Jump to content


Fotografije

Kupovina skija šta, kako i koje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#21 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 12 August 2022 - 12:07 PM

skije ne krace od 175 (rekao bih 180 ali da te ne prepadnem)

U pocetku vise muke sa 182, kasnije veca nagrada - to je otprilike sazetak 'za i protiv'

Inace moj prvi pik bi bio Deacon od gore preporucenih. Ako ti se ne svidi javi mi se :D
  • 2

#22 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 August 2022 - 09:08 PM

Čitam baš o tim skijama i svi ih hvale, kao najuniverzalnije i najsvestranije skije, stabilne i upravljive.
Meni to deluje kao super kupovina, gledaću da nađem polovne, u svakom slučaju ima ih u Planetbike-u u mom broju pa ako ne nađem polovne po razumnoj ceni, uzimam nove.
Hvala na pomoći, ja odabrao model, znam šta jurim, imam još nekoliko meseci do zime da odlučim da li ću nove ili polovne.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#23 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 11:03 AM

Slazem se sa kolegom 

niipheus

 

Sve je lepo objasnio. Neka jaka skija SL klase ce ti biti teska za tranziciju, jer one ne daju da otklizavas repovima, sto je baza starog stila, tako da dok ti dodjes do nivoa da karvas trebace ti puno dana skijanja, mozda i godina. I mucices se.

 

Ja imam dosta licnih skija 4,5 pari, i kad hocu relaksirano da skijam bez puno umora, ne biram SL slalomske skije.

 

Slucajno sam uzeo jedne Fisherove za turno skijanje, i to je moj najcesci izbor zadnjih godina, jer su lagane ko perce imaju titan plocu, i dovoljno su jake da moze da se udje u karving, ali i prastaju, a takodje su odlicne po dubljem snegu.


  • 0

#24 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 12:08 PM

Ja imam dosta licnih skija 4,5 pari, i kad hocu relaksirano da skijam bez puno umora, ne biram SL slalomske skije.

Koje modele ti koristiš za to relaksirano skijanje po mešovitom terenu tj manje uredjenim ili poslepodnevnim stazama koje su sve češće na terenu ?
  • 0

#25 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 12:15 PM

Evo bas ove, mislim da su moje 177 visina, ja sam visok 183.

MArker Griffin vez je na njima, za siroke skije.

 

 

https://www.sportgui...nski-2015-2016/

 

Alproute 82


  • 1

#26 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 05:42 PM

Ma slalomske i to Race⛷!
Da seku stazu kao isukanom sabljom i da pršti bela krv iz nje kao mlezni avion.
Taj jutarnji ples na jutarnjoj, tek rodjenoj pisti, na kojoj se pod jutarnjim suncem presijavaju kristali snega na sveže izrezbarenoj teksturi od mašine koja je celu noć tabala stazu, taj prkos gravitaciji gde skoro sediš na stazi a ipak juriš, gde te samo gorske vile čuvaju i drže i kadkad ispravljaju, taj poprečni uzgon kad te karving izbaci i sile se saberu i dižu opet uz planinu, kad na kraju dodješ u dno bez daha i tek tada dodješ sebi od uzbudjenja, kad srce bije kao na bajsu uz Alpe... Tak kažeš sebi, ovaj dan i ovaj spust se više nikad neće ponoviti, jednom se živi..
😎❄☃⛷
  • 0

#27 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 18 November 2022 - 07:42 AM

Šalu na stranu, inicirali ste i mene na razmišljanje o skijama za manje uredjen teren što je sve više naša realnost na skijalištima. Blizu deset godina vozim samo slalomske skije i zaista mi mnogo prijaju ali da se ne bi pomerao na crnu stazu (često već umoran) kada se pokvari crvena staza potrebno je imati jedne ovakve skije. Nemam nikakva iskustva sa skijama za takvu manje uredjenu ili neuredjenu stazu (ne celi i dubok sneg, to ne bi) pa ako može mala pomoć.

Ove predložene
https://planetbike.r...i-120221-c.html
nema kraćih od 172 a ne znam da li ta dužina odgovara za moju visinu, da nisu predugačke
ili
https://planetbike.r...-7535u1-vf.html
kojih ima i u dužinama 167 i 172.

Ako može savet šta uzeti od ovih troje skija (tako da kažem). Da li moraju 84 ili mogu ove od 80 (čini mi se da nije velika razlika) a ostalo je sve isto koliko vidim osim što prve imaju titanal a druge sloj elastičnog čelika ispod jezgra.
Visok sam 174cm/85kg.
Ako može i od kolege niipheus-a neki savet, dobro bi došao, pošto vidim da ima bogato iskustvo i sa ovim načinom skijanja.
Hvala.

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika