Jump to content


Fotografije

Vožnja bez ometanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#41 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2022 - 07:24 AM

Avalski drum je milina za voznju, u onoj meri u kojoj je uopste moguce da prilazni put Beogradu bude "milina". Posto tu uvek i oduvek ima biciklista, svi vozaci su navikli na njih i generalno nema nikakvih problema. E sad, deo do Pinosave (tj do skretanja za Avalu) je bezveze i pomalo je akanje zbog saobracaja, ali odatle pa na jug je bas voznja za opustanje. Ne znam zasto su se ljudi opredelili da prave segmente od Hiljadu Ruza, jer je ta deonica do skretanja za Avalu prepuna vozila i pesaka koji pretrcavaju ulicu, dzukaca i svega ostalog - nekako nije za pravljenje bilo kakvih rekorda... Semafor kod skretanja za Avallu je nekako logicnija tacka, jer em sto nije daleko odatle (2km?) em sto odatle pocinje mnogo slabiji saobracaj.

 

Jedini mirniji i pouzdaniji put za izlazak iz grada je Vinogradskom pa prema Becmenu ili Jakovu/Boljevcima, mada je ovaj drugi pravac od nekadasnje potpune divote postao stresniji otkako su ga presekli autoputem.


  • 0

#42 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 08:55 AM

Avalski drum je milina za voznju, u onoj meri u kojoj je uopste moguce da prilazni put Beogradu bude "milina". Posto tu uvek i oduvek ima biciklista, svi vozaci su navikli na njih i generalno nema nikakvih problema. E sad, deo do Pinosave (tj do skretanja za Avalu) je bezveze i pomalo je akanje zbog saobracaja, ali odatle pa na jug je bas voznja za opustanje. Ne znam zasto su se ljudi opredelili da prave segmente od Hiljadu Ruza, jer je ta deonica do skretanja za Avalu prepuna vozila i pesaka koji pretrcavaju ulicu, dzukaca i svega ostalog - nekako nije za pravljenje bilo kakvih rekorda... Semafor kod skretanja za Avallu je nekako logicnija tacka, jer em sto nije daleko odatle (2km?) em sto odatle pocinje mnogo slabiji saobracaj.

Jedini mirniji i pouzdaniji put za izlazak iz grada je Vinogradskom pa prema Becmenu ili Jakovu/Boljevcima, mada je ovaj drugi pravac od nekadasnje potpune divote postao stresniji otkako su ga presekli autoputem.

Vinogradska??? Ja sam kreten koristio glavnu ulicu (kako se već zove) i zbog saobraćaja / uključenja jedva živ ostao (bio jednom na nekom jezeru kod Boljevaca i rekao nikada više). Pretpostavljam da je Vinogradska mirnija varijanta. Hvala za tip.
Sa druge strane, meni sa Banovog Brda do Avale je uvek problem onaj put od tunela na Straževici što ide pored Resnika (put je frekventan, brzo voze a nije neka širina), ne znam da li mogu taj deo da zaobiđem / zamenim, nekako. Ako imaš predlog do Avale, please "nacrtaj mi", baš se slabo snalazim a Komoot aplikaciju bole uši za bezbednost

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#43 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 09:07 AM

I imajte na umu da bi došli da vozimo na ta predložena mesta, nismo odatle, pa ako može izbegavajte objašnjenja tipa "kod bele kuće pa desno srednjim putem", "skretanje kod prodavnice, velikog hrasta" i sl :)

Gadjan je to u prošlom postu dobro objasnio, čak linkovao put na Stravi. Svaka čast.

Većina dobrih biciklističkih puteva vode oko Avale i od Banjice, koliko sam primetio. Na toj deonici su vozači na nas navikli jer nas svakodnevno sreću, pun je put ozbiljnih biciklista, lepota videti.
  • 2

#44 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2022 - 10:58 AM

Vinogradska??? Ja sam kreten koristio glavnu ulicu (kako se već zove) i zbog saobraćaja / uključenja jedva živ ostao (bio jednom na nekom jezeru kod Boljevaca i rekao nikada više). Pretpostavljam da je Vinogradska mirnija varijanta. Hvala za tip.
Sa druge strane, meni sa Banovog Brda do Avale je uvek problem onaj put od tunela na Straževici što ide pored Resnika (put je frekventan, brzo voze a nije neka širina), ne znam da li mogu taj deo da zaobiđem / zamenim, nekako. Ako imaš predlog do Avale, please "nacrtaj mi", baš se slabo snalazim a Komoot aplikaciju bole uši za bezbednost

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

I ja sam do pre nekih 6 godina vozio Surčinskom ulicom (tom glavnom) i nikada nisam imao problem jer je džada potpuno prava i svako te vidi nekoliko stotina metara unapred. Jedino što je saobraćaj gust i uključuje gradske autobuse, ali ja nijednom nisam imao neprijatnosti. Onda sam shvatio da Vinogradska ide paralelno i da tuda prolaze praktično isključivo lokalci i biciklisti...

 

Što se tiče rute Banovo Brdo - Avala, izvol'te kružnu rutu:

https://ridewithgps....routes/41403406

pri čemu

0. Podrazumevam da do Rakovice ne samo da umeš da stigneš, nego i da ti nije problem. Bilo preko Košutnjaka i Filmskog grada, bilo starim rakovičkim putem ("Patrijarha Gavrila"). Odatle je lako :D

1. Ne znam u kojoj meri je deo kod Resnika drugačiji zbog radova, jer nisam tuda prolazio skoro. U svakom slučaju, od manastira Rakovica ne izlaziš na obilaznicu (koja je uvek bila grozna ali je sada groznija), nego zakovrneš desno i ideš preko brda u Resnik, pa pored jezera Pariguz* kroz Pinosavu i izlaziš pravo na raskrsnicu avalskog druma i puta za vrh Avale.

2. Druga varijanta (prikazana kao povratak) je da se popneš na sam avalski drum kod Jajinaca i to preko Miljakovca. Taj put je uzan ali sasvim sigurno nije opterećen, mada se trenutno svi okolni putevi koriste da se obiđe katastrofa izazvana tzv radovima na obilaznici. Jedini neprijatni deo te deonice je baš kod Hiljadu Ruža**, jer je tu napravljen kružni tok kroz koji prolazi sav mogući saobraćaj. Ja tuda prolazim jako često i nikada nisam imao nikakav incident, verovatno baš zato što je krkljanac pa ljudi više paze, ali tih par stotina metara ipak jeste stresno, posebno prvi put. Ako rešiš da prođeš tuda, idi u smeru ka gradu a ne ka Avali jer je taj smer jednostavniji, plus je nizbrdo pa lakše i brže prođeš.

 

* - zanimljivo štivo: https://sr.wikipedia...g/sr-el/Паригуз

** - Hiljadu Ruža, inače poznata beogradska lokacija, link za Pustolova :) https://goo.gl/maps/MXwQu82YCRQP5jcC9


  • 0

#45 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 11:16 AM

I ja sam do pre nekih 6 godina vozio Surčinskom ulicom (tom glavnom) i nikada nisam imao problem jer je džada potpuno prava i svako te vidi nekoliko stotina metara unapred. Jedino što je saobraćaj gust i uključuje gradske autobuse, ali ja nijednom nisam imao neprijatnosti. Onda sam shvatio da Vinogradska ide paralelno i da tuda prolaze praktično isključivo lokalci i biciklisti...

Što se tiče rute Banovo Brdo - Avala, izvol'te kružnu rutu:
https://ridewithgps....routes/41403406
pri čemu
0. Podrazumevam da do Rakovice ne samo da umeš da stigneš, nego i da ti nije problem. Bilo preko Košutnjaka i Filmskog grada, bilo starim rakovičkim putem ("Patrijarha Gavrila"). Odatle je lako :D
1. Ne znam u kojoj meri je deo kod Resnika drugačiji zbog radova, jer nisam tuda prolazio skoro. U svakom slučaju, od manastira Rakovica ne izlaziš na obilaznicu (koja je uvek bila grozna ali je sada groznija), nego zakovrneš desno i ideš preko brda u Resnik, pa pored jezera Pariguz* kroz Pinosavu i izlaziš pravo na raskrsnicu avalskog druma i puta za vrh Avale.
2. Druga varijanta (prikazana kao povratak) je da se popneš na sam avalski drum kod Jajinaca i to preko Miljakovca. Taj put je uzan ali sasvim sigurno nije opterećen, mada se trenutno svi okolni putevi koriste da se obiđe katastrofa izazvana tzv radovima na obilaznici. Jedini neprijatni deo te deonice je baš kod Hiljadu Ruža**, jer je tu napravljen kružni tok kroz koji prolazi sav mogući saobraćaj. Ja tuda prolazim jako često i nikada nisam imao nikakav incident, verovatno baš zato što je krkljanac pa ljudi više paze, ali tih par stotina metara ipak jeste stresno, posebno prvi put. Ako rešiš da prođeš tuda, idi u smeru ka gradu a ne ka Avali jer je taj smer jednostavniji, plus je nizbrdo pa lakše i brže prođeš.

* - zanimljivo štivo: https://sr.wikipedia...g/sr-el/Паригуз
** - Hiljadu Ruža, inače poznata beogradska lokacija, link za Pustolova :) https://goo.gl/maps/MXwQu82YCRQP5jcC9

Hvala za iscrpan putokaz. Ako kiša ne bude smetala, overićemo nešto od ponuđenog za ovaj produženi vikend.
Znam to skretanje za Resnik posle Manastira. Bilo mi mnogo uzbrdo, pa linijom manjeg otpora uvek terao pravo. Neću više

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#46 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 11:50 AM

I ja sam do pre nekih 6 godina vozio Surčinskom ulicom (tom glavnom) i nikada nisam imao problem jer je džada potpuno prava i svako te vidi nekoliko stotina metara unapred. Jedino što je saobraćaj gust i uključuje gradske autobuse, ali ja nijednom nisam imao neprijatnosti. Onda sam shvatio da Vinogradska ide paralelno i da tuda prolaze praktično isključivo lokalci i biciklisti...

 

Ne znam koliko često ideš (ja sam tu iz bloka pa mi je to praktično glavni izlaz ka Surčinu) ali Vinogradska više i nije baš pustahija, pogotovu u ovom najbližem delu ka Nbgd jer se koriste i kola kao alternativnu rutu u odnosu na Surčinsku, jeste mnogo bolje ići nego gore, ali daleko od onoga što je bilo pre par godina. Dodatno treba imati u vidu da Kinezi sad tu pored grade auto-put i da su poprilično izrovarili asfalt, ja sam u oktobru išao na jednu vožnju ka Surčinu gde sam krenuo pre svitanja i meni koji dobro znam put je bilo baš čupavo po mraku (imam svetla) na par mesta da ne padnem pošto sam vozio nešto brže. Takođe imati u vidu da se odozgo sliva dosta neke kanalizacije (ja želim da verujem da je kišna) pa osim u najtoplijim danima treba računati na dosta vode na kolovozu. 

 

S druge strane ovi sa vlasti su rekli da će auto-put koji se sada gradi imati i biciklističku stazu pored, ja se nadam da će genijalci da naprave izlaz na Surčin jer bi onda to bilo baš milina za vožnju i izlazak iz grada. Ministar je obećao da će završiti to u "narednim mesecima", sad da li će biti februar ili maj pitaj Boga, ali pošto mi je to odmah iza parkinga zgrade vidim da se svaki dan radi i da napreduju. 

 

U suštini bi to onda bilo ovako:

 

2022-10-07-10_34_54-%D0%9F%D0%BE%D1%87%D

 

Gde bi na ovom K7+663 zapravo izašao na saobraćajnicu koja ide od reke do onih silosa na kraju Vinogradske i koja je u tom delu u ok stanju sasvim. Eto to je za buduću vožnju bez ometanja :) 

 

 

Što se tiče rute Banovo Brdo - Avala, izvol'te kružnu rutu:

https://ridewithgps....routes/41403406

pri čemu

 

 

Treba samo imati u vidu da deo od Resnika ka Pinosavi i gore ka raskrsnici kod Avale je dosta strmiji uspon nego od Banjice. Ja sam u tom smeru vozio samo sad kad je bio brevet i onako, ima malo da se zapne :)

 

Što se tiče vožnje bez ometanja da se vratim na inicijalnu priču Starog Obrenovačkog puta - uradili su dodatno osvetljenje tamo u delu posle Ostružnice do fabrike kartona u Umci, tako da je praktično jedini neosvetljeni deo od restorana Mika Alas do Ostružničkog mosta. S obzirom da ovih dana vozim isključivo posle 21-22h i da mi je taj krug do Umke i nazad taman nekih 2 sata/50 km meni to dođe idealno, nema maltene nikog osim nekog čudnog autobusa 92 koji vozi i u 11:30 i to je to, a lepo je osvetljeno. Ja za noć imam dinamu sa svetlom ali mi je to onako slabašno, to mi je samo da me vide, dok za osvetljavanje koristim neki Cateye od 400 lumena, i recimo sinoć mi se desilo da kod Ade Cateye krene da kuka da nema više baterije, isključim ga, uključim samo tamo i nazad za taj potez bez osvetljenja i sve ovo prođem komotno. Tako da je to jako dobra opcija za noćne vožnje zbog osvetljenja i malo saobraćaja. 


  • 1

#47 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2022 - 12:08 PM

Nisam znao da je Vinogradska u takvom stanju, nisam tuda prošao ima mislim dve godine. U svakom slučaju je manje prometna od Surčinske, mada Surčinskom može da se vozi brže...

 

Što se tiče činjenice da je deonica preko Resnika do Avale uzbrdo... Pa jeste, ali ovo je tema o vožnji bez ometanja a ne bez uzbrdice :D  Svaki put koji je solidno uzbrdo i\ili ima krivine je dobar za bajs jer ga vozači automobila ne vole. Dobra stvar je i što je odmah na vrhu, na samom uglu tj na raskrsnici sa avalskim drumom, kafanica (Lipovica) u koju čo'ek može da se sedne da se odmori. Nije baš neka hrana ali je lokacija taman.


  • 0

#48 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 12:31 PM

Stari Obrenovački put je dobra opcija ali za mene sa Brda na žalost kratka (10km na jednu, 10km na drugu stranu) . Par napomena za stari Obrenovački:
- na kraju puta (prema Umci), postoji deonica od 10ak metara koja je bukvalno nasuta šljunkom (izbacili ga kamioni koji tu prolaze). Da se skršiš dušu dalo
- negde na sredini puta, bager sa gusenicama je prelazio put bez prethodne zaštite asfalta (neke daske ili slično). U poslednje vreme to je učestalo. Rezultat su ožiljci po putu gde je meni sa 25mm gumama uvek napeto
- zaobilaziti taj put vikendom, na Adu se sjati sve živo i svi kolima naravno

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#49 rstk

rstk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 12:54 PM

I ja sam do pre nekih 6 godina vozio Surčinskom ulicom (tom glavnom) i nikada nisam imao problem jer je džada potpuno prava i svako te vidi nekoliko stotina metara unapred. Jedino što je saobraćaj gust i uključuje gradske autobuse, ali ja nijednom nisam imao neprijatnosti. Onda sam shvatio da Vinogradska ide paralelno i da tuda prolaze praktično isključivo lokalci i biciklisti...

 

Ja poslednjih 6 godina vozim Vinogradskom :) Počelo je tako što sam vozio s devojkom, probali smo obe trase i njoj se više sviđala Vinogradska zbog manje saobraćaja. Pa sam po navici i kad vozim sam nastavio da idem Vinogradskom, sve dok letos nisam ponovo krenuo Surčinskom i koje olakšanje :) U Vinogradskoj je daleko manje saobraćaja, ALI ulica je uža, asfalt je lošiji, truckaviji, malo malo neki krateri koje moraš da zaobilaziš, sva voda sa Ledina se sliva na ulicu, pa ukoliko je bilo kišnih dana ima jezeraca zbog kojih treba usporiti, ima pasa koji umeju da pojure, a lokalci vozači često voze ko da je put samo njihov. :) Sad kad pročitam šta sam napisao deluje kao Mordor - nije, podnošljivo je, ali Surčinskom mnogo brže i prijatnije prođem. Uživancija ionako počinje tek kad se prođe Surčin. Vinogradsku ostavim ako idem s nekim pa da povremeno imamo priliku da prozborimo koju :)


  • 2

#50 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 November 2022 - 02:57 PM

Evo ima i u Gr mogućnosti za vožnje bez ikakve pauze... ↓↓



IMG-20200914-002620-371.jpg

IMG-20210411-184433-204.jpg
  • 1

#51 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2022 - 12:32 AM

Evo i poznate piste, iz oba smera, mada teško da neko (biciklista) s područja BG i okoline ne zna za tu obilaznicu. Inače zanimljivo štivo za proučavanje, kako ljudi idu 45-50 solo. xD Ja ću biti zadovoljan kad prođem sa 40ak.

 

https://www.strava.c...gments/14751030

 

https://www.strava.c...gments/11433976

 

https://www.strava.c...gments/17340755


  • 2

#52 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2022 - 08:42 AM

@Gadjan  Super, hvala mnogo na linkovima! Živim već godinu dana na NBg-u i nisam znao za lokaciju ove piste. Možda zato što se i nisam interesovao za pronalazak ovakvih trasa. Prolazna vremena na ovim segmentima su  n2:loony . Eto mi motivacije za sledeću sezonu.


  • 1

#53 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 12 November 2022 - 10:24 AM

Evo i poznate piste, iz oba smera, mada teško da neko (biciklista) s područja BG i okoline ne zna za tu obilaznicu. Inače zanimljivo štivo za proučavanje, kako ljudi idu 45-50 solo. xD Ja ću biti zadovoljan kad prođem sa 40ak.

https://www.strava.c...gments/14751030

https://www.strava.c...gments/11433976

https://www.strava.c...gments/17340755

Pitanje samo za ovaj deo, jel se deo od Pupinovog mosta vozi kolovozom u krajnjoj desnoj traci? Pošto sam ja jednom prošao onom biciklistickom stazom pored puta, to je baš zapušteno pa ne verujem da može da se vozi ovako brzo. A ovamo jeste široko ali znam da vozila idu poprilično brzo pa me to dosta zabrinjava u smislu bezbednosti. Doduše ja to jednom kad sam išao je bila noć, ne znam kako je preko dana.
  • 0

#54 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 12 November 2022 - 02:16 PM

Kolovoz, bici staza je užas. Dosta je široko a i pravac je. Svetla i danju, fluro odeću / prsluk i piči. Ja stalno do Kovilova (sportski centar) na kaficu idem

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#55 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 12 November 2022 - 08:45 PM

Mora kolovozom. Staza je napravljena samo par km od mosta. Kao slepa ulica. Zavrsava nigde. Radnim danom bude tamo zajebano. Dosta je optereceno saobracajem, pogotovo teretnim. Ali ljudi voze bajs bez problema. Ja tamo samo vikendom. Mnogo manje vozila, pogotovo kamiona


  • 1

#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2022 - 09:30 PM

Mislim da je bilo onih dana kad je bila trka Beograd - Banja Luka, kolega sreo manju ekipicu na treningu tamo, kako su bili krenuli tom stazom koja ne vodi nigde xD odmah je znao da nisu naši tj odavde. :D


  • 0

#57 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2022 - 08:55 AM

Mislim da je bilo onih dana kad je bila trka Beograd - Banja Luka, kolega sreo manju ekipicu na treningu tamo, kako su bili krenuli tom stazom koja ne vodi nigde xD odmah je znao da nisu naši tj odavde. :D



Ta staza koja ne vodi nigde je zapravo crvotočina. Zaletiš se muški, zabodeš se u branik na njenom završetku i pojaviš se na drugoj strani na Panćevačkom putu :D
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#58 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 13 November 2022 - 09:22 PM

Trasa za pun gas ako predjemo malo u Bosnu je relacija Ustiprača - Goražde - Ustikolina - Foča - i još nekih 5km posle Foče. Posle toga put je dosta uži pa nije za opuštenu vožnju.
To je nekih blizu 50km u jednom pravcu uz reku Drinu, u povratku ukupno skoro 100km vožnje za pamćenje, dobar pur, lepa priroda, bez gužve (pogotovo vikendom), vrlo malo kamiona, dosta česama pored puita, sve je kako treba da se uživa u vožnji.
Imate dosta i kamp naselja pored Drine za boravak kao i takodje dosta smeštaja za boravak i prenoćište pored same reke Drine.
Evo i par sličica samog puta

edit: ne znam što su slike rotirane

Attached Thumbnails

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 6.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg

  • 2

#59 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 November 2022 - 07:47 AM

Trasa za pun gas ako predjemo malo u Bosnu je relacija Ustiprača - Goražde - Ustikolina - Foča - i još nekih 5km posle Foče. Posle toga put je dosta uži pa nije za opuštenu vožnju.
To je nekih blizu 50km u jednom pravcu uz reku Drinu, u povratku ukupno skoro 100km vožnje za pamćenje, dobar pur, lepa priroda, bez gužve (pogotovo vikendom), vrlo malo kamiona, dosta česama pored puita, sve je kako treba da se uživa u vožnji.
Imate dosta i kamp naselja pored Drine za boravak kao i takodje dosta smeštaja za boravak i prenoćište pored same reke Drine.
Evo i par sličica samog puta
edit: ne znam što su slike rotirane



Do Broda je odlično.. dalje ka Tjentištu kroz Prijedel je usko i krivudavo. Mada, meni je tu više smetalo zelenilo koje je nabujalo te visi uz sam asfalt pa bude malo neprijatna vožnja uskim putem jer se slabo vidi u krivinama.

Fotografije preurediš u galeriji.. dovoljna je jedna izmena, npr korekcija boje i kao takve pri postavljanju na forum neće biti rotirane.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#60 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 14 November 2022 - 07:52 AM

Da tako je, do Broda (je odlično), nisam mogao da se setim naziva mesta.
Hvala na dopuni i na savetu oko fotografija
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika