Jump to content


Fotografije

Damjan (Damjanilic98) - izbegavati u sirokom luku


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
40 odgovora na ovu temu

#1 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 09 February 2022 - 09:51 AM

Zeleo bih samo da ukazem na ovog prevaranta, kako neko drugi ne bi prosao kao ja.
Narucim postom (posto covek nije bas blizu) bicikl za klinca 12 god, na slikama sve ok (kasnije sam ukapirao da je sve slikao tako da se ostecenja ne vide), napisao prodavac "bez ulaganja", reko' sredicu ga malo svakako ako nesto fali. Medjutim, stigne mi totalni raspad - sramota bi me bilo da taj bajs nekom i poklonim, a kamoli prodam. Toliko raspad da se klinac rasplakao pri pomisli da ce to 'morati' da vozi. Inace priznajem da je i moja greska sto sam naseo, prodavac napisao kontakt poziv ili viber - trebalo je iz iskustva da znam da ako neko odbija komunikaciju preko zvanicnih sajtova (Cikloberza, KP) mora da nesto muti kako bi izbegao negativne ocene. Naravno, na moje primedbe i ponudu da mu vratim bicikl i nadoknadim troskove postarine i cimanja - ne javlja se vise (klasika).
 
Zice za svetla isecene na nekoliko mesta, trebalo bi mi tri sata da pohvatam gde sta ide i dobro izlemim i izolujem, ram, viljuska, sifteri, menjaci toliko izguljeni da mi je tesko da pretpostavim kako je uopste moguce da je svaki deo i svaka strana odrana, kao da je bio u ves masini. Amortizer komedija, struze kao testera, zardjao, pisti vazduh posle kompresije/dekompresije, totalno neupotrebljiv. Dalje nisam ni stigao da gledam, tesko mi je da se nakanim da se upustim u sredjivanje (barem da bude u voznom stanju).
 
"Pakovanje" za slanje posebna prica - stavio jedno kartonce preko rama i malo selotejpa. I da je bio nov, sav bi se izgulio prilikom transporta.
 
Za 130e nisam ocekivao nov bicikl, ali onda u oglasu stavis realno stanje i ne blokiras kupca posle prodaje kako te ne bi smarao. Bio sam spreman da platim i njegovi u moju postarinu, i da mu platim za cimanje sto ga je slao, ali kao sto se vidi, samo je procitao poruke i blok...
 
Kako god, evo linka na oglase prevaranta:
 
I par slika, kao i 'komunikacije' posle dobijenog bicikla
 
273555008_10227991382835652_6458752337379850034_n.jpg
273513400_10227993555649971_2773926880166148596_n.jpg
273653729_10227993559130058_7757869955391590616_n.jpg
273687544_10227993560730098_8555342468573136549_n.jpg
273507455_10227993564370189_5477016116953450321_n.jpg
273613698_10227993568410290_8215607348625601332_n.jpg
 

  • 7

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 February 2022 - 10:28 AM

То је требало одмах на пријему да вратиш чим си видео како је спаковано. И да прегледаш мало чим је тако био само омотан картоном, могао си да уочиш да то није баш тако као у опису. Иначе, избегавање комуникације преко сајта је знак за опрез.
  • 0

#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 09 February 2022 - 10:29 AM

.
  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 February 2022 - 03:34 PM

Jel može da se vozi bez ulaganja, može? Gde piše da sve mora da bude ispravno da bi se bajs vozio  n2:party-021 .

Stvarno ne znam kako neke ljude bar nekada ne bude sramota za ono što rade...


  • 0
.

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2022 - 05:39 PM

Mene zanima kako se takvi prodavci ne plaše da će im neki besan kupac sa palicom u ruci doći na vrata.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 09:44 AM

@vladaepro-Prvo reskirao si sto si bicikl kupio na rec,nisi otisao licno da  se uveris. Drugo na svim slikama pokazujes koliko je bicikl "oguljen" i "zardjan" a ne celokupnu sliku bicikla,i nezalis se na sistemski kvar u smislu puknutog rama ili neke vece neispravnosti,nego na pokidane zice,ajte molim te to i nije kvar,sam kazes  da si to popravio,a ocigledno nisi strucan. Trece vadis se na dete, kao plakalo je,pa treba osuditi prodavca,sta ima veze dete,nije ono kupovalo bicikl nego ti i tvoja je krivica sto si imao nerealna ocekivanja za 130 E. Na ovom forumu ljudi kupuju sitnice da ne nabrajam za stotine pa i hiljade evra,i prilicno sam siguran da taj bicikl sto si kupio moze da se sredi da se cakli za jeftine pare,malo farbe itd.

 

Ja za svaki bicikl sam otisao licno da se uverim i nije mi bilo tesko da odem,i uvek sam gledao da prodavac bude na daljini mojih mogucnosti i ako sam i nesto prevideo nemogu da krivim prodavca, jer kako se kaze,svako svoga konja hvali.Lepo ti odnesi bicikl kod majstora da sredi amortizer,u krajnjem slucaju promeniti ga novim ili polovnim,i to je to.Ili izvadi iz dzepa 500 -800E i kupi klincu nov bicikl, i tako ce ga klinac brzo srediti (imao sam i ja klinca koji je na kraju preskakao kanale biciklom O:)

 

 

 

Mene zanima kako se takvi prodavci ne plaše da će im neki besan kupac sa palicom u ruci doći na vrata.

Ajde neka je u gubitku 50E , 130-50=80E Pa kod automehanicara  dobar dan maltene kosta 50 E I jos ljudi zadovoljni "sredjen " je njihov ljubimac,znam to vrlo vise od vas,jer mi je brat automehanicar i znam sta se sve radi i kako se sisaju ovce. I ti mislis da bi neko tolerisao takve istupe da mu neko dodje na kapiju za te novce ili neko da ide da se svadja za pedesetak evra.Dr. da ne spominjem sta rade, ili one koji na mig uzimaju milione. Ajde molim malo ozbiljnosti na ovom forumu.


  • 0

#7 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 12:28 PM

@vladaepro-Prvo reskirao si sto si bicikl kupio na rec,nisi otisao licno da  se uveris. Drugo na svim slikama pokazujes koliko je bicikl "oguljen" i "zardjan" a ne celokupnu sliku bicikla,i nezalis se na sistemski kvar u smislu puknutog rama ili neke vece neispravnosti,nego na pokidane zice,ajte molim te to i nije kvar,sam kazes  da si to popravio,a ocigledno nisi strucan. Trece vadis se na dete, kao plakalo je,pa treba osuditi prodavca,sta ima veze dete,nije ono kupovalo bicikl nego ti i tvoja je krivica sto si imao nerealna ocekivanja za 130 E. Na ovom forumu ljudi kupuju sitnice da ne nabrajam za stotine pa i hiljade evra,i prilicno sam siguran da taj bicikl sto si kupio moze da se sredi da se cakli za jeftine pare,malo farbe itd.

 

Ja za svaki bicikl sam otisao licno da se uverim i nije mi bilo tesko da odem,i uvek sam gledao da prodavac bude na daljini mojih mogucnosti i ako sam i nesto prevideo nemogu da krivim prodavca, jer kako se kaze,svako svoga konja hvali.Lepo ti odnesi bicikl kod majstora da sredi amortizer,u krajnjem slucaju promeniti ga novim ili polovnim,i to je to.Ili izvadi iz dzepa 500 -800E i kupi klincu nov bicikl, i tako ce ga klinac brzo srediti (imao sam i ja klinca koji je na kraju preskakao kanale biciklom O:)

 

 

 

Ajde neka je u gubitku 50E , 130-50=80E Pa kod automehanicara  dobar dan maltene kosta 50 E I jos ljudi zadovoljni "sredjen " je njihov ljubimac,znam to vrlo vise od vas,jer mi je brat automehanicar i znam sta se sve radi i kako se sisaju ovce. I ti mislis da bi neko tolerisao takve istupe da mu neko dodje na kapiju za te novce ili neko da ide da se svadja za pedesetak evra.Dr. da ne spominjem sta rade, ili one koji na mig uzimaju milione. Ajde molim malo ozbiljnosti na ovom forumu.

 

Ne razumem po kom osnovu bi branio takvog prodavca? Da, nisam kupio bicikl za 1000e ali to ne menja stvar, cela poenta je u tome sto covek laze i sakriva kada nesto prodaje (poslao sam link pa si mogao da vidis da je na slikama sve super, ako nije obrisao oglas), a posle blokira kupca. Totalno je nebitno kolika je cena u pitanju, radi se o nameri da se izigra kupac. Ima on i bicikle od 500e u ponudi.

 

Inace uzeo sam da ga sredim koliko mogu - sta cu nemam izbora. Amortizer sam nekako uspeo da rastavim do pola, ali je sve toliko zapeklo (i zardjalo) da nema smisla pokusavati dalje, jednostavnije mi je da stavim drugi. Farbe sam kupio da pokrpim sta se moze, nije ni to neka cifra, ali velika cifra je vreme - trudim se da ne razmisljam o tome kao o trosku vec kao o hobi projektu inace bi me bajs "kostao" 500e na kraju.

 

A da sam imao nerealna ocekivanja, pa ne bih rekao, isti dan sam seo u kola i otisao po drugi bajs, za 300e - NOV, mnogo kvalitetniji, noviji, bolja oprema, nije iz prodavnice ali je bukvalno nov, ne znam da li je uopste vozen. Tako da bih za 130 ipak ocekivao da je barem korektan. To sto sam pomenuo da je sin stvarno zaplakao nije zbog patetike vec zbog najboljeg opisa na sta je licio bajs. Ko jos place kada dobije bajs osim ako nije bas groblje?

 

Kako god, u redu je da svako ima svoje misljenje, ja samo iskreno preporucujem svakom ko eventualno bude kupovao nesto od ovog coveka da ode licno, nikako postom.


  • 0

#8 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 01:52 PM



Kako god, u redu je da svako ima svoje misljenje, ja samo iskreno preporucujem svakom ko eventualno bude kupovao nesto od ovog coveka da ode licno, nikako postom.

Ne samo od njega,nego kod bilo kojeg. Nista na rec.Ajde delovi Ok. ali ceo bicikl,ni slucajno i tu se slazem.Ima tu neki hvale neke prodavce ,to je nezahvalno nekog hvaliti,svi oni oce da zarade sto vise,i precutkuju nedostatke.
  • 0

#9 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 02:09 PM

Ja znam taj KTM iako se malo vidi. Video sam ih puno i  uradio i znam da oni kostaju dosta vise od tih 130 e. Prema tome, ne moze i jare i pare. Takav bicikl u boljem stanju ide za oko 200 e. Ko ne plati na mostu, plati na cupriji.


  • 0

#10 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 10 February 2022 - 03:09 PM

Jeste vi realni, čovek je platio traženu cenu za "bicikl bez ulaganja". To što vi, i braća, imate razumevanja za prevarante samo govori o vama i vašim moralnim kompleksima.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 12

#11 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 03:31 PM

Tražena cena, ne znači po automatizmu, da je tu sve u redu i da nije nesto sumnjivo. Mozes i od narkomana da kupiš nesto ukradeno i da onda pricas kako si ti ispravan.
  • 0

#12 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 04:18 PM

Tražena cena, ne znači po automatizmu, da je tu sve u redu i da nije nesto sumnjivo. Mozes i od narkomana da kupiš nesto ukradeno i da onda pricas kako si ti ispravan.

 

Ja opet moram da ponovim da je akcenat ovde na prodavcu, koji je sakrio nedostatke, napisao lazno stanje, i blokirao mene kao kupca posle prodaje. Da li je cena realna ili ne, to je druga prica.


  • 1

#13 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 February 2022 - 06:10 PM

Ajde neka je u gubitku 50E , 130-50=80E Pa kod automehanicara  dobar dan maltene kosta 50 E I jos ljudi zadovoljni "sredjen " je njihov ljubimac,znam to vrlo vise od vas,jer mi je brat automehanicar i znam sta se sve radi i kako se sisaju ovce. I ti mislis da bi neko tolerisao takve istupe da mu neko dodje na kapiju za te novce ili neko da ide da se svadja za pedesetak evra.Dr. da ne spominjem sta rade, ili one koji na mig uzimaju milione. Ajde molim malo ozbiljnosti na ovom forumu.



Ima ljudi koji ne podnose kad ih neko zajebe čak i za manju sitnicu.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 07:03 PM

 

Zeleo bih samo da ukazem na ovog prevaranta, kako neko drugi ne bi prosao kao ja.
Narucim postom (posto covek nije bas blizu) bicikl za klinca 12 god, na slikama sve ok (kasnije sam ukapirao da je sve slikao tako da se ostecenja ne vide), napisao prodavac "bez ulaganja", reko' sredicu ga malo svakako ako nesto fali. Medjutim, stigne mi totalni raspad - sramota bi me bilo da taj bajs nekom i poklonim, a kamoli prodam. Toliko raspad da se klinac rasplakao pri pomisli da ce to 'morati' da vozi. Inace priznajem da je i moja greska sto sam naseo, prodavac napisao kontakt poziv ili viber - trebalo je iz iskustva da znam da ako neko odbija komunikaciju preko zvanicnih sajtova (Cikloberza, KP) mora da nesto muti kako bi izbegao negativne ocene. Naravno, na moje primedbe i ponudu da mu vratim bicikl i nadoknadim troskove postarine i cimanja - ne javlja se vise (klasika).
 
Zice za svetla isecene na nekoliko mesta, trebalo bi mi tri sata da pohvatam gde sta ide i dobro izlemim i izolujem, ram, viljuska, sifteri, menjaci toliko izguljeni da mi je tesko da pretpostavim kako je uopste moguce da je svaki deo i svaka strana odrana, kao da je bio u ves masini. Amortizer komedija, struze kao testera, zardjao, pisti vazduh posle kompresije/dekompresije, totalno neupotrebljiv. Dalje nisam ni stigao da gledam, tesko mi je da se nakanim da se upustim u sredjivanje (barem da bude u voznom stanju).
 
"Pakovanje" za slanje posebna prica - stavio jedno kartonce preko rama i malo selotejpa. I da je bio nov, sav bi se izgulio prilikom transporta.
 
Za 130e nisam ocekivao nov bicikl, ali onda u oglasu stavis realno stanje i ne blokiras kupca posle prodaje kako te ne bi smarao. Bio sam spreman da platim i njegovi u moju postarinu, i da mu platim za cimanje sto ga je slao, ali kao sto se vidi, samo je procitao poruke i blok...
 
Kako god, evo linka na oglase prevaranta:

 

tuga!

Umesto da se medjusobno postujemo i ispomazemo...postupamo neljudski jedni prema drugima.

Kako je rekao jedan mudar i dobar covek..budimo ljudi iako smo...biciklisti!

 

Hvala na korisnom postu.

Nadam se da ce potencijalni kupci da nadju ovu temu i na osnovu nje doneti svoj sud o prodavcu.


  • 4

#15 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 07:26 PM

Ima ljudi koji ne podnose kad ih neko zajebe čak i za manju sitnicu.

 

Upravo tako, nije bitan iznos, ali neki ovde to ne razumeju. Ja sam isti taj dan kupio (igrom slucaja) sebi bajs od 2k, i klincu drugi za 300e (njemu treba da ide do grada, skole i sl, da me ne napadne neko sad kako sebi kupujem za 2k a njemu za 300, ima on svoj za trening prilicno dobar), pare nisu problem, ali isto popizdim i kada me neko predje za 10e i za 130e.


  • 0

#16 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 07:28 PM

tuga!

Umesto da se medjusobno postujemo i ispomazemo...postupamo neljudski jedni prema drugima.

Kako je rekao jedan mudar i dobar covek..budimo ljudi iako smo...biciklisti!

 

Hvala na korisnom postu.

Nadam se da ce potencijalni kupci da nadju ovu temu i na osnovu nje doneti svoj sud o prodavcu.

 

Moram da kazem da me nikad neki prodavac "biciklista" nije presao, uvek sam imao dobra iskustva, nekako mi se cini da razumemo jedni druge. Problem su ovi neljudi (iliti sverceri, preprodavci) sto bicikl vide samo kad stigne kamion iz "Njemacke".


  • 0

#17 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 09:29 PM

Fascinantna je logika da nije kriv prevarant, već prevareni.

Znači za sve kriminalce, prevarante, lopove, pa i ubice, treba imati razumevanja, jer samo rade svoj posao. A svi ostali treba da budu oprezni, jer će oni sami biti krivi ako ih neko prevari, pokrade, ubije i sl.
  • 8

#18 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 09:45 PM

Prevaren je zato što nije dobio ono što je trebalo i za šta je platio.
  • 5

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:05 PM

Verujes totalnom neznancu??? Pa i trebas da najebes, ko ti je kriv?

nije poenta u znancu ili neznancu. Ako bas pitas, kriv je prevarant.

Zasto treba da najebe, sta je zgresio pa da je zasluzio da najebe?

 

A ko je kriv kad neki znanac prevari? Malo puta se raspičkala braća, kumovi, drugovi?

 

Ali po meni ovde nije rec o tome ko je kriv.

Ovde je rec da covek otvoreno prica o svom iskustvu da ostali mogu da donesu svoj sud.

Meni deluje da je to dobro delo za sve nas, za druge clanove foruma koje to zanima.


  • 3

#20 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 10:15 PM

Naravno da ga ne podrazavam ni najmanje...

posto to do sada nisi pomenuo, zaista mi je delovalo kao da ga podrzavas.

Verovatno ne samo meni, cim te pokretac teme pitao zasto branis prodavca u tolikoj meri da mu se ucinilo da si njegov advokat?

Taj zakljucak je verovatno zakljucio iz tvog stava/pisanja, ne znam iz cega bi drugog?

 

....I to je moja sramota...

znaci kad neko prevari, zrtva je krivac?!?!

Izvini, ne mogu da se slozim :(

 

... Sto sam dozvolio takvim da me prevari...

a kojima je nije dozvoljeno da nekoga prevare?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika