Jump to content


Fotografije

MTB Capriolo Diskovi i plocice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 16 February 2022 - 09:30 AM

Pozdrav kolege.Posedujem Capriolo MTB obicne disk kocnice promax 300 tocak 27.5 sa kojima uvek neki problem ili skripe ili proklzavanju pogotovo prednja,pa me interesuje vase misljenje sta raditi,koliko je isplativo i dobro konvertovanje na hidraulicne? Bicikla je stara nepunih dve godine i nije presla preko 500 km 21-na brzina.Da napomenenem volim da mi je bicikla cista,pa po nekad znam da je perem penom i spiram bastanskim crevom.Radio bio jos neke stvari oko nje,naravno ako je isplativo,ali prvo da resim problem sa sigurnoscu.


  • 0

#2 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 16 February 2022 - 11:51 AM

Mislim da možeš opušteno da staviš hidraulične kočnice, koje naravno zavisi od budžeta i potreba. Ono što je drugo pitanje jeste kažeš da pereš bicikl penom i baštenskim crevom, što samo po sebi nije problem ali je pitanje od čega je pena, tj koje sredstvo? I hidraulične disk kočnice će škripati kad su vlažne, to nije problem, ali ako si zamastio diskove s nekim sredstvom to će onda definitivno uticati na kočenje i verovatno ćeš morati da zameniš i diskove i pločice, ili ako ništa bar da diskove dobrano očistiš nekim alkoholom ili sredstvom za čišćenje kočnica, jer tvoji ovi simptomi prosto tako deluju. 


  • 0

#3 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 16 February 2022 - 01:31 PM

Pretezno perem tecnim sapunom razblazenim sa mlakom vodom.Zadnja da kazemo kiliko toliko dobro koci,ali prednja bas kliza i kada se pritisne do kraja cvili.


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 February 2022 - 01:56 PM

Za kočnice, ako se menjaju, mislim da su Avid BB5, ili BB7 (ako budžet dozvoljava) kvalitetno rešenje, a mehaničke su, tako da se mogu koristiti postojeće ručice kočnica na biciklu.

 

Naravno, mogu se staviti i hidraulične - tada se mora kupiti komplet ručica i čeljusti (često se tako i prodaju).

 

Za škripanje, pisao sam već članak:

 

Škripanje disk kočnice – rešenje

 

Generalno, zamašćene kočnice imaju tendenciju da škripe i slabije koče.

Sad, pošto je ovde reč o mehaničkim Promax kočnicama, vrlo verovatno da vredi zameniti barem kočnice, a možda i diskove, nekim kvalitetnijim.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 16 February 2022 - 05:01 PM

Gde se mogu naci te sto preporucujes i zna li se mozda koja bi okvirna cena bila da se urade sa rukama,a koliko bi bile hidraulicne? Ja sam nesto gledao BB5 nema na stanju,a BB7 mi ne izbacuje pretraga da ima negde u Srbiji.


  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 16 February 2022 - 05:07 PM

Mozes i samo prednju hidraulicnu da kupis, rucica + crevo i kociona kljesta (link). Obicno delovi stignu u prodavnice krajem marta, pocetkom aprila.


  • 0

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 February 2022 - 06:44 PM

Gde se mogu naci te sto preporucujes i zna li se mozda koja bi okvirna cena bila da se urade sa rukama,a koliko bi bile hidraulicne? Ja sam nesto gledao BB5 nema na stanju,a BB7 mi ne izbacuje pretraga da ima negde u Srbiji.

Kupiš polovne kočnice na berzi

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#8 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 17 February 2022 - 08:20 PM

Nema ni na berzi sinoc gledao.Imaju plocice mozda i po koji disk,ali celjusti nema.


  • 0

#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2022 - 08:58 PM

Nema ni na berzi sinoc gledao.Imaju plocice mozda i po koji disk,ali celjusti nema.

Mislio sam na hidrauliku

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#10 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 17 February 2022 - 09:04 PM

Uh,hidraulicne polovne mi ne ulivaju bas nesto poverenje.Kada bi se odlucio za polovne hidraulicne to bi trazio u nekom servisu gde mogu makar neku garanciju da doibijem,naravno da mi oni ugrade.


  • 0

#11 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 February 2022 - 10:53 PM

Uh,hidraulicne polovne mi ne ulivaju bas nesto poverenje.Kada bi se odlucio za polovne hidraulicne to bi trazio u nekom servisu gde mogu makar neku garanciju da doibijem,naravno da mi oni ugrade.

Ako ćeš sa garancijom, najbolje nove kočnice i miran si.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#12 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 19 February 2022 - 10:44 PM

Danas sam po Reljinom uputstvu skinuo sa prednje kocnice plocice,odmastio,osmirglao i valjda ustelovao kako treba jer mi je prvi put to da radim,pa cu sutra videti kako se ponasa.

Ao bude dobra,a posle par dana ponovo prokliza i pocne da skripi teram kad budem bio prva smena kod majstora Grbica,pa da vidimo sta dalje,moguce da padne i neki V brake,ako mi dozvoljava ram jer ne teram po nekim stazama  da bi dao za BB5 nekih 60e ako ih i nadjem  vec pretezno 98% asfalt i suvo vreme.


  • 0

#13 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 20 February 2022 - 04:17 AM

Kako ćeš staviti V-brake na felgu koja je za disk?

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#14 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 20 February 2022 - 05:54 AM

Još nešto, ne znam da se prave viljuške u velilini točka 27,5 i da su za V-brake. Moja pretpostavka je da si paknove i/ili disk zamastio. Najlakši način da se očiste je kočenje na dugom spustu. To će, skoro sigurno, spaliti nečistoću na pločicama/diskovima.

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#15 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 20 February 2022 - 09:12 AM

Kako ćeš staviti V-brake na felgu koja je za disk?

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk

Ja sam samo napisao da ce mozda pasti,a to cu sve da vidim sa majstorom,ako nista nisam uradio sa ovim odmascivanjem i smirglanjem,jer vozim rekreativno i ja se u to nista ne razumem,


  • 0

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 February 2022 - 10:23 AM

Ja sam samo napisao da ce mozda pasti,a to cu sve da vidim sa majstorom,ako nista nisam uradio sa ovim odmascivanjem i smirglanjem,jer vozim rekreativno i ja se u to nista ne razumem,



Majstor će ti isto reči što si i ovde pročitao. Ako vila i točkovi nisu predvidjeni za V-brake kočnice onda od te rabote nema ništa.

Kupi Akru K2 odmašćivač na NIS-ovoj pumpi, naprskaj disk, isperi ga vodom. I nadji negde oštru i dužu nizbrdicu i koči jače.. kao što je Spirit iznad napisao.. visoka temperatura mora da spali nečistoće.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 20 February 2022 - 10:46 AM

Imam ja cistac diskova za kola i sa njom sam juce cistio disk i plocice,ali me nervira sto se malo malo dogodi to skripanje i proklizavanje kocnice,pa trazim neko resenje da se ne bakcem sa tim svakih 10 dana.Zbog moje neukosti sam i postavio ovde pitanje jer ovde ima dosta iskusnih kolega po pitanju mehanike i u svetu biciklizma .


  • 0

#18 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 20 February 2022 - 11:28 AM

Diskovi i pločice se neće zamastiti samo od vožnje (sem ako ne voziš kroz baru sa uljem). Pogledaj gde ostavljaš bicikl, da li stavljaš nešto preko i da li neko/nešto dodirne diskove kada je bicikl parkiran.

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#19 Ppolaris

Ppolaris
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd-Vozdovac

Postavljeno 20 February 2022 - 12:10 PM

Bicikla mi stoji u garazi,a kada naidjem na baru izbegavam je upravo zbog toga sto sam cuo da se moze desiti da se zbog toga kontaminiraju disk  plocice.


  • 1

#20 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 20 February 2022 - 12:15 PM

Imaš opciju i da pojačaš muziku u slušalicama ili da menjaš kočnice.
Tako je to sa jeftinim bajsevima...
Sredićeš kočnice onda će nešto treće da zabaguje...
Stavi sluške, zvuk do daske i skupljaj lovu za bolji bajs!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika