Jump to content


Fotografije

Hybrid, Trekking do 600 eura


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 NikolaB38

NikolaB38
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 04:42 PM

Zdravo drugari, evo posle zilion godina konačno je stigao red i na mene da kupim novi bajs. Visok sam 185cm i imam 93kg.Trebao bi mi neki hybrid ili trekking za par puta nedeljno po 50km po asfaltu. Budžet je 600 eura, plus minus 50 eura, za novi bicikl.
U napred sam zahvalan na bilo kakvoj pomoći!!!
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 14 March 2022 - 09:10 PM

Ош бицикл са равним или онај криви волан као на ТурДФрнс?


  • 1

#3 NikolaB38

NikolaB38
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 05:53 AM

Ravan volan, hvala.
  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 03:15 PM

(link)


  • 1

#5 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 07:05 PM

NikolaB38- Znas kakav trekking mozes da kupis na cikloberzi za do 600 E -Avion,a ne bicikl  :grin:   Odaberi filter - 3x10 brzina,velicinu koja ti odgovara, stanje novo (iako nije novo ali verovatno nema ogrebotine)  za te novce najmanji kvalitet sto mozes da uzmes je Deore,ali i XT kvalitet. Pa i led svetla sa HUB dinamom,to je ipak vrlo vazno , nemas dodatna ulaganja i miran si,mozes bicikl i danju da vozis sa svetlima,sto se odrazava ipak na sigurnost. Ne znam,razmisli,ali ja gore pomenuto ne bih uzeo ni da je 400E a ne jos  500E.


  • 0

#6 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 07:41 PM

Uradi sve ovo iznad što ti je Mirek napisao, samo sve kontra od toga. :)

Na trekingu su dobra jedino ta Led svetla u nabli točka, koja opet ako ne voziš puno noću neće mnogo da ti pomognu a sa druge strane dodaju težinu na točkove, a to je jedna od komponenata za koje želiš da budu što je lakše moguće.

Ako ćeš terati po asfaltu, gledaj da bude nešto sa sportskom geometrijom, da ti telo bude malo pognuto napred, da na bajsu budeš bar malo aeordinamičan, da ne bude težak, nego lagan, agilan i krut. Gume da ne budu deblje od 35mm, pogon bolje 2x nego 3x jer je jednostavniji i lakši. Letećeš po drumu i bićeš zahvalan sebi što si iz izbora izostavio dosadan, mlekadžijski treking bicikl koji danas voze isključivo penzioneri ili ljudi sa zdravstvenim problemima, i to isključivo na struju.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#7 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 924 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 07:51 PM

Bombonica po specifikacijama. Dugo je na oglasima, mislim da ćeš moći da spustiš cenu. Fulcrum točkovi, nema bezpotrebnog (za asfalt) amortizera da ga vučeš sa sobom, odličan prenos 2x11 itd.
Sleduje ti kupovina pedala, svetala, kacige itd.
Naravno, ne znam kakvo je mehaničko stanje bajsa, na slikama i u opisu deluje sve super.
Srećno sa potragom

https://www.2bike.rs...-4#.YjDrgnY8lkw


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 08:15 PM

Nisam siguran da li mu veličina ovog konkretnog bicikla odgovara, ali ovo što si linkovao je tipičan primer jednog jako lepog, kvalitetnog, laganog, dobro uklopljenog hibrid/fitnes bicikla sa odličnom mehanikom i hidraulikom.

Tako nešto gledaj, tipa na primer Merida Speeder, Trek FX, Cannondale Bad Boy, Giant Rapid, itd...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 March 2022 - 08:21 PM

Da ovaj tip bicikla je prečica do drumaša.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 15 March 2022 - 08:36 PM

@NikolaB38   Pogledaj i cene rezervnih delova za 8. brzinske i 11. brzinske komponente (zadnji zupcanici i lanac za 11. brzinske ti dodju oko 10000 dinara. naspram 3500 dinara za 8. brzinske bicikle)


  • 0

#11 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 March 2022 - 11:35 AM

Uradi sve ovo iznad što ti je Mirek napisao, samo sve kontra od toga. :)

 

Ima kod nas poslovica-Lud covek gotova robija.  O:)  

 

 

 mlekadžijski treking bicikl koji danas voze isključivo penzioneri ili ljudi sa zdravstvenim problemima, i to isključivo na struju.

 

Izvini, ali ovo je toliko ocigledno da to samo uobrazeni jadnik koji nema veze sa stvarnim zivotom moze da napise (najblaze receno). Da ja sada ubedjujem neznalicu nemam nameru, tvoje pisanje govori o tvojem mentalnom sklopu.


  • 0

#12 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2022 - 03:20 PM

Izvini, ali ovo je toliko ocigledno da to samo uobrazeni jadnik koji nema veze sa stvarnim zivotom moze da napise (najblaze receno). Da ja sada ubedjujem neznalicu nemam nameru, tvoje pisanje govori o tvojem mentalnom sklopu.



Evo, imaš priliku da objasniš zbog čega bi čovek trebao da kupi treking sa glomaznom amort vilom umesto lakog i okretnog fitnes (ili hibrid) bajka.

Za ono što je pokretač teme naveo ja dajem glas za hibrid bike. Treking je odličan za pijacu i kačenje bisaga.. za rekreativne vožnje od 50-ak km je kita.

E da.. pominjanje nečijeg mentalnog sklopa možemo shvatiti kao razlog za predlog Ciklu da i tebe stavimo bar na jednomesečnu pauzu za početak. Jedno od osnovnih pravila foruma je "zabranjeno je omalovažavanje i vredjanje bilo kog člana foruma". Ako se ne možeš uzdržati od takvih komentara onda ti i nisi za ovu zajednicu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#13 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 16 March 2022 - 04:45 PM

Ne dirajte Mireka. Ja se radujem svakom njegovom postu


  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 March 2022 - 04:59 PM

Takodje, cak mislim da mirek200000 treba da dobije carte blanche na forumu.


  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2022 - 05:05 PM

Takodje, cak mislim da mirek200000 treba da dobije carte blanche na forumu.



Ti si njegov omiljeni član :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 March 2022 - 05:07 PM

Ja imam vise naloga, na koji mene mislis :)


  • 1

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 March 2022 - 05:22 PM

Ja imam vise naloga, na koji mene mislis :)



Ovaj koji i ja vidim. Za ostale ne znam.. on valjda zna :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#18 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 March 2022 - 09:28 PM

I ja. Pogotovo kad mi udeli po neki epitet u samo njemu svojstvenom stilu. Ali ne idem ja sa njim u klinč. Jer ako mu dopustim, odmah će da me spusti
Ne dirajte Mireka. Ja se radujem svakom njegovom postu



I ja. Pogotovo kad mi udeli po neki epitet u samo njemu svojstvenom stilu. Ali ne idem ja sa njim u klinč. Jer ako mu dopustim, odmah će da me spusti na njegov nivo na kojem sam ja izgubljen, onda me totalno razoruža pa sam nahebo. :)

Ovako sa druge strane, dok god on mene čašćava, znaću da je sa mnom sve u redu. Onog momenta kad se prvi put sa njim poistovetim, znaću da sam totalno prso. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#19 NikolaB38

NikolaB38
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 17 March 2022 - 07:12 PM

Hvala vam svima na odvojenom vremenu, uzeću sve savete pa ćemo već nešto smisliti.

Svako dobro!!!!
  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 April 2022 - 05:46 PM

Dusan011 je dao pristojan predlog (spram trenutne ponude).

 

Ko se ne razume, za kupovinu polovnog se usuđujem uputiti samo na Gorana fahrrad-a:

 

 

 

Od novih, ovde sam se trudio objasniti šta gledati i dao par konkretnih preporuka, spram budžeta (uz objašnjenje zašto, pa da ljudi mogu videti slične modele, ako tih konkretnih nema u ponudi):

 

Koji treking bicikl da kupim?

 

 

Nažalost, trenutno (već dve godine, od izbijanja Covida) je ponuda katastrofalna.

Pogledao sam sad online šta se nudi. Dušanov predlog mi deluje kao među najmanje lošim rešenjima. Voleo bih da bajs nema disk kočnice, ali sad je to teško izbeći.

 

 

Ovaj mi deluje OK od polovnih, za ako se vuku stvari (ranac, ili/i bisage) - ima paktreger, blatobrane i dinamo nablu (fenomenalna stvar da se ne misli o rasveti):

 

https://www.2bike.rs...cm#.YkiLNtkmwuU

 

 

Ako treba nešto sportskije (po meni manje praktično, ali ukusi su različiti), onda za sad ostaje taj iz Decathlona što je Dušan preporučio, ili da se čeka povratak na stanje Capriolo Speedster-a:

 

https://www.capriolo...crno-plavo-belo


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika