Jump to content


Fotografije

Pomoć oko kupovine bicikla?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 zmajbk

zmajbk
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 07 August 2022 - 05:37 PM

Molim vašu STRUČNU pomoć u odabiru bicikla budući da se do sad nisam odvažio kupiti bicikl do cca 500 eur!

Visine sam 193cm i kilaže oko 110 kg (mašala n2:Heristical )! 

Planirao sam gledajući uzeti neki POLAR bicikl tipa MIRAGE PRO ili FORESTER PRO ali me zbunjuju veličine jer kako vidim imaju veličinu samo XL kao najveću.

 

Znam da je Mirage MMTB ali sam mislio staviti neke glatke gume pa da ga koristim za cestovnu vožnju jer nisam uspio naći neku alternativu.

 

Ako imate kakav savjet molio bi da mi pomognete oko izbora!

pozz svima i hvala


  • 0

#2 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 07 August 2022 - 08:55 PM

Ja sam 188cm I vozio sam godinu dana Polar Shadow u L veličini (odlično mi je odgovarao) . XL je po meni dobra veličina za tebe. Ali najbolje je probati pa videti (kapiram da makar ovu marku možeš lično da isprobaš) .

Što se tiče izbora bajsa, koji će ti moj amortizer? U tvom cenovnom rangu, amortizeri su nekvalitetni (neće ti dobro/uopšte peglati neravnine / rupe na putu) , teški su (ne trebaju ti dodatni kiligrami, imaš ti svoje ), plus koliko vidim tvoje vožnje će biti uglavnom po putu (verovatno nekvalitetnom).
Traži treking/fitnes/hibrid bajs sa krutom vilom (bez amortizera)
Cene bajseva u prodavnicama su visoke za kvalitet / opremu koju dobijaš. Zato polovni sa oglasa.
Svaki proizvođač ima na svom sajtu preporuku veličine bajsa za određenu visinu i to šljaka (kao i za težinu) . Odabereš dva tri sa oglasa, pogledaj na sajtu proizvođača koja je preporuka za tvoju visinu, pa postavi linkove za te bajseve i pitaj ovde iskusnije kolege šta misle.
I čitaj malo forum i to će pomoći. Bajs se ne kupuje za dan, dva. Malo je to dužu put.



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#3 zmajbk

zmajbk
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 09 August 2022 - 08:40 PM

Hvala prijatelju! "skrati" si mi muke! Naruči sam Shadow u XL veličini! Lp


  • 0

#4 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 21 September 2022 - 01:49 PM

Mene zanima neki gravel za bikepacking
85kg+tezina bicikle i tereta bi bila oko 115 kg vidim da je to limit za aluminjumske bicikle kakva su vasa iskustva u vezi njihove izdrzljivosti
Ne bih radio nikakve akrobacije ali bi bilo i off road voznje.

Da li neko ima iskustva posebno za recimo cube nuroad race fe ili je mozda pametnije uzeti celicni ram kao sto je specialized sekvoja base model.
  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 21 September 2022 - 08:10 PM

Izdrzace to vecina aluminijumskih ramova ali Cube Nuroad nema rupe za kacenje normalnog paktregera...


  • 0

#6 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 07:20 AM

Hvala, Cube Nuroad mi je nekako najbolji, FE verzija ima fabricki postavljan zadnji bocni paktreger kakav mi bas odgovara a i napred vidim da moze da se stavi onaj pizza treger ali ne bih njega, stavio bih na viljusku 2 nosaca za torbe ( cage ) torbu na volan , ram , ispod sedista i pozadi na paktreger, kazem oko 115 kg sve zajedno.


  • 0

#7 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 08:53 AM

Hvala, Cube Nuroad mi je nekako najbolji, FE verzija ima fabricki postavljan zadnji bocni paktreger kakav mi bas odgovara a i napred vidim da moze da se stavi onaj pizza treger ali ne bih njega, stavio bih na viljusku 2 nosaca za torbe ( cage ) torbu na volan , ram , ispod sedista i pozadi na paktreger, kazem oko 115 kg sve zajedno.


Ја сам возио Нурод. Може позади пактрегер и без блатобрана, имао сам монтиран тубус. На виљушци нисам користио, уколико ме памћење служи, постоје рупе и на виљушци?
  • 0

#8 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 09:08 AM

E super , ima i dinamo za svetla sto je dobro ali me zanima ako si ga i ti imao da li se oseti otpor pri voznji zbog njega i generalno kakav je na duzim relacijama ne interesuje me toliko brzina nego udobnost. A blatobrani mi trebaju koristio bih ga i po losijem vremenu za odlazak na posao - naravno bez backpack torbi.


  • 0

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 11:39 AM

E super , ima i dinamo za svetla sto je dobro ali me zanima ako si ga i ti imao da li se oseti otpor pri voznji zbog njega i generalno kakav je na duzim relacijama ne interesuje me toliko brzina nego udobnost. A blatobrani mi trebaju koristio bih ga i po losijem vremenu za odlazak na posao - naravno bez backpack torbi.


Кратко сам га возио са динамом јер сам имао и пар одговарајућих точкова без динама. Генерално, динамо прави неки отпор, али за бицикл те намене није толико значајан. Не могу ти рећи у прецизним мерама какав је отпор, али би можда неко ко боље познаје техничке ствари, могао да објасни. У суштини, за гравел и градску вожњу, динамо не прави осетне разлике.
  • 0

#10 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 22 September 2022 - 01:31 PM

Ja imam Bergamont Grandurance RD5 koji je vrlo sličan (u stvari sam hteo Nuroad ali je ovo izletelo) i ima dinamu. Na tom bajsu se to ne oseti. Pričam naravno o nekoj normalnoj vožnji, ne "vozio sam 100km sa prosekom 40 km/h pa mi je oduzelo 0.5w". U praksi se ne oseti a mnogo znači, pogotovu kad dani postanu ovako kraći. Moja je preporuka FE model i zbog toga i zbog blatobrana.
  • 0

#11 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 23 September 2022 - 07:16 AM

Vecina firmi nudi kalkulator za velicinu bicikle i uglavnom mi ispada velicina S odnosno za jednu vise od najmanjeg ali Cube mi nudi XS odnosno najmanju , visina mi je 168 cm duzina nogu oko 75 Standover Height za cube XS je 74.4 cm a za S je 77,1 valjda je XS ok.

Za Sequoia mi nudi S ali kod njega je Standover heght 75 cm a za XS 73,6.

Da li vama koji ste imali Cube velicina koju daje kalkulator odgovarala prema visini ili ste birali veci broj.


  • 0

#12 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2022 - 02:49 PM

Standover nije baš mera koja je relevantna, pre gledaj effective top tube (za tebe oko 50-51) ili stack/reach.
  • 0
The sea, the sea

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 September 2022 - 02:58 PM

Vecina firmi nudi kalkulator za velicinu bicikle i uglavnom mi ispada velicina S odnosno za jednu vise od najmanjeg ali Cube mi nudi XS odnosno najmanju , visina mi je 168 cm duzina nogu oko 75 Standover Height za cube XS je 74.4 cm a za S je 77,1 valjda je XS ok.

Za Sequoia mi nudi S ali kod njega je Standover heght 75 cm a za XS 73,6.

Da li vama koji ste imali Cube velicina koju daje kalkulator odgovarala prema visini ili ste birali veci broj.

 

Kako izabrati optimalnu veličinu rama za drumski (ili/i gravel) bicikl


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 23 September 2022 - 04:40 PM

Hvala za link dosta korisnih stbari tu ima.
Za cube je onda XS , 518 mm duzina top tube.
  • 0

#15 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 26 September 2022 - 08:36 PM

Sta mislite o ovom Stevensu - 130 kg ukupna nosivost i ima rack i blatobrane , nema dinamo kao cube , model za 2022 1600 evra nov ali nema da se kupi nov kod nas , da li vam se cini skup :

 

https://www.2bike.rs...gavare-m-gravel

 

Stevens site :

 

https://www.stevensb...u=DE&lang=de_DE

 

Ne mogu da vidim razliku u pogonu je li ovo Tiagra pogon.


  • 0

#16 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2022 - 10:55 PM

To je komplet grx grupa i pogon, ne vidim koje su čeljusti, ali pretpostavljam isto grx... Dobar bajs, mada malo skuplji.
  • 0
The sea, the sea

#17 dejanbb

dejanbb
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 27 September 2022 - 01:28 PM

Da stevens gavere je full grx, pomesao sam sa cube pro koji je ovogodisnji model kombinacija grx i tiagre a proslogodisnji je full tiagra.

Malo su mi skupi ovi sa grx, vidim da je tiagra za preporuku sto se tice izdrzljivosti a da li je claris pogon dobar po tom pitanju.
I da li je mehanika na diskovima pouzdanija sto se dugovecnosti i cene eventualne popravke tice ili bi ipak bila bolja hidraulika.
  • 0

#18 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 27 September 2022 - 06:47 PM

Moj gorepomenuti Bergamont je full Tiagra, uključujući i hidraulicne kočnice, i moj je nekako utisak da sve to radi baš dobro i precizno, prešao sam nešto preko 6000km s njim. Nisam neki profi da sam nekada vozio Dura Ace pa da uporedim, ali recimo ne vidim šta bih bolje dobio sa GRX grupom, možda kvačilo na zadnjem menjaču ali mislim da to više ima smisla za 1x pogon. A ionako ga ne vozim toliko off road, eventualno neki zemljani putevi, mada nemam kvačilo ni na mtb-u koga vozim po nezgodnim terenima i nije mi spadao lanac do sada (doduše i on je 3x a ne 1x napred).

Za grupe nižeg ranga ne mogu da tvrdim ali ne verujem da je značajno lošije.
  • 2

#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 September 2022 - 04:05 AM

ŠTo se generalno tiče poređenja grupa nižeg i višeg ili bolje rečeno srednjeg višeg ranga , moje lično iskustvo je takvo da će grupe nižeg ranga funkcionalno ugledno raditi veoma dobro, tehnički skoro bez ikakve greške. Ono što će ih odvajati od skupljih grupa pored dizajna i težine a što nije zanemarljivo je broj brzina, jer što ih više ima na kaseti to je lakše i lepše koristiti ih i naći što bolju kadencu za sve terene, pogotovo na modernijim sistemima gde se koriste uglavnom veće, skoro pa mtb kasete....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 r_faruk

r_faruk
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 10 November 2023 - 08:58 AM

Pozdrav drumasima, ne bih da otvaram novu temu istog naslova, pa sam se posluzio ovom :)

 

U fazi sam kupovine novog bicikla, stari je sluzio 10 godina (Specialize Allez iz 2023 godine - osnovni model). 

Izbor sam suzio na tri modela:

 

Cube attain  slx https://www.m-bikesh...eynblack-2023/ 

Wilier triestina GTR 105 disc  https://www.m-bikesh...e-black-glossy/

Giant Contend sl1  https://giant.ba/nas...kotaca-28_700cc

 

Ovo su jedini bicikli koje trenutno mogu uzeti u svojoj velicini XXL. Nisam imao iskustva ni sa jednim od ova tri. Da li ste imali priliku voziti i da li se isplati dati vise novca za karbonski ram koji dolazi sa Wilierom?

Wilier i CUBE dolaze sa full 105 grupom.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika