Jump to content


Fotografije

Kupovina polovnog drumaša od oko 500e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
253 odgovora na ovu temu

#1 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 02:56 PM

Pozdrav svima.
Par godina sam u biciklizmu a imam četiri banke a od skoro sam počeo sa trčanjem i nikad nisam bio u većoj kondiciji.
Tako da je došlo vreme da se kupi i prvi drumaš sa četrdeset i kusur.
Imam već dva bajsa, znam dobro koja veličina rama mi odgovara, treking za posao koji moze da nosi bisage i MTB koji sam kupio skoro. Svatio sam da MTB nije za mene jer želim da vozim samo po asvaltu i to brzo.
Da skratim priču: Treba mi preporuka za polovnog drumaša od oko 500 evra.
Uzeo bi neku poznatu marku i poznati model koji može lako da se eventualno proda(prioriteti se menjaju), naravno, da bude lak, izdrzljiv i brz. Da ima dobru grupu i da je lep za oko, kad prodjem selom svi da crknu od zavisti.
  • 1

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 03:05 PM

Misliš oko 1500 evra? Pošto su ti prohtevi malo megalomanski za 500 evra  n2:party-021 .


  • 0
.

#3 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 03:17 PM

Lak izdržljiv i brz je relativna stvar, što se tiče zavisti, ne mora da crknu al bar malo da ih takne kad protutnjim kroz sokak.
Znači neki "golf" među bajsevima.

p.s.
Imao sam VW POLO i prodao sam ga bukvalno za dva sata a radio je sve ovo gore što sam naveo a i nije bio tako skup.
Za sad su zapali za oko neki Bianchi i TREK bajsevi.
  • 0

#4 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 03:36 PM

generacijo, za krizu srednjih godina mora bar hiljadu evra da se pruži


  • 1

#5 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 03:44 PM

Ima istine u vezi krize srednjih godina ali ništa što ne može da se zaleči sportom, znaš i sam šta da ti pričam.
Skroman sam čovek pa ću uspeti sa 500 za šta bi nekima trebalo duplo više.
  • 1

#6 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3350 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 04:15 PM

Криза средњих година почиње у педесетим :)
  • 0

#7 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 04:21 PM

Neki od nas su očigledno ispred vremena
  • 0

#8 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2022 - 05:00 PM

Dok ne napišeš koja je to veličina koja ti odgovara, može samo ovako random...

https://www.2bike.rs...on#.YvKRguyxVPx

https://www.2bike.rs...je#.YvKRp-yxVPx

https://www.2bike.rs...cm#.YvKR1uyxVPx

https://www.2bike.rs...29#.YvKR9eyxVPx

https://www.2bike.rs...29#.YvKR9eyxVPx

https://www.2bike.rs...10#.YvKSZeyxVPx
  • 0
The sea, the sea

#9 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 08:29 PM

Na trekingu i mtb mi odgovara Top tube 54 cm a Seat tube 58 cm.
Nisam rekao al korman mora biti drumaški.
Dobri predlozi, otvaram linkove u krug...
  • 0

#10 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 08:47 PM

Te dimenzije na mtb i treking ramu ne znače mnogo jer se geometrija sva 3 bicikla fundamentalno razlikuje. Reci ti nama bolje svoju visinu i težinu. Tako bismo mogli lakše da ti pomognemo u pronalaženju bajka...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#11 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 09:07 PM

Dobra tema. Ne znam sta je to dobar proizvodjac. Npr Giant i Scott su vrhunski, ali i 2 modela im se vrhunski razlikuju. U principu mozes kupiti dobar bajs do 500e. Cak i dobru grupu.

Ja redovno impresioniram sokak, jer pojma nemaju sta je drumas (a ja kao imam), a bajs je bio u tom iznosu.

Najvise ces zeleti kad prodjes sokakom sa brzim i dobrim drumasem da se ne dere, ne cvili, da prebacuje dobro brzine, da to ide tecno, a za to ce ti trebati dobar majstor. Kako to obicno biva malo ih u malom sokaku.


Ja sam nedavno uzeo bajs i niko nema bolji bajs u mom sokaku. Mogu cak i da lazem da je cena rama kao nova, jer ram zaista jeste. Ono sto ti mogu reci a ja sam bio u ekstazi kao i ti da pripazis na starije grupe od 9 brzina tipa Tiagra, 105, Dura Ace i slicno.


Iako sam bio u wow fazonu u mom sokaku, u nekom drugom bas i nisam osim ako ne znas sta da radis kao sto ni ja nisam znao. Stelovanje starijih grupa u fazonu "necu da se ama bas nista cuje" nisam uspeo.

Mislim mogu to da odradim ako sednem majstoru na glavu. Ali posto imam 2 drumasa, noviju Soru sa 9 brzina vs stariju Tiagru sa 9 brzina, mogu reci da Sora odnosi pobedu. A mislio sam da sam uzeo najbolju grupu za te pare.

Slicno i sa ramom. Za 500e mozes uzeti aluminijumski ram sa karbon vilom (uvek mozes slagati sokak da je karbonac, jer bas neko zna razliku), a mozes uzeti i full karbonca sa nesto starijom grupom.


Voziti po asfaltu veoma brzo je izuzetno lako postici po gradu. Nema nekog vetra, svi voze krntije od 100ak evra. To ces uspeti sa svakim polovnim drumasem, a da nije Scout/Visitor i Capriolo.


Prilicno si samouveren sa top tube, ali mogu ti reci iz mog skromnog iskustva da to sto si na trekingu i mtb vozio 54 ne vazi i za drumasa. Vidis ja sam isto mislio da znam to, pa sam ba kraju kupio 2 komada. Nista ne znaci top tube (skoro).


Nadam se da ces naci pravi bajs, iskreno Woody ti je dao neke solidne predloge, ali meni su uzasni, ruzni i to je sve stvar percepcije. Doduse on nije znao da ti trazis top tube 54 sto bi moglo upasti i u S i u M ali i M/L grupu zavisno od proizvodjaca.

Da si recimo u zlatnoj sredini tj M i da hoces da impresioniras i sebe i sokak rekao bih da nadjes Giant Defy. Znam znam. I ja sam to kupio iz drugog puta , grupa nije wow fazon iako kad cuju kako to leti kazu pa za "ovo si mogao kupiti auto".


Gianta ti preporucujem ako hoces da budes drumas i sacuvas kicmu, jer njegov "Endurance" je tesko nadmasiti. Ovde ima mnogo kompetenijih za grupe. Ali najbitnije da li iko u tvom sokaku zna da steluje to, osim ako ti ne znas ? Ja sam se tu nasao u neobranom grozdju..


Najbolje vreme za kupovinu je verovatno zima, ali to i (pre)prodavci to znaju. Van sezone. Budi uporan jer za 500e se moze kupiti dobar ako ne i odlican drumas. Samo treba da ti se poklope dimenzije/grupa/proizvodjac/boja/blizina i jos sto stvari sto nije bas lako.
  • 0

#12 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 10 August 2022 - 05:01 AM

Ne moj da se lazemo za 500 eura moze da se kupi samo soldan drumas.Za dobrog ili odlicnog drumasa treba vise izdvojiti.

Sora grupa spada u solidnu grupu,bez obzira sto odlicno radi.Tiagra u dobru grupu,105 u vrlo dobru a ostale u odlicne grupe.To je moje misljenje o grupama.
  • 0

#13 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 10 August 2022 - 05:09 AM

Visok sam 182 a težak 85 sa tendencijom da idem još dole(trčanje ujutru radi svoje).
Tek sad znam da ništa ne znam, pojma nemam koje su grupe starije a koje novije i ne znam da štelujem menjač i tako to.
Ako kvalitet drastično skače preko 500 može se skupiti još koji evro ali ne previše.
U sokaku su standardi jako niski i pijanci ispred drakstora mogu živeti sa nekim nedostatkom na bajsu al pitanje je dal mogu i ja.
  • 0

#14 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 10 August 2022 - 06:37 AM

Ne moj da se lazemo za 500 eura moze da se kupi samo soldan drumas.Za dobrog ili odlicnog drumasa treba vise izdvojiti.

Sora grupa spada u solidnu grupu,bez obzira sto odlicno radi.Tiagra u dobru grupu,105 u vrlo dobru a ostale u odlicne grupe.To je moje misljenje o grupama.

Uzmite u obzir da mi je prvi drumaš i možda neće da mi "legne" pa da mogu da ga uvaljam dalje
Onda neka bude najsolidniji među solidnima neću da se bunim.
Ako mi "legne" da može da služi izvesno vreme bez preteranih ulaganja.
  • 0

#15 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 10 August 2022 - 07:11 AM

Brz bajs, kaseta i lanac su novi, disk kočnice ti ne trebaju za drum. Treba videti da li je ram OK (da nije ulubljen negde), znam da kod ovog prodavca uvek možeš da dobiješ 50 evra popust. Jedina nepoznanica su točkovi (u kakvom stanju su). By the way, veličina bi trebalo da je ok za 182 cm. Naravno, uvek je preporuka da se bajs proba i pregleda pre kupovine ako je moguće.. Sa druge strane ako prvi put sedaš na drumaša, kapiram da nećeš imati pojma da li ti odgovara ili ne (biće ti neobično kakav god da je bajs)
https://www.2bike.rs...05#.YvNSPNVVhkw

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#16 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 10 August 2022 - 11:33 AM

Uzmite u obzir da mi je prvi drumaš i možda neće da mi "legne" pa da mogu da ga uvaljam dalje
Onda neka bude najsolidniji među solidnima neću da se bunim.
Ako mi "legne" da može da služi izvesno vreme bez preteranih ulaganja.


Uzmi u obzir da dosta bajsova ne dolaze sa pedalama, racunaj drzace bidona, bidone, ciklometar, rasvetu, torbicu, pumpu, rezervnu gumu i tako te sitnice. Meni su te sitnice skinule preko 100-120e.

Ako ne zelis da imas ulaganja najbolje je licno probati. Ja sam sve bicikle kupovao na nevidjeno i uvek je bilo nekih ulaganja.

S obzirom da ti je prvi drumas, iz licnog iskustva najbolje je probati. Ja sam omanuo iz prvog puta, jos se nisam resio bicikla. Plus mogu ti reci da je uvek tesko izvuci ulozeno.

Ako kupis neki bajs, male su sanse da izvuces bas sve pare. Kupaca i nema mnogo, jer se drumasi najmanje voze a i najmanje je oglasa za njih.
  • 0

#17 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 August 2022 - 07:34 PM

https://www.2bike.rs...on#.YvQHvVObGSQ

Evo i karbonca u tvom cenovnom rangu. Jeste oprema malko starija ali je i cena dobrano niska za ovakav bicikl. Treba ga svakako pogledati uživo i probati utvrditi da li je sa bicikla padano i da li karbon ima oštećenja....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#18 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 11 August 2022 - 10:46 AM

Brz bajs, kaseta i lanac su novi, disk kočnice ti ne trebaju za drum. Treba videti da li je ram OK (da nije ulubljen negde), znam da kod ovog prodavca uvek možeš da dobiješ 50 evra popust. Jedina nepoznanica su točkovi (u kakvom stanju su). By the way, veličina bi trebalo da je ok za 182 cm. Naravno, uvek je preporuka da se bajs proba i pregleda pre kupovine ako je moguće.. Sa druge strane ako prvi put sedaš na drumaša, kapiram da nećeš imati pojma da li ti odgovara ili ne (biće ti neobično kakav god da je bajs)
https://www.2bike.rs...05#.YvNSPNVVhkw

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Opasna zver, možda i odem da ga pogledam.
  • 0

#19 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 11 August 2022 - 10:50 AM

Uzmi u obzir da dosta bajsova ne dolaze sa pedalama, racunaj drzace bidona, bidone, ciklometar, rasvetu, torbicu, pumpu, rezervnu gumu i tako te sitnice. Meni su te sitnice skinule preko 100-120e.

Ako ne zelis da imas ulaganja najbolje je licno probati. Ja sam sve bicikle kupovao na nevidjeno i uvek je bilo nekih ulaganja.

S obzirom da ti je prvi drumas, iz licnog iskustva najbolje je probati. Ja sam omanuo iz prvog puta, jos se nisam resio bicikla. Plus mogu ti reci da je uvek tesko izvuci ulozeno.

Ako kupis neki bajs, male su sanse da izvuces bas sve pare. Kupaca i nema mnogo, jer se drumasi najmanje voze a i najmanje je oglasa za njih.

Već sam kupio dva bajsa u poslednje dve godine(treking i mtb), oba sam lično probao i nisam napravio neke katastrofalne greške bar što se tiče veličine i dodatnih ulaganja.
I meni je dosta novaca otišlo na opremu i ostalo al bar ne moram baš sve da kupujem kad stigne drumaš.
  • 0

#20 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 11 August 2022 - 10:55 AM

https://www.2bike.rs...on#.YvQHvVObGSQ

Evo i karbonca u tvom cenovnom rangu. Jeste oprema malko starija ali je i cena dobrano niska za ovakav bicikl. Treba ga svakako pogledati uživo i probati utvrditi da li je sa bicikla padano i da li karbon ima oštećenja....

Dobar al daleko je Novi pazar.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika