Jump to content


Fotografije

Iskustva sa Darko013 (Pančevo)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Ciklotron9

Ciklotron9
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 24 March 2022 - 05:36 AM

Pozdrav narode! Isčitao sam sve moguće teme na forumu, hvala svima na sadržaju. 

U potrazi sam za polovnim biciklom i jasno mi je da je jedan od najboljih prodavaca Fahrrad iz Novog Sada ali jednostavno nema ni jedan bajs trenutno koji mi se svidja.Video sam kod prodavca, Darko013 iz Panceva 2 bicikla koji mi se svidjaju (bukvalno samo ta dva sa svih oglasa i to kod jednog prodavca). Našao sam temu iz 2017 godine gde se 60% žali na momka, 40% hvali. 

Da li je neko ima iskustva sa ovim prodavcem u medjuvremenu? 

P.S. Potpuno mi je jasno da čovek prodaje polovne bajseve i da verovatno ima nekih sitnih nedostataka (tj.bilo bi super ako su samo sitni). Primetio sam da mnogo ljudi očekuje nov profi bajs za 200-250 evra i da ne kapiraju da NOV NOV NOV prodavci koriste jedino u svrhu marketinga i privlačenja paznje. 


  • 0

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1362 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2022 - 04:01 PM

Korektan prodavac, lako se dogovara sa njim, pošten lik, predusretljiv, ja sam imao pozitivno iskustvo. Baš kao što si rekao, čovek prodaje polovne bajseve, nema vremena da se bavi sitnicama i lickanjem, tako da treba obratiti pažnju na detalje, ako su ti bitni.
  • 2
The sea, the sea

#3 Ciklotron9

Ciklotron9
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 14 April 2022 - 08:31 PM

Evo posto sam sam postavio ovo pitanje ovde i na kraju kupio bicikl od korisnika Darko013 bio bi red da podelim svoje iskustvo sa ovim prodavcem. 

Naime od konkretnog prodavca mi se svideo bicikl Batavus Atmos 4.1, 61cm 1x8, vizuelno jako lep, belo-crne boje. 
Za koknretan bicikl sam se odlucio iz razloga sto je po mom shvatanju bicikl jako prost ... Kruta vila napred (karbon), nema amortizere, ima v-brake kocnice, 1x8 uglavnom po mom shvatanju bicikla, jako prosta masina za odrzavanje. 

Inicijalno sam kontaktirao Darka i razmenio sam nekoliko poruka sa njim. U prvi mah covek mi je dao osnovne informacije i ljubazno odgovorio na moja pitanja. 
Posle nekoliko dana zamolio sam Darka za dodatne slike. Ljubazno mi je poslao 15-20 slika, gde je bicikl slikan iz svih mogucih uglova. 
Narucio sam bicikl "na rec" i bez gledanja bicikla uzivo sto je samo po sebi jako rizicno. Zamolio sam ga da bicikl upakuje sto bolje zbog kurira. 
Bicikl je poslat odmah sutradan i kada je stigao ... bukvalno sam 10-15 minuta potrosio da skinem, foliju i traku sa kojima je bicikl bio zasticen. 

Bicikl je vizuelno odgovarao slikama sa oglasa, sve je bilo kako je Darko rekao u porukama. 
Sa jedne strane bicikl je malo ogreban (nista strasno nekad je neko pao na tu stranu) to je "zatackano bojom" sto svakako nije nikakva mana i nije nesto sto bi zamerio jer svakako je bicikl polovan. Medjutim video sam da nedostaju pedale. Kontaktirao sam Darka i covek mi se ljubazno izvinio sto je slucajno zaboravio da ih posalje i rekao da ce ih poslati. Pedale su stigle posle 2 dana. 

Zakljucak: Sve u svemu jako pozitivno iskustvo sa prodavcem Darko013. Bicikl sam do sada vozio 2 puta (jbg. nema se vremena) i bicikl je odlican i nisam zazalio zbog saradnje sa ovim clanom. Tako da preporuka sa moje strane za ovog clana. 


  • 3

#4 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 03 August 2022 - 05:48 PM

Darko013 prodaje drumase kao sa trake. Dao sam mu pozitivnu ocenu na Cikloberzi i on je meni. Dao sam je cak i kad sam video da bajs ima velike osmice. Iako je rekao da je to od transporta to kod mene ne pije vodu, ali to su sitna ulaganja tipa 20-25e za centiranja, stelovanja.

Darko je vrlo ljubazan i komunikativan. Ja sam bajs narucio za bukvalno 30 sekundi. Kod njega valja gledati ponude jer npr za 399e mozete kupiti za 2 dana dosta bolji bajs. Cene su my dosta korektne i po meni - nize od konkurencije.

Darko detaljno cisti kasetu, lanac, lancanike (dolazi sve nepodmazano) kao iz fabrike. U mom slucaju mali problem osim centriranja bio je i nenormalna kolicina masti na zadnjem bandasu. Ne znam da li je to od odmascivanja pa padalo na tocak ili neceg drugog uglavnom ribao sam svime i svacime.

Opet ovo ne smatram nekim minusom. Ono sto vidis na slici to i dobijes. Recimo primetio sam da fali cep na dropovima, naknadno je ugradio 2 ista. Nisu bile pedale, trazio sam neke obicne reda radi dok ne skinem moje i poslao je, iako ih nisam ji koristio.

Sve u svemu dobar odnos dobijeno - ulozeno. Ja nisam video jeftinijeg prodavca drumasa. Ko malo priceka moze da ubode nove grupe sa npr Bianchijem. Nikad ne znas sta ce sutra postaviti u oglase. Ima jako dobrih bicikala u rangu 400-500e a ja jakooooo dugo pratim njegove oglase.

Mislim da se covek ne bakce sitnicama, ali prodaje izuzetno ocuvane bicikle. Ne znam odakle ih uvozi, ali ima modela koji su do pre par godina bili novi 1000-2000e gledajuci online cene.

Sve sto zatrazite on ce odraditi. Naravno najbitniji je ram. A tu greske nema ako su slike visoke rezolucije.

Nisam skontao zasto su neki oglasi u slikama visoke rezolucije dok su neki u nizim. Ja sam zadovoljan kupovinom. Bicikl je korektno upakovan. Bitni delovi su zasticeni.

U principu lik je tu za pomoc i savete. Znam da bajseve prodaje kao alva i da pola nije probao ali sve preporuke. Da sam sacekao 3 dana uzeo bih jos bolji bajs i jacu grupu po istoj ceni, ali sam prezadovoljan i ovim.

Kao sto sam mu dao u oceni kazem i ovde : sto sam video na slikama to sam i dobio. A sitna ulaganja su svuda ocekivana. Sve bitno je bilo sasvim OK.
  • 2

#5 djole777

djole777
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 28 June 2023 - 10:38 AM

Kupio sam odličan bicikl kod njega, brzo i lako smo se dogovorili.

 

Bicikl koji sam ja kupio se oglašavao kao nov, ok svima je jasno da nije nov :). Dobro je očišćen i premazan nekom masnom materijom pa sija bolje nego nov. Kod mene je ta mast pala na diskove pa napravila problem, zadnja kočnica nije kočila, napre je disk malo više kačio, ....

 

Nakon što sam mu(Darku) poslao primedbu sa sve video dokazima, pristao je da snosi troškove opravke, sve pohvale.

Bicikl koji sam preuzeo nije bio kao sa slike, sedište je bilo drugačije, nije imao nosač za bidon, sitnice...

 

Od mene je dobio neutralnu ocenu, zbog ovog gore navedenog. A onda poruka na viber, mogao si da me ne oceniš..., nek ide ocena tebi na dušu, .... n2:w96


  • 0

#6 djole777

djole777
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 07 July 2023 - 08:16 AM

I nakon mesec dana čovek odgovara na ocenu sa neistinama kako bi se oprao.

Ko mi je kriv što verujem ljudima sa 100% pozitivnih ocena.

 

 

 

 

 

 


  • 0

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 July 2023 - 10:09 PM

Našminkao bajs za preprodaju pa ako prođe, prođe. Ko zna koliko puta je prošlo ali sada nije a od tebe dobija "sve pohvale". Šta si očekivao? 


  • 0
.

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 July 2023 - 07:10 AM

Kupio sam davno jedan bicikl za ćaleta kod njega, ima jedno 8 godina sigurno. Stari ga i dan danas vozi.

Otišli, videli, probali, pare na Sunce i odvezli bajs kući.

Piše se ovda da čovek šminka bicikle za prodaju. Ja ne znam kako se to i kojom šminkom šminkaju bicikli, znam samo da ih uglavnom opere i očisti pre nego što ih slika. Meni je to samo plus da prilikom prodaje dobijem čist bicikl, da ne moram da se cimam oko toga.

Čovek godinama prodaje raznorazne bicikle koji se kod njega uglavnom mogu uzeti za dobrano nižu cenu u odnosu na to kako im se kreće cena na tržištu polovnih bicikala u Evropi. Da,bicikli su verovatno sumnjivog porekla a koji pa nisu kod naših preprodavaca?

Ja bih zamerio svakom prodavcu koji napiše u oglasu da je nešto novo, jer ako nije i nema dokaz za to a tako je napisao, to direktno vodi u namernu obmanu kupca i trebalo bi da se tretira kao prekršajno delo kažnjivo zakonom.

Za sve drugo ne vidim u čemu je problem. Bidoni, nosači vidona, svetlo, zvonce pa čak i pedale spadaju u dodatnu opremu koja se skoro nikad ne prodaje sa biciklom. Ako ti neko to pokloni - super. Ako ne, nema poente plakati oko toga.

Bicikl se kupuje lično, poput auta ili motora. Kad nešto stigne a nije skroz isto kao na slikama problem može biti i do slika i njihovog kvaliteta. Baš zato da bi se to izbeglo treba praktikovati kupovinu na mestu po principu viđeno-kupljeno.

I naravno jedne jako bitne činjenice moramo svi biti svesni. Sa svih tih oglasa kupujete polovnu stvar. Ako vi zaista poverujete da je nešto novo a 3 puta jeftinije nego u prodavnici zapravo vi ste u zabludi a ne prodavac.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 July 2023 - 08:14 AM


Piše se ovda da čovek šminka bicikle za prodaju. Ja ne znam kako se to i kojom šminkom šminkaju bicikli, 

 

Istom ili sličnom kojom preprodavci šminkaju kola za prodaju. Sijaju se bolje nego nova a kada ih opereš 3-4 puta "sijaju" se kao da su duplo starija nego što jesu. 


  • 0
.

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 July 2023 - 09:20 AM

... I naravno jedne jako bitne činjenice moramo svi biti svesni. Sa svih tih oglasa kupujete polovnu stvar. Ako vi zaista poverujete da je nešto novo a 3 puta jeftinije nego u prodavnici zapravo vi ste u zabludi a ne prodavac.

slozicu se sa ovim ako se ti slozis da je prodavac, ako napise da je novo, a nije novo, lažov !


  • 0

#11 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 July 2023 - 09:34 AM

Već sam je složio sa time i po meni tako nešto treba sankcionisati.

Isto tako kupac treba da upotrebi zdrav razum i da logikom ne tako teško dođe do zaključka da nešto što 3 puta manje košta nego kad je bilo novo, ne može biti novo iako prodavac tako navodi.

Na kraju se sve svede na to ja mu verovao a on me zeznuo. Pošto je u našoj zemlji primena zakona misaona imenica, ko ti je kriv što si lakoveran?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#12 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 08 July 2023 - 09:51 AM

Meni je samo čudno bilo na cikloberzi bilo na kupujemprodajem kad neko ima 100% pozitivnih ocena, koliko sam shvatio postoje fore da se nekako obrišu negativne ocene (na kupujemprodajem), nisam ulazio u problematiku. Jer je moja logika prosto 100 ljudi, 100 ćudi, sve i da je prodavac najbolji čovek na svetu deluje mi da će se sigurno naći neki "nadžak" kupac kome se nešto neće svideti. U tom smislu meni deluje mnogo logičnije da dobar prodavac ima 90+% pozitivnih ocena, 100% mi prosto budi sumnju.

A što se toga tiče da je bicikl "nov" slažem se da je to donekle i obmana i lakovernost kupca, može da se stavi "kao nov" ili tako nekako. Ako piše nov moja logika bi bila da je neko kupio bicikl u radnji, sutradan se nešto povredio da ne može da ga vozi, prodaje ga jer mu više ne treba i to je to, to je nov bicikl. S druge strane i kupac mora da gleda stvari realno - ako je bicikl upola cene u odnosu na isti takav u radnji nešto tu mora da ne štima, ili poreklo, ili stanje ili kombinacija tih faktora. Meni je recimo interesantno da vidjam po oglasima gomilu bicikala koji su bukvalno novi - vidi se fabrička mast, iglice na gumama, nevoženi, modeli za aktuelnu sezonu upola cene ali negde po ramu ili viljušci malo zagrebani i piše da je od transporta. Jasno je da je poreklo u najmanju ruku diskutabilno jedino što ja mogu da pretpostavim da ih tako malo "čvaknu" kako bi carinik mogao da ima opravdanje da se radi o polovnom biciklu...
  • 0

#13 bicyclesales

bicyclesales
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 06:38 PM

Pozdrav svima, moja iskustva u trgovini sa Darkom su odlična. Nemam zamerki. Sve sto smo dogovorili to je i ispunjeno.pošto nismo blizu,poslao ga je brzom poštom. ponudio mi je da ukoliko mi bicikl ne odgovara da mogu da ga vratim i da ce mi biti vraćen novac. Tu me je kupio i sigurno cemo još trgovati. pošto mi se to do sada nikada nije desilo,a dugo trgujem preko interneta. Bicikl je odličan stigao, čak lepši uživo nego na slikama. Ne branim ga ali Koliko vidim (djole777) je bio lično kod Darka da vidi i kupi bicikl, ne razumem sada zasto se žali i blati prodavca. Bio si, video, probao, kupio i posle se žališ na neke mane. Koliko sam pročitao, on ti je ponudio i da vratiš bicikl i da ti novac bude vraćen, a ti si mu tražio da plati servis, na koji je on i pristao iz gore napisanog. Mislim da ovde nema više šta da se kaze. Očigledno se radi na tome da se prodavcu nanese šteta, iako je ispao skroz fer iz cele ove priče
  • 2

#14 Ciklotron9

Ciklotron9
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 07 October 2023 - 09:05 PM

Evo prodje skoro godina pa bi bilo lepo da se doda sta sam na kraju kupio na 100% nevidjeno od ovog prodavca. 
Ja sam iskreno prezadovoljan bajsom koji sam kupio od Darka, druga sezona bez ikakvih problema. Mozda sam imao srece, mozda jer vodim racuna o bajsu stvarno veoma sam zadovoljan, jedna od boljih kupovina u zadnje vreme. 

Imao sam priliku da vozim 7-8 bajseva koji nisu moji, iskreno uboo sam bajs koji mi bas odgovara.
Dakle pozitivno iskustvo sa ovim prodavcem sa moje strane. 

Kada sam vec pokrenuo temu da odgovorim kakvo je finanlno iskustvo. 
Svakako otvorite oci, ipak su polovne stvari u pitanju ... isto kao i sa automobilima ... NOV NOV NOV - 2002 godiste/450.000 kilometara.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika