Jump to content


Fotografije

Damjan (Damjanilic98) - izbegavati u sirokom luku


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
40 odgovora na ovu temu

#21 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:20 PM

posto to do sada nisi pomenuo, zaista mi je delovalo kao da ga podrzavas.

Verovatno ne samo meni, cim te pokretac teme pitao zasto branis prodavca u tolikoj meri da mu se ucinilo da si njegov advokat?

Taj zakljucak je verovatno zakljucio iz tvog stava/pisanja, ne znam iz cega bi drugog?

 

znaci kad neko prevari, zrtva je krivac?!?!

Izvini, ne mogu da se slozim :(

 

a kojima je nije dozvoljeno da nekoga prevare?

 

Ne vredi.. Ja pricam da ne mozemo biti prevareni ako necemo. Ako smo lakoverni, naivcine, da ne koristim druge reci, neka smo nadrljali.

Krajnje je vreme da priznamo za mnoge stvari koje nam se desavaju, da smo samo MI krivi. 

                                                                                                                   

Nema potrbe dalje. Ko me nije razumeo nece nikada, glupo je nastavljati.


  • 0

#22 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:21 PM

Kako brate? Pa jesi ti odrastao u Finskoj ili u Srbiji gde svakodnevno cujes na desetine primera prevara, od vrha pa do dna. I onda se kao cudis sto si prevaren?

Covek treba da bude lud pa da ne bude skeptik prema svakome, a pogotovu prema apsolutnom strancu.

 

Ali nije morao da bude prevaren. Ako vec znamo gde zivimo, sedni u auto i proveri sta kupujes.Ili kupi novo i neces biti prevaren. Ali kada kupujes nesto realno ispod cene, sta mislis da se taj zajebao. Za tu si cenu dobio sta si trazio. Drugo su tvoja ocekivanja. 

znaci, ako si odrastao u Finskoj, onda nije dozvoljeno laganje i varanje u oglasu,

ali ako si odrastao u Srbiji (a zapravo i nisam) onda se navikni na laganje i varanje?

 

Ne kazem da jesi ili nisi u pravu po pitanju cinjenicnog stanja

mene zanima da li je to nesto sa cime se ti slazes i podrazavas

ili si protivnik i zelis da se to promeni (na bolje - posto msm da ovo nije OK) ?

Ne vidim razlog da se napada i osudjuje neko ko pokusa da uradi jedan pozitivan korak?


  • 1

#23 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:28 PM



To je to.

U civilizovanoj zemlji bi se u ovakvom slučaju svi okomili na prevaranta.
U Srbiji je normalno da ima varanja i kad se desi prevara, ismeva se prevareni.
I zato će još dugo biti normalno ono što je nenormalno.
  • 9

#24 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:31 PM

Evo samo jedan svez primer. Znate da mi je pukao onaj moj SLR tocak. Pojavi se ovde na berzi crossmax tocak, prodaje ga covek i kaze da je na jednom mestu malo udubljen. Kaze ne smeta u voznji. Pozovem ga i pitam jel nije nista vise osteceno, kaze nije.

Posalje mi on tocak, to malo udubljenje je na zalost pukotina. Tu je tocak napukao.

Pozovem ga kazem da nije udubljenje nego pukotina, on prihvati da mi vrati pare. Medjutim ja sam bio spreman i na to da ne pristane. Da se to desilo, samo bih sebe krivio sto sam naseo i verovao mu, ali nikad ne bih nigde to napisao niti se zalio.

Smatrao bih da sam ja kriv. Kupujem polovno, macku u dzaku i sve je moguce. Da to nisam hteo kupio bi novo i gotovo.

Znaci sebe bih krivio.


  • 1

#25 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:35 PM

Ma jasna je tvoja logika. Samo je žalosna...
  • 5

#26 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:37 PM

Ma jasna je tvoja logika. Samo je žalosna...

Pa sta ja da radim? Da probam da prevaspitam 7 miliona Srba?  Valjda je lakse da prevaspitam samog sebe i da budem obazriv, a ako se desi, jbg, znao sam s kim imam posla.


  • 0

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:45 PM

Pa sta ja da radim? Da probam da prevaspitam 7 miliona Srba?  Valjda je lakse da prevaspitam samog sebe i da budem obazriv, a ako se desi, jbg, znao sam s kim imam posla.

ne treba ti da prevaspitavas bilo koga. (ako bas ne zelis to da radiš)

Treba svi da uradimo sta god mozemo da zivimo u boljem svetu!

 

Svaka cast onom prodavcu koji je pošteno reagovao i drago mi je da ste uspeli da resite situaciju.

Pitanje je da li je on znao da je ostecenje vece pa je slagao u oglasu, ono nase, ako prodje-prodje

ili zaista nije shvatio / znao da je ostecenje vece nego sto je opisao.

To nije do tebe, vec do njega! Bar ja tako vidim.

 

Niko ne kaze de ne treba da budemo obazrivi, a li treba da budemo i posteni i iskreni. I pristojni :)


  • 2

#28 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:47 PM

Pa sta ja da radim? Da probam da prevaspitam 7 miliona Srba?  Valjda je lakse da prevaspitam samog sebe i da budem obazriv, a ako se desi, jbg, znao sam s kim imam posla.

ali mi se cini da nemas problema da probas da prevaspitavas pokretaca teme?


  • 1

#29 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:53 PM

ali mi se cini da nemas problema da probas da prevaspitavas pokretaca teme?

 

Nemam, jer ljudi nikada ne vide u sebi krivicu. Jesam ja lud kada kazem da sam za sve sto sam kupio, a nije valjalo ja kriv? Pa sto malo neko ne podje i od sebe?


  • 0

#30 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:55 PM

Srbija, zemlja apsurda.. nije kriv silovatelj, kriva je zrtva silovanja. Nije kriv nasilnik u porodici, kriva je zrtva nasilja u porodici. Nije kriv prevarant, kriv je prevareni...

A mozda samo neki ljudi imaju previse slobode da ocenjuju druge i da namecu svoje misljenje,a misljenje, pa svi ga imaju kao jos neke stvari, ali to ne znaci da je ispravno.


Dakle, zakon je jasan, svaka roba polovna ili nova mora biti jasno opisana i onda prodavac nikada nece imati problem. Sve sto nije napisano ili slikano, te nije upoznat kupac sa tim, a postoji na robi i umanjuje joj vrednost ili upotrebu, predstavlja materijalni nedostatak i za to se odgovara.


I da, uvek je kriv prodavac bez obzira da li je kupac video ili ne.

Pravo i pravda cesto ne idu u istu recenicu ali u ovom slucaju bas idu, ma sta neki mislili i nametali drugima, naravno kao i uvek nasilno nametali i to pogresno.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 4

#31 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:02 PM

ne treba ti da prevaspitavas bilo koga. (ako bas ne zelis to da radiš)

Treba svi da uradimo sta god mozemo da zivimo u boljem svetu!

 

Svaka cast onom prodavcu koji je pošteno reagovao i drago mi je da ste uspeli da resite situaciju.

Pitanje je da li je on znao da je ostecenje vece pa je slagao u oglasu, ono nase, ako prodje-prodje

ili zaista nije shvatio / znao da je ostecenje vece nego sto je opisao.

To nije do tebe, vec do njega! Bar ja tako vidim.

 

Niko ne kaze de ne treba da budemo obazrivi, a li treba da budemo i posteni i iskreni. I pristojni :)

 

Da li je znao za ostecenje. Oglas evo jos stoji i isto pise da ima udubljenje koje ne utice na rad. Tako da ako nije znao sada zna, ali sve jedno to ne spominje. 


  • 0

#32 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:06 PM

Nemam, jer ljudi nikada ne vide u sebi krivicu. Jesam ja lud kada kazem da sam za sve sto sam kupio, a nije valjalo ja kriv? Pa sto malo neko ne podje i od sebe?

jel ti stvarno mislis da ostali clanovi foruma na mentalnom nivou 5godisnjaka i da ne razumeju?

Opet, niije tema/bitno/vazno ko je kriv, nego sta moze da se uradi da se to ne ponovi!

 

Evo, npr, ako pokretac teme krene od sebe..kuda treba da stigne po tvome? Da se posipa pepelom,kazes?

Covek je krenuo da predstavi svoje iskustvo, koje je za njega neprijatno, da bi drugima pomogao da ne dozive slicno (neprijatno) iskustvo.

Ja msm da je to dobro delo koje treba podrzati, i da se na taj nacin popravlja nas forum, nasa berza, nase drustvo, nasa buiducnost...

 

Ako dobro razumem, ti msls da je to njegova sramota, da treba da cuti,

da se pokrije usima i dozvoli da neko drugi ima lose iskustvo

iako ima (mozda jako malu, ali ipak realnu) mogucnost da uradi nesto da pokusa da to spreci?


  • 1

#33 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:08 PM

jel ti stvarno mislis da ostali clanovi foruma na mentalnom nivou 5godisnjaka i da ne razumeju?

Opet, niije tema/bitno/vazno ko je kriv, nego sta moze da se uradi da se to ne ponovi!

 

Evo, npr, ako pokretac teme krene od sebe..kuda treba da stigne po tvome? Da se posipa pepelom,kazes?

Covek je krenuo da predstavi svoje iskustvo, koje je za njega neprijatno, da bi drugima pomogao da ne dozive slicno (neprijatno) iskustvo.

Ja msm da je to dobro delo koje treba podrzati, i da se na taj nacin popravlja nas forum, nasa berza, nase drustvo, nasa buiducnost...

 

Ako dobro razumem, ti msls da je to njegova sramota, da treba da cuti,

da se pokrije usima i dozvoli da neko drugi ima lose iskustvo

iako ima (mozda jako malu, ali ipak realnu) mogucnost da uradi nesto da pokusa da to spreci?

 

Ma daaaa. Od sutra ce zbog ovoga na berzi sve ostati postenjacine, a oni koji varaju ce se povuci i biti postidjeni.


  • 0

#34 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:10 PM

Da li je znao za ostecenje. Oglas evo jos stoji i isto pise da ima udubljenje koje ne utice na rad. Tako da ako nije znao sada zna, ali sve jedno to ne spominje. 

da sam na tvm mestu ja bih ga kontaktirao i rekao da cu da okacim iskustvo ako ne prilagodi opis u oglasu realnom stanju robe.

 

Al to sam ja. Msm da ako svako uradi ono sto moze, bice nam bolje..mozda samo malo, ali korak po korak :)

Svakog dana u svakom pogledu..napredujemo :) al samo mozemo svi zajedno :)


  • 0

#35 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:11 PM

Ma daaaa. Od sutra ce zbog ovoga na berzi sve ostati postenjacine, a oni koji varaju ce se povuci i biti postidjeni.

aj da probamo :) 


  • 1

#36 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:14 PM

aj da probamo :)

 

Pa ovo sto nije ni sada napomenuo da je polomljena felna upravo pokazuje ono sto ja svo vreme govorim. Ne moze se nikom verovati, a jos manje  nekog promeniti.  Ako nasednemo sami smo krivi i nema kukanja. Jednostavno zivimo u takvom vremenu i drustvu. 


  • 0

#37 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 11:42 PM

Poenta je da je prodavac klasičan prevarant, svrha ovog podforuma su upravo iskustva prodavac-kupac. Ima prodavaca sa dobrom reputacijom i pohvalama na forumu, ako mi nešto zatreba prvo pogledam kod njih, a i ne retko preporučim kod prijatelja koji ne prate forume. Ove poput ovoga odmah stavim na block listu. Naravno da ovakva iskustva treba podeliti.


  • 2

#38 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 12:01 AM

Pa ovo sto nije ni sada napomenuo da je polomljena felna upravo pokazuje ono sto ja svo vreme govorim. Ne moze se nikom verovati, a jos manje  nekog promeniti. 

Po tvojim postovim sam zakljucio (mozda pogresno) da imas dovoljno godina da pamtis i ono sto zovemo *bolja vremena*.

Pa kako smo onda dosli dovde? Neko ih je pokvario. Sto opet znaci da ce neko morati i da ih popravi, ako budemo hteli da zivimo normalno.

 

Ne znam kako su tebe tvoji roditelji vaspitali..da nikom ne verujes? Kako vaspitavas svoju decu?

 

 Jednostavno zivimo u takvom vremenu i drustvu. 

Ocemo li da napravi nesto bolje za njih? Naravno da sve moze da se promeni. Samo za to trebe volje, truda, znoja snage i vremena.

 

Mozemo da krenemo od ovog foruma, od ove teme.

Da ne napadamo druge zato sto imaju drugacije poglede i misljenja.

Msm da ce administrator sa time da se slozi i da ovo ne prebaci u zakljucanu raspravu. :)


  • 1

#39 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 12:09 AM

Sve veliki moralisti ovde i kenjate nesto, a nema ko nije kupio bicikl ili neki deo. Jeste se zapitali poreklo? Pravite se tu ludi i nesto mi popujete.

Pogledajte se u ogledalo pa trtljajte nesto.

covek je otovrio temu da pomogne drugima.

Ne razumem oko ceka si se toliko zavatrirao?

Koga i u sta hoces da promenis?

 

Ako je nesto sto pomislim i napisem za tebe kenjanje

samo zato sto ti se ne dopada ili se ne slazes sa time...

onda ne znam sta da ti kazem a da bude primereno ovom forumu!?!

 

Kao sto rekoh, budimo ljudi iako smo..biciklisti!

 

:) noć ti želim.


  • 0

#40 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 07:58 AM

Kupac napiše da je prevaren jer za svoj novac nije dobio ono što je video u oglasu. Ispade da kenja i još gore, da je kriv što je prevaren. Čovek se 'ladno popišao na poštenog kupca i poštene prodavce i još napisa da ostali koji su stali u odbranu kupca "kenjaju".
A osnovno pravilo svakog foruma kaže da vredjanje članova nije poželjno.
Ako je tako onda da predložimo da Ciklo i prodavcu i Milovuku stavi jednomesečni blok, da malo odmore i ohlade kako bi za početak učinili jedan malecki korak ka boljem.

 

Sto se mene tice slobodno neka me banuje dozivotno, da se spasem takvih laznih licemera i moralista kao sto si ti.

 

 Vi delite prodavce na postene ili ne po tome, da li ste vi ostvarili neku finansijsku dobit.

 

Da li je taj "posten"i prodavac prodao robu iz kamiona iz Nemacke, naravno nelegalnu vas ne zanima sve dok imate korist. Morlisete da treba da krenemo od nas samih.

Pa ko vam brani? Za pocetak, lazni moralisti, kupujte robu koja ima poreklo, racun ili kupujte u radnjama. Ali ne onda necete imati male zarade.

Posten je onaj koji vas nije  zeznuo i dobili ste robu kao u opisu. Poreklo, ma nije to moje da znam. Pa jeste tvoje. Ako i najmanje sumnjas a i dalje to kupujes nista bolji nisi.

Zato  se pogledajte u ogledalo dragi saucesnici, pa onda popujte nekom i nazivajte ga postenim ili nepostenim.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika