Jump to content

Fotografije
- - - - -

Planovi za 2022. godinu

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1149 posts

Postavljeno 03 January 2022 - 10:12 PM

Planovi za 2022. godinu:

- Pre svega, da vozim obavezno jedan 1000 km brevet, da bih mogao da se prijavim za PBP u prvom krugu i odaberem vreme starta kao i prošli put, a to je prva grupa na 90 sati. Imam jednu hiljadarku iz Soluna već 10. juna, pa imam nameru da rešim to pitanje odmah na početku leta.

- 4CC. Osim što mi se sviđa i planiram redovno da ga vozim, treba mi i zbog LEL-a 2025. (detaljnije ↓↓↓)

- Voleo bih da se okušam na trci u Sloveniji koju organizuje Marko Baloh, vozi se po kružnoj stazi od 11 km, pa koliko napraviš za 24 sata... To je krajem juna.

- Početkom avgusta vozi se Zagreb-Krakov-Zagreb, pa ako budem tamo negde u blizini (planiram i da tokom leta radim malo po Jadranu), mogao bih nakon Slo24 da svratim... ako ne idem na LEL.

- A da li ću ići na London-Edinburg-London, koji je posle PBP-a najprestižniji brevet na svetu (i sjajno organizovan, kažu), ne znam... A i ne zavisi samo od moje volje. Nema kvalifikacija, već se preostala slobodna mesta izvlače žrebom, nakon što se primaju neke posebne kategorije: članovi kluba, bivši volonteri, oni čiji bliski član porodice volontira itd. A u to "itd" spadaju i oni koji u prethodne 4 godine izvoze najmanje 1 brevet od 1200+ km po sezoni (ovoga puta, valjda zbog Covida, važi 4 u 5 zadnjih sezona, ali nemam ih).
Ako prođem na žrebu, razmisliću da li da idem u London ovog leta ili ipak ne, jer su veliki troškovi. A ako ne prođem, mogu sebi da obezbedim mesto za sledeće izdanje, 2025: prošle god. vozio sam 4CC (i 1001 milju), sledeće god. je PBP, a 2024. ponovo je 1001 milja, tako da mi samo fali nešto za ovu sezonu, a to će biti ili 4CC ili Zagreb-Krakov (ili oba).

Imao sam i ludu ideju da vozim trku Norhcape-Tarifa (najsevernija → najjužnija tačka u Evropi), 7400 km, 80.000 D+, start je 20. juna, ali ipak odustajem (iako sam se već kao i prijavio na njihovom sajtu), jer sam izračunao da bi trebalo da potrošim oko 1500€ samo da se pojavim na startu (390€ učešče, pa tracker, pa put do severnog pola za mene i bajs, pa hoteli u Norveškoj). + otišlo bi mi preko mesec dana na put, vožnju i povratak, tako da... možda neki drugi put...
A možda neki drugi put i trka iz Italije do severnog pola, Northcape4000. Košta takođe blizu 400€, ali uračunat je i tracker, a u povratku može ponovo biciklom, lagano...

IMG-20211228-182501-245.jpg
  • 2

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3622 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 January 2022 - 10:43 PM

Planovi za 2022. godinu:

- Pre svega, da vozim obavezno jedan 1000 km brevet, da bih mogao da se prijavim za PBP u prvom krugu i odaberem vreme starta kao i prošli put, a to je prva grupa na 90 sati. Imam jednu hiljadarku iz Soluna već 10. juna, pa imam nameru da rešim to pitanje odmah na početku leta.

- 4CC. Osim što mi se sviđa i planiram redovno da ga vozim, treba mi i zbog LEL-a 2025. (detaljnije ↓↓↓)

- Voleo bih da se okušam na trci u Sloveniji koju organizuje Marko Baloh, vozi se po kružnoj stazi od 11 km, pa koliko napraviš za 24 sata... To je krajem juna.

- Početkom avgusta vozi se Zagreb-Krakov-Zagreb, pa ako budem tamo negde u blizini (planiram i da tokom leta radim malo po Jadranu), mogao bih nakon Slo24 da svratim... ako ne idem na LEL.

- A da li ću ići na London-Edinburg-London, koji je posle PBP-a najprestižniji brevet na svetu (i sjajno organizovan, kažu), ne znam... A i ne zavisi samo od moje volje. Nema kvalifikacija, već se preostala slobodna mesta izvlače žrebom, nakon što se primaju neke posebne kategorije: članovi kluba, bivši volonteri, oni čiji bliski član porodice volontira itd. A u to "itd" spadaju i oni koji u prethodne 4 godine izvoze najmanje 1 brevet od 1200+ km po sezoni (ovoga puta, valjda zbog Covida, važi 4 u 5 zadnjih sezona, ali nemam ih).
Ako prođem na žrebu, razmisliću da li da idem u London ovog leta ili ipak ne, jer su veliki troškovi. A ako ne prođem, mogu sebi da obezbedim mesto za sledeće izdanje, 2025: prošle god. vozio sam 4CC (i 1001 milju), sledeće god. je PBP, a 2024. ponovo je 1001 milja, tako da mi samo fali nešto za ovu sezonu, a to će biti ili 4CC ili Zagreb-Krakov (ili oba).

Imao sam i ludu ideju da vozim trku Norhcape-Tarifa (najsevernija → najjužnija tačka u Evropi), 7400 km, 80.000 D+, start je 20. juna, ali ipak odustajem (iako sam se već kao i prijavio na njihovom sajtu), jer sam izračunao da bi trebalo da potrošim oko 1500€ samo da se pojavim na startu (390€ učešče, pa tracker, pa put do severnog pola za mene i bajs, pa hoteli u Norveškoj). + otišlo bi mi preko mesec dana na put, vožnju i povratak, tako da... možda neki drugi put...
A možda neki drugi put i trka iz Italije do severnog pola, Northcape4000. Košta takođe blizu 400€, ali uračunat je i tracker, a u povratku može ponovo biciklom, lagano...

IMG-20211228-182501-245.jpg

Kontaktiraj Planetbike ili Capriolo da ti sponzorišu te trke.
To što ti pokušavaš da ostvariš je skroz neobično i nesvakidašnje i verujem da bi im bilo interesantno da daju neki doprinos.
Nemanja Živlak je vozio po Australiji i ko zna gde još, neke lude maratonske vožnje, godinama, pratio sam ga svojevremeno, a sponzor mu bio Capriolo.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#3 MI1966

MI1966
  • Members
  • 1149 posts

Postavljeno 03 January 2022 - 11:20 PM

Aha, nije loša ideja...

(Slo24 je kraj jula, a ne juna)

*

Ali ajde da vidimo još nečije planove. :)

Otac Jerosim će sa mnom na 4CC, to je već dogovoreno. :D
  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • 3695 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2022 - 08:52 AM

Otac Jerosim već nekoliko godina čeka da se sklope kockice za 30-dnevno cikloturiranje od Nordkapa do Osla. Ako to nekim slučajem bude moguće ove godine onda je to to.. 2 polovina juna i 1 polovina jula.
Ako ne uspe onda je moguć 4CC.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 vidak

vidak
  • Members
  • 3622 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 January 2022 - 11:52 AM

Otac Jerosim već nekoliko godina čeka da se sklope kockice za 30-dnevno cikloturiranje od Nordkapa do Osla. Ako to nekim slučajem bude moguće ove godine onda je to to.. 2 polovina juna i 1 polovina jula.
Ako ne uspe onda je moguć 4CC.

Baš tako naopako, u kontra smeru?

• 0

#6 chamade

chamade
  • Members
  • 3695 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2022 - 02:06 PM

Baš tako naopako, u kontra smeru?

Da, avionom do Alte.. pa do Nordkapa i nazad ciklom. Tako je lepše jer se od severa ide ka jugu gde bi ima kvalitetnog i bogatog sadržaja.
Severna polovina Norveške je prilično pusta pa je meni logičnije da motam odozgo ka južnom delu.
  • 0

#7 MI1966

MI1966
  • Members
  • 1149 posts

Postavljeno 04 January 2022 - 03:49 PM

Koliko sam istraživao cene, najjeftinije je avionom iz Bg do Štokholma (ne do Osla), pa odatle avionom do Alte. Odatle imaš 200 km do s. pola.

Nije loša varijanta ni vozom iz Štokholma do Narvika, koji je oko 500 km južno od Alte.
Odatle možeš kroz Norvešku nagore prema s. polu, a u povratku kroz Švedsku. Ili opet kroz N, ako više voliš (možda drugim putevina), skroz do dole.
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • 3695 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2022 - 09:05 PM

Koliko sam istraživao cene, najjeftinije je avionom iz Bg do Štokholma (ne do Osla), pa odatle avionom do Alte. Odatle imaš 200 km do s. pola.
Nije loša varijanta ni vozom iz Štokholma do Narvika, koji je oko 500 km južno od Alte.
Odatle možeš kroz Norvešku nagore prema s. polu, a u povratku kroz Švedsku. Ili opet kroz N, ako više voliš (možda drugim putevina), skroz do dole.

U planu je povratak kroz celu Norvešku do Osla. Trenutno je poprilična zezancija zbog korone, traži se vakcina + karantin (bar je meni tako rečeno). I dok to traje ništa od tog puta.
  • 1

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 12106 posts

Postavljeno 04 January 2022 - 11:36 PM

Што Ш у Штокхолму?

• 0

#10 MI1966

MI1966
  • Members
  • 1149 posts

Postavljeno 05 January 2022 - 12:23 AM

Pa zaboravio sam kako se po naški kaže, a mrzelo me da guglam i nešto mi se javilo da može Š. :D

Čini mi se da se tako govorilo kad sam bio mali, kao što se govorilo, na primer, BarCelona. Dok sada svi kažu BarSelona.
  • 0

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 12106 posts

Postavljeno 05 January 2022 - 12:57 AM

Bar(th)elona

• 0

#12 MI1966

MI1966
  • Members
  • 1149 posts

Postavljeno 05 January 2022 - 01:39 AM

to u oruginalu...
  • 0

#13 vidak

vidak
  • Members
  • 3622 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 January 2022 - 07:59 AM

Isto kao Reka, Osek, Beljina itd

• 1

#14 dule0911

dule0911
  • Members
  • 2404 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 January 2022 - 10:20 AM

1. Da se opet popnem na Avalu svojom snagom bez naknadnih posledica.
2. Da izvozam bar jedan brevet, mada je ovo vise zelja nego realnost.
3. Da predjem vise nego prosle godine, sto ce biti nadam se izvodljivo jer je prethodna bila uzasna, samo 1013km.

Originalna ideja je bila cela brevet serija, ali sumnjam da cu se dovoljno oporaviti.
  • 2

#15 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 305 posts

Postavljeno 19 January 2022 - 09:50 AM

Stolovi (Usovica)
Kružna po Beljanici
Stara planina - Do Midžora (opet)
Grebenom Svrljiških do Zelenog Vrha
Suva do Mosora