Jump to content


Fotografije
- - - - -

Planovi za narednu godinu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 03 January 2022 - 10:12 PM

Planovi za 2022. godinu:

- Pre svega, da vozim obavezno jedan 1000 km brevet, da bih mogao da se prijavim za PBP u prvom krugu i odaberem vreme starta kao i prošli put, a to je prva grupa na 90 sati. Imam jednu hiljadarku iz Soluna već 10. juna, pa imam nameru da rešim to pitanje odmah na početku leta.

- 4CC. Osim što mi se sviđa i planiram redovno da ga vozim, treba mi i zbog LEL-a 2025. (detaljnije ↓↓↓)

- Voleo bih da se okušam na trci u Sloveniji koju organizuje Marko Baloh, vozi se po kružnoj stazi od 11 km, pa koliko napraviš za 24 sata... To je krajem juna.

- Početkom avgusta vozi se Zagreb-Krakov-Zagreb, pa ako budem tamo negde u blizini (planiram i da tokom leta radim malo po Jadranu), mogao bih nakon Slo24 da svratim... ako ne idem na LEL.

- A da li ću ići na London-Edinburg-London, koji je posle PBP-a najprestižniji brevet na svetu (i sjajno organizovan, kažu), ne znam... A i ne zavisi samo od moje volje. Nema kvalifikacija, već se preostala slobodna mesta izvlače žrebom, nakon što se primaju neke posebne kategorije: članovi kluba, bivši volonteri, oni čiji bliski član porodice volontira itd. A u to "itd" spadaju i oni koji u prethodne 4 godine izvoze najmanje 1 brevet od 1200+ km po sezoni (ovoga puta, valjda zbog Covida, važi 4 u 5 zadnjih sezona, ali nemam ih).
Ako prođem na žrebu, razmisliću da li da idem u London ovog leta ili ipak ne, jer su veliki troškovi. A ako ne prođem, mogu sebi da obezbedim mesto za sledeće izdanje, 2025: prošle god. vozio sam 4CC (i 1001 milju), sledeće god. je PBP, a 2024. ponovo je 1001 milja, tako da mi samo fali nešto za ovu sezonu, a to će biti ili 4CC ili Zagreb-Krakov (ili oba).

*****

Imao sam i ludu ideju da vozim trku Norhcape-Tarifa (najsevernija → najjužnija tačka u Evropi), 7400 km, 80.000 D+, start je 20. juna, ali ipak odustajem (iako sam se već kao i prijavio na njihovom sajtu), jer sam izračunao da bi trebalo da potrošim oko 1500€ samo da se pojavim na startu (390€ učešče, pa tracker, pa put do severnog pola za mene i bajs, pa hoteli u Norveškoj). + otišlo bi mi preko mesec dana na put, vožnju i povratak, tako da... možda neki drugi put...
A možda neki drugi put i trka iz Italije do severnog pola, Northcape4000. Košta takođe blizu 400€, ali uračunat je i tracker, a u povratku može ponovo biciklom, lagano...

IMG-20211228-182501-245.jpg
  • 2

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 January 2022 - 10:43 PM

Planovi za 2022. godinu:

- Pre svega, da vozim obavezno jedan 1000 km brevet, da bih mogao da se prijavim za PBP u prvom krugu i odaberem vreme starta kao i prošli put, a to je prva grupa na 90 sati. Imam jednu hiljadarku iz Soluna već 10. juna, pa imam nameru da rešim to pitanje odmah na početku leta.

- 4CC. Osim što mi se sviđa i planiram redovno da ga vozim, treba mi i zbog LEL-a 2025. (detaljnije ↓↓↓)

- Voleo bih da se okušam na trci u Sloveniji koju organizuje Marko Baloh, vozi se po kružnoj stazi od 11 km, pa koliko napraviš za 24 sata... To je krajem juna.

- Početkom avgusta vozi se Zagreb-Krakov-Zagreb, pa ako budem tamo negde u blizini (planiram i da tokom leta radim malo po Jadranu), mogao bih nakon Slo24 da svratim... ako ne idem na LEL.

- A da li ću ići na London-Edinburg-London, koji je posle PBP-a najprestižniji brevet na svetu (i sjajno organizovan, kažu), ne znam... A i ne zavisi samo od moje volje. Nema kvalifikacija, već se preostala slobodna mesta izvlače žrebom, nakon što se primaju neke posebne kategorije: članovi kluba, bivši volonteri, oni čiji bliski član porodice volontira itd. A u to "itd" spadaju i oni koji u prethodne 4 godine izvoze najmanje 1 brevet od 1200+ km po sezoni (ovoga puta, valjda zbog Covida, važi 4 u 5 zadnjih sezona, ali nemam ih).
Ako prođem na žrebu, razmisliću da li da idem u London ovog leta ili ipak ne, jer su veliki troškovi. A ako ne prođem, mogu sebi da obezbedim mesto za sledeće izdanje, 2025: prošle god. vozio sam 4CC (i 1001 milju), sledeće god. je PBP, a 2024. ponovo je 1001 milja, tako da mi samo fali nešto za ovu sezonu, a to će biti ili 4CC ili Zagreb-Krakov (ili oba).

*****

Imao sam i ludu ideju da vozim trku Norhcape-Tarifa (najsevernija → najjužnija tačka u Evropi), 7400 km, 80.000 D+, start je 20. juna, ali ipak odustajem (iako sam se već kao i prijavio na njihovom sajtu), jer sam izračunao da bi trebalo da potrošim oko 1500€ samo da se pojavim na startu (390€ učešče, pa tracker, pa put do severnog pola za mene i bajs, pa hoteli u Norveškoj). + otišlo bi mi preko mesec dana na put, vožnju i povratak, tako da... možda neki drugi put...
A možda neki drugi put i trka iz Italije do severnog pola, Northcape4000. Košta takođe blizu 400€, ali uračunat je i tracker, a u povratku može ponovo biciklom, lagano...

IMG-20211228-182501-245.jpg

Kontaktiraj Planetbike ili Capriolo da ti sponzorišu te trke.
To što ti pokušavaš da ostvariš je skroz neobično i nesvakidašnje i verujem da bi im bilo interesantno da daju neki doprinos.
Nemanja Živlak je vozio po Australiji i ko zna gde još, neke lude maratonske vožnje, godinama, pratio sam ga svojevremeno, a sponzor mu bio Capriolo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#3 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 03 January 2022 - 11:20 PM

Aha, nije loša ideja...



(Slo24 je kraj jula, a ne juna)

*

Ali ajde da vidimo još nečije planove. :)

Otac Jerosim će sa mnom na 4CC, to je već dogovoreno. :D
  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2022 - 08:52 AM

Otac Jerosim već nekoliko godina čeka da se sklope kockice za 30-dnevno cikloturiranje od Nordkapa do Osla. Ako to nekim slučajem bude moguće ove godine onda je to to.. 2 polovina juna i 1 polovina jula.
Ako ne uspe onda je moguć 4CC.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 January 2022 - 11:52 AM

Otac Jerosim već nekoliko godina čeka da se sklope kockice za 30-dnevno cikloturiranje od Nordkapa do Osla. Ako to nekim slučajem bude moguće ove godine onda je to to.. 2 polovina juna i 1 polovina jula.
Ako ne uspe onda je moguć 4CC.

Baš tako naopako, u kontra smeru?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#6 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2022 - 02:06 PM

Baš tako naopako, u kontra smeru?
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Da, avionom do Alte.. pa do Nordkapa i nazad ciklom. Tako je lepše jer se od severa ide ka jugu gde bi ima kvalitetnog i bogatog sadržaja.
Severna polovina Norveške je prilično pusta pa je meni logičnije da motam odozgo ka južnom delu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 04 January 2022 - 03:49 PM

Koliko sam istraživao cene, najjeftinije je avionom iz Bg do Štokholma (ne do Osla), pa odatle avionom do Alte. Odatle imaš 200 km do s. pola.

Nije loša varijanta ni vozom iz Štokholma do Narvika, koji je oko 500 km južno od Alte.
Odatle možeš kroz Norvešku nagore prema s. polu, a u povratku kroz Švedsku. Ili opet kroz N, ako više voliš (možda drugim putevina), skroz do dole.
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2022 - 09:05 PM

Koliko sam istraživao cene, najjeftinije je avionom iz Bg do Štokholma (ne do Osla), pa odatle avionom do Alte. Odatle imaš 200 km do s. pola.
Nije loša varijanta ni vozom iz Štokholma do Narvika, koji je oko 500 km južno od Alte.
Odatle možeš kroz Norvešku nagore prema s. polu, a u povratku kroz Švedsku. Ili opet kroz N, ako više voliš (možda drugim putevina), skroz do dole.



U planu je povratak kroz celu Norvešku do Osla. Trenutno je poprilična zezancija zbog korone, traži se vakcina + karantin (bar je meni tako rečeno). I dok to traje ništa od tog puta.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 04 January 2022 - 11:36 PM

Што Ш у Штокхолму?


  • 0

#10 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 05 January 2022 - 12:23 AM

Pa zaboravio sam kako se po naški kaže, a mrzelo me da guglam i nešto mi se javilo da može Š. :D

Čini mi se da se tako govorilo kad sam bio mali, kao što se govorilo, na primer, BarCelona. Dok sada svi kažu BarSelona.
  • 0

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 05 January 2022 - 12:57 AM

Bar(th)elona


  • 0

#12 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 05 January 2022 - 01:39 AM

to u oruginalu...
  • 0

#13 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 January 2022 - 07:59 AM

Isto kao Reka, Osek, Beljina itd

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#14 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 January 2022 - 10:20 AM

1. Da se opet popnem na Avalu svojom snagom bez naknadnih posledica.
2. Da izvozam bar jedan brevet, mada je ovo vise zelja nego realnost.
3. Da predjem vise nego prosle godine, sto ce biti nadam se izvodljivo jer je prethodna bila uzasna, samo 1013km.

Originalna ideja je bila cela brevet serija, ali sumnjam da cu se dovoljno oporaviti.
  • 2

#15 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 19 January 2022 - 09:50 AM

Stolovi (Usovica)
Kružna po Beljanici
Stara planina - Do Midžora (opet)
Grebenom Svrljiških do Zelenog Vrha
Suva do Mosora
Divčibare maraton
Kopaonik maraton

I kao plus ako se bude moglo po Durmitoru na dva dana
  • 3

~be here now~


#16 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 03 January 2023 - 02:04 PM

(promeniće Direktor naziv teme, biće "Planovi za narednu godinu")


Planovi za 2023. godinu

1. Brevet Paris-Brest-Paris
To ne smem nikako da propustim! Još kad se završio onaj prethodni, pomislio sam "leleeee, ko će sad da čeka 4 godine do sledećeg". :D Godine, kao što nam je poznato, lete k'o pomahnitale, pa eto dođe red na novi PBP, jubilarni dvadeseti. A da bih ga vozio, moraću do leta da izvozim kvalifikacionu seriju breveta (200, 300, 400 i 600 km). To ću obaviti tokom zime i proleća. Znači PBP mi je apsolutni prioritet za 2023. godinu. Sve ostalo može i da se odloži, i da se otkaže, ali on nikako.

2. Hoću da vozim trku B-Hard u Bosni i Hercegovini. Želim da osetim taj takmičarski adrenalin. Vozio sam prošle godine u Sloveniji slo24ultra, ali to je nekako više bila trka sa vremenom, pa i nisam bio nešto mnogo napaljen dok sam vozio. :D
B-Hard je i kvalifikaciona trka za Race Across America, pa ako već neću nikada (osim ako ne dobijem premiju na Novogodišnjoj lutiji :) ) moći da vozim taj čuveni RAAM (preskupo je), onda daj barem da budem RAAM kvalifikant (kvalifikacija važi 2 godine). To će mi biti cilj na toj trci. Računam da sam u mogućnosti da završim ispod tih 84 sati, koliki je vremenski limit za RAAM kvalifikaciju, a inače je 90 sati da bi se bio "obični" finišer te trke na 1200 km, koja startuje 10. juna.

3. Organizujem (ujedno i vozim) 1000 km brevet "Oh, Solune mio..." :D Krećemo 2. jula iz Leskovca. Idemo najpre do Soluna, pa u Ohrid, pa natrag u Le. Nadam se da će sve proći u redu, da će se brevet održati i da će biti barem desetak učesnika.



To gore su tri glavna cilja, a ako upadne još nešto, tim bolje... ↓

• 2. juna je 1000 km brevet u Grčkoj, pa ako se desi da izvisim za B-Hard, možda vozim taj brevet.

• 21. juna je 4CC, 1400 km brevet u Hrvatskoj, koji sam vozio 2021, pa ne bi bilo loše da napravim reprizu.

• slo24ultra (14. jul) ću verovatno ove godine propustiti (vozim ponovo sledeće), osim ako ne izvisim za sve pre toga. Onda bih možda išao na njega.

• 15. jula je RAP, Race Across Poland, koji WUCA ove godine računa kao prvenstvo Sveta u ultra biciklizmu. To je trka oko Poljske od 3600 km. Bilo bi lepo otići, ali...

• TCR, Transcontinental Race startuje 27. jula. Oduvek sam želeo da vozim tu najprestižniju ultra trku u Evropi, ali polako se 'ladim. Osim skupog učešća, morao bih da žrtvujem 15-16 dana (najmanje) posla u špicu sezone, tako da mi se baš ne isplati. Ako jednom dobijem na lutriji, idem sigurno... :)

*

Da ne zaboravim i na organizaciju još 2 breveta: 22. aprila 200 km i 9. septembra 300 km, koji će takođe startovati iz Leskovca, s tim što se može desiti da se taj jesenji pomeri za 16. septembar, jer će se 9. septembra voziti prvi 1200 km brevet u Srbiji, pa ću gledati da ga ne propustim...

★ ★ ★

Kad sam već kod planova, sa žaljenjem konstatujem da mi se od prošlogodišnjih skoro ništa nije ostvarilo, jedino jeste taj slo24ultra, tako da će za pozitivnu 2023. biti dovoljni i samo PBP, B-Hard i "Oh, Solune mio".

7-PGq63-Ar-ZKPx.jpg
  • 2

#17 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 01 January 2024 - 02:49 PM

(kopiram sa fb stranice, zato je opširno)

--------


★ Planovi za 2024. godinu ★
↓ ↓ ↓

B-Hard trka (15.6.)

Moram ponovo da je vozim, iz dva razloga:
1. Prošle godine malo glupo sam odustao u Višegradu (pišem uskoro na blogu sve detaljno), pa idem na popravni.
2. Svaka čast i brevetima, ali trke imaju neku sasvim posebnu draž. Naročito kad su dobro organizovane, kao što je ova. A i nema ih baš (mislim na ultra trke) u izobilju, u blizini.

1215 km, +16.000 m i vremenski limit 90 sati, a za RAAM kvalifikaciju 84 sata.

*

"Balkane moj..." (10.9.)

Organizovaću i voziti sa koleg(inic)ama iz Srbije i Grčke, a nadam se i iz Hrvatske i BiH (neki su se već raspitivali), taj brevet kroz 7 država Balkana (ruta: Leskovac-Solun-Ohrid-Tirana-Dubrovnik-Trebinje-Podgorica-Leskovac).

1600 km, oko +14.000 m i vremenski limit 130 sati.

*

I glavna vožnja u 2024:
RAP, Race around Poland (6.7.)

Trka oko Poljske (uz njene granice), koju WUCA (World Ultra Cycling Association) računa kao Svetsko prvenstvo (i za one sa pratećim vozilom, a i za soliste), a u kategoriji solo, bez podrške, biće to prvo SP u istoriji.

3600 km, +33.000 m i vremenski limit 12 dana.



1001 milja, 1600 km brevet u Italiji, nakon PBP i LEL, najprestižniji na svetu, startuje 16.8. Mislio sam da PBP i 1001 miglia nikad ne propuštam ("Milju" već vozio 2021), tj. da ih vozim dok mogu, ali...
Ako idem na RAP, zakasniću desetak dana na letnju sviračku turneju, pa bi bilo previše da i u špicu sezone žrtvujem još 7-8 dana posla da bih išao u Italiju (a koštaju i učešće, i put).
Ako nešto iskrsne, pa ne odem u Poljsku, a bude istekao rok za prijavljivanje, zamoliću organizatore da me prime da vozim taj lepi brevet...

*

Mislio sam da vozim i Cro Ultra 24.
To je trka u Hrvatskoj (i računaće se kao prvenstvo Evrope) na 24 sata po kružnoj stazi.
Ali mislim da ipak neću, jer vozi se 7-8 juna i možda ne bih stigao za 7 dana potpuno da se oporavim za B-Hard.
Drugi put.

• • •

Voziću i nekoliko sitnijih breveta, uglavnom u Grčkoj, ali možda i neki u Srbiji, a za dva sam ja prijavio organizaciju: 1.6. 300 km i 21.9. 200 km (startovi iz Leskovca).

* * * * *

- Učešće na B-Hard već sam uplatio.

- Za RAP u Poljskoj uplatiću za desetak dana. Cena postepeno raste: krenulo se sa 120€ u oktobru, trenutno je 168€, a krajem juna biće 320€.

UP74d-SDtxku-Y-2.jpgclosest shell gas station
  • 1

#18 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 January 2024 - 05:53 PM

Imam nameru da vozim svaki put kada to život dopusti, što nije baš često ako ne računam odlaske na posao. U 2023. nisam čak otišao ni na turu, tako da bi bilo lepo da se u novoj 2024. vratim i tome.


  • 1

#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2024 - 03:01 PM

U 2023. nisam čak otišao ni na turu, tako da bi bilo lepo da se u novoj 2024. vratim i tome.



Ako ti je za utehu nisam ni ja :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2024 - 03:03 PM

(kopiram sa fb stranice, zato je opširno)
--------
★ Planovi za 2024. godinu ★
↓ ↓ ↓
B-Hard trka (15.6.)
Moram ponovo da je vozim



Samo se mora umreti.. sve ostalo je Božija volja.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika