Jump to content


Fotografije

Luft u kolenu srednjeg amortizera MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 MileLord

MileLord
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 10 May 2022 - 08:08 AM

Pozdrav,

 

Kupio sam polovnu biciklu full suspension stariji model

bicycla.jpg

 

Crvenom bojom sam oznacio deo koleno ako se tako zove gde se oseca luft kad biciklu po sredini guram bocno (levo/desno). Nisam nikad otvarao taj deo pa ne znam da li ima lagere tu ili ne, da li postoji zamenski deo ili neki vid reparacije. Bio sam do servisa rekli su mi vozi dok se skroz ne rasklima posle baci biciklu. Po meni je to glupo bicikla ima alu ram, dvozidne felne, full suspension, oba diska (mehanicka ali planiram odma zadnji hidro da stavim)... ukratko ne treba mi bolje i voleo bih da sredim ovaj luft na ovoj bicikli.

 

Iz tog razloga se obracam ovde ukoliko neko iskusniji moze da mi da preporuku pre svega kako bih mogao sam da resim problem.

(Vec sam reparirao prednju vilu feder je bio u uzasnom stanju sve ocisceno i stavljena mast, takodje odradio i solju volana)

 

 

Hvala unapred na savetima


  • 0

#2 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 May 2022 - 09:38 AM

Mislim da tu idu ležajevi ali dok ne otvoriš nećeš znati. Da, bicikl je nižeg ranga što se tiče opreme nije za neki značajniji off-road ali će raditi posao.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 10 May 2022 - 10:16 AM

Verovatno su ti u servisu tako rekli zato što je bicikla starija i nižeg ranga pa računaju da ne bi hteo da im platiš dovoljno koliko njima treba da otvore, vide šta je i zamene ležajeve ako je potrebno (a verovatno jeste). Moj savet bi bio da je bajs ok za neki osnovni pristup dok ne shvatiš šta ti leži i šta želiš od bicikle za off-road, posle ćeš mnogo lakše napraviti bolji izbor. Isto tako mislim da nema potrebe nešto da ulažeš u njega tipa hidraulične kočnice jer je na njemu najveći problem geometrija rama koju nećeš moći da ispraviš, ovi stariji full sus ramovi imaju izražen taj "pedal bob", kad pedalaš imaš utisak kao da si Džon Vejn na vernom pastuvu, plus na novijim imaš uglavnom opciju da zaključaš zadnji amortizer kada ne ideš po nekom zeznutijem terenu što je vrlo korisno. 


  • 0

#4 MileLord

MileLord
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 10 May 2022 - 11:21 AM

Hvala vam na informacijama, danas cu da je rasturim i da vidim sta ima i da li moze nekako da se resi problem.

 

Sto se bicikle predhodnu sam terao nekih 8-10god jos obiciniji prednji amorti i srednji obican, obicne felne. U pocetku sam 2-3 puta nosio felne na ispravljivanje bese davno tad sam isao u srednju jos, posle toga sam terao sve do danas i sa iskrivljenim felnama, pakne nekad zamenim al vecinu kocim kombinovano noge i kocnice posto mi se izlizu pakne posle jedne voznje off-a pogotovo ako je blatiste i udje mi do pola tocka u blatiste :D. Lageri u pedalama nema posto sam je terao na zadnji uzbrdo i razvalio sam ih luft 1cm. Na toj bicikli mi je pukao i onaj pricvrscivac na soljici volana sto drzi spojenu viljusku sa kormanom pa ako malo jace cimnem volan on se pomeri a tocak ostane to me je najvise nerviralo par puta sam se zabio u siblje pored puta.

 

Kratka pricica kakva je bila prosla cisto da bi ste me razumeli da je sad ova meni perfekcija ahahha.

 

Hidrouliku bih stavio samo na zadnjoj najvise zbog voznje na zadnjem da mogu lakse da kontrolisem vagu, to me je najvise nerviralo na prosloj


  • 0

#5 MileLord

MileLord
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 10 May 2022 - 03:26 PM

Za divno cudo lepe vesti, dotegao jos malo jace sraf sa dva imbusa levo i desno i perfektno drzi tj. nema lufta. 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika