Jump to content


Fotografije

Vožnja bez ometanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#21 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 24 September 2022 - 09:59 AM



[quote name="sava83" post="284647" timestamp="1664011367"]hari49haler
Opet, svako prema svojoj želji.

Samo cepaj
  • 1

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 24 September 2022 - 10:20 AM

hari49haler
Opet, svako prema svojoj želji.
 

omega
Vozim bicikl na trenažeru. Ali ja baš baš vozim svoj bicikl, pošto imam 'wheel-on' trenažer.

У реду, вероватно нисам сконтао, распитивао си се за стазе, људи давали предлоге, а ти на онда тренажер. Али како кажеш, свако према својој жељи.
  • 1

#23 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2022 - 10:52 AM

omega

Videti post #14.

 

Sportski pozdrav!


  • 0

#24 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 24 September 2022 - 11:38 AM

Видео. Исто. Тотално чудно.
Спортски поздрав и теби.
  • 1

#25 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2022 - 08:53 PM

Uplašio se da ne probuši ponovo gumu pa je počeo u sobi da vozi. Da ne uprlja ručice.
  • 1

"Лажима је све почело"


#26 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2022 - 09:29 PM

syncemasters

Nije se uplašio bušne gume. Kao što se nije uplašio bušne gume na brevetu u 23 h. Sreća, tu je bio stariji kolega koji mi je pomogao tu gumu da zamenim.

 

Pisao sam i u ranijim postovima. Jednostavno ne želim da vozim po ovakvom vremenu napolju.

 

#stopprljavimručicama


  • 3

#27 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 15 October 2022 - 09:19 PM

Puče lopta rasturi se društvo ... 


  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2022 - 03:08 PM

Prethodni mesec sam se baš navozao bez ometanja, drugar mi skrenuo pažnju na Stravi inače ne bih ni primetio jer ne pratim tu statistiku osim kad sumiram na kraju sezone (kraj sezone je po meni 31.12.) pa mi pala na pamet ova tema.

 

Pisao sam i u ranijim postovima. Jednostavno ne želim da vozim po ovakvom vremenu napolju.

 

 

Po kakvom vremenu, ovakvom? xD

 

09XaZal.jpg

 

Ne znam da li je vreme moglo da bude savršenije u oktobru, ne vruće, ne hladno i potpuno bez kiše, propustih samo jedan dan. Zanimljivo više visinca čak i od avgusta kad je bio everesting i 10k uspona u jednoj vožnji. Skontao sam da je definitivno bolje i malo hladnije nego malo toplije od optimalnog. Savršeno ne može biti nikada. Septembar je isto bio sjajan. Dva najlepša meseca u godini za vožnju, uvek bilo, i za uživanje i za pik forme, po mom mišljenju.


  • 0

#29 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 November 2022 - 04:28 PM

Ja isto najvise volim jesen za voznju. Sto kazes temperature idealne, nema onih vrucina, priroda kao sa foto tapeta. Moje neko iskustvo u zadnji 10 godina je, da se sve do nove godine bicikl moze voziti. U januaru i februaru obicno zakuca, ali do sredine decembra je do sada bilo uvek lepo vreme. 

Nazalost ljudi samo gledaju u kalendar koji je mesec, a ne temperature.


  • 1

#30 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 November 2022 - 09:42 PM

Srbija je posredstvom globalnog zagrevanja postala tropska zemlja. Leti su temperature nenormalno visoke i nepodnošljive, kiše nema, a miholjsko leto traje do druge polovine novembra.

Nažalost, u drugim delovima Evrope nije baš tako. U zapadnoj Nemačkoj na primer, nije bilo hladno, ali svaki drugi vikend kiša po ceo dan, o radnim danima da se ne priča...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#31 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2022 - 09:46 PM

@Gadjan  Svaka ti čast na kilometraži u oktobru, ali mislim da si promašio temu. Mislim da si hteo da pišeš u temi 'koliko km vozite'.

 

Nažalost, meni se kockice nisu poklopile prethodni mesec i proveo sam ga unutra, vozeći bicikl na trenažeru. Tako će verovatno biti i tokom narednih meseci, do proleća.

 

Društvo se okuplja na Zwiftu utorkom. Svako je slobodan da nam se pridruži. Evo i linka: https://www.zwift.co...ts/view/3216247


  • 1

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 07 November 2022 - 10:10 PM

Звифт? Је ли то нешто као Кантер Страјк?
  • 0

#33 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 08 November 2022 - 12:59 AM

e jbg, u mom kraju (Soluna) utorak je pijačni dan, ne mogu... :(
  • 0

#34 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 08 November 2022 - 09:15 AM

Vožnja bez ometanja, stajanja, cimanja. Sva pažnja da bude usresredjena samo ili najviše na vožnju. Znači dobar put, bez semafora, gužve, kamiona i sl.

Dobra je tema, dajte ovakve destinacije po Srbiji i bližem okruženju (BiH, CG i sl) od (bar) preko 30km
  • 0

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2022 - 10:01 AM

Vožnja bez ometanja, stajanja, cimanja. Sva pažnja da bude usresredjena samo ili najviše na vožnju. Znači dobar put, bez semafora, gužve, kamiona i sl.
Dobra je tema, dajte ovakve destinacije po Srbiji i bližem okruženju (BiH, CG i sl) od (bar) preko 30km



Okolina Ljubovije.. pravac ka Mačkovom kamenu, Krupnju, Osečini, Rogačica - Debelo brdo. Svuda je tu saobraćaj slabog intenziteta.
Istok Srbije od D. Milanovca ka Negotinu, Zaječaru.
Na jugu takodje, od Vranjske banje ka Besnij kobili, Vlasinskom jezeru..
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 November 2022 - 11:20 AM

Okolina Ljubovije.. pravac ka Mačkovom kamenu, Krupnju, Osečini, Rogačica - Debelo brdo. Svuda je tu saobraćaj slabog intenziteta.
Istok Srbije od D. Milanovca ka Negotinu, Zaječaru.
Na jugu takodje, od Vranjske banje ka Besnij kobili, Vlasinskom jezeru..

Lep je krug i bez mnogo uspona, a sve se vozi uz Drinu, Ljubovija, Bratunac, Skelani, B. Bašta, Ljubovija.
Oko 100km uživanja.
Preporučujem spavanje u Etno selu Bok Ili Etno selo Vrhpolje na samoj Drini a ima i u okolini lepog smeštaja.
Ako ih zamolite pustiće vas da razapnete i šator.
Upravo sam tamo bio pre desetak dana i sretnem dva poznanika u kafani, Vladu i Joneta ciklonauta, kampuju u Vrhpolju, krenuli čamcem-kajakom iz Višegrada do Beograda.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#37 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 November 2022 - 12:49 PM

Moliću bez "offtopika". Tema je korisna i ne bi trebali da sudimo da li neko pedale vrti na trenažeru (u zatvorenom ili na otvorenom) ili vozi drumovima, šumskim putevima i sl. Odlično je biti aktivan, a svakom ponaosob kako šta odgovara u datom trenutku. Svaka čast za ligu, samo napred.


  • 0

#38 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 08 November 2022 - 01:00 PM

Odlično i nije mi daleko ovo pored Drine. Takodje preporuka za spavanje će biti od koristi.

Hvala momci na preporukama, možda čak i sledeći vikend ako ne bude kiše.

I idemo dalje, ima još dosta neistraženih dragulja :)...
  • 0

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 08 November 2022 - 01:22 PM

Moliću bez "offtopika". Tema je korisna i ne bi trebali da sudimo da li neko pedale vrti na trenažeru (u zatvorenom ili na otvorenom) ili vozi drumovima, šumskim putevima i sl. Odlično je biti aktivan, a svakom ponaosob kako šta odgovara u datom trenutku. Svaka čast za ligu, samo napred.

Слажем се да је тема корисна, као и да није за осуду на који начин неко врти педале, да је и лига у реду, међутим када су се неки од чланова потрудили да пре свега прочитају тему, а затим и одговоре на питање дајући предлоге, иницијатор теме се није јавио неким одговором док га један од чланова није упитао да ли је нешто пробао, на шта је уследио одговор да није јер је пробушио гуму и неће возити напољу. Верујем у озбиљније приступе када се од неког затражи помоћ у било ком облику.
Е сад, ако сам све погрешно схватио и стекао погрешан утисак о свему и до мене је, извињавам се свим улесницима дискусије и повлачим се из теме. :)
  • 2

#40 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2022 - 02:30 AM

Ma naravno neka svako vozi gde hoće, ja to nisam ni pominjao, ali ono "po ovakvom vremenu" je baš intriganto. xD Što me podseti, mogao bih da okačim uskoro neke slike i na forum, sad ću imati više vremena kad popustim gas, a vala nafotkao sam u septembru i oktobru po Srbiji, raj je bio.

 

I ja se slažem da je tema korisna, za svakog ko hoće da vozi. Na žalost slabo se na forumu piše o nečem konkretnom, da nisu prazne diskusije, teoretisanje, ili kačenje linkova i jutjub klipova xD a bez praktičnog iskustva. Inače bih se rado više uključio, da ima negde nešto pametno da se piše i čita, da ne kažem nauči, kako da budemo bolji, mi sami ili da poboljšamo, unapredimo bicikl, efikasnost itd. Ili da se pomogne drugima ko želi da vozi, ako ih ima.

 

Inače, evo ja sam i danas vozio bez ometanja, i to baš bukvalno, jer sam jurio konkretno ovaj segment i u tom slučaju ne da ne sme da bude ometanja nego i što manje kočenja i usporavanja jer se svaka sekunda računa.

 

https://www.strava.c...gments/16420829

 

Znači od hiljadu ruža avalskim putem do okretnice na Trešnji i nazad. Uopšte avalski put nije nešto previše opterećen i može se komotno voziti brzo, ima ljudi koji voze i daleko brže od ovoga i to redovno svaki dan. xD

Jedino nezgodno što sam kasno startovao tek u 16h pa me uhvatio mrak, nije baš zgodno za jurcanje u sumrak. Inače ako se ne varam ima samo dva semafora i to nebitna tj "prohodna", kod skretanja za Beli potok i šatro "raskrsnica" kod Avale ali i tu nije prometno.

Bukvalno svuda oko BG se može voziti bez prekidanja čim se malo izađe iz grada.

 

Btw, pratio sam temu od početka, zanimljivo da na dve strane baš niko nije pomenuo ubedljivo najbolju i najpopularniju opciju - "pistu" (obilaznicu Pupinov most - Pančevački put) koja je prava, dobar asfalt i nema uopšte bočnih uključenja osim ona dva takođe nebitna semafora na početku. Tamo sam i ftp test radio iz tog razloga. Veoma popularna trasa za mnoge bicikliste, nema ko nije vozio tamo, takođe i za brzu vožnju u grupi ili treninge. Ceo mart april sam proveo tamo gradeći bazu, jedino što je dosadno, u sezoni mi ne pada na pamet dan da trošim tamo pored toliko lepših ruta i brda. Interesanto je za jurcanje ako se ima neki cilj, ili za testiranje aero opreme i pozicije. xD

 

@Gadjan  Svaka ti čast na kilometraži u oktobru, ali mislim da si promašio temu. Mislim da si hteo da pišeš u temi 'koliko km vozite'.

 

Hvala na sugestiji, ali nisam promašio, nisam hteo da pišem u onoj nego baš u ovoj, dugo sam ovde, ne mašim teme.


  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika