Jump to content


Fotografije

Vožnja bez ometanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#1 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2022 - 06:15 PM

Da li može neko da mi preporuči asfaltirani put 25+ km za vožnju, a da nema semafore/zaustavljanja? Lokacija - Beograd

Da nema previše uspona, tj. da je ravan. Može da bude i neka kružna staza, gde može da se razvije ~30 km/h. Vozio sam Obrenovačkim drumom, ali bih još neku preporuku.

Naravno, autoput ne dolazi u obzir.

Hvala unapred na preporukama!


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 September 2022 - 07:10 PM

Od Ledina na Surčin pa posle imaš razne opcije, obično idem na Bečmen pa preko Sremske gazele na Bojčinsku šumu, pa na Boljevce, pored nautičkig sela pa na Obrenovac, i nazad preko Bariča, Umke, stari Obrenovački drum, pored ade pa gde god. To je krug od oko 80-90km i nema puno uspona.
Možeš i na kontra stranu sve jedno je.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#3 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2022 - 07:44 PM

Hvala na predlogu.

Inače, asfalt na starom Obrenovačkom drumu je loš. Zato sam i pitao za alternativu. Vozio sam starim putem za Novi Sad, na nekim deonicama je skroz OK asfalt, ali ima semafora, a tražim barem 25 km bez semafora/zaustavljanja.


  • 0

#4 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 September 2022 - 08:14 PM

Hvala na predlogu.
Inače, asfalt na starom Obrenovačkom drumu je loš. Zato sam i pitao za alternativu. Vozio sam starim putem za Novi Sad, na nekim deonicama je skroz OK asfalt, ali ima semafora, a tražim barem 25 km bez semafora/zaustavljanja.

Pa nema baš idealnog asfalta nigde, tako da nemoj da tražiš dlaku u jajetu, nećeš je naći, samo teraj.
Ako je pak dobar asfalt tu ne može da se vozi od automobila, ili voze 150 kmh ili stoje i idu 5 kmh, tako da nemaš mnogo alternative.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#5 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 11 September 2022 - 05:33 AM

Hvala na predlogu.
Inače, asfalt na starom Obrenovačkom drumu je loš. Zato sam i pitao za alternativu. Vozio sam starim putem za Novi Sad, na nekim deonicama je skroz OK asfalt, ali ima semafora, a tražim barem 25 km bez semafora/zaustavljanja.

Rekao bih da je je neka priprema za hronometar. Sve po Vojvodini u suštini nema semafora ali nemam pojma kakvo je stanje asfalta.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#6 PPbike

PPbike
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts
  • LocationVršac

Postavljeno 11 September 2022 - 07:29 AM

Vozom do Pančeva (stanica Varoš), a zatim prema Vršcu. Dobar asfalt, prvi semafor u Ban. Karlovcu na 35km. U Vladimirovcu, pešački semafor, uvek "otvoren"... Ravno. U Vladimirovcu može i ka Deliblatskoj peščari, pa ka Ban. Karlovcu - manje saobraćaja. U povratku opet može voz iz svakog iz navedenih mesta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
  • 3

#7 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2022 - 08:05 AM

Serbian_SPIRIT  Nije priprema za hronometar. Liga je u pitanju. Nas nekoliko na nedeljnom nivou vozi 25 km i onda se rangiramo.

 

PPbike  Hvala na predlogu. Istražiću to neki vikend, pošto ne stižem tako daleko da odem nakon posla.


  • 0

#8 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 11 September 2022 - 08:21 AM

Ok. Ovo što reče PPBike je možda najbolje rešenje. Vidi kakav je vozni red. Ako imaš auto i nije ti izdatak da se izvučeš prema Pančevu ili već nešto od navedenog je najbolje. Nema čekanja niti razmišljanja kada voz stiže. Najbolje je kada zavisiš samo od sebe (nisam ti otkrio ništa novo) ovako moraš da se dovijaš.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#9 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2022 - 09:09 AM

Nije Pančevo daleko, ali bih ipak biciklom/vozom. Idealno bi bilo da imam 10-15 km do tih 25+ km, kako bih imao zagrevanje pre vožnje i hlađenje posle vožnje.

Imajući na umu cenu goriva, isplativije bi mi bilo da počnem ga gradim velodrom.  ](*,)


  • 0

#10 rstk

rstk
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 11 September 2022 - 09:36 AM

Startna tačka može da ti bude račvanje posle Surčina ka Jakovu ili Bečmenu. Ako ideš preko Bečmena, Petrovčića i Ašanje do Obedske bare, to ti je 25 km, i skoro sve je nov asfalt. Mislim da ima samo jedan semafor za pešački prelaz u Bečmenu i na nekoliko mesta ležećih policajaca, al podloga je na većem delu trase odlična (poslednjih par km pred Obedsku je losiji put) i saobraćaja nema mnogo.


  • 2

#11 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2022 - 10:21 AM

rstk  Hvala na predlogu! Mnogo mi je bliže nego Pančevo. I uklapa se u onaj opis gore, da imam ~10 km do i od staze.


  • 0

#12 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 11 September 2022 - 01:21 PM

Ja mogu samo da se složim sa tim predlogom od raskrsnice za Jakovo ka Bečmenu, odličan je asfalt. Plus možeš da skrenes i pre Petrovičića na Sremsku gazelu, isto odličan asfalt sve do Boljevaca. Jedino ako tu nastaviš dalje Boljevci-Jakovo (krug ka raskrsnici od koje si krenuo) racunaj da u Jakovu ima semafor, može biti i malo više saobraćaja i malo je lošiji asfalt.
  • 1

#13 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 22 September 2022 - 12:22 PM

Šta bi na kraju?


  • 0

#14 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2022 - 05:52 PM

Nažalost, probušio sam zadnju gumu i prilikom zamene sam odlučio da stavim spoljnu za trenažer. Neću voziti napolju do proleća.

 

Izvinjavam se što nisam odgovorio sa ovom informacijom ranije.


  • 0

#15 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 07:39 PM

Pa tek sad počinje jesenja sezona, prošle su sparine, može da se vože duže relacije.
  • 4

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 10:30 PM

Nažalost, probušio sam zadnju gumu i prilikom zamene sam odlučio da stavim spoljnu za trenažer. Neću voziti napolju do proleća.
 
Izvinjavam se što nisam odgovorio sa ovom informacijom ranije.

Цела лига исто неће возити до пролећа?
  • 1

#17 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2022 - 06:16 PM

Svako prema svojoj želji.

 

Liga se može voziti i na trenažeru. :)


  • 0

#18 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 23 September 2022 - 07:35 PM

Kacigu na glavu i polako
  • 0

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 23 September 2022 - 07:54 PM

Не возиш бицикл уопште, већ тренажер?
  • 1

#20 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2022 - 09:22 AM

hari49haler

Opet, svako prema svojoj želji.

 

omega

Vozim bicikl na trenažeru. Ali ja baš baš vozim svoj bicikl, pošto imam 'wheel-on' trenažer.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika