako da moze da se napravi poteban prenos.

Napred sam zavario pinove za V-brejk, posto samo zadnja kontra nije dovoljna. Zadnju felnu sam upleo od nekog motora iz davnih vremena, da li Poni expres, ne secam se, uglavnom dosta jaca od obicne. 

Ramovi mogu da budu koji su polomljeni na sredini iako se to sve sece i ponovo vari. Ovde je prednji od Tomos mini, a zadnji Rog Ljubljana.

Inace ovaj ram sam napravio pre 38 godina, u originalnoj verziji je imao banana sedista. Vozila se par godina, onda smo presli na kola, a ovo bilo odbaceno.  Stajalo je tako preko 20 godina ,vremenom je sve bilo poskidano od delova, pa kada sam pre nekoliko godina resio da je obnovim, krenuo sam od 0. Peskarenje , plastifikacija, trazenje delova.. Napravio, probali po ulici 500 metara, i od tada nazalost stoji. Nije mu sudjeno da se vozi.


  • 1

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 16 October 2022 - 02:46 PM

Dobar dan svima,

 

Trazim majstora/bravara koji bi mogao da modifikuje bicikl, zeleo bih da mi napravi nesto slicno ovom Tern bajsu na slici, u principu da produzi bajs, tj. pomeri zadnju osovinu i doda produzeno mesto za sediste (mozda za dvoje dece).

 

Ne intresuje me dodavanje elektricnog pogona....

 

Hvala unapred!

 

GSD-G2-keyimage-logo.jpg

 

a od cega bi krenuo (da stignes do "Tern"-a) ? Koji bicikl treba da se modifikuje "produzavanjem"?


  • 1

#5 payaBG

payaBG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 08:26 AM

a od cega bi krenuo (da stignes do "Tern"-a) ? Koji bicikl treba da se modifikuje "produzavanjem"?

Dobro pitanje. Pa najverovatnije bih uzeo neki city bike, bez srednje sipke, dodao produzeni pak treger iza vozaca i pomerio zadnju osovinu, tako da ima bolje teziste. Trenutno vozim dete na bajsu sa sedistem montiranim pozadi i smeta mi to sto kada ja sidjem sa bajsa gubi se ravnoteza.


  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 10:02 AM

(link)


  • 1

#7 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3350 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 10:02 AM

Треба проверити саобраћајне прописе у вези са превозом особа на тај начин. За сваки случај.
  • 1

#8 payaBG

payaBG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 01:41 PM

 Evo ti jedna ideja, ne znam da li ti se svidja nesto ovako sto sam ja napravio. Trebaju ti dva rama, to nece biti problem variocu da izvari. Ima 3 brzine u zadnjoj glavi, to sam napravio jer je tesko voziti bez brzina. Postoji mogucnost menjanja zadnjih lancanika, od 14, 16, 18, 20 z, tako da moze da se napravi poteban prenos.

Napred sam zavario pinove za V-brejk, posto samo zadnja kontra nije dovoljna. Zadnju felnu sam upleo od nekog motora iz davnih vremena, da li Poni expres, ne secam se, uglavnom dosta jaca od obicne. 

Ramovi mogu da budu koji su polomljeni na sredini iako se to sve sece i ponovo vari. Ovde je prednji od Tomos mini, a zadnji Rog Ljubljana.

Inace ovaj ram sam napravio pre 38 godina, u originalnoj verziji je imao banana sedista. Vozila se par godina, onda smo presli na kola, a ovo bilo odbaceno.  Stajalo je tako preko 20 godina ,vremenom je sve bilo poskidano od delova, pa kada sam pre nekoliko godina resio da je obnovim, krenuo sam od 0. Peskarenje , plastifikacija, trazenje delova.. Napravio, probali po ulici 500 metara, i od tada nazalost stoji. Nije mu sudjeno da se vozi.

 

 

Ovo je super ideja, samo moje dete ima 4 godine... al za koju godinu, ko zna.... hvala svakako za ideju!


  • 0

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 17 October 2022 - 04:03 PM

Dobro pitanje. Pa najverovatnije bih uzeo neki city bike, bez srednje sipke, dodao produzeni pak treger iza vozaca i pomerio zadnju osovinu, tako da ima bolje teziste. Trenutno vozim dete na bajsu sa sedistem montiranim pozadi i smeta mi to sto kada ja sidjem sa bajsa gubi se ravnoteza.

svestan si da je pomenuti Tern zapravo "mini bike" tj da ima tockove od 20".

 

Msm da bi nabavka takvog "mini bike" bicikla kod nas bila dosta komplikovana i ne preterano jeftina

pa na to jos ide prepravka, cini mi se da je bolje odmah pronaci odgovarajuci bicikl. 

 

Ako ides sa tockovima 20" msm da je resenje sa PONY/MINI biciklima najrealnije resenje.

 

Ako ces da ides sa standardnim city bike - om koji ima tockove 28" dobices dosta visoko teziste,

msm nije nemoguce, ali to znaci da onaj Tern nikako zgodan kao referenca.

28 inch long tail cargo bike.jpg

 

a postoji i hibridni dizajn sa TREKKING/CITY prednjim trouglom i zadnjim malim tockom

Yuba cargo bike.jpg

sto mi deluje nekako kao najzgodnije resenje.


  • 0

#10 payaBG

payaBG
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 19 October 2022 - 08:39 AM

svestan si da je pomenuti Tern zapravo "mini bike" tj da ima tockove od 20".

 

Msm da bi nabavka takvog "mini bike" bicikla kod nas bila dosta komplikovana i ne preterano jeftina

pa na to jos ide prepravka, cini mi se da je bolje odmah pronaci odgovarajuci bicikl. 

 

Ako ides sa tockovima 20" msm da je resenje sa PONY/MINI biciklima najrealnije resenje.

 

Ako ces da ides sa standardnim city bike - om koji ima tockove 28" dobices dosta visoko teziste,

msm nije nemoguce, ali to znaci da onaj Tern nikako zgodan kao referenca.

attachicon.gif28 inch long tail cargo bike.jpg

 

a postoji i hibridni dizajn sa TREKKING/CITY prednjim trouglom i zadnjim malim tockom

attachicon.gifYuba cargo bike.jpg

sto mi deluje nekako kao najzgodnije resenje.

 

 

Ovaj hibridni model sa zadnjim malim tockom mi se bas svidja, hvala na savetu!

 

Pretpostavljam da je napred tocak 28 ili (26), a pozadi 20?


  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 19 October 2022 - 04:35 PM

 

 

GSD-G2-keyimage-logo.jpg

danas u NS majka sa dvoje dece na plavkastom *ciklu ovog tipa :) sjajno!


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika