Jump to content


Fotografije

Kineski e-bicikl Ring RX20


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 November 2021 - 03:45 PM

Pozdrav forumaši, 

 

Otvaram temu jer pretragom nisam našao da je neko ovde opisao bicikl iz naslova. U pitanju je generički kineski e-bicikl tipa "ponika" sa točkovima od 20", koji kod nas uvozi Ring Sport pod svojim imenom. Isti ovakav bicikl može se naći na Aliexpresu i sl. sajtovima, ali košta skuplje nego što ga Ring Sport prodaje ovde kod nas. Ovaj bicikl se može kupiti i preko Gigatrona ili A1 mobilnog operatera, koji nudi plaćanje na rate itd. 

4--1000x1000.jpg

Bicikl ima najnižu Šimano grupu što se tiče šiftera i direjlera. Generičke mehaničke disk kočnice, no-name amortizer... Ali je zabavan za vožnju kroz grad po biciklističkim stazama, kome su iste dostupne naravno. Nije čak ni za blagi off road, jer čim se skrene sa asfalta amortizer kreće da lupa i prilično nervira.  

 

Ukoliko imate neka pitanja, pišite pa ću vam preneti iskustva. 

 

Evo jedno pitanje i sa moje strane -- da li mislite da postoji neki tip dečijeg sedišta koje može da se montira na ovakav bicikl? Sedište koje se montira na uspravnoj cevi rama ispod sedišta imam za svoj normalni MTB bicikl. To dečije sedište je kupljeno u Lidlu, ali takvo ovde neće da može. Neka druga opcija?

 

Još jedno pitanje -- zadnji točak malo "šeta". Da li u servisima mogu da centriraju ovakve točkove, s obzirom da su teški i imaju električni motor umesto normalne nable? Neki majstori i ne skidaju točak sa bicikla kad centriraju :)


  • 3

--


#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 November 2021 - 01:10 PM

Majstor Grbić se prilično bavio ebajkovima, pa bi mogao da ti ponudi pametan komentar, dok stigne pred komp.


  • 0

#3 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 November 2021 - 05:13 PM

Hvala druže Mixitrone (long time no see) :) 


  • 0

--


#4 MrtvaTransmicija

MrtvaTransmicija
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 11 November 2021 - 01:50 PM

Imam samo jedno pitanje za tebe, da li zalis sto si ga kupio? evo sad je crni petak i na popustu je isti za 60k verujem da bolje za te pare nema. Ako je ovako iskutvo kako ti kazes, uzimam odmah :D 


  • 0

#5 medapa

medapa
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 14 November 2021 - 05:18 AM

Zamalo da kupim taj ring 20,nov u kutiji za jos manje para.Ali mi nesto oko tog brenda sumnjivo,gledao sam i trotinete.Na kraju kupio sam kineski mountain bike sa tockovima 27,5.Prenesi iskustvo sa kvalitetom izrade,opsti i sitnice.Baterija,predjeni put.Ako tocak ide u osmicu ,to se centrira kao i kod obicnog bajsa.Koji je srednji pogon?Glavna prednost tog bicikla je sto moze da se sklopi i preveze.

 
  • 0

#6 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 November 2021 - 03:35 PM

Imam samo jedno pitanje za tebe, da li zalis sto si ga kupio? evo sad je crni petak i na popustu je isti za 60k verujem da bolje za te pare nema.

 

Ne žalim, ali da se napomenem ovo je sekundarni bicikl :) Imam primarni, normalni bicikl sa uobičajenim komponentama SRAM X9 menjači i šifteri, Truvativ Stylo pogon, Shimano XT točkovi, Magura hidraulika. U odnosu na taj bicikl, ovaj kineski RING je neubedljiv ako se gleda samo kao bicikl. Ali kad se ukljuci eletro-asistencija, pesma se menja. Gde god stižem po gradu, vrlo brzo i bez znoja. Čak vuče pristojno i uzbrdo. U tom kontekstu se za 60K na akciji isplati. 

 

 

Zamalo da kupim taj ring 20,nov u kutiji za jos manje para.Ali mi nesto oko tog brenda sumnjivo,gledao sam i trotinete.Na kraju kupio sam kineski mountain bike sa tockovima 27,5.Prenesi iskustvo sa kvalitetom izrade,opsti i sitnice.Baterija,predjeni put.Ako tocak ide u osmicu ,to se centrira kao i kod obicnog bajsa.Koji je srednji pogon?Glavna prednost tog bicikla je sto moze da se sklopi i preveze.

 

Brend samo lepe na postojeći kineski model bicikla. Ovaj isti bicikl se po svetu prodaje pod mnogim brendovima, a izvorno kineski brend je CMACEWHEEL, npr ovde. Samo mu menjaju kapacitet baterije i snagu elektromotora i neke sitnice tipa širina guma i branici, i potom prodaju RING i slični uvoznici kao svoj brend, na lokalnim tržištima.

Kvalitet izrade kada pričamo o aluminijumskom ramu i opreme je ispod nivoa prosecnog bicikla ovde na forumu. Aluminijumske cevi rama su spojene zavarivanjem, kvalitet zavarivanja deluje OK. Ram je simetričan po mojoj slobodnoj proceni i tu nema zamerki. Kvalitet šarki koje dozvoljavaju da se bicikl sklopi su takođe OK. Nemaju lufta, robusne su i deluju da neće popustiti u nezgodnom trenutku u toku vožnje. Da bi se bicikl sklopio treba malo snage, ali kada se uvežba par puta, postaje lakše jer čovek nauči gde da rukama drži ram kako bi ga efikasno sklopio ili rasklopio.

 

Baterija je deklarisana sa 36V i navodno 8000 mAh. Nemam opremu da bih testirao bateriju od nominalnih 36V na kapacitet, tj. koliko lažu ali generalno 20-25km bez problema može da izgura mojih 90kg mase. Punjenje traje 4-5 sati i u uputstvu piše da se baterija ne ostavlja preko zime u hladnoj garaži. 

 

Kad pričamo o bateriji, da bi se izvadila potreban je ključ, pa je krađa baterije malo otežana tom činjenicom. Baterija je sakrivena u onoj najdebljoj cevi rama. Može da se puni ili dok je u biciklu ali i kada se izvadi.

 

Pogon je neki no name rekao bih, ništa ne piše na njemu i ima samo jednu "brzinu", tj. jednu veličinu lančanika. Ne postoji prednji menjač na ovom biciklu. Pedale su plastične i sklopive. Kada sam uzeo bicikl mislio sam da ću prvo zameniti pedale, ali su toliko praktične jer su sklopive da sam odustao od zamene prvi put kad sam ubacio bicikl u gepek auta :D 

 

Da, glavna prednost je što može da se sklopi i preveze. Pre neki dan vozio auto u servis, i na oduševljenje majstora -- izvadio bicikl i odvezao se nazad do kuće. 


  • 4

--


#7 medapa

medapa
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 17 November 2021 - 06:14 PM

#:Da, glavna prednost je što može da se sklopi i preveze. Pre neki dan vozio auto u servis, i na oduševljenje majstora -- izvadio bicikl i odvezao se nazad do kuće. 

 

 

 

Za te slucajeve sluzi mi el.trotinet.


  • 0

#8 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 19 November 2021 - 11:14 AM

Nikad nisam razumeo,zdrave i prave ljude koji kupuju elcikl....


  • 0

#9 MrtvaTransmicija

MrtvaTransmicija
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 November 2021 - 03:06 PM

e pa, evo me opet, kupio sam ga, po meni je fenomenalan, ne razumem se u bicikle uopste i vozio sam ga jedno 5-6 km samo, ali jako sam zadovoljan za novac koji sam ulozio ali kao sto je vec spomenuo OP nije uopste za offroad i potpuno je gradski, cak i lezeci predstavljaju blagi problem za njega pri malo jacoj brzini, osim toga, sve super od ove moje probne voznje po uzbrdicama i ravninama, videcemo da l ce se iskazati nesto lose nakon duzeg perioda voznja, ali za sad, vredelo je svaki dinar :D 


  • 0

#10 medapa

medapa
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 20 November 2021 - 06:39 PM

Vidi koliki domet ima baterija.I maksimalnu brzinu,cisto da vidim sta sam propustio.


  • 0

#11 MrtvaTransmicija

MrtvaTransmicija
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 November 2021 - 09:44 PM

Vidi koliki domet ima baterija.I maksimalnu brzinu,cisto da vidim sta sam propustio.

domet cu javiti, jer ga nisam jos toliko isprobao ali baterija je dosla polupuna, i nakon 5.9 km, jos uvek je tu gde je bila. a oko brzine, zavisi od terena ali na ravnom samo na gas moze da razvije 25 bez problema (bez pedaliranja) a na asistenciji najvisoj ili sa gasom i pedaliranjem, dostigao sam 35 bez poteskoce, da sam jace pedalirao moglo bi i brze verovatno ali svakako sam onda naleteo na lezeci (gde sam naucio da ovaj bicikl STVARNO NE VOLI lezece cak i kad sam usporio sa 35 na otp 10-15 na sat) na velikoj uzbrdici sa asistencijom 5 dostigao sam 20 na sat i bukvalno se oseca kao da je na ravnom


  • 0

#12 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 01 December 2021 - 10:48 PM

Da li je provalio neko kako se pali pozadinsko svetlo na displeju? Postoji lampica da osvetli displej noću, ali ne znam kako se uključuje, kojom kombinacijom dugmića...?


  • 0

--


#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 02 December 2021 - 01:25 AM

Probaj da drzis pritisnuto dugme "+" dve sekunde, kada gasis drzis pritisnuto dugme "-" dve sekunde. Ne verujem da moze samo osvetljenje displeja da se upali bez prednjeg i zadnjeg svetla.

Drzis istovremeno pritisnuto i "+" i "-" dve sekunde i udjes u "podesavanja", sa "MODE" menjas sta podesavas, kada je na ekranu "bL" onda podesavas jacinu pozadinskog osvetljenja sa "+" i "-" dugmetom. Ako ne diras dugmice neko vreme displej ce da izadje iz "podesavanja".

 


  • 1

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 December 2021 - 12:17 PM

Da li je provalio neko kako se pali pozadinsko svetlo na displeju? Postoji lampica da osvetli displej noću, ali ne znam kako se uključuje, kojom kombinacijom dugmića...?

Dobio uputstvo na kineskom ?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#15 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 December 2021 - 08:02 AM

Probaj da drzis pritisnuto dugme "+" dve sekunde, kada gasis drzis pritisnuto dugme "-" dve sekunde.

(...)

Drzis istovremeno pritisnuto i "+" i "-" dve sekunde i udjes u "podesavanja", sa "MODE" menjas sta podesavas, kada je na ekranu "bL" onda podesavas jacinu pozadinskog osvetljenja sa "+" i "-" dugmetom. 

 

Odlično, probaću sa *+*. Hvala puno :)

 

Dobio uputstvo na kineskom ?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Uputstvo je na srpskom, ali samo za bicikl. Kako se se sklapa, rasklapa, puni baterija... itd. U tom uputstvu nema ni reči o podešavanjima displeja, menijima, itd. Dakle, nije kompletno.


  • 0

--


#16 rkoma1986

rkoma1986
  • Members
  • 3 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 January 2022 - 05:21 PM

Pozdrav svima. Kupih ovaj bicikli. Ali imam problem o kome ne mogu da nadjem nista u uputstvu niti na netu. Mozda sam samo glup ali ne znam kako da vrtim pedale.s obzirom da ima neki metalni deo tu koji smeta i koji je pritom zavaren za donji deo bajsa. Evo slike koja je reci vise
IMG-20220124-181427.jpg
Svaka pomoc je dobrodosla :)
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 January 2022 - 08:02 AM

Pozdrav svima. Kupih ovaj bicikli. Ali imam problem o kome ne mogu da nadjem nista u uputstvu niti na netu. Mozda sam samo glup ali ne znam kako da vrtim pedale.s obzirom da ima neki metalni deo tu koji smeta i koji je pritom zavaren za donji deo bajsa. Evo slike koja je reci vise
IMG-20220124-181427.jpg
Svaka pomoc je dobrodosla :)

 

Ne smeta metalni deo, već se kurbla iskrivila (otišla ka unutra, usled pritiska na pedalu).

Loš... očajan kvalitet. Viđao sam to na "kinezima."

 

Rešenje bi bila zamena kurbli nekim krštenim (ne mora se menjati ležaj pogona, samo kurble).

 

Deluje i kao da se ta leva pedala izvrnula skoro do kraja (ako su navoj i osovina još uvek dobri, moći će se montirati na nove kurble).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 January 2022 - 10:28 AM

Pozdrav svima. Kupih ovaj bicikli. Ali imam problem o kome ne mogu da nadjem nista u uputstvu niti na netu. Mozda sam samo glup ali ne znam kako da vrtim pedale.s obzirom da ima neki metalni deo tu koji smeta i koji je pritom zavaren za donji deo bajsa. Evo slike koja je reci vise
IMG-20220124-181427.jpg
Svaka pomoc je dobrodosla :)

Užasan kvalitet, kriva kurbla, to je problem sa kineskim bajsevima.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#19 rkoma1986

rkoma1986
  • Members
  • 3 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 January 2022 - 09:27 PM

Evo me opet, da napisem ishod. Vratih bajs u A1 poslovnicu. Problem nije bio u kurbli pedale, bar ne samo u njoj, identicne su obe kurble, rekao bih da su takve fabricki. Problem je u tom metalnom delu koji je potpuno izdeformisan i otisao je ulevo. Taki je verovatno izasao iz fabrike jer je tesko to neko mogao izdeformisati u transportu. Taj deo sluzi da se bajs osloni kada se sklopi, i naravno uopste ne moze lepo da se osloni. Reklamacija je uvazena i cekam da mi posalju drugi bicikli. Javim kad stigne :)
  • 0

#20 rkoma1986

rkoma1986
  • Members
  • 3 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2022 - 08:34 PM

Stigao novi bajs, ovaj put sve kako treba... Sto se tice kvaliteta, sve je otprilike kao sto je psiho napisao. Bajs nije bog zna kako kvalitetan, ali je prilicno zabavan za voznju. Danas sam se provozao 20 km sa skroz punom baterijom i nisam je ispraznio, mada je bila na poslednjoj crti. Od toga sam vecinu vozio bez pedalanja. Pedale sam koristio kad sam prelazio most (Dugu u Novom Sadu) i dok sam istrazivao kako vuce pri svakom od 5 stepena asistencije. Max brzina bez pedalanja je 32 kmh sa mojih 75 kg tezine. Sve u svemu, sjajno resenje za odlazak na posao. Inace idem bajsom prolece, leto, jesen, ali moram bas lagano da vozim da bi stigao bez kapi znoja. Sad cu da stizem mnogo brze :) inace vozim Kreidlera rt5 lite i on ostaje kao primaran, ovo je kad treba negde da stignem brzo a suvo :D
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika