Jump to content


Photo

Prepravljeni e bike opšte informacije, kupovina do 1500e


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Bricktop

Bricktop
  • Members
  • 2 posts

Posted 09 May 2022 - 12:39 PM

Pozdrav svima,

 

prelistao sam dosta tema, nisam znao da li da postavim post u neku od postojećih tipa ova https://www.2bike.rs...čnog-trotineta/ , moderatori neka isprave jer ova tema objedinjuje više različitih.

 

Prvo i osnovno, totalni sam antitalenat za bicikle zato sam se i registrovao na forum da ne bih čitao još pola godine članke na netu pre kupovine bicikla, nisam vozio bicikl dosta dugo, imao sam i neke povrede kao klinac, lomove itd i sada bih da se vratim.

Bicikl bih koristio za put do posla ponekad koji je nekih 8 km, ali sa pristojnom uzbrdicom, pri tom delom je off road delom je magistralni put koji bih želeo da izbegnem što je više moguće. Off road kažem, mada je to deo gde su vikend naselja gde ne može da se prođe gradskim autom ali prolaze neki teretnjaci, kvadovi, lada niva itd. Problema sa kondicijom nemam fizički sam aktivan, ali tu je naravno problem vremena u putu ponekad, znojenja itd. S toga je ideja da se kupi bicikl sa e pogonom da nekada pomogne, recimo pola pola, takođe ideja bicikla je takođe i da se deca nekad voze u thule chariotu sa biciklom.

Pošto kao što rekoh o biciklima ne znam ništa prvo je ideja bila da se kupi običan bicikl ispita teren pa nadogradi na e bike ( Latinović ). Pošto sam 178 cm i 70 do 74 kg, pretpostavljao sam da uzmem M i 26 točkove, i ideja je bila da se uzme nešto tipa scott aspect, polovan pa da vidimo za dalje. Opet posle čitanja foruma, pa ovih Alvirovićevih izveštaja i to je pitanje, da li je to pametno. A izvorni ebikeovi pogotovo neka polu mtb varijanta nema velikog izbora. I nisam siguran kako ispitati potrošenost e komponenti, mnogo je jednostavnije iz ugla kupovine instalirate nove e komponente.

Čak postoji i ideja da se kupi za testiranje neki sklopivi pa da ga kasnije dam ženi tipa  samebike, ali kako ga nema kod nas, jedina alternativa je ring rx25 kinez, koji bi opet možda služio pre kupovine boljeg, ali nema ni jedne recenzije.

Ukratko, tema je otvorena za savete i predloge.

Ukoliko neko preporučuje polovan e bike, koji do neke sume između 1000 - 1400 e

Ukoliko neko preporučuje prerađeni klasičan, koja kombinacija u istoj toj sumi, moram reći da i pored čitanja foruma nemam skoro nikakvo znanje o dodatnoj opremi i na šta paziti pri kupovini klasičnog bicikla.

Takođe znam skepsu mnogih prema e biciklima, tako da mi nije želja da pokrećem neku raspravu oko toga, nego samo da nađem najbolje rešenje, a verujem da će i drugima pomoći.

 

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Posted 11 May 2022 - 01:06 AM

Da li ste razmisljali o elektricnom skuteru, relativno je jeftin (oko 700e) i ima jeftine rezervne delove i baterije, moze da se kupi na rate. Samo baterija za elektricni bicikl je od 300e pa na vise ako je nadjete...

 


  • 0

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 11 May 2022 - 02:36 AM

Da li ste razmisljali o elektricnom skuteru, relativno je jeftin (oko 700e) i ima jeftine rezervne delove i baterije, moze da se kupi na rate. Samo baterija za elektricni bicikl je od 300e pa na vise ako je nadjete...

Kad ih vidim u papučama na dva točka, muka mi pripadne...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#4 Bricktop

Bricktop
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 May 2022 - 02:42 PM

Da li ste razmisljali o elektricnom skuteru, relativno je jeftin (oko 700e) i ima jeftine rezervne delove i baterije, moze da se kupi na rate. Samo baterija za elektricni bicikl je od 300e pa na vise ako je nadjete...

 

Nisam, jer je poenta na biciklu koji mi svakako treba i želim da ga koristim, a elektrifikacija bi služila povremeno zbog stvari koje sam napomenuo u prvom postu.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users