Jump to content


Photo

Thread hijacking


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 19 March 2022 - 08:35 AM



Ne znam što si toliko zabrinut za pronalaženje bilo čega na forumu. Ukucaš u search reči koji ti trebaju i izađu ti sve teme koje imaju veze sa tim. Neke od tih reči su u neodgovarajućim temama, ali može se naći skoro sve što nekoga zanima.

Na kraju krajeva, kao što rekoh kontaktiraj administratora pa nek počisti tvoje teme od suvišnih postova. Na kraju ćeš pisati sam sa sobom. :)


Zanimljivo. Dođeš, apsolutno te ne zanima šta je do tada napisano u temi niti je bitan naslov teme, napišeš šta ti je volja i sve je ok. Ako te neko opomene, ma šta nas briga za pravila imaš ovo (search) pa se služi. Probaj takav način pisanja na stranim forumima (mtbnews.de ili na rehnrad.de ili mtbr ili bilo koji drugi forum) da vidiš koliko ćeš brzo dobiti hijack thread opomenu (i brisanje postova).

https://www.urbandic...hread Hijacking

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 19 March 2022 - 10:26 AM

Prvo, nemam vremena, volje a ni živaca da budem aktivan član 7 različitih foruma koje se bave jednom istom temom samo na različitim jezicima.

Drugo, probaj ti na tim tvojim forumima da napraviš temu za koju ćeš da postaviš naziv teme na srpskom jeziku pa da vidiš kako ćeš se provesti. Naš jezik je dovoljno bogat i kompleksan, šta više daleko kompleksniji od engleskog da bismo ga skrnavili time što nas mrzi da pronađemo reči istog značenja na našem maternjem jeziku.

Treće, pošto vidim da si se tako uzbudio što ljudi u temi vezanoj za mtb ramove pominju i mtb prenose (prirodna lančana reakcija i razvoj diskusije), pokušaću da se, što je više moguće klonim tvojih tema, da ostanu kakve želiš da budu.


Pozdrav i svako dobro. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 19 March 2022 - 11:41 AM



Prvo, nemam vremena, volje a ni živaca da budem aktivan član 7 različitih foruma koje se bave jednom istom temom samo na različitim jezicima.

Drugo, probaj ti na tim tvojim forumima da napraviš temu za koju ćeš da postaviš naziv teme na srpskom jeziku pa da vidiš kako ćeš se provesti. Naš jezik je dovoljno bogat i kompleksan, šta više daleko kompleksniji od engleskog da bismo ga skrnavili time što nas mrzi da pronađemo reči istog značenja na našem maternjem jeziku.

Treće, pošto vidim da si se tako uzbudio što ljudi u temi vezanoj za mtb ramove pominju i mtb prenose (prirodna lančana reakcija i razvoj diskusije), pokušaću da se, što je više moguće klonim tvojih tema, da ostanu kakve želiš da budu.


Pozdrav i svako dobro. :)


Pošto si ovo preveo u privatno.
Kada se uključiš u nečiji razgovor onda je prirodno da se držiš teme o kojoj se razgovor vodi. Ne, meni se sviđa da o ovome pričam/pišem a vi to shvatite kao prirodnu nadgradnju vaše diskusije. Jako sebično ponašanje.

Ovde nema mondernisanja jer to radi jedan čovek (bilo ih je ranije više, kao i aktivnih članova) i jednostavno nema vremena da se bavi kupusom od tema. Ovde nema aktivnog modernisanja tako da je na članovima da sami sebi moderninišu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 19 March 2022 - 12:06 PM

Da podelim iskustvo & mišljenje sa ciljem unapređenja. Ponavljam - moje mišljenje i viđenje, ne tvrdim da je tako.

 

Besmisleno je nastavljati se. Ako postoji problem, ima dugme za prijavu moderatoru i koliko vidim, Ciklo drži još uvek sve pod kontrolom u suštini.

Nebitno ko je kriv, ko je prvi počeo, ne treba se nastavljati. Time se samo pogoršava situacija.

 

Po meni je dobro kad ima više slobode, nismo roboti. Koja je prava granica? To je dosta subjektivno. Po meni nije bilo strašno odlaženje sa teme - jer su to povezane stvari.

Da li bi bilo bolje da je odvojeno u startu u posebnu temu? Verovatno. To još uvek može da se uradi - kome god da je zasmetalo je mogao prvi odgovor napraviti u novoj temi odgovarajućeg naslova.

 

Na sajtu i svom YouTube kanalu upućujem ljude na ovaj forum za sva pitanja, jer mislim da je bolje čuti više različitih mišljenja i zbog toga što i sam nekada pogrešim, a ovde svakako ima ko da me ispravi.

Ono što sam čuo već dosta puta je da se ljudi žale kako ovde bude više svađe i prepucavanja nego korisnih saveta i da ne dobiju potreban odgovor, pa izbegavaju forum.

Ne bih ovo navodio da nisam čuo već dosta puta, previše često. Lično i dalje mislim da je ovo najbolje mesto za biciklizam na našem govornom području.

Mene je to, kad sam prvi put čuo, nateralo da se zamislim i potrudim da tome ne "doprinosim" koliko god je moguće.

Forum je onakav kakvim ga svi mi napravimo. Treba ga čuvati i unapređivati.

 

 


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 19 March 2022 - 01:56 PM

Razumem šta kažeš i ja sam za slobodu (i pored imena korisnika ima ignore). Jeste sve povezano jer je biciklistički forum i većinom (90%) se bavi biciklizmom. Isto tako jedna grupa delova na bicikli je povezana (direktno ili indirektno) sa drugom grupom. Ali opet imaju grupe pa onda pod grupe pa onda teme. I jako je poželjno da u temama piše ono o čemu se tema bavi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users