Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini MTB/Trekking/Touring do 350e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 mladjonis

mladjonis
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 27 June 2022 - 07:13 AM

Pozdrav ljudi,

 

Evo i moj prvi post ovde da potražim pomoć od nekoga stručnijeg. Naime namena bajsa bi bila do posla i malo neke ture po drumu do 40-50km ako i toliko. Nisam profi vozač tek zalazim u ove vode i jednom sam prilikom samostalne kupovine pogrešio.. Visina 180cm težina 95kg (samo ce da ide dole uskoro ne gore :) ). Na šta bi skrenuo pažnju oko čega sam se zeznuo oko prošlog bajsa (polar apache zadnja serija) je kvalitet delova nabli najviše i prednjeg amortizera koji ne znam da li mi treba prilikom kupovine sledećeg bajsa uopšte... Takođe nekvalitetne mehaničke disk kočnice, slab pogon... Pa prilikom kupovine sledećeg ne bi napravio iste greške. Zato pomagajte drugovi leba vam :)) Unapred zahvalan kolega Mladjan


  • 0

#2 miroslavs

miroslavs
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 27 June 2022 - 12:00 PM

https://www.2bike.rs...is#.YrmbjHZByUk


  • 0

#3 mladjonis

mladjonis
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 27 June 2022 - 06:10 PM

Ovo je iznad moga budzeta, a i trazih savet sta je najbolje za moje potrebe, zasto onda bas ovaj bajs? Pozdrav


  • 0

#4 mladjonis

mladjonis
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 27 June 2022 - 06:12 PM

Takodje da naglasim da sam iz NS, pa ne bih bas da kupujem bajs na slepo..


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 27 June 2022 - 08:44 PM

(link)


  • 0

#6 miroslavs

miroslavs
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 28 June 2022 - 09:01 AM

Ovo je iznad moga budzeta, a i trazih savet sta je najbolje za moje potrebe, zasto onda bas ovaj bajs? Pozdrav

- Cene na oglasima nisu fiksne, štaviše, uglavnom su mokri snovi prodavaca, pa ako neko naleti.
- Pogon je na kaiš, menjač u zadnjoj glavi zaptiven - nula održavanja (na ovom sa linka)

Nisi napisao koliko uspravno želiš da sediš na bajsu i koliko brzo da se krećeš.

Zavisi i gde ćeš na te ture 40-50km, po NS i okolini, ili ćeš se penjati na Frušku

 

Ako ćeš voziti samo po ravnom, možeš i singlespeed, ako ćeš na Frušku, trebaće ti lagan prenos sa tom kilažom (i ja sam tu negde btw).


  • 0

#7 mladjonis

mladjonis
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 28 June 2022 - 04:40 PM

(link)

Naleteo sam na ovaj baš kada sam tražio, ali mi se ovo čini malo skuplje nego što realno jeste za naše standarde?
 

 

- Cene na oglasima nisu fiksne, štaviše, uglavnom su mokri snovi prodavaca, pa ako neko naleti.
- Pogon je na kaiš, menjač u zadnjoj glavi zaptiven - nula održavanja (na ovom sa linka)

Nisi napisao koliko uspravno želiš da sediš na bajsu i koliko brzo da se krećeš.

Zavisi i gde ćeš na te ture 40-50km, po NS i okolini, ili ćeš se penjati na Frušku

 

Ako ćeš voziti samo po ravnom, možeš i singlespeed, ako ćeš na Frušku, trebaće ti lagan prenos sa tom kilažom (i ja sam tu negde btw).

Znam da nisu cene fiksne, ali znam i kada sam prvi bajs kupovao većina ih je jako tvrdoglava i neće ni dinar da spuste pogotovo ako napišu da je fiksna, večina je čak sa nekom vrstom prezira odgovarala čim se spomene neka druga cifra od njihove predviđene, a na poruke uopšte ne...

Uglavnom bi vozio po ravnom, ali voleo bi da se popnem koji put na Frušku kako su sredili malo put sada. Pa za ture oko 2-3 u jednom sedenju, a volim da ga cepnem malo kada mogu ništa van granica normale. I dalje mi je glavna stvar od posla i nazad, jer nemam sredstava za 2 bicikla, jedan gradski i drugi za neke ture. Zato i pitah ovde za neki kompromis.. Kako vam se ovaj čini https://www.kupujemp...oglas/137864314

Imam malo trip od kupovine polovnjaka od onog prethodnog, sada se više razumem, ali opet nisam mehaničar, da znam na šta da obratim pažnju pogotovo kod prenosa, amortizera, brzina, lula, nabli itd..

 


  • 0

#8 miroslavs

miroslavs
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 June 2022 - 09:44 AM

Vise ljudi je nahvalilo ovog lika  https://www.2bike.rs...glasi/u/fahrrad

 

U NS je, svrati do njega, popricaj, vidi sta ima.

 

Sa polovnom robom je cesto vaznije od koga kupujes nego sta kupujes...


  • 2

#9 2bikeforum

2bikeforum
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 07 July 2022 - 12:34 PM

Pozdrav ekipa
Izvini OP sto cu ti se nakaciti na temu, ali i mene interesuje nesto slicno :D 

 

Preporuka za neki mtb/hibrid od 400-450e, ako je moguce neki oglas od prodavaca iz NS i okoline. 

Visina 188cm, voznja ne uvek po gradu i asfaltu, mozda neki izlet i van toga ali nista sad specijalno


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika