Jump to content


Fotografije

Bike za grad do 350-400e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 09 April 2022 - 03:44 PM

Hajde prvo da navedem one osnovne podatke:

 

1. Visok sam oko 180, težak oko 80kg.

 

2. Namena: Vožnja po gradu, do škole, teretane i po nekad voznja van grada (retko). Novi Sad, poprilično ravan teren, makar u gradu, 100% vremena po asfaltu.

 

3. Kakav tip bicikla želim: do sada sam gledao/tražio neki fixie/single speed ili drumski bicikl, uvek su me odbijali klasični city bajkovi, radije bih kupio nešto sportskije.

 

4. Budžet kao iz naslova do 350 - 400e, naravno može i jeftinije ako ima nešto pristojno.

 

Tražim polovni bicikl, jer za ove pare od novih biciklova nema ništa normalno, pratim oglase već neko vreme, ali ne nalazim ništa zanimljivo (možda samo ne znam da gledam)

 

Nisam nikad vozio fixie, ali mi ta cela kultura deluje zanimljivo, staviću par slika šta bih voleo da kupim/nadjem.

 

Ako neko ima neki predlog sa oglasa, ili savet sta da gledam da nadjem što kvalitetniji bicikl u ovom budžetu bio bih veoma zahvalan. Takodje ako neko ima predlog za neki drugi tip bicikla koji mi je možda promakao, sličnih karakteristika slobodno neka napiše, otvoren sam za sve predloge.

Hvala unapred!   n2:redbull

Attached Thumbnails

  • Screenshot_2.png
  • Screenshot_4.png
  • Screenshot_5.png

  • 0

#2 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 10:26 AM

Zanima me ako nije tajna gde je @bikegremlin kupio ovog scotta i koliko je kostao? Gde bih ja mogao da nadjem nesto slično ?

https://www.youtube....l=BikeGremlinRS


  • 0

#3 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2022 - 05:05 PM

Neću da budem brzoplet, ali ovo mi se čini kao zicer za tebe. Možda će ti trebati malo bolje sedište i gripovi, ali taman je cena ispod tvog budžeta za malo ulaganja i opet ti ostane za kacigu, rukavice i ostale sitnice.

https://www.2bike.rs...ie#.YlMOGlOxVPw
  • 0
The sea, the sea

#4 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 07:04 PM

Neću da budem brzoplet, ali ovo mi se čini kao zicer za tebe. Možda će ti trebati malo bolje sedište i gripovi, ali taman je cena ispod tvog budžeta za malo ulaganja i opet ti ostane za kacigu, rukavice i ostale sitnice.

https://www.2bike.rs...ie#.YlMOGlOxVPw

Video sam taj bajs, sta mislim o toj veličini rama, da li bi to odgovaralo nekom od 180cm. Ali sa druge strane sam citao po redditu i tako da je taj purefix bezveze marka sto sastavlja te jeftine fixie bajkove, ima par takvih firmi i samo takvi bajsovi i jesu dostupni kod nas obicno iz nemacke, neki fixie inc, pure cycle, big shot. Pratim malo na youtube nekog lika Zach Gallardo, prica o tim jeftnijim fixijima i teško mi je posle videa gde covek kaze da je nesto loše da odem i kupim baš to. Zanimljivo mi delije neki ovakav bajs kao sto je kupio bikegremlin (ne znam kako se zove čovek po imenu) neki malo stariji road bike prepravljen u singlespeed, nista posebno ali opet ne loše, samo ne znam gde tako nešto naći.


  • 0

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 09:12 PM

Ako smem da se umešam... Kakav crni fixie? Ti bicikli tipa singlespeed i fixie su stvar pomodarstva od koje su hipsteri napravili hit. Kažu najbolje jedna brzina jer je to najjednostavnije... Pa nije ni bicikl sa više brzina kvantna fizika.

Jedina prednost tih bicikala je to što zbog manje komponenata imaju i manju težinu pa su zgodni da se nose uz i niz stepenice i dobar je to bajk za od tačke A do tačke B po ravnom. Međutim, takav bicikl možeš kad sakupiš malo iskustva oko mehanike i sam vrlo jeftino da sklopiš pa da ti to bude neki bajk broj 2 za zabavu ali nikako jedini i prioritetni bicikl.

Ne kažem da bajk mora da ima 30 brzina, ali bilo bi najbolje da baciš oko na neki hibrid ili fitness bicikl koji ima bar 2x8,9,10 ili 11 brzina jer postojanje raznovrsnih prenosa otvara mogućnosti vožnje na najraznovrsnijim terenima. Primera radi, iznad Novog Sada imaš prelepu Frušku Goru na kojoj su pretprošle godine renovirali asfalt i trenutno je to jedan pravi biciklistički raj. Greota je ne otići tamo biciklom i provozati jer je relativno blizu, a ako kreneš tim fiksijem nećeš uzbrdo daleko stići.

Za početak uzmi normalan bicikl sa više brzina, kasnije ćeš se mlatiti sa fixijem i single speed-ovima.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#6 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2022 - 09:29 PM

Na tu temu, pomodarstvo ili ne, u ravničarskim krajevima po celom svetu sam viđao dosta ljudi koji voze fixie/singlespeed, a i kod nas se pony i adriatic vozio onoliko, po Vojvodini i dalje ljudi teraju jednobrzince... Ko voli nek' izvoli.
  • 2
The sea, the sea

#7 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2022 - 10:26 PM

Joj onaj novi asfalt gore na Fruškoj ko da nije novi, bruka, to sve grbavo i trese bicikl a tek što je postavljeno. Bolje da nisu ni radili nego tako, ne znam koliko su se nakrali i koja je debljina možda tek toliko da ne izraste trava kroz njega. Ili nisu čuli za valjak.. ne znam.


  • 0

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 April 2022 - 03:59 AM

Jeste, voze se ti fiksiji i dalje po gradovima,ali na njima uglavnom piče studenti u farmerkama i živopisnim jaknama. Meni to deluje daleko od strastvenog bicikliste. Jednostavno, ima mnogo boljih izbora za te novce.


@Gadjan,


Ne znam jel mislimo na istu deonicu puta, ja mislim na onaj deo kad iz pravca Karlovaca ideš na Banstol pa skreneš desno i ceo taj put koji vodi do ukrštanja sa glavnim putem za Rumu,pa onda prodžiš pravo do Zmajevca i dalje. Tu na skretanju za spust na Rakovac su napravili i jedno odmorište, vidikovac za bicikliste sa klupama i stolovima i prelep pogled niz Frušku Goru....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2022 - 07:29 AM

koja je debljina možda tek toliko da ne izraste trava kroz njega.


^_^

https://www.2bike.rs...em#.YlPYPFOxVPw

https://www.2bike.rs...rr#.YlPYNlOxVPw
  • 0
The sea, the sea

#10 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2022 - 09:28 AM

Mislim na najnoviji, ovde često pominjan asfalt u zadnje vreme, na prevoju, od Zmajevca do Iriškog.


  • 0

#11 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 April 2022 - 09:31 AM

Vidim da se jedan deo ne slaže sa ovim single speed biciklama, što je i ok shvatam pa me zanima sta mislite da li može da se nadje dobar polovan road/ hybrid road bike u tom cenovnom rangu do 400e?


  • 0

#12 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2022 - 09:40 AM

https://www.2bike.rs...rr#.YlP3VVOxVPw
  • 0
The sea, the sea

#13 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2022 - 09:45 AM

Meni to deluje daleko od strastvenog bicikliste.


I meni... Neki ljudi bi samo da se kotrljaju. Neki gledaju druge šta voze pa bi i oni tako, a tu spadamo više mi strastveni nego ljudi po Holandiji koji voze jednobrzince u šarenim jaknama i postavljaju trendove nama kojima uvek treba neki trend da pratimo.
  • 2
The sea, the sea

#14 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 11 April 2022 - 11:11 AM

Ja bih isto rekao da se dobro razmotri ideja fixie/singlespeed bicikla, bez obzira što je Novi Sad u suštini ravan. Evo ja imam primer kolege na poslu, prelep neki fixie, onako retro, čak ima i neke duboke bele točkove, vrlo interesantno izgleda. I sad on živi na Novom Beogradu, firma je na Dorćolu, tehnički gledano jedini iole uspon je Brankov most koji stvarno nije strašno. Ali ne lezi vraže - Vesić odluči da pravi svoje linijske parkove i raskopa kej između Beton hale i SRC 25. maj te više nema biciklističke staze i jedina opcija je ili put oko Donjeg Kalemegdana, gde voze kamioni za luku, pa nije uvek baš najzgodnije, ili penjanje uz Pop-Lukinu i preko Kalemegdana u Tadeuša Košćuška. I on sad ne dolazi biciklom na posao dok Vesić ne završi s radovima jer mu prosto nije praktično ni sa bezbedonosne ni sa strane gde mora da se penje dobro uzbrdo a nema brzine. 

 

U tom smislu moja preporuka je uzeti nešto s brzinama bez obzira što je u načelu namenjen za ravnicu. A glede Holanđana ja sam se jednom prilikom kad sam bio tamo pre sad već 10ak godina iznenadio kakve bicikle oni voze, ali sam se još više iznenadio što su ti bicikli uglavnom po 1000+ eur. U suštini ovo https://youtu.be/aESqrP3hfi8

 

S tim da je tu razlika da oni svi to koriste zaista samo i isključivo kao prevozno sredstvo a ne toliko za bilo kakve sportske aktivnosti, kod nas je primena bicikala, pogotovu u Beogradu, uglavnom potpuno suprotna. 


  • 1

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 April 2022 - 11:16 AM

U praksi, za NS bicikl sa jednom brzinom (bilo da je fixie, ili "samo" "običan" signle-speed) radi posao.

 

Lično više volim bajs sa brzinama jer obično ne vozim samo po gradu i samo po ravnom, ali jedna brzina ima i prednosti.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 11 April 2022 - 04:08 PM

Sta mislite o ovom bajku:

https://www.kupujemprodajem.com/bicikli/drumski-trkacki/lapierre-3x9-tiagra/oglas/134428162?filter_id=1456700113

vidim da ga vec dosta ljudi prati na kp, ne znam da li to mora automatski da znaci da je dobra kupovina


  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 April 2022 - 07:32 PM

Ne znači, nego znači da nam je takva kupovna moć u ovoj zemlji, i da ti što prate čekaju i nadaju se da spusti recimo bar na 200 ili još bolje da pokloni džabe.


  • 1

#18 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 April 2022 - 09:08 PM

Sta mislite o ovom bajku:
https://www.kupujemprodajem.com/bicikli/drumski-trkacki/lapierre-3x9-tiagra/oglas/134428162?filter_id=1456700113
vidim da ga vec dosta ljudi prati na kp, ne znam da li to mora automatski da znaci da je dobra kupovina



Ako ram nema većih ogrebotina, oštećenja ili još gore udubljenja na cevima, i ako je mehanički u dobrom stanju, to je odlična kupovina. S tim da ako biraš bajs prevashodno za grad, gde ćeš možda skretati i na ispucale bici staze, na ulice lošijeg kvaliteta i gde ćeš često prelaziti preko oborenih ivičnjaka, bolje da gledaš drumaša koji može da primi deblje gume, ili hibrid/fitness bicikl.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#19 nadal

nadal
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 12 April 2022 - 06:18 AM

odlicno izgleda za te pare, malo ofucano stanje ali solidan model


  • 0

#20 1Mare

1Mare
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 12 April 2022 - 02:24 PM

Hvala na svim odogovorima, ipak cu traziti neki bicikl sa brzinama, ili road ili hibrid zavisi sta bude na oglasima. Zanima me još jedna stvar, kakva iskustva imate sa kupovinom bicikala na buljim / najlon pijacama, ima li smisla ići gledati, može li se dobiti bolji deal nego na oglasima?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika