Jump to content


Fotografije

Zenski drumas i muskarac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
74 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 July 2022 - 08:02 PM

Šticna sa većim offsetom je kao da pomeriš sedište u nazad. Jedini problem je što kod tebe možda nije moguće pomeriti sedište onoliko koliko je potrebno. 

Naravno da pomeranje u nazad (i u napred) utiče na pedaliranje. Prvo moraš da podesiš visinu sedišta i poziciju sedišta napred-nazad pa tek kada je to u redu onda da gledaš da li ti dužina lule odgovara, ne ide obrnutim redom. Pričali smo to milion puta na forumu, pogledaj malo po forumu. 


  • 2
.

#22 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 13 July 2022 - 08:11 PM

Vazi. Pogledacu. Imam dobrog majstora, da on Meni popise dimenzije pa cu u NS da pokupujem sve to. Bitno da ne moram ceo bajk da menjam. Hvala svima na savetima. To je to
  • 2

#23 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 16 July 2022 - 05:59 AM

Drugari dobro jutro. Danas (kisa pada kao luda valjda) ce stati. Danas cu ici kod majstora, jer nemam subler. Imam obican metar ali to nije to. Hocu da menjam lulu i sediste 100%. Nisam nesto sa lovom, nemam posao trenutno, Ali zamenicu to. Eventualno cu menjati I sticnu. Nadam se da cete mi pomoci kad donesem mere sta da narucim preko cikloberze. Naravno ako ne bude dodatnih troskova. Nekako mi se sajle cine knap ali majstor misli da ce preziveti 2cm. Pa bih uzeo Neku alu/karbon polovnu lulu. I uzeo bih neko musko sediste po preporuci cisto da nije daska, jer ja ne nosim bici odecu (samo kacigu). Ali otom potom. Javicu se kasnije, a vama zelim prijatan dan. Jedva cekam da promenim sedlo i lulu i da krenem ture duze od 50-60km.
  • 0

#24 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 July 2022 - 10:57 AM

Ne ideš kod krojača pa ti trebaju mere. Ništa nisi poslušao šta ti je rečeno da pročitaš i naučiš kako ide postupak podešavanja pozicije. 

Čim promeniš sedište moguće je da ti pozicija ode napred ili nazad i celih10-15 mm pa sa odlične pozicije moraš da pomeraš sedište ili čak menjaš šticnu. Ali ako treba da menjaš sedište, menjaš ga. Pa tek onda menjaš (ako treba) šticnu i lulu. Ti hoćeš da sve unapred izmeriš i kupiš. Ne ide to tako. Posebno ne kod nekog ko ne zna ništa o tome a mora da menja sedište. Samo promena sedišta može da bude muka koja traje i traje a gde je sve ostalo...


  • 1
.

#25 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 16 July 2022 - 03:06 PM

Citao sam Zare sve. Menjacu i sediste i lulu. Ne idem samo zbog dimenzija vec I da budem siguran da nece biti problem sa sajlama. Recimo sajla za prednju kocnicu je vec prilicno zategnuta. Plus oko nje je obmotana zica za Sigma ciklometar. Lula je definitivno kratka. Ovde imamo samo Kapriolo i Vizitor prodavnice tako da nista od kupovine uzivo. Ostaje mi Novi Sad i Cikloberza. Pa probacu uz vasu pomoc da je nadjem na cikloberzi. Sediste je totalno neergonomsko i namenjeno zenama. Ne mrzi mene da imbusima ga povucem nazad 1 cm Ali ono meni vec sada ne odgovara jer mi teziste na rukama, sediste je jako usko, pa mi ni pedalanje nije najprirodnije. Svakako Sam procitao sve savete I zato cu da potrazim neku 11.5-12cm lulu jer Sam bas skucen. A sada cu da slikam I bajs i sediste i volan. Pa da postavim
  • 0

#26 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 16 July 2022 - 03:19 PM

IMG-20220716-171201.jpg



IMG-20220716-171234.jpg

IMG-20220716-171211.jpg


IMG-20220716-171223.jpg
  • 0

#27 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 17 July 2022 - 07:13 PM

Krenucu od sedista. Moze li mi neko predloziti musko sediste za drumasa ? Uzeo bih polovno. Sve ce biti bolje od ovog. Za lulu imam 2 opcije. Dobio sam ponudu sa foruma za pozajmicu. Ali I od mog majstora. Pa ce da sklepamo nesto.
  • 0

#28 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 17 July 2022 - 07:25 PM

Pazljivo sam citao predloge i Zare je bio u pravu. Prvo sediste. A i Lula definitivno ne valja. Danas sam se igrao i svaki dizanje sedista ili pomeranje unazad stvarao je veci bol, jer je kao daska. A na ruke mi prebacen sav teret. Gledao I citao klipove od Bike Gremlin o podesavanju polozaja sedenja. Edukativno. Kod mene nije uspelo. Gledam ove oglase na cikloberzi. Lulu cu dobiti na pozajmicu ili cu je kupiti. Zna li neko kako da trazim lulu da bude "neutralna," TJ minus nikako a u plus moze Malo tipa 10-15 stepeni.
  • 0

#29 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 July 2022 - 09:04 PM

Svaka lula može da ima pozitivan i negativan ugao, u zavisnosti od toga kako je okreneš pri montaži. Ti traži lulu koja ima što manji nagib, tipa 7,8 stepeni...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#30 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 17 July 2022 - 09:10 PM

Hvala na odgovoru
  • 0

#31 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 July 2022 - 11:17 PM

Pazljivo sam citao predloge i Zare je bio u pravu. Prvo sediste. A i Lula definitivno ne valja. Danas sam se igrao i svaki dizanje sedista ili pomeranje unazad stvarao je veci bol, jer je kao daska. A na ruke mi prebacen sav teret. Gledao I citao klipove od Bike Gremlin o podesavanju polozaja sedenja. Edukativno. Kod mene nije uspelo. Gledam ove oglase na cikloberzi. Lulu cu dobiti na pozajmicu ili cu je kupiti. Zna li neko kako da trazim lulu da bude "neutralna," TJ minus nikako a u plus moze Malo tipa 10-15 stepeni.

Kod sedišta je zeznuto, zavisi koliko ti je dupe veliko, a pogotovo koliko je razlokano.

Ne zezam se, što je veće dupe, treba šire sedište, što više voziš i razvaljuješ dupe tj. navikavaš ga na sedište, sve će te manje boleti.

I da, treba da ga podmazuješ redovno biciklističkim kremama i da nosiš biciklističku odeću, to spašava od bolova i ojeda.

Znači kao pederaš, uska garderoba, navikavanje i prevazilaženje bola uz lubrikaciju, razvaljivanje i pronalaženje odgovarajuće veličine i pozicije.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#32 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 18 July 2022 - 04:51 AM

Ne bih ja mogao bici odecu i te gelove. Zajebano mi sto moram na nevidjeno da narucim. Valjda ce manje boleti nego ova zenska daska. Gledao sam polovnjake na cikloberzi I imaju lepe cene. Danas cu saznati konacno sve dimenzije pa ako zatreba pitacu.

Mene zeza sto ja nemam ovde da uzajmim I sediste i lulu da vidim Jel mi treba 11 ili 12. Na maunt bajku nemam problem sa zadnjicom. Cekao sam 3 Dana samo majstora.
  • 0

#33 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 July 2022 - 10:21 AM

Onda kupi isto takvo sedište kao što imaš na mtb-u i stavi ga na drumaša. Vrlo verovatno bi moglo da odgovara.

Lulu stavi za početak 12cm. Ako bude predugačko a verujem da neće, uzećeš blagovremeno neku od 11 i drami će najzad doći kraj.:)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#34 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 18 July 2022 - 10:27 AM

Izmerio konacno lulu kod majstora sa sublerom. Jedan kraj je 26.8 a drugi 31.8. Danas Sam vozio 50 km I posle reci majstora da udaljim sediste unazad 1cm nisam primetio bitnu razliku. On misli da lulom 2 cm necu nista dobiti posebno. Bajs je idealan za voznju na samaraljkama. A drop katastrofa. Volan je dosta uzi od muskih drumasa. Pa sad da menjam pola bicikla I opet nije to to, ne znam bas. Videcu da kupim lulu i sediste kad legne lova zadnjeg u mesecu. Mislim da cu ga terati ovu sezonu pa na prodaju. Lep je I povozan Ali I'ma dosta razlika u odnosu na muskih. Imam osecaj kao da je ovo S ili manji bicikl. Zao mi samo sto nemam lularu od 12cm da isprobam da ne bacam pare. U Kapriolu nemaju od 120, pa cu Neku polovnu odavde.

Ostalo mi I sediste i lulu na nevidjeno, posto ni sediste nemaju u Capriolu. Imaju neka MTB sedista. Cak Sam listao I katalog delova.
  • 0

#35 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 18 July 2022 - 10:55 AM

Šticna sa većim offsetom je kao da pomeriš sedište u nazad. Jedini problem je što kod tebe možda nije moguće pomeriti sedište onoliko koliko je potrebno. 
Naravno da pomeranje u nazad (i u napred) utiče na pedaliranje. Prvo moraš da podesiš visinu sedišta i poziciju sedišta napred-nazad pa tek kada je to u redu onda da gledaš da li ti dužina lule odgovara, ne ide obrnutim redom. Pričali smo to milion puta na forumu, pogledaj malo po forumu.


Kao sto si I rekao. Pomerio sam 1 cm unazad I nisam osetio bas nista. A vise I ne mogu da ga pomeram.
  • 0

#36 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2022 - 11:36 AM

Pomeranjem sedišta uglavnom nećeš dobiti udobnost za dupe nego za ruke. Ako ruke nose previše tereta, sedište je generalno suviše napred. Kad voziš jako (tempo koji možeš da držiš 10-20 minuta), skoro sva težina je na nogama, ruke uglavnom upravljaju biciklom, ne nose skoro ništa težine.
Jesi li probao da vidiš gde ti je koleno u odnosu na osovinu pedale? Sedneš na bicikl, pedala u krajnjem prednjem položaju, stopalo na pedali kao da ćeš da voziš. Spustiš visak (improvizuj, ne treba pravi visak) sa vrha čašice kolena i vidi gde prolazi kanap u odnosu na osovinu pedale, ispred ili iza? Koliko ispred ili iza?
  • 0

#37 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 18 July 2022 - 02:57 PM

Ako osećaš da previše težine imaš na rukama, moguće je da ti je sedište previše pod nagibom na dole. Pokušaj da sedište ispraviš tako kada dotegneš šrafove bude horizontalno ravno (uz pomoć vaser vage). Meni je to dosta pomoglo.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#38 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 19 July 2022 - 11:11 AM

Meni je sediste jako ravno. Cak vrh ide uvis. Jedan clan foruma ce mi posuditi lulu i sediste, pa cu videti da li se tu moze nesto uraditi ili cu nazalost morati ga prodati.

Ono sto je kod muskaraca M kod zena je broj ili cak 2 krace u istoj M velicina. Nazalost narucio Sam preko neta, a prodavac (ne)namerno je precutao da je to verzija 45. Nisam znao da se Scott Speedster pravi u zenskoj verziji. Nisam ni razmisljao o tome. Pomeranje sedista unazad nije pomoglo. Sediste je bukvalno daska, ravno. A dohvat mi je dobar na samaraljkama, Ali druge pozicije su jako lose. Na dropovima skucen. Smeta mi malo I sirina volana. Dosta je uzi u odnosu na musku verziju, Ali to moze da prodje, nije da sam presirok.

Ako mi ne pomogne sediste i Lula Koji cu dobiti na pozajmicu moracu ga prodati. Makar cu znati na cemu Sam, da ne bacam pare Jos I na lulu i sediste sto je zajedno 6000-7000 Ako nece pomoci. Srecom javio mi se forumas da mi pozajmi delove. Hvala mu unapred
  • 0

#39 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 19 July 2022 - 11:17 AM

Kod sedišta je zeznuto, zavisi koliko ti je dupe veliko, a pogotovo koliko je razlokano.
Ne zezam se, što je veće dupe, treba šire sedište, što više voziš i razvaljuješ dupe tj. navikavaš ga na sedište, sve će te manje boleti.
I da, treba da ga podmazuješ redovno biciklističkim kremama i da nosiš biciklističku odeću, to spašava od bolova i ojeda.
Znači kao pederaš, uska garderoba, navikavanje i prevazilaženje bola uz lubrikaciju, razvaljivanje i pronalaženje odgovarajuće veličine i pozicije.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Sediste je preusko. Bukvalno se rukama guram od volana da sednem na siri deo. Videcu sad kad mi pozajme drugo Kako ce biti. Sa lulom isto. Pa ili zamena ili prodaja. Mogu da vozim bajs 50km ali utrnu ruke a zadnjica boli kao da su me daskom tukli.
  • 0

#40 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 25 July 2022 - 03:19 PM

Hteo bih da napisem malu recenziju kao laik, ako ikada iko naleti na ovu temu. Ne moze se zenski drumas konvertovati u muski. Moze da se vozikas. Ne i da zaista vozis. Dacu par opazanja iz licnog iskustva i subjektivnog. Osecaj je kao da si na kompaktnom bajsu. Dobro za voznju po gradu. Mana svaka druga voznja. Mislim da su kurble krace ali to je najmanja muka. Vila je suvise blizu. Nece pomoci veca Lula. Volan je suvise uzak. Dobro po gradu, na turi od 100 km trnu ruke, sve je suvise preblizu. Ako je muska verzija M zenski M je u muskom svetu izmedju S i XS. Moze da se vozi. Kao gradski bicikl na samaraljkama. Kao Casual. Nikako sportski. Zenska sedista su veoma drugacija. Nemaju otvor. Kao daska su. Sve u svemu nevozivo.

Opet nesto subjektivno. Mesanje Clarisa i Sore je katastrofa. Preciznost nula. Posebno Ako je jedan 9faz a drugi 8 Faz. Zadnji menjac ce da radi sjajno. Ali prednji Claris 3x sa Sora pogonom za 9 Faz katastrofa. Nemoguce nastelovati. A probali su doktori u odnosu na mene. Ostaje menjanje brzina na osecaj. U prevodu gledaj pogon I prebacuj na veci lancanik. Nije to bas kompatibilno.

Ako neko bude kupovao Speedstera neka pita za oznaku. Nikako zensku verziju osim ako si nizi. M za zene je S za muskaraca. To se vidi i u tablici.

Bajs cu prodati, uskoro, pa dodati 200e I uzeti nesto bolje. Tako da ako neko zaglibi kao ja pa mu posalju zenskog drumasa zna sad sta ga ceka. Promena sedista, lulu i sticni nece pomoci. Drugacija je geometrija i to je to. Moj ide na prodaju pa cu kupiti muskog drumasa.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika