Jump to content


Fotografije

2021 Bergamont Grandurance 6


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
56 odgovora na ovu temu

#41 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 09:32 PM

Par meseci pratim ovaj bajs u veličini 59. Na bazi oznake 59 i preporuke proizvođača, mislio sam da je savršen za mene (i ja sam pomislio isto kao i ti da je 59 dužina seat tubea). Posle rasprave u tridu o Pajinom trekkingu i tvojih lekcija, proverim mere na geometriji bajsa i utvrdim da ovaj bajs nikako nije za mene i da bih se zeznuo još gore nego sa Canyonom. Preporuke proizvođača su sranje, namerno zbunjuju ljude....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Sve je nelogicno. Gore gde pise "frame size" velicine rastu po 2 cm. Dole gde pise seat tube, rastu ovako, 2.5 cm, 1.5 cm, 1 cm, pa do 4,5 cm, a onda na kraju tabele opet neki mali ram. Pitaj Boga, ovo u zivotu video nisam.


  • 0

#42 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 09:40 PM

Kontaktiraj ih neka ti objasne. Ako gledamo seat tube, ni jedan ram ti bas ne odgovara idealno. Ja bih trazio nesto drugo.


  • 0

#43 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 09:56 PM

59cm je zaokruzena duzina toptube. Mislim da su ti dobro odabrali velicinu, malo vecu od L i manju od najveceg rama, obzirom da nisi visi od 195cm... Meni je sve jasno. :) Nemate pojma, dobro je da sam ja ovde. :) Zato sluzi obelezavanje velicine ramova slovima  :)


  • 0

#44 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:01 PM

Frame size, moze samo da im mozda bude zamisljena horizontalna linija od vrata, ka sticni i onda gde se seku to im je velicina rama.


  • 0

#45 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:04 PM

Da su napisali frame size 583mm tek biste se tu pogubili. :) 59cm je citljivije.


  • 0

#46 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:26 PM

OK, znači moj Commuter koji mi je mali, ima duži top tube, veći reach i stack od Backroada ali je nizak , dok Backroad ima 4cm višu sedalnu cev i okej je za mene sa 530mm seat tubom. A to nije 580 koja je okvirno idealna visina za drumaša za mojih 188cm. Znači mera za drumaša nije jednaka meri za grevel koja nije jednaka meri za treking nije jednaka MTB
Ok, sve što mi se svidi probaću ako mogu i to je to....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#47 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:31 PM

OK, znači moj Commuter koji mi je mali, ima duži top tube, veći reach i stack od Backroada ali je nizak...

 

Ramovi za drumske volane su kraci od ramova za ravne volane, jer drumski volan dodaje malo u duzinu. 


  • 0

#48 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:33 PM

OK, znači moj Commuter koji mi je mali, ima duži top tube, veći reach i stack od Backroada ali je nizak...

a kolika ti je ceona cev (razdaljina izmedju gornjeg i donjeg lezaja upravljača/viljuske)na malom commuteru?

Ja bih od toga krenuo.

I koliko gravel u startu moze da ima duzu viljusku (zbog vecih guma) u odnosu na commuter?

Ako ne moze uzivo ili kupujes golišav ram.

 

...Znači mera za drumaša nije jednaka meri za grevel koja nije jednaka meri za treking nije jednaka MTB...

mere za jedan od navedenih tipova mogu da se razlikuju i u okviru jednog proizvodjača, a kamoli vise razlicith proizvodjaca :(

zbuni pa vladaj!


  • 0

#49 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:41 PM

a kolika ti je ceona cev (razdaljina izmedju gornjeg i donjeg lezaja upravljača/viljuske)na malom commuteru?
Ja bih od toga krenuo.
I koliko gravel u startu moze da ima duzu viljusku (zbog vecih guma) u odnosu na commuter?
Ako ne moze uzivo ili kupujes golišav ram.

mere za jedan od navedenih tipova mogu da se razlikuju i u okviru jednog proizvodjača, a kamoli vise razlicith proizvodjaca :(
zbuni pa vladaj!

https://geometrygeek...muter-4-0-2020/
L veličina

Mislio sam da mogu da dođem do nekog pravila (odnos moje visine / veličina rama)


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#50 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:47 PM

https://geometrygeek...muter-4-0-2020/

Mislio sam da mogu da dođem do nekog pravila (odnos moje visine / veličina rama)

do pravila, msm da ce to da ide tesko :(

do neceg sto ce ti posluzi kao smernica, polaziste..msm da je to najvise sto mozes da ocekujes od proizvodjaca

jer..nije u tebi problem, ti si to sto jesi...nego je problem u proizvodjacima...

ovaj meri stvarnu duzinu, onaj meri virtuelnu,

ovaj meri sedalnu cev, onaj vodoravnu,

ovaj meri u slovima, ovaj u brojevima,

ovaj meri u parnim, ovaj u neparnim itd

jednom recju bolesno!


  • 0

#51 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 10:54 PM

https://grvlbicycle....-do-i-need.html

 

Evo sve rekli, ako se snadjes.


  • 0

#52 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 07 February 2022 - 11:48 PM

Lakat nije pravilo nego zakon :)


  • 0

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2022 - 08:17 AM

Kod mene i Merida i KTM imaju realne oznake sedalne cevi u centimetrima. Možda ima odstupanja za 2-3 mm, verovatno su zaokružili na najbliži ceo centimetar ali svakako je tačno.. Cube je imao za 2 cm veću oznaku iste cevi.. zbog čega, pojma nemam.
Dušanov navod za lakat je tačan, tako se nekada ranije merilo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 08 February 2022 - 09:43 AM

https://geometrygeek...muter-4-0-2020/
L veličina

Mislio sam da mogu da dođem do nekog pravila (odnos moje visine / veličina rama)


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ima pravilo i za gravel ti odnos dodje slican kao i za drumasa, mozda 1 najvise 2 cm manji ram. Kao sto sam ti rekao za nasu visinu je drumas 58 cm,a moze 1 cm manje. To je isto i za gravela. Znaci za tebe gravel koji  ima seat tube 58 ili ako imaju za 1-2 cm manji ram. Da bi bilo ono sto ti hoces a sto je ispravno, ram u odnosu na sticnu u nekoju srazmeri, kao sto je i na svim fotografijama proizvodjaca bicikla, a ne da sticna strci pola metra iz rama ili da je nema. Drum i gravel takoreci imaju indentican odnos, kod MTB vise izvuceno, sto je i normalni kada se uzme u obzir namena bike.

 

Evo na CANYON sajtu pise da za nasu visinu za gravel ide ram seat post 58,2 cm. Bilo bi bolje da imaju neku meru za 1 ili 2 cm ali naravno da ne postoji niko ko radi u centimetar visinu. Sledeca njihova manja mera bi bilo onako, pre bih isao na ovu vecu.

CANYON radi po 3 cm razliku od rama do rama. Da pravi u 2 cm, kao sto se nekada radilo, naso bi idealnu meru a to bi bilo oko 57 pa mozda i 56  cm.

https://www.canyon.c...hmenfarbe=GN/BK


  • 1

#55 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 05:10 AM

Lep bajs Dule. Pre ili kasnije svi na kraju pređu na drumaša ili bar gravela jer suprotno onome što se misli, to je ustvari najudobniji bajk kad se nađe idealna pozicija.

Koliko sad ono beše bajkova imaš Dule? Stižeš li to sve da izvozaš? :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#56 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 February 2022 - 11:28 AM

Hvala. Za udobnost se ne slazem, i dalje mi je rekumbent udobniji :)
Ali mi se generalno prilicno svidja, zadnji put sam probao drumas pre 10ak godina i ovo je sad totalno drugacija prica za moju kicmu, sasvim podnosljiva geometrija. Pored toga je zabavan za voznju, sve u svemu vise mi se svidelo nego sto sam ocekivao. Za udobnost sam vec znao da ce biti bolja od ravnog kormana i tome slicno, pogotovo za jaci tempo.

Bicikli previse naravno, 5 mojih. Vozio bi ih sve podjednako da imam zdrava kolena (dobro, mozda ne bas podjednako), ovako se radujem kad mogu da bar malo motam. Ovaj bicikl sam najvise zato i uzeo, da vidim kako ce mi oporavak ici kad se vratim u vertikalnu poziciju.


  • 0

#57 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 February 2022 - 02:45 PM

Dobro, te ležeće nisam ni probao pa ne mogu da sudim, ali od ovih uspravnih.... realno gledano, kad god gledate gotovo bilo kakvu trku, maratone, duge vožnje ili neki ozbiljniji touring, gotovo svi imaju drop bar kormane, i to ne isključivo zarad performansi. Najprirodniji položaj ruku je upravo onaj koji pruža drop bar sa hvatom  na gumama šamaraljki (neko bi se izrazio "hoodovima"), ali isto tako uz minimum tri različite vrste hvata na tom kormanu, kombinovanjem sva tri uglavnom se otklanja neudobnost i pritisak na dlanovima i zglobovima kojui pružaju uglavnom bicikli sa ravnim kormanom, pogotovo bez rogova ili kakvih dodataka za promenu položaja šake...

 

Imam neki osećaj Dule da ako se skroz fizički oporaviš i vratiš u sedlo, da će ti doope najviše vremena provoditi upravo na ovom bajku. Jer koliko god rekumbent imao prednosti na ravnom, na brdu je uspravan bicikl ipak mama, a najlepše (i najteže) su upravo one vožnje po valovitom terenu....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika