Jump to content


Fotografije

mixitron [road] Motobecane LeChampion inferno Ti red


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
105 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2021 - 02:09 PM

Dakle, već viđen i predstavljen. Ko je propustio,

 

 

Motobecane USA LeChampion inferno, varijanta sa titanijumskim ramom

Kompletna SRAM red grupa, eTap 2x11.

Mavic ksyrium elite točkovi sa Contitental gatorskin 700x28 gumama (apsolutni maksimum za ram).

FSA volan.
Karbonska šticna & vila, nisu zvučna imena (meni), alu lula 8 cm, 5 stepeni, obrnuta.
Specialized sedište, ne poznam na oko, ne piše.

Kombinovane SPD pedale.



Danas smo (najzad stala kiša) išli na imbus-vožnju, iskorigovao sam uglove, visine i položaje, ostaje sitno štelovanje na osnovu povratnih informacija sa duže vožnje. Spustio sam volan prilično, ne znam koliko se vidi sa slike, sad ne izgleda kao da sam došao sa ravnog volana :P


kpt.jpg

kpt2.jpg

kpt3.jpg

kpt4.jpg

 

 

Ostaje da se reši:

 

Možda drugo sedište

Možda druge pedale (Grbiću, ako gledaš, servisiraš li eggbeatere?)

Deblja traka na dropovima – definitivno mi je prirodnije da se spustim ako nije „saobraćajna situacija“ i čini mi se da se držim za grančice. Da prostite, navik'o sam na deblje u ruci.

 

Pomerio bih menjačke dugmiće bliže luli, videću da li ih neka sajla sprečava da se pomere (tj. čeka li se na razmotavanje trake) ili ne.

 

Skidanje RĐE sa realno nebitnih ali uočljivih mesta -.- Nije vožen, ali nije ni pažen... valja kanuti i u sajle ulja verovatno.

 

*Provera položaja lule, sa slike deluje kao da nije u istom koordinatnom sistemu kao i točak, mada nisam primetio u vožnji.


  • 7

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2021 - 02:15 PM

Fun fact o biciklu: Točak donese komadić suvog lista pod prednju kočnicu, između koje i točka ima oko 0,5 mm prostora, onda to zvuči kao da nema šta se ne raspada u prednjem delu bicikla, onda staneš 50x u 500 m i gledaš koji će deo da otpadne u sledeća 2 metra.


  • 0

#3 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 November 2021 - 02:21 PM

Bas lep bajs u moru crnih, neka lepo sluzi. Sta predstavljanju ona dva kao dugmeta gumena na kormanu, ne mogu da izvalim sta je to? Pre trake, sto stoje simetricno u odnosu na lulu.
Skoro mi je Grbic na bentu zamenio traku za 3.2mm lizardskins i bas je mekana/udobna.


  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2021 - 02:37 PM

Duplirane komande menjača, da ne skidaš ruke sa ravnog dela volana da bi promenio brzinu ako se tu držiš. Ako mene pitaš, izdrk običan, al' ajde kad je uključeno u cenu :P

 

Ne znam kako je to Šimano rešio na svojim strujama, ali ovde je to @.@ u odnosu na mehaniku. Ručice kočnica su fiksne. Obe male ručice (i oba dugmeta) kontrolišu zadnji menjač. Taj deo je bar intuitivan, leve komande pomeraju menjač ulevo, desne udesno.

Ali kako se koji q menja napred? Ovo sam izgoreo dok sam skapirao (30 sekundi panike :P ) – pritisnu se obe ručice (dugmeta) odjednom. Pošto su samo dva lančanika, menjač pređe na onaj drugi kad dobije komandu. Kao pedigriranog MTBera, činjenica da mi trebaju obe ruke da bih prebacio na manju šajbu napred me vrlo nervira.

 

Ima i po samim menjačima nekih dugmića, za automatsko fino štelovanje, za menjanje brzina direkt na menjaču i još neka čuda, ali to još ništa nisam ni proučavao ni dirao, jer je sve lepo podešeno.

 

Edit - ne fali ni ovoj traci ništa, samo je *tanka* za moj pojam volana
Čak ne znam ni da li da ubacim parče trake pod traku kad se bude opet namotavalo, da maaalo ispravim taj deo dropova 'de ću se najviše držati. Radosti eksperimenata...


  • 0

#5 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2021 - 02:37 PM

odlican.


  • 0

#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 November 2021 - 03:00 PM

Duplirane komande menjača, da ne skidaš ruke sa ravnog dela volana da bi promenio brzinu ako se tu držiš. Ako mene pitaš, izdrk običan, al' ajde kad je uključeno u cenu

Ne znam kako je to Šimano rešio na svojim strujama, ali ovde je to @.@ u odnosu na mehaniku. Ručice kočnica su fiksne. Obe male ručice (i oba dugmeta) kontrolišu zadnji menjač. Taj deo je bar intuitivan, leve komande pomeraju menjač ulevo, desne udesno.

Ali kako se koji q menja napred? Ovo sam izgoreo dok sam skapirao (30 sekundi panike ) – pritisnu se obe ručice (dugmeta) odjednom. Pošto su samo dva lančanika, menjač pređe na onaj drugi kad dobije komandu. Kao pedigriranog MTBera, činjenica da mi trebaju obe ruke da bih prebacio na manju šajbu napred me vrlo nervira.

Ima i po samim menjačima nekih dugmića, za automatsko fino štelovanje, za menjanje brzina direkt na menjaču i još neka čuda, ali to još ništa nisam ni proučavao ni dirao, jer je sve lepo podešeno.

Edit - ne fali ni ovoj traci ništa, samo je *tanka* za moj pojam volana
Čak ne znam ni da li da ubacim parče trake pod traku kad se bude opet namotavalo, da maaalo ispravim taj deo dropova 'de ću se najviše držati. Radosti eksperimenata...

Imaš da kupiš gel umetke koji se ubacuju između volana i trake, koji nagoje volan i doprinose udobnijoj vožnji, ali ne trebaju ti, navići ćeš se, vozi u rukavicama sa gelom i rešen problem (vozi u rukavicama da ti se ne ulepe gume šamaraljki, razgnjave se od znoja, pogotovo ako ruke mažeš pomadom, to ih razje e za čas, em nije jeftino za zamenu, em ovde problem za sram delove).
A ovi dugmići su jako korisni kad je dug i oštar uspon, držiš se za taj deo volana a ne moraš da pomeraš ruke na šamaraljke da bi menjao brzine.

Mogle bi šamaraljke još dole da idu po volanu, tako bi "ispravio" udubljenje između volana i šamaraljke a bilo bi ti i lakše da kočiš iz dropova, na spustu, gde se vozi iz dropova, teško ćeš dohvatiti kočnicu, tako bar izgleda na slikama

Mislim da može menjač da se isprogramira i da sam menja brzine na prednjem menjaču u zavisnosti od toga gde se nalazi lanac na zadnjoj šajbni.
Inače bajs ti je ludilo, retka zverka!
Dobar baš!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 10 November 2021 - 03:35 PM

 

kpt4.jpg

 

 

ja nisam propustio al bih rado jos jedan krug, nakon duzeg niza ovo bi bio bajs po mom ukusu :)


  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2021 - 03:50 PM

Imaš da kupiš gel umetke koji se

Mogle bi šamaraljke još dole da idu po volanu, tako bi "ispravio" udubljenje između volana i šamaraljke a bilo bi ti i lakše da kočiš iz dropova, na spustu, gde se vozi iz dropova, teško ćeš dohvatiti kočnicu, tako bar izgleda na slikama

Mislim da može menjač da se isprogramira

Inače bajs ti je ludilo, retka zverka!
Dobar baš!

 

1. uu to bi bilo baš ono što sam mislio kako da napravim, al ajde probam rukavice, odvikao sam se od njih skroz

 

2. mislio sam i ja to već da odu još malo napred, probaću kad stigne traka na zamenu. Mogu sve lepo da dohvatim iz svih položaja, čak nešto bolje iz dropova nego sa šamaraljke

 

3. ima 100 opcija, al dok sednem da čitam, eno uputstva u kutiji

 

4. pomoz bože kad retkoj zverci dođe nešto na zamenu...


  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 November 2021 - 04:01 PM

ja nisam propustio al bih rado jos jedan krug, nakon duzeg niza ovo bi bio bajs po mom ukusu :)

Ko zna, možda bude prilike :D


  • 0

#10 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 10 November 2021 - 04:56 PM

У здрављу да гомилаш километре и гужваш асфалт.

Ах, ДА...рекао бих да корман треба ``у десно`` у односу на точак или ме фотка лаже.


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#11 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 November 2021 - 07:06 PM

Za zamenu delova se ne sekiraj, to sve poprilično dugo traje kad se menja na vreme. Lanac možeš da kupiš i za 15e, nešto kvalitetnije je možda tridesetak. Kasetu ćeš menjati na 20000km i ona košta ispod 100e sramova a možeš i shimanovu kasetu da koristiš jer je kompatibilna i da prođeš duplo jeftinije. Lančanike ko zna kad ćeš menjati. Opusti se i samo gazi kilometre.


Čini mi se da bi mu lepo stajala crvena traka, da malo razbije sivo crnu monotoniju...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 November 2021 - 10:59 AM

У здрављу да гомилаш километре и гужваш асфалт.

Ах, ДА...рекао бих да корман треба ``у десно`` у односу на точак или ме фотка лаже.

I meni sa slike izgleda kao „koja ti budala ovo namesti“, moram da proverim šta sam radio.


  • 0

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 November 2021 - 11:00 AM

Čini mi se da bi mu lepo stajala crvena traka, da malo razbije sivo crnu monotoniju...

A ja meračio onu crnu što prelazi postepeno u belu x) Otom potom, proći će vode dok ne dođe do menjanja nečeg.


  • 0

#14 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2021 - 03:17 PM

Opaka mašina, čestitam Mix 16-16-31-original.jpg

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
  • 2
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2021 - 04:21 PM

I danas smo se malo vozili. Fina mašina, jedini modus operandi joj je „ne možeš brže?“

 

...samo da nađem noge, koje su mi 2 godine zaturene.

 

Definitivno će šamaraljke da lete napred, skoro u ravan sa volanom... i to što pre.

 

 

E, da... vila

 

Brate mili, toliko je nisko kočnica nad točkom da PESAK koji pokupim sa mokrog puta struže čeljusti kočnice. Normalna pojava ili loše stavljen nosač čeljusti za koji mm?


  • 0

#16 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 November 2021 - 05:25 PM

I danas smo se malo vozili. Fina mašina, jedini modus operandi joj je „ne možeš brže?“

...samo da nađem noge, koje su mi 2 godine zaturene.

Definitivno će šamaraljke da lete napred, skoro u ravan sa volanom... i to što pre.


E, da... vila

Brate mili, toliko je nisko kočnica nad točkom da PESAK koji pokupim sa mokrog puta struže čeljusti kočnice. Normalna pojava ili loše stavljen nosač čeljusti za koji mm?

Ili predebele gume, kočnice ne mogu da se podešavaju gore dole, to im je što im je, samo paknovi mogu da idu gore dole.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#17 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2021 - 08:05 PM

Brate mili, toliko je nisko kočnica nad točkom da PESAK koji pokupim sa mokrog puta struže čeljusti kočnice. Normalna pojava ili loše stavljen nosač čeljusti za koji mm?

Možeš da razmakneš čeljusti podešavajući burence ili samom sajlom. Povećaće se hod, ali mislim da je dovoljno malo podešavanje da bi izbegao struganje stinim česticama i lišćem. Jedino ako je problem u razmaku od gume do čeljusti vertikalno? Tu pomažu samo uže gume.
  • 0
The sea, the sea

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2021 - 10:44 PM

Vertikalno, vertikalno... izgleda da će morati 25...


  • 0

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2021 - 11:57 PM

Pa nije to treking da se voze 28 gume... :D

Nama tako češe pesak o kočnicu i vilu sa 25 mm gumama, to je pouzdan znak da sediš na čistokrvnom drumašu. n2:hahaha

23 mm zakon :D i to neke od 180 grama ili manje. xD


  • 0

#20 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 November 2021 - 03:52 AM

Ma lako ćemo za gume, nego sad mora tange, brze cvike, look pedale, drumske sprinterice, vatmetar, profil na stravi, komovi, segmenti...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika