Jump to content


Fotografije

Kineski e-bicikl Ring RX20


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#21 E-Biker

E-Biker
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 February 2022 - 02:03 AM

Pozdrav ekipo, samo da se upisem da sam i ja postao vlasnik ovog modela. Nije bilo neko vreme ovih dana da ga nesto vise testiram, ali ovih 20ak km sto sam se provozao sa njim, ne mogu da kazem da nije lose. Cak sta vise, fino sam iznenadjen pomocnim pogonom. xD

 

Malo sam prepravljao (podesavao) ove napredne opcije, koje sam gledao na ovom YT videu koji je okacen ovde u temi... I sada mi je malo manje "agresivan" na ispomoci i prilikom starta, tako da sam zadovoljan. 

 

Da li je neko od vas narucivao nesto od dodatne opreme i sta? :) 


  • 1

#22 maig81

maig81
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 01 April 2022 - 02:54 PM

Skoro sam kupio ovaj bajs... Dvoumio sam se izmedju ovoga za 650e ili da uzmem nesto ozbiljnije sa oglasa, ali bilo sta sto vredi nije ispod 1200-1300e (sto mi trenutno nije opcija). Pala je odluka na ovaj bajs, imam osecaj da cu manje da razmisljam o njemu u smislu "drndanja" po gradu. 

 

Bajs se pokazao sasvim je ok, malo podesavanja kocnice kada sam ga dobio, ali nista strasno. Uz njega dodje i set alata u maloj futroli, vrlo lepo od proizvodjaca. 

Vozim ga do posla (Blok 70 do Autokomande, oko 10km) i sluzi upravo onome zasto sam ga i uzeo - da izbegnem prevoz, a da se ne oznojim (imam stari KTM drumas, i ne umem polako da ga vozim :) ). Baterija izdrzi do posla i nazad, s tim da cu da uzmem jos jedan punjac (oni su oko 2500din) da ne vukljam ovaj jedan. 

Ogranicenje na 25km/h nije bas tacno.. ide i do 30, rekao bih zbog snage motora, a verovatno bi isao i brze uz pedalanje, ali prenos je mali. 

Lepo se sklapa, stane u gepek Yarisa (uz malo ubedjivanja). Prednje svetlo je sasvim OK, pozadi ima samo macije oko, pa mozda investirati u neki LED. 

Potrebno je malo vremena da se navikne na male tockove i polozaj volana (za ljude sa drumasa i MTB-ova). Takodje i ovo sto je E-biker rekao, sa fabrickim podesavanjima malo vise cima, pa je dobro podesiti manju snagu za nize stepene pomoci. 

Od losijih stvari za sada mogu samo da kazem da mi se desavalo par puta da se motor upali kada stojim na semaforu. Verovatno nesvesno klimam bajs napred-nazad sto zna da ga pokrene. 

 

Za sada preporuka, videcemo do kraja sezone kako ce da se pokaze. Pozdrav


  • 2

#23 Vladimir11111

Vladimir11111
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 11 May 2022 - 09:23 AM

Da krenem uzeo sam Ring rx20 preko vipa imam ga skoro godinu dana. Zamenio sam Sediste , ispod sedista onaj metalni deo sto ga drzi, zadnju gumu koja se potrosila na 500 km predjenih, stelovao brzine i kocnice, zamenio pedale posto su pocele da krckaju i sad mi se na displeju pojavljuje Eror 23 sta znaci neznam. Bicikl je jako lose izrade i nevredi ove pare , da se predje sa gasom moze samo 15 km jedva sa pedalanjem nisam testirao. Preporuka je da izbegavate ovaj bicikl zato sto je ovo za zanimaciju i bas ako neko hoce da prelazi malo a onda mu tek netreba. Posto je bio u garanciji 2 godine, zvao sam ovlacsen servis na vilinim vodama i hteo kod njih sve da obavim zamenu guma itd. Njihov odgovor je bio cekaju se gume da se poruce guma kosta 2500 din i zamena 2500 din a ista kineska . I ja resim da izgubim garanciju i odem u pro bike i zamenim gumu Schwab jel nezelim kinesku . Ukupno sam presao do sada 1030 km i sad se cuje na prednjem tocku lezaj kako melje. Savet izbegavajte bacanje para na ovu biciklu. Nazalost nama je jako nizak standard pa skupo placamo losu robu be 2000 eura nema dobre el. Bicikle. Ako nekog uspem da odvratim odbkupovine onda je ovaj moje iskreno iskustvo urodilo plodom. Zaboravite dugogodosnju voznju i uzivanje sa ovom biciklom. Garanciju zaboravite i delove nemaju na stanju i ceka se mesecima plus sad je sve pomereno zbog Ukraine. Pozdrav
  • 5

#24 Glezgul

Glezgul
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 June 2022 - 07:30 AM

Razmišljam da uzmem RX25 model baš da bih olakšao put do posla i nazad umesto da palim kola, guram se kroz autokomandu u povratku i tražim parking (ruta Slavija - Dedinje ~4km u jednom pravcu). 

 

Vidim po komentarima i po netu da kvalitet nije bog zna šta, ali sviđa mi se što je sklopiv, normalne veličine i kreće se oko 500-600e. Taman će olakšati tih nekoliko uzbrdica da ne dođem na posao oznojan kao običnim pa čisto da vidim ako neko ima iskustva sa tim modelom?


  • 0

#25 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 August 2022 - 12:20 PM

Da li je neko od vas narucivao nesto od dodatne opreme i sta? :)

 

Evo mali update, bicikl i dalje radi nakon skoro godinu dana korišćenja. Vidim da ima i loših iskustava sa ovim biciklom. Naravno, u naslovu teme je da je ovo kineski bickl. Ne treba očekivati previše. Moja ideja je da sve što otkaže od mehaničkih delova zamenim sa vremenom za brand name komponente. Malo me ipak plaši otkaz elektronike, senzora ili motora. Bateriju verujem da mogu da opravim ako otkaže i ona. Biće skupo, ali ne i nemoguće.

 

Od dodatne opreme - crveno LED svetlo pozadi sam ubacio ispod sedišta, a zamenio sam i samo sedište za malo lepše i udobnije. 

 

Sledeći na listi za zamenu su gripovi. Ovi fabrički su neinspirativni a ni na planu ergonomije ne briljiraju.

 

Pišite i dalje svoja iskustva i probleme. 

 

Što se tiče RX25 (pitanje iznad) deluje mi da deli sve elektro-komponente sa ovim RX20. 


  • 1

--


#26 Rus10

Rus10
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 05 October 2022 - 10:55 AM

Jedno pitanje mozda glupo kako da vizim vozim pez pedaliranja tj samo da ide uz pomoc motora hvala model ring rx20
  • 0

#27 E-Biker

E-Biker
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 06 October 2022 - 07:21 AM

Uz pomoć - (minus) dugmeta postavi se pomoć prilikom pedaliranja (PAL) na 0 i to je to. Ručica gasa je aktivna.
  • 0

#28 Keiko

Keiko
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 27 April 2023 - 08:43 AM

Pozdrav svima,

Razmisljam da li da uzmem ovaj bicikl za svakodnevni prelazak relacije Visnjicka banja-Novi Bg odprilike 10km. Zanima me hoce li bicikl moci da me izvuce uz brdo (Visnjicka banja)? Kakva su vasa iskustva sa uzbrdicama. Gospodja iz Ring sporta nije bila previse optimisticna po tom pitanju, a ne postoji opcija probe bicikle pre kupovine. Ukoliko ne moze da me izvuce onda bi mi kupovina bila potpuni promasaj te mi je jako bitna ta informacija.

Hvala na info
Pozz
  • 0

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 April 2023 - 12:10 PM

Bilo je iznajmljivanje tih bajseva ispred ušća i ada mola pa iznajmi probaj

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#30 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 22 August 2023 - 10:49 AM

Javljam se godinu dana od prethodnog mog posta u ovoj temi. Bicikl i dalje radi normalno. Još ništa nije otpalo. Mehanika kao prvog dana. Elektrika takođe. Preko leta se kod mene vozi svakodnevno.

 

Jedno zapažanje - ovaj model je ažuriran za 2023. godinu. Sada je full sus i stavili su 750W motor tako da ide do oko 45 do 55 kmh (zvanično 25 kmh), zavisno od uspona. Ima i malo drugačiji desplej, šire gume, hidraulične kočnice i nudi se u dve boje. Ažurirali su i cenu.


  • 1

--


#31 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 August 2023 - 11:51 AM

Javljam se godinu dana od prethodnog mog posta u ovoj temi. Bicikl i dalje radi normalno. Još ništa nije otpalo. Mehanika kao prvog dana. Elektrika takođe. Preko leta se kod mene vozi svakodnevno.

Jedno zapažanje - ovaj model je ažuriran za 2023. godinu. Sada je full sus i stavili su 750W motor tako da ide do oko 45 do 55 kmh (zvanično 25 kmh), zavisno od uspona. Ima i malo drugačiji desplej, šire gume, hidraulične kočnice i nudi se u dve boje. Ažurirali su i cenu.

A koliko km si prešao do sada?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#32 E-Biker

E-Biker
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 23 August 2023 - 02:59 PM

Kod mene je presao 950km. Jos nisam ulozio ni dinara u njega, ali srednja osovina (ili pedale/nozice pedala) krckaju kada motam pod jacom silom, zadnja osovina skripucka, amortizer je dosta ulja ispustio. Realno bajs ide, imam 105kg + cesto odem u nabavku do pijace ili marketa sa njim i natrpam u rancu svasta, neretko tezim 115-120kg (sto je njegova max nosivost) sa rancem.

 

Ako neko zna gde bi u Nisu mogao da oteram bajs da mi urade servis, zamenu kineskih lagera za neke bolje, promene pakne i diskove, vide moze li sta sa amortizerom i tako jos neke sitnice neka pise... ili u privatnoj poruci ako nije dozvoljeno javno. ;)

 

Hvala unapred! :)


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika