Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine bicikle XL


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 09 May 2022 - 10:47 AM

Drugari,

 

 

Treba mi preporuka Vas koji volite duze etape, sta je danas best buy na oglasima.

 

 

Zaleteo sam se za mtb ali ne mogu da nadjem neki gde ima na prednjem pogonu 40+zubca.

 

 

Ipak, na preporuku jednog clana i zahvalan sam mu na tome, usmerio me na turing i po meni su oni bas za to sto trazim ali eto, trazim i vasa misljenja.

 

 

Budzet mi je maks 80000 dinara koliko mogu da izdvojim, naravno za polovan bajs. Deore XT oprema dolazi u obzir ili za klasu vise ako ima, ako ne onda nista. Ako ima nesto ispod tog budzeta a da je kvalitetno, jos bolje.

 

Teren po kojem se krecem:

 

Brdske etape na asfaltu gde na nekim delovima ima dosta rupa i neravnina sto bi drumasa unistilo, retko bas vozim offroad ali svakako ako bas idem na offroad, imam alat da kuci brzinski zamenim spoljnu gumu.

 

Uglavnom, da ga ne tupim.

 

Treba mi bajs koji ce da me izvuce iz bilo koji uspon  i koji ce mi na ravnom dati sto vecu brzinu.

 

Trenutno imam 26 inca 3x10 i maks mi je na ravnom 38 da peglam po super asfaltu ali 32 mi je neki prosek. Zelim da to povecam jer znam da imam snagu za to.

 

 

Trazim MTB, TREKING ili neki hibrid, XL velicina rama, 28 ili 29 inca tocak.   Samo prednji amoritezer. XT oprema ili vise (ako ima za taj novac)

 

 

Tako da, udrite sa predlozima.

 

 


  • 0

#2 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 09 May 2022 - 01:26 PM

Moze tema lock. Uzeo CUBE.  L velicina ali pase mi visina.


  • 0

#3 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2022 - 06:21 PM

Jel si vozio nekad drumaša?


  • 0

#4 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 09 May 2022 - 07:49 PM

Jesam. Dao mi drug da probam i nije mi ič odgovaralo.
Volim da gledam Tour the France ali ne volim drumaše nešto.
  • 0

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 May 2022 - 07:52 PM

Polako. Teraćeš ti taj tvoj bajs po asfaltu jedno desetak godina, pa ćeš preći na uske i ćelave gume, i na kraju na drumski bicikl, shvateći da si zapravo to trebao uraditi pre 10 godina.

U zdravlje da te služi bajk.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#6 MilanForesr

MilanForesr
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts

Postavljeno 09 May 2022 - 08:06 PM

Hvala drug! Inače bajs dolazi sa orginalnim gumama pa ću već probati i sredu bajs na neku turu od 20 km. Ako mi se ne svidjaju, odmah ću uzeti ono što sam nsumio već.

Neću ni za 10 godina Drumaš mi uopšte ne odgovara.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika