Jump to content


Fotografije

Предњи мењач на рам без вођица и стопера?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
80 odgovora na ovu temu

#21 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 30 January 2022 - 10:07 PM

IMG-20220130-230108.jpg

Ovako izgleda sa tim selnicama.
Ali to je bezveze sistem, prevelika je tu sila pa mora jako da se stegnu selne, i osteti se boja rama...
  • 0

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 30 January 2022 - 10:11 PM

IMG-20220130-230108.jpg
Ovako izgleda sa tim selnicama.
Ali to je bezveze sistem, prevelika je tu sila pa mora jako da se stegnu selne, i osteti se boja rama...

Ту има две?
  • 0

#23 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 30 January 2022 - 10:22 PM

Ту има две?

 Ako postavis menjac kao sa moje prve fotke, onda ti ne treba ni jedan stoper da pravis. Ako hoces da postavis ove nove menjace, onda ti treba jedan.

A ako hoces da ti ne ide celom duzinom kroz buzir, nego da bude kao na ramovima sa ugradjenim stoperima, onda ti treba tri.

Zato sam ti i rekao, buzir celom duzinom i samo jedan stoper.


  • 0

#24 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 30 January 2022 - 10:44 PM

Ako postavis menjac kao sa moje prve fotke, onda ti ne treba ni jedan stoper da pravis. Ako hoces da postavis ove nove menjace, onda ti treba jedan.
A ako hoces da ti ne ide celom duzinom kroz buzir, nego da bude kao na ramovima sa ugradjenim stoperima, onda ti treba tri.
Zato sam ti i rekao, buzir celom duzinom i samo jedan stoper.

Да, само један сам и мислио, цео бужир до стопера.
  • 0

#25 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 30 January 2022 - 11:22 PM

Да, само један сам и мислио, цео бужир до стопера.

 

Moze i ovako. Ako hoces odozgore da ide sajla, bez buzira treba ti tri stopera.

Ako hoces odozdole bez buzira,  tj samo sa jednim kratkim, moze da stavis prvi i jedini stoper na kosu cev gore pri vrhu, gde su na starim drumasima stajale rucice menjaca. A onda da ugradis dole na sr. glavu onaj plasticni provodnik sajli i da ti onda sajla ide ispod sr. glave direktno na menjac. Ne znam sad napamet kako izgleda sr. glava i da li imas mesta za to. Trebalo bi da ima.

Prednost gole sajle je malo lakse saltovanje.


  • 0

#26 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 January 2022 - 11:23 PM

Да, само један сам и мислио, цео бужир до стопера.

Evo rešenja
https://www.sjscycle...e-stop/?geoc=RS

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#27 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 10:54 AM

Moze i ovako. Ako hoces odozgore da ide sajla, bez buzira treba ti tri stopera.
Ako hoces odozdole bez buzira,  tj samo sa jednim kratkim, moze da stavis prvi i jedini stoper na kosu cev gore pri vrhu, gde su na starim drumasima stajale rucice menjaca. A onda da ugradis dole na sr. glavu onaj plasticni provodnik sajli i da ti onda sajla ide ispod sr. glave direktno na menjac. Ne znam sad napamet kako izgleda sr. glava i da li imas mesta za to. Trebalo bi da ima.
Prednost gole sajle je malo lakse saltovanje.

Три стопера би било променило естетику на лошије, морало би три обујмице у том случају и мислим да не би лепо изгледало. Ако буде ишло одгоре, само један ће бити на седалној цеви. Рам има рупу на кућишту патроне, али је она без навоја па не знам како би се држао проводник. То би било најбоље решење, једино што би ми требала шира шелна збогкосе цеви. Али то не био проблем.
  • 0

#28 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 10:56 AM

Evo rešenjahttps://www.sjscycle...e-stop/?geoc=RS
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Елегантно :) такав носач мењача би био идеална ствар, са одговарајућим промером. Једино мало скупо.
  • 0

#29 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 06:40 PM

Три стопера би било променило естетику на лошије, морало би три обујмице у том случају и мислим да не би лепо изгледало. Ако буде ишло одгоре, само један ће бити на седалној цеви. Рам има рупу на кућишту патроне, али је она без навоја па не знам како би се држао проводник. То би било најбоље решење, једино што би ми требала шира шелна збогкосе цеви. Али то не био проблем.

  Ta plasticna vodjica na dnu BB, ima da se kupi u Capriolu, kosta 50rsd.

ona ima roscic, koji gurnes u rupicu na BB, ako procenis da se to klima, zalepis je sa dvostranom 3m trako, mada roscic je drzi na mestu, plus sajle preko nje....

 

Svakao je cilj da resis problem sa sto manje buzira, samo ce ti napraviti teze saltanje...


  • 0

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 07:22 PM

Ta plasticna vodjica na dnu BB, ima da se kupi u Capriolu, kosta 50rsd.
ona ima roscic, koji gurnes u rupicu na BB, ako procenis da se to klima, zalepis je sa dvostranom 3m trako, mada roscic je drzi na mestu, plus sajle preko nje....
 
Svakao je cilj da resis problem sa sto manje buzira, samo ce ti napraviti teze saltanje...

Имам неколико тих спроводница и све имају шрафић који се ушрафи у рупу. Проверићу поново, можда има и тај рошчић, не могу сад из главе да визуализујем ( :) ) то би можда било и понајбоље решење. Требаће ми само шира шелна за косу цев која не изгледа превише ружно. Ова што има по гвожђарама није нека естетика, али не могу ни превише да будем захтеван
  • 0

#31 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 07:35 PM

https://cyclinic.com...-bb-cable-guide

Nisam video koje ruckice menjaca planiras da koristis?
  • 0

#32 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 07:43 PM

Имам неколико тих спроводница и све имају шрафић који се ушрафи у рупу. Проверићу поново, можда има и тај рошчић, не могу сад из главе да визуализујем ( :) ) то би можда било и понајбоље решење. Требаће ми само шира шелна за косу цев која не изгледа превише ружно. Ова што има по гвожђарама није нека естетика, али не могу ни превише да будем захтеван

 

Pa nije tesko da urezes navoj, ali nema potrebe, ja sam vidjao fabricki bicikl, gde je zavijen holsraf. Vidjao sam da ljudi turpijom na ramu urezu dva kanalai tako voze godinama. Naravno da to ne preporucujem, ali nije to nikakva nauka. Njega sama sajla priljubljuje uz sr. glavu.


  • 0

#33 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 10:21 PM

https://cyclinic.com...-bb-cable-guide
Nisam video koje ruckice menjaca planiras da koristis?

Имам пар баренд пифтера, а можда и шамараљке. Је ли ту има нешто да обратим пажњу?
  • 0

#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 31 January 2022 - 10:22 PM

Pa nije tesko da urezes navoj, ali nema potrebe, ja sam vidjao fabricki bicikl, gde je zavijen holsraf. Vidjao sam da ljudi turpijom na ramu urezu dva kanalai tako voze godinama. Naravno da to ne preporucujem, ali nije to nikakva nauka. Njega sama sajla priljubljuje uz sr. glavu.


Могу са неким шрафом да пробам. Можда би и неки пластични клинчић држао.
  • 0

#35 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 January 2022 - 10:35 PM

Могу са неким шрафом да пробам. Можда би и неки пластични клинчић држао.

Može i pop nitna

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#36 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 01 February 2022 - 07:14 AM

Dok ne nadjes stopere za sajle, tamo gde idu bar end shifteri, ima jeftino resenje. Uzmes obicnu selnu za creva, i uzmes supalj sraf za stelovanje kocnica, koji stoji na ruckicama za kocnice.

Odvijes sraf do kraja, i preko njega zategnes selnu, ali iskorostis postojece rampe na ramu, da one zaustave da se konstrukcija pomera usled usled dejstva sile smicanja sajle menjaca.
  • 0

#37 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 01 February 2022 - 09:22 AM

https://www.capriolo...icni-kod-klesta

 

ovaj


  • 0

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 01 February 2022 - 11:11 AM

Dok ne nadjes stopere za sajle, tamo gde idu bar end shifteri, ima jeftino resenje. Uzmes obicnu selnu za creva, i uzmes supalj sraf za stelovanje kocnica, koji stoji na ruckicama za kocnice.
Odvijes sraf do kraja, i preko njega zategnes selnu, ali iskorostis postojece rampe na ramu, da one zaustave da se konstrukcija pomera usled usled dejstva sile smicanja sajle menjaca.

Ово не могу да визуализујем :)
У Бар енд шифтер иде бужир, који излази испод кепера. Да ли тај шраф кочнице треба да буде стопер бужира и где би био постављен?
За сада ми некако два решења делују најлакше (мени бар):
1. Стопер изнад шелне мењача у случају да бужир провучем одозго. У том случају би гола сајла била само тај део од стопера до мењача. Треба само да импровизујем и направим неку шелну са Л профилом или да нађем стари мењач па да скинем његову шелну са већ дизајнираним стопером (услов је одговарајући промер) или да купим постојећи ,,cable stop clamp", који није баш ни јефтин.
2. Стопер на косој цеви што би ослободило велики део сајле, с тим да мало трпи естетика јер ми треба широка шелна за ту цев, а услов је да испод кућишта патроне монтирам пластични спроводник.
  • 0

#39 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 01 February 2022 - 11:20 AM

Evo slika sa selnom i ovim stoperom za sajlu kocnice, sto sam ti gore pomenuo, inace moj patent :)

Bar end shifteri, sad opet zavisi dokle ces da ga motas i kakav je volan, ali ima dva pristupa ako je drop bar.

 

Mota se ili skroz do kraja da izadje gde izlaze i kocnice, ili se mota nekih 15cm, pa buziri izlaze iz trake ospod ruckica kocnice.

Ideja drugog pristupa je da buzir ima manje krivina.

 

Dakle odatle buzir krece ka stoperima koje montiras u zoni down tube shifter pozicije, onda odatle krece sajla koja ide preko plasticne uvodnice na BB, zalepi je dvostranom trakom.

 

I to je to, sa duzim buzirom, znacajno ces pogorsati saltanje i povecati otpor kretanju sajle.

 

 

Screenshot-2022-02-01-12-18-54-703-com-m
bmw 228i 0 to 60


  • 0

#40 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 01 February 2022 - 12:11 PM

Evo slika sa selnom i ovim stoperom za sajlu kocnice, sto sam ti gore pomenuo, inace moj patent :)
Bar end shifteri, sad opet zavisi dokle ces da ga motas i kakav je volan, ali ima dva pristupa ako je drop bar.
 
Mota se ili skroz do kraja da izadje gde izlaze i kocnice, ili se mota nekih 15cm, pa buziri izlaze iz trake ospod ruckica kocnice.
Ideja drugog pristupa je da buzir ima manje krivina.
 
Dakle odatle buzir krece ka stoperima koje montiras u zoni down tube shifter pozicije, onda odatle krece sajla koja ide preko plasticne uvodnice na BB, zalepi je dvostranom trakom.
 
I to je to, sa duzim buzirom, znacajno ces pogorsati saltanje i povecati otpor kretanju sajle.
 
 
Screenshot-2022-02-01-12-18-54-703-com-mbmw 228i 0 to 60

Раније сам кепер мотао тако да цео бужир буде испод њега као код новијих шамараљки (када сам користио бар енд). Јасно ми је за шалтање, а код овог рама је бужир и за задњи нењач (који је био друмски) спроведен целом дужином до мењача. Рам фабрички нема стопере за прекид бужира, а пакован је са друмским мењачем.
Ова варијанта са штафом за кочницу не може да истовремено послужи и за штеловање сајле? Као регулатор? Можда затреба за предњи мењач.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika