Jump to content


Photo

Pomoc pri izboru MTB bajsa


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 djordje48

djordje48
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 22 June 2022 - 09:27 AM

Capriolo iz 2007 me i dalje odlicno aluzi iako nisam nezan:) izgleda da je ram vrhunski
  • 0

#22 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 22 June 2022 - 06:36 PM

Ako ram još uvek nije pukao to ne znači da je vrhunski. Uopšte nije teško uzeti masivne i teške cevi i zavariti ih gde treba. Takav ram i poluvešt varioc može da napravi.

Umetnost je napraviti ram od tanjenih cevi da bude jako lagan i tanak tamo gde treba, a sa druge strane ojačan i krut gde je to potrebno. To je razlika između običnog i vrhunskog rama.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 22 June 2022 - 10:04 PM

Ako ram još uvek nije pukao to ne znači da je vrhunski. Uopšte nije teško uzeti masivne i teške cevi i zavariti ih gde treba. Takav ram i poluvešt varioc može da napravi.

 

To upravo radi decathlon :D ono je bogu plakati xD

A što je najgore, i poznatim brendovima se izgleda osladilo tako nešto, da prodaju muda za bubrege.


  • 0

#24 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 23 June 2022 - 04:04 AM

To upravo radi decathlon :D ono je bogu plakati xD
A što je najgore, i poznatim brendovima se izgleda osladilo tako nešto, da prodaju muda za bubrege.



Na koji konkretno Dekatlonov model misliš? Jako je nezahvalno tako uopšteno pričati jer oni imaju toliko široku ponudu bicikala da se u njoj mogu naći i oni sa ramom od 2 kg, a i oni ispod 1 kg.

U svakom slučaju, za mene lično Dekatlon pravi neke od najboljih bicikala na svetu. :)

Znam, deluje smešno ali logika sama nameće zaključak. (Nije ni čudo što sam do sada imao već 4 Dekatlonova bicikla). Lepota je u tome što prave bicikle za svačiji džep i za sve namene. One skuplje modele rade sami i za razliku od mnogih drugih proizvođača kojima ramove proizvode žene u 3 smene u zemljama trećeg sveta, Dekatlon svoje najbolje ramove radi u svojoj matičnoj zemlji u Francuskoj.

Uglavnom treba prvo probati pa tek onda suditi.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#25 djordje48

djordje48
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 23 June 2022 - 03:40 PM

Naravno, sve dok se proba ne moze se znati. Ali sve u svemu je tuga to sto se nudi i kao novo i kao polovno jer toliko ne vredi..ali moze se naci nesto sto je priblizno optimumu cene i kvaliteta. Uglavnom znam sta da trazim
  • 0

#26 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 June 2022 - 06:39 PM

U svakom slučaju, za mene lično Dekatlon pravi neke od najboljih bicikala na svetu. :)

Uglavnom treba prvo probati pa tek onda suditi.

 

Jesi vozio najbolje bicikle na svetu pa sudio?


  • 0

#27 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 23 June 2022 - 06:47 PM

Koji su najbolji bicikli na svetu?


  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 June 2022 - 07:06 PM

Ne znam, pitaj Smashera


  • 0

#29 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 23 June 2022 - 07:33 PM

Jesi vozio najbolje bicikle na svetu pa sudio?



Pročitaj opet to što sam napisao pa će ti možda biti jasnije.

Najbolji za mene, od onoga što sam ja probao a probao sam (imao) 10 do 15 bicikala raznih proizvođača, razne opreme, točkova, ramova.

Bilo je naravno i boljih bicikala od Dekatlonovih, ali kad se u obzir uzme cena kao bitan faktor, tu svi drugi zaostaju jer Dekatlon sam pravi svoje ramove, nema drugu ili treću ruku kojima prodaje bicikl da bi došao do konačnog kupca i tu cenom ubija druge konkurente.

Uostalom, stavi jedno 1,5 do 2k eura u džep i idi od jedne do druge prodavnice u bilo kojoj zemlji EU da vidiš šta drugi nude za te novce. U Dekatlonu se dobije ubedljivo najviše za dati novac.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 June 2022 - 08:49 PM

Jel ima dekatlon karbonski ram od 900 grama za 300 eura? :D To čak i kad se uzme u obzir i cena.

Ali ne gleda se samo cena, da voziš da si drumski biciklista znao bi da te bicikle skoro niko ne vozi, a da su tako dobri veruj mi da bi se mnogo više vozili. Pogotovo jer su dostupni, mogu se mnogo lakše nabaviti u odnosu na to koliko je inače teško doći do dobrog polovnog rama ili bicikla a ne preplatiti masno.

Znam i šta ćeš sad reći. xD Da su svi ozbiljni zagriženi vozači nabeđeni nabrijani umišljeni lože se na brend i natpise xD prevarila ih zla industrija i marketing a oni ovčice ne razumeju se inače ništa u to čemu su život posvetili pa sve poveruju i kupuju razne druge brendove a ne znaju ko pravi jedne od najboljih bicikala na svetu. :D

To zna samo par odabranih znalaca koji se ne daju prevariti i pronikli su u srž biciklizma. :)


  • 0

#31 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 24 June 2022 - 04:13 AM

Opet po ko zna koji put ponavljam... Ako nešto ne viđaš u svojoj bližoj okolini i tvoje oči se na to nisu navikle, ne mora automatski značiti da je to loše, neprihvatljivo, lošeg kvaliteta itd. Kao što rekoh, ključna stvar je najpre probati nešto, steći neki lični utisak i tek onda na osnovu njega formirati sopstveno mišljenje, a ne na osnovu stereotipa, predrasuda i mišljenja kritične mase.

Naravno, besmisleno je da ulazim u bilo kakvu dalju diskusiju sa tobom jer naravno nisam nikakav zagriženi drumski biciklista koji vozi grupne vožnje, posvećuje svoj život tome i zbog toga se u sve najbolje razume i jedino je njegovo mišljenje relevantno i tačno. :)

Još samo da napomenem... Da se bar malo aktiviraš i uradiš bilo kakvo istraživanje na tu temu, naučio bi da je Dekatlon pre 10 do 15 godina imao i svoj tim u Pro Pelotonu i da je upravo jednim njihovim bajkom osvojena etapa na Turu, a i sada imaju trkački tim, samo što se ne takmiče u najelitnijim trkama. Dakle, ti bicikli su ipak dovoljno dobri za ljude koji se takmiče u drumskom biciklizmu, ali nisu za one prave, zagrižene, čistokrvne amatere. Komično i ironično. :)
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#32 djordje48

djordje48
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Posted 25 June 2022 - 12:55 PM

Odoste u off u mojoj temi drugari:) npr necu da vozim ni daciju niti audi vec skodu. Dakke ne zaninaju me ramovi koji su laki i najfinijih materijala i bicikli visoke klase. Nego sta ima polovno za 400-500 evra i novo za 700-800 pa do 900 recimo max. Kakav crni karbon i tanke cevi. Debelo i masno da bude
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users