Jump to content


Fotografije

Pomoc pri odabiru bajsa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 19 February 2022 - 06:40 PM

Zdravo svima i hvala vam unapred na izdvojenom vremenu.

Trazim polovan mountain bike izmedju 200 i 300e, da je spreman za voznju bez ulaganja na pocetku. 
Gledao sam po raznim mestima kako da izaberem velicinu koja bi odgovarala mojoj visini i konstituciji medjutim video sam da nije to bas tako lako i naivno.

Visok sam 188cm, tezak 104kg, siroka ramena, jake noge, aktivan u teretani. Izmerio sam duzinu noge, medjutim ne znam koliko pravilno, iznosi oko 83cm. Merio od pete do prepona tj dela koji bi bio na samom sedistu.

Aluminijumski MTB sa prednjim amortizerima, hidraulicnim diskovima u ocuvanom stanju koliko je moguce za prethodno naveden novac, jer sam realan i znam da nije puno novca za takav bajs. Treba mi za voznju po gradu i povremeno po prirodi. Ne profesionalno vec cisto rekreativno i da izbegnem kupovinu motora zbog zagadjivanja prirode. Inace ja sam iz Nisa i nisam nasao neki bajs u Nisu da mi odgovara, zato trazim pomoc jer nije isto kad se ode licno i kupi, i kada se naruci preko interneta. Ako smatrate da trebam izbegavati kupovinu bajsa preko interneta i to je prihvatljivo. Kapiram da se verovatno znate medjusobno pa znate koga da mi preporucite i na osnovu slika, opisa itd mozete mnogo bolje doneti odluku. 

 

Ova dva sam izdvojio, po mom nekom ukusu, opisu oglasa, slike itd:

 

Prvi: https://www.2bike.rs...on#.YhEu7-jMKUk

 

Drugi: https://www.2bike.rs...lx#.YhE01OjMKUl

 

 

 

Svaki savet, preporuka je dobrodosla i jos jednom se svima unapred zahvaljujem.

Pozdrav svima i svako dobro. :)
Aleksandar


  • 1

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 19 February 2022 - 09:12 PM

(link)


  • 0

#3 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 20 February 2022 - 01:00 AM

(link)

Hvala na predlogu. Jel ovo samo predlog velicine bajsa ili konkretno ovaj bajs? Ako je konkretno ovaj bajs, onda je van mog budzeta. Kao sto rekoh, do 300e maksimum. Hvala na utrosenom vremenu i pomoci. :)


  • 0

#4 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 February 2022 - 07:57 AM

Ja sam pre godinu i po dana kupio Rock rider Deckatlonov od Mladena iz Futoga pravi se u Portugaliji. Razume se u mehaniku i zna da popravi. Osim toga 3x9 brzina je ipak relativno prakticnije nego 3x8. Moj MTB ima i zadnju suspenziju koju drze u zglobu kuglicni lezajevi,i danas ne mogu da verujem da sam tako dobro prosao (160 E),zadnja suspenzija je zakon,normalno ima i prednju sa zakljucavanjem hod 80 mm . Kada sm ga pitao za hod rekao je istinu sto je deficitarna stvar kod prodavaca-nekih. Jedino sam odmah zamenio lanac ali verujem da kod vecine i novijih bicikala to treba zameniti kada se kupuje. U svakom slucaju kada ga pitas telefonom sve ce ti reci istinu. Kod mog MTB jedina mana ako se moze reci mana su mehanicke disk kocnice, nisu hidraulicne .iako koce bez problema (tektro- valjda se tako zovu nije bitno rade posao)
  • 1

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 20 February 2022 - 11:49 AM

Za 200 do 300 eura koliko si naveo, oba izbora sa slika su sasvim OK. Međutim, najveći nedostatak tih bicikala sa tvog linka je to što obaj imaju točkove od 26 inča koji su izumiruća vrsta. Neki čak kažu da su ti točkovi zapravo u prednosti u odnosu na veće, ali koliko ljudi - toliko ćudi. Uglavnom, danas se u MTB svetu ide na standard od 29 inča jer ti točkovi mnogo lakše podnose offroad vožnju i peglanje terena, ili makar 27,5. Ne kažem da je 26 inča loše ali za svaki naredni "apgrejd" ili kupovinu nekih boljih, lakših i skupljih točkova, biće sve veći i veći problem da se nađu. Jednostavno, taj standard izumire, ali se baš zbog toga trenutno bicikli sa točkovima te veličine mogu naći za manje novca.

 

Prema tome ako postoji opcija da će ti skroz neko vreme zatrebati drugi bajs i da u celu priču uđeš ozbiljnije i da više voziš bajk, poželećeš kad tad da imaš 29 inča točak, pa je samim tim bolje u stratu ići na 29.

 

Sa druge strane ako želiš što više za što manje para i nisi siguran da li će ti se biciklizam dopasti i ako ti nije problem da posle prodaješ bajk i kupuješ drugi, idi na 26 inča.


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#6 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 20 February 2022 - 02:19 PM

Ja sam pre godinu i po dana kupio Rock rider Deckatlonov od Mladena iz Futoga pravi se u Portugaliji. Razume se u mehaniku i zna da popravi. Osim toga 3x9 brzina je ipak relativno prakticnije nego 3x8. Moj MTB ima i zadnju suspenziju koju drze u zglobu kuglicni lezajevi,i danas ne mogu da verujem da sam tako dobro prosao (160 E),zadnja suspenzija je zakon,normalno ima i prednju sa zakljucavanjem hod 80 mm . Kada sm ga pitao za hod rekao je istinu sto je deficitarna stvar kod prodavaca-nekih. Jedino sam odmah zamenio lanac ali verujem da kod vecine i novijih bicikala to treba zameniti kada se kupuje. U svakom slucaju kada ga pitas telefonom sve ce ti reci istinu. Kod mog MTB jedina mana ako se moze reci mana su mehanicke disk kocnice, nisu hidraulicne .iako koce bez problema (tektro- valjda se tako zovu nije bitno rade posao)

 

 

Za 200 do 300 eura koliko si naveo, oba izbora sa slika su sasvim OK. Međutim, najveći nedostatak tih bicikala sa tvog linka je to što obaj imaju točkove od 26 inča koji su izumiruća vrsta. Neki čak kažu da su ti točkovi zapravo u prednosti u odnosu na veće, ali koliko ljudi - toliko ćudi. Uglavnom, danas se u MTB svetu ide na standard od 29 inča jer ti točkovi mnogo lakše podnose offroad vožnju i peglanje terena, ili makar 27,5. Ne kažem da je 26 inča loše ali za svaki naredni "apgrejd" ili kupovinu nekih boljih, lakših i skupljih točkova, biće sve veći i veći problem da se nađu. Jednostavno, taj standard izumire, ali se baš zbog toga trenutno bicikli sa točkovima te veličine mogu naći za manje novca.

 

Prema tome ako postoji opcija da će ti skroz neko vreme zatrebati drugi bajs i da u celu priču uđeš ozbiljnije i da više voziš bajk, poželećeš kad tad da imaš 29 inča točak, pa je samim tim bolje u stratu ići na 29.

 

Sa druge strane ako želiš što više za što manje para i nisi siguran da li će ti se biciklizam dopasti i ako ti nije problem da posle prodaješ bajk i kupuješ drugi, idi na 26 inča.

Hvala vam, od srca, na ulozenom vremenu da procitate i odgovorite na moj post. Bas mi znaci. Dakle dobro je sto sam se raspitao. 
Ja gledam da nadjem neki ram koji mi se svidja, da je ocuvan i ima mogucnost nadogradnje. Imao sam ranije Stevens od karbona sa punom SLX opremom i platio 1700e, doduse probao sam pre kupovine pa mi nisu bili potrebni saveti. Taj bajs su mi ukrali posle par meseci i ne pada mi na pamet da toliko dajem na biciklu vise, medjutim sigurno cu kasnije zeleti da promenim viljusku, pogon, tockove itd ali ne u skorije vreme. Znaci da gledam onda neki XL bajs sa tockovima od 29 inca.
Hvala jos jednom obojici na savetima.


  • 0

#7 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 09:57 AM

https://www.2bike.rs...-1#.YhNg3DjMK70

ili 29ke:

https://www.2bike.rs...-9#.YhNhdDjMK70

https://www.2bike.rs...lo#.YhNigDjMK70


  • 0

#8 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 February 2022 - 04:28 PM

Hvala na predlozima, samo sto su sva tri bajsa velicine L, dok meni odgovara velicina XL.

Jel valja ovaj brend "Wheeler" ? Citam po internetu i kazu da je nemacki brend, okej kvalitet za tu cenu, nego reko sigurno neko od vas ima iskustva.

Wheeler: https://www.2bike.rs...-7#.YhO7o-jMKUk

Ne svidja mi se bas ova zuta boja, n'o ne mogu sad pa da cepidlacim.
Ili da uzmem nesto ovako pa da kasnije promenim menjace itd?

1. https://www.2bike.rs...xl#.YhO8cOjMKUk

2. https://www.2bike.rs...ze#.YhO8cejMKUk
 

 

Ovaj npr ima mehanicke diskove, pa reko da li se isplati da uzmem tako nesto pa da kasnije stavim hidrauliku ili nema smisla?
3. https://www.2bike.rs...ka#.YhO7t-jMKUk

 

Nisam cuo za ovu marku Kayza niti WHeeler. Znam za trek, scott, cube..
Inace iz navedenih oglasa, da li neko od vas ima iskustvo sa navedenim prodavcima ili ne? Da znam ako nekog trebam izbegavati.
Unapred hvala svima


  • 0

#9 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 05:12 PM

Ni ja nisam čuo za taj Kayza ali jesam za Wheeler.

U suštini, danas velika većina proizvođača dizajnira i konstruiše ramove za svoje bicikle u svojim matičnim zemljama (Evropa, Amerika) ali su gotovo svi od njih svoje proizvodne pogone preselili u zemlje južne i jugoistočne Azije gde je proizvodnja tih ramova višestruko jeftinija. Proizvođači na tim ramovima vrše kakvu takvu kontrolu kvaliteta, lepe svoje nalepnice i montiraju opremu renomiranih proizvođača pa kreće masovna prodaja.

Prema tome nemoj se preterano opterećivati markama. Bitno je da ne netu možeš da nađeš kakvu takvu istoriju te firme,da znaš da znaju šta rade, a više se fokusiraj na vilu, opremu,i pre svega da li ti geometrija rama paše. Baš zato je ubedljivo najbolje pre bilo kakve kupovine bicikl dobro isprobati i biti siguran da veličina odgovara...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#10 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 21 February 2022 - 07:04 PM

Ja vozim Scott-a 27,5, L velicine, 50cm, istina elekto bajk, full suspension,ali to ne menja sustinski nista, a visok sam 189cm, i savrseno mi odgovara. E sad ako si probao 27,5 ili 29tku XL, a to je obicno 54cm, i ako ti odgovara, onda juri tu velicinu
  • 0

#11 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 February 2022 - 08:22 PM

Ja vozim Scott-a 27,5, L velicine, 50cm, istina elekto bajk, full suspension,ali to ne menja sustinski nista, a visok sam 189cm, i savrseno mi odgovara. E sad ako si probao 27,5 ili 29tku XL, a to je obicno 54cm, i ako ti odgovara, onda juri tu velicinu

Ne razumem se, niti sam probao, a velicinu starog bajsa ne znam vec sam samo probao, video da mi odgovara i kupio.
Na netu po njihovim standardima za MTB velicine meni odgovara XL. S' obzirom da nemam puno izbora ovde u Nisu, vec cu verovanto naruciti preko neta, ne mogu bas da probam.. Ne znam da li se velicine elektricnih bajseva gledaju na isti nacin kao obican mtb.


  • 0

#12 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 05 March 2022 - 06:51 PM

Ja se izvinjavam sto ostavljam post za postom, medjutim bicikl koji sam planirao da kupim se prodao dok sam cekao da mi gospodin odgovori. Izgleda da ne proverava poruke. Nasao sam drugi bajs medjutim izvan je mog budzeta pa da vidim da li vredi toliko da ga ne nadrljam kasnije kod zene :D

https://www.2bike.rs...-l#.YiOu2HrMKUk

Jel moze neko da mi kaze da li ova bicikla vredi 330e u ovom stanju i da li je neko mozda pazario od ovog gospodina?

Hvala unapred.


  • 0

#13 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 March 2022 - 11:39 PM



...

https://www.2bike.rs...-l#.YiOu2HrMKUk

Jel moze neko da mi kaze da li ova bicikla vredi 330e u ovom stanju i da li je neko mozda pazario od ovog gospodina?

Hvala unapred.


Bicikl je svakako vožen, lančanici na pogonu i na kaseti imaju kilometara (nisu kao novi). Bicikl je namazan nečim da bi sijao. Ram mi liči da je farban ali to je moja procena (nisam siguran). Kako i da li rade kočnice i/ili viljuška, da li ima i gde lufta, to ti niko ne može reći sa slika.

Ako ti je teško da odeš i vidiš/probaš bicikl možda ti neće biti teško da se MOŽDA moraš ubeđivati sa prodavcem oko vraćanja novca.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#14 facelessONE

facelessONE
  • Members
  • 7 posts
  • LocationNis

Postavljeno 06 March 2022 - 12:16 AM

Bicikl je svakako vožen, lančanici na pogonu i na kaseti imaju kilometara (nisu kao novi). Bicikl je namazan nečim da bi sijao. Ram mi liči da je farban ali to je moja procena (nisam siguran). Kako i da li rade kočnice i/ili viljuška, da li ima i gde lufta, to ti niko ne može reći sa slika.

Ako ti je teško da odeš i vidiš/probaš bicikl možda ti neće biti teško da se MOŽDA moraš ubeđivati sa prodavcem oko vraćanja novca.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Kao sto sam i sumnjao. Hvala vam od srca na pomoci. Primetio sam i ja cudno nesto sa farbom, kao da je krenula da se ljusti ili je necim namazan bicikl kako bi sijao. Prodavac je rekao kako je naprskan sprejem za sjaj, cime nisam bio odusevljen mada kapiram ga. Pitao sam ga za zupcanike jer i ja ovakav laik pa sam primetio da su dosta istroseni, mada me je ubedjivao kako je bicikl bio u servis i kako on kaze 70% bicikle je novo. Nista, pogledacu bolje nesto u Nisu ako uspem da nadjem ili okolini. Ovako nema smisla kada ne mogu licno da pogledam pre kupovine jer ne znam koliko im se moze verovati. Ne kazem da gospodin pokusava da me prevari, n'o kad sam ja primetio neke stvari preko slika ne zelim zamisliti kako je tek uzivo.
Jos jednom hvala na pomoci.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika